www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Iluzije
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 05, 2010 7:50 am    Naslov poruke: Iluzije Na vrh strane Na dno strane




Otprilike ovako izgleda ceo covekov zivot sagledan u neshto vishe od 2 minuta. Poshto vecina ljudi zna po kom principu deluje vecina stvari prikazanih u ovom videu znace da se zapravo ne radi o pravoj magiji.. il' pak mozda nisam u pravu? Kad bi ovaj video pokazali nekome u 19. veku gledao bi i divio se moci koji poseduje madjionicar cije je umece zauvek zabelezio objektiv kamere.. ali bi se ujedno istog plashio. Da li bi zeleo da ga preispita kako je to uspeo ili ne ne znam, jer mi je nacin razmishljanja coveka iz tog perioda stran, al' danashnji (prosecni) covek to sigurno ne bi smeo.

Prosecan covek ne ceni tu moc, vec onu koja izlazi iz sharenih kutija pod nazivima televizor ili kompijuter. U vecinu stvari koje ne istim vidi ili cuje on i poveruje jer - zashto bi ga lagali? On ustaje svako jutro pre 7, radi do 3 i tako 40 godina ide na isti posao za koji je vishe nego bedno placen, svestan je toga i ne cini nishta da bi to promenio. Ide na more jednom u 2 godine i to u Crnu Goru, i takodje je svestan da se za tu destinaciju ne isplati davati toliko novca jer ce "muzika trajati suvishe kratko" za sumu koju im je dao, al' je opet svaki put vidjen u Herceg Novom (jer je za Budvu njegov dzep ipak previshe plitak).
Zivece sa zenom za koju ce znati da ga vara jer ce i on nju na kraju krajeva, al' ce nastaviti da zivi sa njom "srecno do kraja zivota".. Pljuvace na Grand i narodnjake, al' ce svakog petka, poshto se fensi house zurkica zavrshi, poprilicno pijan biti rado vidjeni gost u "folkotekama" za koje "nema zime"..

Elem, kad se sve sabere on nece ziveti svoj zivot - on ce ziveti onaj zivot koji od njega drushtvo ocekuje da zivi i on to nece primecivati. Zashto? Zato shto se plashi veshtackih tvorevina a one prirodne zanemaruje.

No, da malo prebacim loptu na drugu stranu - moja baba, kao i vecina prosecnih starijih gradjanina, ima problema sa srcom. Da bi sprecila nastanak vecih problema, doktorka joj je prepisala vishe lekova medju kojima i jedan za smirenje(ime necu pominjati).
Elem, poshto mi se zalila kako je stalno umorna, malaksala, kako joj se nonstop spava, ja sam lepo pogledao sadrzaje i nacine dejstva pomenutih lekova.. i ono shto sam video me je ostavilo bez texta..
Lek za smirenje, koji u pojedinim drzavama gutaju i shakom i kapom, bez recepta, ubija tvoj emocionalni zivot. Ovogucava ti dovoljno energije da mozesh ujutru da ustanesh, zavrshish svoj posao i vratish se kuci kako bi nastavio svoj zivot zombija operisan svake vrste nadrazaja. Bukvalno.
Kada se to uzme u obzir, i cinjenica da je danas "svako svoj lekar" i da kod istog ne ide osim ako nije na samrti, kontradiktornost u zivotu prosecnog coveka uopshte nije iznenadjujuca.

Televizija njega nece na to upozoriti jer, Boze moj, oni se bave ozbiljnijim temama - ko je koga, gde, kako i koliko. Isto tako ih upoznaje sa buducim predsednickim kandidatima i pruza im dovoljno podataka da izaberu za koga ce sledeceg glasati pa ga posle naredne 4 godine pljuvati.. i onda na sledecim izborima opet glasati za njega.
Televizija ce ga, medjutim, upozoriti na to koliko su shtetne droge! One upropaste totalno tvoj zivot! Kad ih jendom probash ne znash vishe shta je java a shta ne, unishti ti porodicu, zdravlje..

E sad, ne znam da li samo ja propushtam poentu ili..
Koja je razlika izmedju iluzija prosecnog coveka(alkohol necu ni pominjati), koji pola plate pukne na igre na srecu, nadajuci se da bi onda konacno mogao da pomeni posao/kucu/zenu/politicare/drzavu, koji uzima lekove od kojih ce se osecati mnooogo, mnogo gore ali ce neki brojevi na papiru koje mu lekar da govoriti da je on sad mnooogo, mnogo bolje.. ?

Evo odma' ja da vam odgovorim - on zna da mu tih par grama nece promeniti zivot, nece vratiti devojku/zenu, nece ga uciniti lepshim il' pametnijim.. i on ce u svojoj iluziji zapravo uzivati dok ona traje - u potpunosti, za razliku od ocajnika koji cekaju da shto pre utonu u san.

Al' sad ajde da se vratimo na one veshtacke tvorevine, cesto nazivane zvane moral; Shta je poenta zivota? Da shto duze zivish? Da se 70 godina patish i pljujesh samog sebe? Da ne mozesh da se opustish na nacin koji ti zelish jer bi neko mogao da te vidi? Da ceo zivot provedesh u strahu?! Da, mnogo jaki pokretaci, evo odma' se probudio elan u meni..

Na kraju, kad sve saberesh i oduzmesh dobijesh jednakost koja kaze da su zivoti narkomana isto toliko promasheni koliko i zivoti onih prosecnih ljudi. Ni jedni ni drugi nemaju zapravo petlje da sami neshto promene u svom zivotu vec cekaju na neshto drugo, uvek im fali ono taman malo.. a nikad se ne usude da za to posegnu rukom.. Tako da, molim vas, bez patetike i laznog moralisanja..



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Sasa Stojadinovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 19 Jul 2008
Poruke: 21

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 13, 2010 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepa tema Smile

_________________
Sale Muzicar
 
Mysty
~abhor~
<b>~abhor~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 29 Maj 2007
Poruke: 29514

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 06, 2010 7:39 pm    Naslov poruke: Re: Iluzije Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:



Elem, kad se sve sabere on nece ziveti svoj zivot - on ce ziveti onaj zivot koji od njega drushtvo ocekuje da zivi i on to nece primecivati.


Televizija njega nece na to upozoriti jer, Boze moj, oni se bave ozbiljnijim temama - ko je koga, gde, kako i koliko.

E sad, ne znam da li samo ja propushtam poentu ili..
Koja je razlika izmedju iluzija prosecnog coveka(alkohol necu ni pominjati), koji pola plate pukne na igre na srecu, nadajuci se da bi onda konacno mogao da pomeni posao/kucu/zenu/politicare/drzavu, koji uzima lekove od kojih ce se osecati mnooogo, mnogo gore ali ce neki brojevi na papiru koje mu lekar da govoriti da je on sad mnooogo, mnogo bolje.. ?

Evo odma' ja da vam odgovorim - on zna da mu tih par grama nece promeniti zivot, nece vratiti devojku/zenu, nece ga uciniti lepshim il' pametnijim.. i on ce u svojoj iluziji zapravo uzivati dok ona traje - u potpunosti, za razliku od ocajnika koji cekaju da shto pre utonu u san.

Shta je poenta zivota? Da shto duze zivish? Da se 70 godina patish i pljujesh samog sebe? Da ne mozesh da se opustish na nacin koji ti zelish jer bi neko mogao da te vidi? Da ceo zivot provedesh u strahu?! Da, mnogo jaki pokretaci, evo odma' se probudio elan u meni..

Na kraju, kad sve saberesh i oduzmesh dobijesh jednakost koja kaze da su zivoti narkomana isto toliko promasheni koliko i zivoti onih prosecnih ljudi. Ni jedni ni drugi nemaju zapravo petlje da sami neshto promene u svom zivotu vec cekaju na neshto drugo, uvek im fali ono taman malo.. a nikad se ne usude da za to posegnu rukom.. Tako da, molim vas, bez patetike i laznog moralisanja..




Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Fenomenalno Exclamation Kamo srece da ljudi procitaju ovaj tekst a kamoli razmisle o njegovoj sustini.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 06, 2010 9:46 pm    Naslov poruke: Iluzije???!!!??? Na vrh strane Na dno strane

Iluzije???!!!???


_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 07, 2010 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mogu prokomentarisati video u koliko je potrebno, al' iskreno ne vidim direktnu vezu s ovim tekstom, odnosno shta si zapravo zeleo sa njim da istaknesh Neutral

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 10, 2010 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alex, ne bih zelio objasnjavat puno, meni taj video i ovo sto si napisao itekako ima dosta toga sto ih veze, barem meni.

Pazi, kad nesto napises, moras racunati na to da nece svatko to dozivjeti ili razumjeti onako kako si ti to vjerovao da ce biti dozivljeno i razumljeno (reakcija citaoca: naucio na vlastitim tekstovima - npr. jednom sam napisao ljubavnu pricu za jedan drugi forum, a ovi neki razumjeli to kao ratnu - mada nije imalo veze s tim...).

Ja vidim vezu, recimo u tome da je iluzija i onaj zivot narkomana kao i onaj zivot nekog tko je kao tvoja baka. U istom smislu i nauka i moral su iluzije ili cimbenici iluzija, kao i vjera sama.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 10, 2010 6:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja razumem da ljudi razmishljaju na razlicite nacine, zato sam i indirektno "pitao" sta si zeleo da iskazes sa videom Wink

Pa sad.. nacin na koji nauka i vera se upotrebljavaju proizvode iluziju, definitivno, medjutim one same po sebi ne nose nista lose, svo "zlo" je u ljudima i njihovoj aroganciji.

I sam Sam je u videu upotrebio informacije na nacin na koji njemu odgovara, tj. stvorio je obmanu (ne zelim da ulazim u to da li je on to zeleo ili ne) kao sto to rade i crkve, vlade, naucnici..

Zivot se definitivno ne moze sagledati u 20 minuta, kao ni sto se ljudima ne moze suditi samo zbog jedne recenice u savremenim masovnim medijima. Vecina ljudi to ne moze da shvati.
Apsolutno dobro i apsolutno lose postoje samo na papiru.. najbolji dokazi su tzb. "borbe vlada za zdravu ishranu, zivotnu sredinu i td." a najgore i najrasprostranjenije toksicne materije su i dalje sasvim legalno dostupne ljudima.
Cigarete, alkohol, pojedini lekovi, fast food, energy drinks, GM hrana, pa cak i modni detalji (visoke stikle i sl.).. sve je to legalno zato sto proizvodi profit i ljudi to prihvataju zbog nekog "uzivanja".. u tom razlika izmedju narkomana i njih - apsolutno ne postoji, i cinicno je da clanovi takvog drustva prave ikakva "rangiranja" na tom nivou.

Nauka je rekla svoje, da su isti i vise nego stetni, ali oni koji to treba da sprovode jednostavno to ne zele.
Primera radi, pomenuo si sada rat sto me je podsetilo na nesto: Na nasim prostorima i dalje postoje neka "opravdanja" pojedinih aktova(cistih zlocina), samo zato sto su pocinjeni od strane jednih, tj. drugih. A kada istima postavis sliku izmasakriranog deteta i kazes im da ti definisu da li je Srbin, Hrvat ili Musliman, i u krajnjem slucaju da li je to uopste vazno, ili su vazne posledice, isti ostaju bez teksta..


Ceo zivot, vecina "dobrog i loseg", "crnog i belog", sve je jedna velika iluzija.. san planete Zemlje, jedinki u velikom Matrix-u.. I dok oni u istom uzivaju ne pada im na pamet da isti preispituju, dok ne budu i direktno pogodjeni, to je najzalosnije, sto su svi iskljucivo egocentricni..
Zato ljudi govore da filmovi poput "Srpskog filma" ne trebaju da se snimaju jer su nekako "ugrozili" njihov imaginarni mir, iako oko njih bukti ogroman rat, samo sto to oni ne primecuju, k'o sto Sam ne primecuje da obavezno nosenje odela, kosulje i kravate na pojedinim radnim mestima je isto toliko ogranicavajuce kao i burka..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 28, 2010 12:52 am    Naslov poruke: Azra: Sloboda Na vrh strane Na dno strane

Azra: Sloboda



Hmm, danas sam nakon dugo vremena naletio na ovu pjesmu i povukla me na ovaj topik.

Posebno ovaj dio:
Sloboda nije podmetanje ideoloski zakrzljale forme
Sloboda nije pometanje ideoloski bilo kakve norme


Mnogi danas zive iluziju slobode. Misle da imaju slobodu a zapravo...

-------------------

Sloboda - Azra

Sloboda nije bozje sjeme pa da ti ga neko da
Sloboda nije zahvalnica procitana abecednim redom
Sloboda nije krilatica reklamnog panoa
Konstruktivna kritika postojeceg stanja
Sloboda je zena
Uzmi je
Sloboda nije podmetanje ideoloski zakrzljale forme
Sloboda nije pometanje ideoloski bilo kakve norme
Sloboda nije jednostavan domaci zadatak
Ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi
Sloboda te ceka
Uzmi je
Datumi
Sjecanja
Kontrola lupa vratima
Regularna predstava
Ko ne pamti iznova prozivljava
Sloboda nije mizantropski odbaceno kukavicije jaje
Sloboda nije uzajamno milovanje idiotskih glava
Sloboda nije referada stanicnih setaca
Ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi
Sloboda je zena
Uzmi je

More lyrics: http://www.lyricsmode.com/lyrics/a/azra/#share

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Iluzije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon