www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Za bolje pamcenje
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
kruno10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2005 10:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada nešto trebam zapamtiti uvije se vežem za neku sliku koja je vezana za pojam koji trebam zapamtiti i uvijek se kasnije mogu toga sjetiti.
To mi uvelike pomaže u učenju Smile


 
sanja_ru
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 08 Jun 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 08, 2005 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

preporucujem MEMOPlus
za vreme ispita puno pomaze
 
zegaracivana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Jun 2005
Poruke: 26

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 18, 2005 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fizicka aktivnost i sto redukovanija ishrana dosta pomazu (jer krv ide direktno u mozak ne u zeludac da vari) naravno ne mislim na jednu jabuku dnevno 8) A od tableta dobar je pivski kvasac (mada povecava apetit) i ginko biloba (mada ne bi trebalo da ga piju ljudi sa nultom krvnom grupom jer vec imaju dosta retku krv a on je dodatno razredjuje)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2005 9:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam pila nista za pamceje narocito ne pred ispite..ne verujem da je to problem pamcenja vec koncentracije...kazu da je cokolada najbolji lek za to

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 20, 2005 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za pamcenje je dobra i cokolada...!!!!!!!!!!

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2005 3:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni treba nesto za bolje pamcenje

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
Tash2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 8:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ginko od 27% je za pamćenje
 
jeka2206
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 28 Feb 2005
Poruke: 288

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 27, 2005 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

recimo meni ne pomaze ni puno citanja,ni spavanje,ni fizicka aktivnost..zaboravnost je zaboravnost....kontam da su geni u pitanju
 
zvoncica_nis
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 164
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 02, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manite se ljudi tableta, jedite puno ribe, jako je dobra za mozak i pamcenje a i zdrava je.....
 
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 02, 2006 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo par saveta...

1. Dokazano je da samo 10%onoga sto procitas ostane u mozgu nakon sto je procitano (ovo je nakom duzeg perioda naravno).Naravno da je taj procenat jako nizak ako se uzme u obzir da treba vise od 10% materije razumeti i shvatiti... Samim tim, pokusaj na nove nacine da pamtis novu materiju: podvlaci i svrljaj po knjizi ili lepi papirice da bi se podsetio/podsetila sta vec moras da znas (ovo meni funkcionise) -znaci svaka boja drugi znacaj.. crvena najbitnije. zuta..da stoji za nesto sto bi recimo bilo ok znati ali sto nije neophodno..zelena za primere itd; u svojoj glavi izmisli neke stihove koji se rimuju s materijom ako su pojmovi u pitanju ili barem vizuelno pokusaj da zapamtis nesto sto lici na to sto moras da zapamtis..mnogo je lakse kad materiji damo smisao i kontekst a ne samo suve brojke, cifre ili imena...Ako pak moras da zapamtis imena ili sta vec..onda recimo zamisli da koracas neko ulicom sa putokazima (na svakom putokau ce biti ime pojma koji ti treba).. tako se preslisavaj u glavi koracajuci kroz tu ulicu....Pisi svoje beleske umesto da ucis stvari napamet...Pokusaj da razumes to sto moras da naucis (nebitno je da li se radi o stvarma koje se uce na poslu ili na faksu recimo)..

2. Kazu da kafa i cokolada pomazu pamcenju.. Sto se kafe tice..neznam jer nepijem kafu ali znam da ona vremenom gubi svoje dejstvo i da ti koji su se navikli na kafu moraju da je piju u znatno vecim kolicinama nebi li ostali budni a kamoli ista vise

3, Nesto sto definitivno pomaze pamcenju je glukoza- kad vec mora da se ubaci secer u krv, neka to bude prirodne vrste, savetujem bananu ili grozdje, premda moze u sustini bilo koje voce

4. Dobar san kao i malo nervoze pomaze pamcenju takodje..bez dobrog sna koncentracija je minimalna i od pamcenja nema ama bas nista

5. Meni je nazalost potreban pritisak da bi pamtila- znaci.. da mi se blizi dan/sat kada treba da predam kolokvijum/seminarski/ispit....
Ako pak zelis da se tvoje pamcenje u sustini popravi to je sve deo prakse i vezbe.Svakodnevno ili koliko god cesto je moguce, pozabavi se mozgarenjem.. igrama koje ce testirati tvoje pamcenje...Pokusaj da razmisljas drugacije o stvarima i pojmovima- da ih povezujes sa vec steknutim znanjem i da ih raskomadas na parcice koji se mogu lako sazvakati i svariti...Nema ovde tacnog ili netacnog odgovora.. sve zavisi od osobe koliko dobro pamti ali zapamti da se tvoje pamcenje kroz praksu moze znatno popraviti

P.S. Sto se tableta tice..mozda i imaju neko dejstvo a mozda je efekat PLACEBO-a.. tj. mozda ima efekat zato sto mi mislimo da ce da nam pomogne i puka vera u to nam stvarno pomogne i mi doista pamtimo bolje..U sustini..necu da mozzgam o tabletama jer nemam iskustva s njima ali jedno je sigurno iz iskustva drugih, i da imaju neko dejstvo, to dejstvo se gubi kad tablete prestanu da se uzimaju.. ko voli nek izvoli
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 03, 2006 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

S kofeinom bolje pamćenje
Austrijski istraživači su potvrdili da kofein deluje podsticajno na mentalne funkcije. Korišćenjem magnetne rezonance, istraživači Medicinskog fakulteta u Insbruku ustanovili su da pomenuta supstanca (koje osim u kafi ima i u čaju, nekim bezalkoholnim pićima i čokoladi) stimuliše one oblasti mozga koje su zadužene za kratkoročno pamćenje i pažnju, izveštava Rojters.

Petnaest ispitanika na kojima su obavljena testiranja prethodno su konzumirali količinu kofeina koja bi odgovarala onoj iz dve šolje kafe. Kod njih je ustanovljena povećana neuronska aktivnost u dva odvojena dela mozga, odgovorna za pomenute mentalne aktivnosti.

Ispitanici kojima je prethodno dvanaest sati bio uskraćen kofein i četiri sata nikotin (drugi priznati stimulans izvesnih moždanih aktivnosti), bolje su pamtili niz slova pošto bi konzumirali 100 miligrama kofeina. Takođe, poboljšala im se i brzina reagovanja na testovima kratkoročnog pamćenja.

Kofein je svetski najkorišćeniji stimulans, rečeno je na godišnjem skupu Radiološkog društva Severne Amerike. Prosečno dnevno konzumiranje kofeina u svetu je 76 miligrama po čoveku, što odgovara jednoj i po šolji kafe. U SAD je prosečna potrošnja kofeina 238 miligrama dnevno, što je ravno količini koja se unese putem četiri i po šolje kafe.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
tascha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2006
Poruke: 72

nepal.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas sam hjela da otvorim topic na ovu temu...i ja u zadnje vrijeme ne pamtiv vise kako treba, ali sam shvatila da uzrok nije organske prirode. naime, od rodjenja mog djeteta stalno sam pod stresom, malo spavam a komunikacija mi se manje vise svodi na cjelodnevno gugutanje s njim i par recenica koje navecer promjenim sa muzem, jer kasno dolazi s posla, a ja rano lijezem...pocela sam uzimati ginko preparate, iako sam skepticna, no koliko znam ne stete zdravlju....za vrijeme ispita sam redovito setala pored rijeke po dva sata, to mi je godilo, koristila sam to vrijeme da razmilsjam o onome sto sam procitala... sada cekam ljepse vrijeme, pa cu dijete u kolica i u setnju, koristicu vrijeme da usavrsim moj njemacki...ah da, ono o vodi je istina, kada popijem pola litra odjednom, imam osjecaj kao da mi zrak dodje u mozak...da, osobe koje imaju nizak tlak moraju i tako i tako vise piti..
sto se kave tice, ona ima kratkotrajno dejstvo, bolji je zeleni caj...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Za bolje pamcenje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon