www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Original-Falsifikata
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 20, 2004 9:50 pm    Naslov poruke: Original-Falsifikata Na vrh strane Na dno strane

Pre jedno par godina na Radio Kosavi Duca&Aca su vodili nocni program i emisiju "Original-falsifikata" u kome su pustali original pesme a zatim prepevane!
Svrha ovog topica je nesto u tom fazonu..
Svi jako dobro znamo da pogotovo u nasoj muzici ima na tone prepevanih pesama.Pa bih jja volela da na jednom mestu skupimo sve vama i meni poznate obrade, prepeve, kopije, plagijate ili ukradene pesme.
Mislila sam da jednostavno i kratko navedemo ime originalne (PRVE) snimljene pesme a onda i onog ko je koporao ili prepevao!

A sad u akciju 8)

Evo ja cu prva i da pocnem:

Ozzy Osbourne (tj. Black Sabbath)/Heaven & Hell - Kraljevski Apartman/Misterija
Talking Heads/Burning Down The House - Tom Jones & Cardigans/Burning Down The House
Bob Dylan/Lilly Of The West - Azra/Usne Vrele Visnje
Clash/Should I Stay... - Bajaga/Da Li Da Odem...
Rolling Stones/Paint It Black - Keba/U Crno Obojeno

Trantafilos-Salomono - Funky G-Zao mi je zao
Zig Zag - Eftihos pou xenaja - Osvajaci-Vino Crveno

Stela Georgiadu - Tora mu milai - Prslook Band-Objektivne lazi
Hristos Epaidis - Epi meno - Ceca Raznatovic-Ja jos spavam u tvojoj majici

Herman's Hermits (No Milk Today) - Riblja Corba (Danas Nema Mleka)

Mamas & Papas (California Dreamin') - Plavi Orkestar (Ljubi Se Istok & Zapad)

Hari Mata Hari je pre nekoliko godina napisao pesmu "Starac i more" koju je snimio i u engleskoj verziji.Sa njom je cak i pobedio na bosanskom izboru za Pesmu Evrovizije,ali mu je pobeda osporena posto je ustanovljeno da je istu kompoziciju ispevao jedan Finac.Hari se kleo da je pesma njegova,ali pobeda mu je oduzeta..Ispostavilo se da je doticnu pesmu Hari Mata Hari prodao finskom izvodjacu,tako da je nastupom na festivalu isplagirao sam sebe.

To Be Nastavljeno...

Anastacia - Why'd you lie to me - Aleksandra Radovic - Laz

Anna Vissi Shizofrenia = Natasa Bekvalac Sizofrenija

Anna Vissi & Kaiti Garbi Kalitera i dio mas = Mina & Jelena - Da li me vara sa tobom

Mustafa Sandal feat. G�lcan - Aya Benzer = Funky G - Dala bih sve

Despina Vandi Deste Mou ta matia = Danijel Dokic - Kiselina

Anna Vissi Antidoto = Ceca Oprostajna vecera

Tiziano Ferro - Perdono - 187 - Nikad neces znati

Alain Barriere - Elle etait si jolie - Dragan Stojnic - Bila je tako ljepa

Jacques Brel - Ne me quitte pas - Arsen Dedic - Nemoj poci sad

Helena Cegara - Elle,tu l'aimes - Zeljko Joksimovic - Habanera

Despina Vandi - "Spania" = Alka Vuica - "Varalica"

Despina Vandi - "Kleinomai" = Ceca - "Tacno je"

Dania Efrano-Ghano Libanonska muzika...ovu pesmu je nasa AnA Bekuta...otpevala..pod nazivom "Uspomene"....

YOSSOUA N�DOURA - My daughter & hit Dino Merlina DINO MERLIN - Godinama

To Be Nastavljeno narafski..


Edit by PiNkLaDy...spojila sam ti 3 poruke Exclamation


 
the_cica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 3520
Mesto: kragujevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 02, 2004 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma da ne nabrajam sta je sve Goran Bregovic prepevao....nisam verovala da je i pesma SVE CE TO MILO MOJE PREKRITI SNEGOVI,RUZMARIN I SAS takodje obrada!!!!

_________________
....otvorim nebo lako
kad pozelim to......
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 1:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.....kad se sve sabere, nema nijednog bar napola kvalitetnog "zabavnjaka" u nas koji nije falsifikat.....eto, to ti je naša muzika....hvala Zevsu na ono malo domaćeg rock'n'rolla....
 
DJAvrilo
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 52

Datum registracije: 17 Sep 2004
Poruke: 343
Mesto: Alamo

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 4:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja lično ne kontam zašto ljudi se boje da nazovu autore, i da sa njima dogovore obradu pesme,u rnr je to normalna pojava, snimiš cover i potpišeš stvarnog autora, to ti dođe ko priznanje za autora, da ne pominjem da su mnogi coveri bili bolji i popularniji od originala, da su čak doneli veliku slavu bendovima koji su ih snimili, npr Higherground R.C.H.P. u originalu Steve Vonder, stones su na prvom albumu imali skoro same obrade, na zapadu to nije neka krivica, al tu postoje neka nepisana pravila npr ne obrađuješ pesmu koja je u tom trenutku popularna, ne obrađuješ pesmu bez dozole autora inikad ali apsolutno nikad ne potpisuješ sebe ispod tuđe pesme.
 
Nestvarna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 24 Jun 2004
Poruke: 83
Mesto: Pristina

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 10, 2005 8:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, sta imate protiv obrada, meni se bas bas svidjaju, pogotovo obrade grupa Metallica,, Nekada su bolje obrade od originala, kao sto mi se svidja obrada koju je izvela grupa "Korn" pesmu "Another brick in the wall" koju izvodi original verziju "Pink Floyd", kada sam slusala na lanch-u ja sam se odusevila,....e znate koje mrzim obrade kada neka dance grupa obradi dobro rock stvar, eto to me strasno nervira....
 
ComfortablyNumb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 7
Mesto: Neoplanta

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 10, 2005 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao, mene izludjuje obrada Comforatbly Numb...brrrr...
Neke ribe se vesele, kao, sunce, plaza,uzas...kao da nemaju pojma o cemu se radi u pesmi. cist idiotizam.

Sto se obrada tice,hm...
Toy Dolls - Spiders in the dressing room / Hladno Pivo - Buba Svabe
The Clash - When I was young / Riblja Corba - Kad sam bio mlad
Jello Biafra - Marijuana Motherfucker / Hladno Pivo - Marihuana
The Beatles - Let it be / Hladno Pivo - Mlohava Cuna
te mi prve padaju na pamet...

_________________
there are 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don't.
 
dragan13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 152
Mesto: Mol

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 11, 2005 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo dve novije obrade:

SANI - BAKSUZ ......... TARKAN - GULUMSE KADERINE

i verovali ili ne "Leontinina" pesma
SANJA DJORDJEVIC - TI ZAPLAKACES NA MOJOJ STRANI KREVETA je u stvari obradica i to kakva LESLI feat.AMINE - SOBRI

Evo jos jedne "dvostruke" obrade a mozda i "trostruke"

Pesma SIMARIK koju peva Tarkan (a ko bi drugi) mnogo se dopala mnogim nasim pevacima pa tako istu pesmu pevaju
JELENA KARLEUSA - Zene vole dijamante
DADO POLUMENTA - Ekstaza (sa novog albuma)
a cini mi se da je pre nekih desetak godina ovu pesmu obradila i grupa Laki pingvini a oni su tada pevali nesto kao "Da sam metak... "
Mozda to i nije sve!?

_________________
...:::... RADIO ADA FM 107,7 MHz ...:::...


Edit by PiNkLaDy...spojila sam ti poruke...ako zaboravis nesto da napises,imas opciju "edit"...Hvala...

_________________
...:::... RADIO ADA FM 107,7 MHz ...:::...
 
Constantine
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Apr 2005
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 07, 2005 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa najnovijeg albuma Jelene Karleuse "U pravu si" je turska pesma neznam tacno ko izvodi i bio je veliki hit u Turskoj
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2005 9:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Constantine je napisao/la sledeće:
Sa najnovijeg albuma Jelene Karleuse "U pravu si" je turska pesma neznam tacno ko izvodi i bio je veliki hit u Turskoj

A ja načula da su sve JK naricaljke što grčke što turske obrade, a "kad ja tamo, a ono medjutim".... Rolling Eyes

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2005 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na pamet mi za sada pada sam
Seksi biznismen od Goge,prerada Nikotina
I "Mene ne zanima to",Xenija Pajcin-"that don't impress me much",Shania Twain

_________________
Crvenokosa lutalica
 
ma_samo_opusteno
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 220
Mesto: Nis-Negotin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2005 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aca Lukas, Funky G, Jelena Karleusa i jos mnogi drugi prepevavaju grcke pesme i stavljaju svoje ime na njima, sramota!

_________________
ma samo opusteno ljudi jer zivot je samo jedan i niko nam nece dati drugi...
 
bugarin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2005 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

indira radic - ratovanje i sejo kalac - bogata sirotice su versije na pesmu panjabi-ja.

reni i era ojdanic - mercedes je obrada na jednu bugarsku izvornu pesmu, koja se zove masala be georgi.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Original-Falsifikata Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon