www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Otvoreno pismo setacima protiv nasilja
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 12:39 am    Naslov poruke: Otvoreno pismo setacima protiv nasilja Na vrh strane Na dno strane

Obracam se vama, gospodo, koji paliste svece na trgu.
I vama, gospodo, koji na sve moguce nacine pokazaste stid i pokajanje.
I vama, gospodo, koji setaste ulicama u znak protesta protiv nekakvog nasilja koje izmisliste.

Muka mi je vise od svih vas!

Kako odvratno izgledate vi koji oplakujete nesrecnog Francuza koga nikada niste videli. Iz aviona se vidi da vam nije zao njega, vec ste se uplasili kako ce na to Tata da gleda i sta ce da pomisli, pa ste brze-bolje sami sebi nametnuli krivicu, izrazili pokajanje i pokazali suze pre nego sto je On i bacio oko na vas. A Njega zabole uvo za celu tu pricu. Izgledate kao nemoralna zena koja plakanjem pokusava da kupi oprostaj.
Najblaze receno - jadni ste.


Nasilje na ulicama Beograda ne postoji!!! I dosta, bre, vise sa tim! Idite kuci, radite nesto pametno! Gledajte u sunce ili tako nesto.

Sve je pocelo sa bombasticnom izjavom gradonacelnika Beograda koji rece da "u Beogradu vise niko nije bezbedan". I ostade ziv. Zbog ovakve izjave, koja stvara nepotrebnu paniku u narodu, neko drugi bi dobio poprilicnu kaznu. Ali ne i gradonacelnik.
Ja (a, verujem, i svako od vas) u ovom gradu bezbedno i bez ikakvog straha mogu da prodjem bilo kojom ulicom u bilo koje doba dana i da mi se nista ne desi. O kakvom nasilju pricate??? Recite mi u kom glavnom gradu u Evropskoj uniji ili Americi to ima? Smete li da prodjete kroz one mafijaske cetvrti u gradovima Engleske, Francuske, Amerike...? Tamo ni policija ne sme da proviri! Protiv cega se onda bunite? Sta vam to smeta? Ne znate ni vi, nego kao ovce idete za zvukom klepke.

Ovakvi protesti stvaraju kontraefekat kod ljudi kojima mozak sluzi za malo vise od obavljanja osnovnih zivotnih funkcija. Jako sam besan jer se moj narod proglasava krivim za ubistvo tog nesrecnog decka, a onda se izvinjava celom svetu zbog toga. Alo, glupani, njega je ubilo par huligana, a takvih ima u svakom delu sveta! I to mnogo vise nego kod nas. Zbog cega se izvinjavate vi koji nikakve veze sa tim nemate? I cega se vi to stidite? Cega???
Da li uopste da vas pitam sta bi bilo da se, ne daj boze, tako nesto desilo u Francuskoj navijacu Partizana? Da li bi hiljade Francuza izaslo ispred Ajfelovog tornja i zapalilo mu svecu? Da li bi francuska vlada proglasila dan zalosti? Naravno da ne bi. Ali mi moramo. Treba se sto dublje uvuci gospodi u rektum ne bi li nas prihvatili da im budemo sluge. A ovakvim sopstvenim omalovazavanjem jos vise spustamo nasu ionako malu vrednost u njihovim ocima. Nece nas niko postovati vise nego sto postujemo sami sebe.

Ok, zao vam je tog nesrecnog decka. I meni je. Ali mi je isto tako zao stotine ljudi koje svakog dana ubiju isti takvi huligani u saobracajnim nesrecama, kafanskim tucama, fudbalskim utakmicama... Ali oni nisu plave krvi kao ovaj Francuz, pa ih zato i ne zalite. Utrkujete se ko bi gore osudio ove huligane, a na ovakvu vest se i ne osvrnete.

Sram da vas bude sve!



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 3:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo za članak. Da ima glasanja glasao bih za njega Smile)
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 03, 2009 11:58 am    Naslov poruke: Re: Otvoreno pismo setacima protiv nasilja Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast, to je sve shto se moze reci!

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 05, 2009 11:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

klanjam se!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 06, 2009 2:21 am    Naslov poruke: Re: Otvoreno pismo setacima protiv nasilja Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:



Nasilje na ulicama Beograda ne postoji!!!


jerotije je napisao/la sledeće:

Ali mi je isto tako zao stotine ljudi koje svakog dana ubiju isti takvi huligani u saobracajnim nesrecama, kafanskim tucama, fudbalskim utakmicama...


Ajd da budem malo Djavolji odvjetnik, ako smijem...

Ovdje si malo i sam protivrijecis. Beograd, kao niti jedan veliki grad, nije cijepljen od nasilja. Ono u njemu, nazalost, postoji. To je sasvim u redu priznati i vrijedi za sve vece gradove, kako na Balkanu, tako i na Zapadu.

Mnogo toga sto si rekao je na mjestu i tocno. Vrlo dobro receno. Ali... zar vjerujes da su bas svi na tim mitinzima bili tamo da bi ljubili guzu zapadu ili je ipak dobar broj ljudi zaista zalio za jednim uzalud izgubljenim mladim zivotom. Polazim od sebe, da je situacija takva i da se jedan mladi zivot izgubi ovako suludo, ja BIH otisao, izisao na neki takav miting - iskljucivo da pokazem solidarnost, zal za tom izgubljenom mladoscu. Jbg. zovi me naivcem, ali ja to tako vidim... (zapravo, tako sam vec prije i postupio, tak da to nije prazna prica).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 06, 2009 2:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slažem se sa Jerotijem, ali se slažem i sa Aurelijanom.
Nasilje na ulicama Beograda ipak postoji, kao i u svakom drugom, manjem ili većem gradu (pa makar to bile i obične tuče ispred kafane).

Ali svakako ne bi trebalo ići u toliku krajnost da se sami posipamo pepelom (po nekoj navici) i još, što me je najviše iznenadilo, da tražimo da se jedna ulica nazove po njemu! Dobro, molili smo se dok se borio za život, zapalili sveće kad je preminuo i to se zove "solidarnost". Solidarnost je što smo imali i Dan žalosti, ali to bi trebalo da bude vrhunac samoprekora. Pokazali smo Francuskoj i svetu da nam je žao. Dalje plakanje i posipanje pepelom ga neće vratiti u život.
Pitam se da li bi bio isti "cirkus" da su ga udarila kola na pešačkom prelazu? Namerno kažem "cirkus" jer ovo lagano postaje cirkus i, najbukvalnije, postavljanje pogibije mlade osobe kao reklamu, jer, da sumiramo šta smo dobro uradili:
- lekari su dali sve od sebe
- uhapšeni su huligani
- vesti su svaki dan pratile njegovo stanje i borbu za život
- kad je preminuo, izrazili smo žaljenje,
- zapalili smo sveće,
- imali Dan žalosti

Smatram da bi to bilo dovoljno. Ali, ne! Još se traži i ulica sa njegovim imenom! Izvinite, poštujem to što se radovao dolasku u Beograd, ali... Nazivi ulica se daju zaslužnim građanima. Oleg Popov je poginuo kad su bombardovali Žeželjev most, i čini mi se da u Novom Sadu još nema ulice sa njegovim imenom (postoji spomen-ploča). Zato me i ne čudi da su počeli da se izvinjavaju i kengurima (kengur je pobegao iz Beogradskog zoo-vrta, pa su ga ubrzo pregazila kola).

Dakle, nasilje na ulicama postoji. Uvek se može pojaviti neki "Joška iza ćoška", ali nema na svakom ćošku 5-6 Joški koji stoje 24h i čekaju!

A za ovo skidam kapu:
jerotije je napisao/la sledeće:
A ovakvim sopstvenim omalovazavanjem jos vise spustamo nasu ionako malu vrednost u njihovim ocima. Nece nas niko postovati vise nego sto postujemo sami sebe.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
rema10
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 03 Jul 2008
Poruke: 1888
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 06, 2009 4:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odlicno misljenje sve je na mestu !
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 06, 2009 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasilja i kriminala uopshte ima ali - ne prevladava!

Oni koji su izashli na "miting" samo ce posluziti kamerama da mogu da slikaju, k'o shto sam vec rekao u vestima, za razlicite "strane" druge price:

- Prvima kako su izashli na ulicu jer ova vlada nishta ne radi
- Drugima da je sve posledica toga shto nije uhapshen Mladic
.. i td. i td... Svejedno da li su oni svesno zeleli ili ne da budu deo toga - samim tim shto su se pojavili oni su postali akteri, a slika kao takva i gluposti izrecene se shalju u svet.


Ako si zeleo da upalish svecu mogao si to da uradish i u crkvi, a ne da paradirash po centru pred kamerama.
Ako ti je dosta nasilja treba da napravish majicu "stop nasilju", a ne "pravda za tatona".
Na kraju krajeva, da su oni stvarno "omladina koja zeli da stane na kraj nasilju" a ne clanovi partija ne bi istu pripadnost pokazivali na pocetku.
Ovako se prica "miting, na kom su ucestvovali clanovi NVO, omladina te i te stranke, pokreta tog i tog.. polozili su cvece i svece tragicno nastradalom.. "
ako ti je stvarno zao, nisi clan stranke, pripadnik naroda/vere.. Covek si!


edit: Kengur nije pobegao iz Zoo vrta nego je ukraden, pa je posle pobegao kradljivcima. ^

edir 2: Al' stvarno ne znam shta je s' laznim zaljenjem u poslednje vreme u Srbiji.. od Tosheta, preko onih iz VB, pa i sad' do Dzeksona.. bukvalno ih oplakuju ljudi koji su ih do juce pljuvali sve skupa, nikad' nisu slushali njihovu muziku.. Postali smo osetljivi, k'o Amerikanci shto su na sam pomen "9/11", na patnju "javnih licnosti".. Bum, ispali pricu u javnost, odjednom ce svi zivi da se zanimaju koje je do pre bolelo jedno masno tkivo.. i da, mogu da tvrdim da je to u najvecoj meri u poslednje vreme pomodarstvo cisto.. cemu to? Nemam pojma.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 06, 2009 7:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

btw sad' citam: "Porodica Taton najavila da ce traziti odshtetu od Srbije".
Neka, neka, samo nek' se politicari izvinjavaju u ime drzave..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 06, 2009 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ovdje si malo i sam protivrijecis. Beograd, kao niti jedan veliki grad, nije cijepljen od nasilja. Ono u njemu, nazalost, postoji. To je sasvim u redu priznati i vrijedi za sve vece gradove, kako na Balkanu, tako i na Zapadu.


Tacno, nasilja ima, ne samo na ulicama, vec pori naseg drustva, pocevsi od porodice pa nadalje, ali nema ga ni blizu onoliko koliko oni tvrde da ga ima. Znas kad na selu slabo rode sljive, pa kazu 'Nema sljiva ove godine'. To ne znaci da nema nijedne, nego ih je toliko malo da su beznacajne. Nadam se da sad razumes zasto sam napisao da nasilje ne postoji.

S obzirom da si proputovao ceo svet, sigorno znas bolje nego ja da je situacija sa nasiljem u velikim gradovima zapadnih zemalja mnogo gora nego kod nas, pa opet niko ne protestvuje zbog toga. Ponovicu, ja sam ponosan sto zivim u jednom od najmiroljubivijih milionskih gradova na svetu, u kome mogu u svako doba dana i noci proci bilo kojom njegovom ulicom. Je l' ima to jos negde na zapadu?
Citat:
zar vjerujes da su bas svi na tim mitinzima bili tamo da bi ljubili guzu zapadu ili je ipak dobar broj ljudi zaista zalio za jednim uzalud izgubljenim mladim zivotom. Polazim od sebe, da je situacija takva i da se jedan mladi zivot izgubi ovako suludo, ja BIH otisao, izisao na neki takav miting - iskljucivo da pokazem solidarnost, zal za tom izgubljenom mladoscu. Jbg. zovi me naivcem, ali ja to tako vidim... (zapravo, tako sam vec prije i postupio, tak da to nije prazna prica).


Ovde se radi o nameri tog mitinga/protestne setnje, o cemu je dovoljno rekao Alexns, a vecina tih ljudi, kao uostalom i na svakom protestu, se ponasa, bez namere da nekog uvredim, kao ovce u stadu - trce tamo gde se cuje klepka(zvono na vratu ovna predvodnika). Da se razumemo, svaki miting je stav organizatora, a ne tog naroda, a broj ljudi na njemu zavisi iskljucivo od medijske kampanje. I ti na taj miting na kome si bio ne bi isao da ga neko nije organizovao, je l' tako? Wink

Jeste strasno to sto se desilo tom decku, ali isto to se desilo i Dejanu Dimitrijevicu(27) iz Novog Sada, navijacu Vojvodine; Dusanu Penicu(20) iz Beograda, koji je pre dve godine isto tako pretucen na smrt zbog Zvezdinog dresa; Aleksandru Panicu(24); Petru Sedlaku(22) koji je na ulici ubijen nozem s ledja, i to sam ozato sto nije navijao za isti klub; Golubu Balevicu(18), navijacu "Bezanije", Radovanu Milosevicu(17), navijacu Partizana, ubijenom u tuci sa pristalicom Zvezde; zatim Mirku Radovanovicu(18), ubijen zabog sala FK "Vojvodina"; Dobrici Dimitrijevicu (27), koji je stradao u tuci navijaca i Aleksandru Radovicu(17), koji je ubijen raketom sa tribine na stadionu Partizana za vreme derbija. Kao sto vidis, svi oni su, kao i Bris Taton, stradali zbog boja svog kluba, ali ni za jednog od ovih momaka nisu paljene svece, niti odrzavani mitinzi, a kamoli dan zalosti.
I ako je tom narodu, koji je bio na protestnom mitingu, toliko zao Tatona, onda bi isto toliko protestvovao i za ove momke. Ali nije. Zasto? Zato sto se tada nije cula klepka.
Eto iz tog razloga sumnjamo u objektivnost ovna predvodnika, tj. organizatora mitinga.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
lotika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Okt 2009
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 13, 2009 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apsolutno se slazem sa clanom jerotije...
 
SANDZO_BOY
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 01 Maj 2010
Poruke: 23

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 21, 2010 9:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tako treba
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Otvoreno pismo setacima protiv nasilja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon