www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga????
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 6:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek je stvorio shporet.
Van svakog razume i logike je postavljati pitanje ko je Stvorio Stvoritelja i tako unedogled, apsurdno je.



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 08, 2010 1:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam ko je nas stvorio, ali znam da smo mi stvorili boga...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 02, 2010 11:42 pm    Naslov poruke: Stephen Hawking: Bog nije stvorio svemir! Na vrh strane Na dno strane

Stephen Hawking: Bog nije stvorio svemir!


"Zbog zakonitosti poput gravitacije, svemir može i bit će stvoren iz ničega. Spontano stvaranje jer je razlog zbog kojega ima nečega umjesto ničega, zašto postoji Svemir i zašto mi postojimo", izjavio je Hawking.

Moderna fizika ne ostavlja prostor za Božje stvaranje svemira, tvrdi najpoznatiji fizičar današnjice Stephen Hawking u svojoj novoj knjizi "The Grand Design", piše Jutarnji list.

Ta dugo očekivana knjiga, koju je Hawking napisao zajedno s američkim fizičarem Leonardom Mlodinowim, pojavit će se u britanskim knjižarama 9. rujna, tjedan dana prije posjeta pape Benedikta XVI. Velikoj Britaniji.

Uoči izlaska knjige Hawking je dao intervju dnevniku Times koji počinje objavljivati izabrane dijelove iz knjige. Na novinarsko pitanje je li svemir trebao stvoritelja, odgovorio je niječno.

"Zbog zakonitosti poput gravitacije, svemir može i bit će stvoren iz ničega. Spontano stavaranje jer je razlog zbog kojega ima nečega umjesto ničega, zašto postoji Svemir i zašto mi postojimo", izjavio je Hawking.

Stephen Hawking (68) već godinama je planetarna ikona znanosti. Među fizičarima je poznat je po svojim radovima o crnim rupama, a svjetsku slavu je stekao knjigom “Kratka povijest vremena” iz 1988. godine koja je prevedena na 44 jezika i prodana u 25 milijuna primjeraka.

Hawking je i svojevrsni medicinski fenomen jer već 47 godina boluje od aminotrofične lateralne skleroze (ALS) koja mu je oduzela sve organe osim mozga. Njegovo paralizirano tijelo desetljećima je zarobljeno u kolicima, a s okolinom komunicira pomoću kompjutora i specijalnog sintetizora glasa. Unatoč teškoj bolesti, Hawking je i dalje intelektualno aktivan te putuje svijetom kako bi popularizirao znanost.


Danas.hr
02.09.2010.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 03, 2010 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim kad' ovakve ljude i ovakve izjave prenesu u 2 recenice citata..

Evolucija (svega) izgleda spontana, nasumicna, ali pravila postoje.. naravno postoje i izuzeci ali Maje, Egipcani i josh vishe starih civilizacija je josh pre par milenijuma znalo da tacno odredi datume tih "izuzetaka", shto moderna fizika do juce nije mogla.. i josh uvek ne moze u pojedinim slucajevima..

Tako da, pitanje je koliko su pojedine radnje spontane a koliko nam se to samo cini..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2010 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bog je jedino bice koje ne mora da postoji da bi vladao...
rece jednom davno jedan pjesnik....mislim da je sasvim upravu...
nas ne znam ko je stvorio, niti kako smo nastali...ali sam siguran da je neka prljava rabota u pitanju...
ali znam kako je nastao bog...mi smo ga stvorili....
kad sami sebe razocaramo da se imamo u sta ili u koga nadati...
ako on postoji...zasto nije nikad tamo gdje ga trebaju...???
koja je svraha vjerovanja u njega, kad on nikad nije pomogao onima koji su ga najvise treebali...mislim...ajd zdravo...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 16, 2010 7:57 pm    Naslov poruke: Re: Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga?? Na vrh strane Na dno strane

$elvis$ je napisao/la sledeće:
Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga????
tko pametno obrazlozi svoj odgovor svaka cast...ima moju zahvalu...



Prvo (moram) da kažem; glupo mi je pitanje Laughing

Svaki pravi vernik zna da Bog nije stvoren, oni koji sumnjaju lupaju svakakve gluposti !
Confused Laughing Laughing
Bog je večan, nestvoren, nerodjen a pogotovo ne izmišljen !
Za Njega ne postoji ni početak ni kraj !

Nazalost, mnogi nevernici se ne zele pomiriti s istinom i svim dokazima do sada iznesenim na videlo da smo stvoreni od Boga. Confused

... i Anthony Flew (najpoznatiji svetski ateista) je na kraju promenio mišljenje, a tako će i mnogi drugi !
Laughing
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 16, 2010 8:14 pm    Naslov poruke: Re: Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga?? Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:


Nazalost, mnogi nevernici se ne zele pomiriti s istinom i svim dokazima do sada iznesenim na videlo da smo stvoreni od Boga. Confused


Ahem, a taj dokaz je... sto?

dragana.m je napisao/la sledeće:

... i Anthony Flew (najpoznatiji svetski ateista) je na kraju promenio mišljenje, a tako će i mnogi drugi ! [/b] Laughing


Ahem, again, mnogo mi se kasljuca danas...
Gdje je to Flew promijenio misljenje? Jedino u zadnjoj knjizi koju je zapravo uglavnom napisao koautor Roy Abraham Varghese a ne Flew, tada Flew zapravo i nije mogao pisati jer je vec bio potpuno mentalno bolestan. Cista manipluacija od strane Varghese-a (tipicno za organizirane religije - kad ne mogu drugacije, moraju lagati!).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
PseudoAna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Sep 2011
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 10, 2011 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Глупо је рећи да је питање глупо, а нарочито да је посреди логичка грешка будући да је и сам Аристотел, који је, узгред буди речено, оснивач логике, постављао слично питање. Он, а касније и Тома Аквински, баш као одговор на овакво питање износи доказ о непокренутом покретачу. Једино што бисмо могли да претпоставимо јесте да је Бог нестворен, да од увек јесте, јер би нас сваки другачији одговор заиста одвео у озбиљну "логичку грешку" - то, заправо, не би значило ништа друго до да смо и ми, и свет и Бог настали ни из чега (да не наводим какве би "логичке грешке" тек то изњедрило).
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ako je Bog nas Stvoritelj tko ili sto je stvorilo boga???? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon