www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga????
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ateista Bertrand Rasel je napisao u svojoj knjizi "Zasto nisam hriscanin" da ako je istina da je za sve potreban uzrok, onda je i Bogu potreban uzrok. on je iz ovog zakljucio da ako je Bogu potreban uzrok, onda Bog nije Bog (i ako Bog nije Bog onda naravno ni nema Boga). ovo je u stvari bilo malo sofisticiran oblik detinjastog pitanja, "ko je stvorio Boga?" cak i deca znaju da stvari ne postaju niodcega, tako da ako je Bog "nesto"onda i On mora da ima uzrok, zar ne?

pitanje je lukavo jer se krije iza lazne pretpostavke da je Bog dosao odnekud i onda pita, gde bi to moglo biti. odgovor je da ovo pitanje nema nikakvog smisla. to je kao da pitate, "kako izgleda plavi miris?" plavo ne spada medju stvari koje imaju miris, tako da je pitanje samo po sebi nevalidno.na isti nacin, Bog ne spada u kategoriju stvari koje su stvorene, ili su nastale ili su prouzrokovane. Bog je neuzrokovan i nestvoren – On jednostavno postoji.

kako mi ovo znamo? pa, mi znamo da niizcega nista ne proizilazi. tako da ako je ikada postojalo vreme gde apsolutno nista nije postojalo, tada nista nikada ne bi ni nastalo. ali stvari postoje. medjutim, kako ne moze da postoji apsolutno nista, nesto je oduvek moralo da postoji. to sto je oduvek postojalo mi zovemo Bog.



_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoje tri cimbenika za koje se ne moze reci da su konkretno ikad imale svoj pocetak, niti da ce ikad imati svoj zavrsetak: materija, vrijeme i Bog. Svrha postojanja sva tri je opstanak druga dva, tj. njihovo postojanje je uzrocno-posredicno.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zucica
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Maj 2010
Poruke: 301
Mesto: Odžaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 18, 2010 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dilema (ajd da to tako nazovem, jer kvalifikacije poput onih gore su uvreda) nije dobro postavljena, jer Bog nije nikakva opipljiva "ličnost". To je energija (sila) pozitivna, to je sve ovo oko nas..............pozitivno. Nasuprot toga imamo đavola - negativnu energiju.

_________________
KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ŽIVOT
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 18, 2010 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I fizika kaze da ne moze ni iz cega nastati neshto.. e sad, kad bismo vrteli unazad neizbezno bismo dosli do tog "nicega", pa nazvali ga vi Bog, prva materija il' nekim petim imenom.. Nishta nije apsolutno, sve je relativno.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 22, 2010 2:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E sad, sjetih se jedne diskusije koju sam imao s jednim vrlo religioznim likom a u vezi s tematikom te Darwinovom teorijom.

Uglavnom, kaze on on ovako: "Ja ne mogu vjerovati u Darwinovu teoriju jer mene je sram priznati da sam nastao od majmuna..."

Ne zvao se ja aureliano da mu ne bih odgovorio: "Majmuni su u biti dobra stvorenja. Nisu izvrsavali genocide, masovna ubojstva, nisu imali konc logore. Zapravo su divna stvorenja u usporedbi s ljudima. Mene bi bilo sram reci da sam nastao u religiji koja je pobila toliko mnogo ljudi u svoje ime."

Zasutio je k'o zaliven.

(P.S. nebitno koja religija je u pitanju, osim mozda nekih grana Budizma, ili nekih paganskih, animalistickih, mada i u to sumnjam, sve do jedne imaju vrlo krvavu proslost).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zucica
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Maj 2010
Poruke: 301
Mesto: Odžaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 22, 2010 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
E sad, sjetih se jedne diskusije koju sam imao s jednim vrlo religioznim likom a u vezi s tematikom te Darwinovom teorijom.

Uglavnom, kaze on on ovako: "Ja ne mogu vjerovati u Darwinovu teoriju jer mene je sram priznati da sam nastao od majmuna..."

Ne zvao se ja aureliano da mu ne bih odgovorio: "Majmuni su u biti dobra stvorenja. Nisu izvrsavali genocide, masovna ubojstva, nisu imali konc logore. Zapravo su divna stvorenja u usporedbi s ljudima. Mene bi bilo sram reci da sam nastao u religiji koja je pobila toliko mnogo ljudi u svoje ime."

Zasutio je k'o zaliven.

(P.S. nebitno koja religija je u pitanju, osim mozda nekih grana Budizma, ili nekih paganskih, animalistickih, mada i u to sumnjam, sve do jedne imaju vrlo krvavu proslost).


Jedna bitna dopuna ovog gore pravi vernik nikada neće ni pomisliti a kamoli učiniti to o čemu pričaš, to čine oni kojima je vera paravan za te monstruozne zločine-definitivno

_________________
KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ŽIVOT
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 22, 2010 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zucica je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
E sad, sjetih se jedne diskusije koju sam imao s jednim vrlo religioznim likom a u vezi s tematikom te Darwinovom teorijom.

Uglavnom, kaze on on ovako: "Ja ne mogu vjerovati u Darwinovu teoriju jer mene je sram priznati da sam nastao od majmuna..."

Ne zvao se ja aureliano da mu ne bih odgovorio: "Majmuni su u biti dobra stvorenja. Nisu izvrsavali genocide, masovna ubojstva, nisu imali konc logore. Zapravo su divna stvorenja u usporedbi s ljudima. Mene bi bilo sram reci da sam nastao u religiji koja je pobila toliko mnogo ljudi u svoje ime."

Zasutio je k'o zaliven.

(P.S. nebitno koja religija je u pitanju, osim mozda nekih grana Budizma, ili nekih paganskih, animalistickih, mada i u to sumnjam, sve do jedne imaju vrlo krvavu proslost).


Jedna bitna dopuna ovog gore pravi vernik nikada neće ni pomisliti a kamoli učiniti to o čemu pričaš, to čine oni kojima je vera paravan za te monstruozne zločine-definitivno


Jedna jos bitnija napomena je da si zapravo u pravu. Ali broj pravih i iskrenih vjernika je toliko mali... trebamo li ici u detalje?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zucica
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Maj 2010
Poruke: 301
Mesto: Odžaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 22, 2010 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
zucica je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
E sad, sjetih se jedne diskusije koju sam imao s jednim vrlo religioznim likom a u vezi s tematikom te Darwinovom teorijom.

Uglavnom, kaze on on ovako: "Ja ne mogu vjerovati u Darwinovu teoriju jer mene je sram priznati da sam nastao od majmuna..."

Ne zvao se ja aureliano da mu ne bih odgovorio: "Majmuni su u biti dobra stvorenja. Nisu izvrsavali genocide, masovna ubojstva, nisu imali konc logore. Zapravo su divna stvorenja u usporedbi s ljudima. Mene bi bilo sram reci da sam nastao u religiji koja je pobila toliko mnogo ljudi u svoje ime."

Zasutio je k'o zaliven.

(P.S. nebitno koja religija je u pitanju, osim mozda nekih grana Budizma, ili nekih paganskih, animalistickih, mada i u to sumnjam, sve do jedne imaju vrlo krvavu proslost).


Jedna bitna dopuna ovog gore pravi vernik nikada neće ni pomisliti a kamoli učiniti to o čemu pričaš, to čine oni kojima je vera paravan za te monstruozne zločine-definitivno


Jedna jos bitnija napomena je da si zapravo u pravu. Ali broj pravih i iskrenih vjernika je toliko mali... trebamo li ici u detalje?

slažem se u potpunosti

_________________
KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ŽIVOT
 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 9:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kakvo smiješno (da ne upotrebim grublju riječ) pitanje. Samim tim što je Bog stvoritelj svega znači da On nije stvoren. Van svake logike i razuma je postavljati pitanje ko je stvorio Boga. Jasno je da Njega nije niko stvorio i logično je i dokazano daje On sve stvorio.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 4:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hahahahahaha
volEm tvoju logiku..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 5:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tripo 41 je napisao/la sledeće:
Kakvo smiješno (da ne upotrebim grublju riječ) pitanje. Samim tim što je Bog stvoritelj svega znači da On nije stvoren. Van svake logike i razuma je postavljati pitanje ko je stvorio Boga. Jasno je da Njega nije niko stvorio i logično je i dokazano daje On sve stvorio.


Ne postoje "smiješna" pitanja, ali postoje "smiješni" odgovori! (da ne upotrebim grublju riječ)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste zato glupo pitanje, jer sugeriše na Stvoritelja, a onda ko je Njega stvorio, što je van svakog razuma i logike. Jer onda iz toga proizilazi ko je Stvoritelj Stvoritelja, Stvoritelja svijeta i tako unedogled, što je apsurdno.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga???? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 5 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon