www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li ste radoholičar/radoholik?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 12, 2007 7:48 pm    Naslov poruke: Da li ste radoholičar/radoholik? Na vrh strane Na dno strane

Uskladiti privatni život i poslovni ne samo da je veliki zahtjev nego i izazov kojem rijetki znaju rješenje. Nekad je potrebno poslu posvetiti nešto više vremena, ali radimo li to stalno postaje poremećaj.

Svaka veza zahtjeva određenu pažnju (i one obiteljske i prijateljske), te kako bismo ih održali živima moramo ih njegovati. Radoholičar je termin kojim se označava osoba kojoj ni jedna veza nije važna poput veze s poslom. On nikad neće žrtvovati posao radi ljubavi ili obitelji, tek u ekstremnim situacijama, poput smrti, vjenčanja, rođendana, godišnjica i sl. Radoholizam postaje veza koja se natječe sa svim drugim vezama…


Evo nekih upozoravajućih znakova na radoholizam:

- Posao vas usrećuje više nego išta drugo.

- Spavanje i slobodno vrijeme vam se čine kao gubitak vremena.

- Često zbog poslovnih obveza znate skratiti odmor.

- U mislima stalno tražite najbolja rješenja za poslovne probleme, čak i izvan ureda.

- Vaš dom je vaš drugi ured.

- Vrlo ste predani poslu, u uredu dosta natjecateljski raspoloženi.

- Uvijek sa sobom nosite nužni dio uredske opreme, nije važno gdje išli, čak i na odmor.

- Vjerujete da, ako biste imali priliku ponovno birati zanimanje i posao, bi izabrali isto.

- Prijatelji vas rijetko nazivaju, a kad vas nazovu mislite «kako netko može toliko razglabati o nevažnim stvarima, zar misli da nemam ništa pametnije za raditi».

- Nemate puno pravih prijatelja. One koje imate upoznali ste na radnom mjestu ili se u vašem životu stalno javljaju nove osobe, zadrže neko vrijeme i nestaju.

- Ponekad vas boli glava, oči od naprezanja, bole vas leđa i sl.

Što učiniti kako biste poboljšali situaciju?

Planirajte vrijeme za primarne odnose.

Partner vas treba najmanje 30 minuta dnevno, SVAKI DAN, što ne uključuje raspravu o računima, djeci, telefonske razgovore. Ovo vrijeme potrebno se neopterećeno družiti s partnerom i razgovarati o nevažnim stvarima, osobnim nedoumicama, vezi i sl. Možete praviti planove za budućnost, sanjariti zajedno. Neka to bude pravilo. Ako na posao možete odvojiti 8h možete i pola sata na partnera. Prijatelji također trebaju vaše vrijeme. Oni nisu kradljivci vremena nego najisplativije ulaganje koje možete napraviti. Komunicirajte s njima redovito i crvenim upišite dogovore s njima. Ne otkazujte susrete zbog hitnog posla koji morate obaviti.

Brinite o svome tijelu

Redovito jedite. Tri obroka dnevno pravilo su koje morate poštivati. Odvojite vrijeme za sport, rekreaciju i odmor.

Razmislite o ciljevima

Razmislite o dugoročnim ciljevima. Izgleda li vam život kako ste željeli? Na nekom kraju što biste htjeli ispričati o sebi. Idete li u tom smjeru?

Razmislite o kratkoročnim ciljevima. Podsjetite na ono što ste do sada postigli češće nego na ono što morate još postići. Činite to svakodnevno.

Jeste li se pronašli negde međ' ovim redovima?



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ


Poslednja prepravka: Annabel_Lee datum Pet Okt 12, 2007 8:21 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 12, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim posao koji radim.... i cini me srecnim... ali bi ga uvek zrtvovao zarad ljubavi, porosice, pravih prijatelja...

dosta vremena provodim na poslu, tako da veoma malo imam slobodnog vremena za ostale aktivnosti.... ali, jedva cekam da pobegnem sa posla i da se opustim...
posao mi je negde na 4-om mestu...

tako da nisam radoholicar... i ne bih nikada voleo da to postanem...
posao mi dodje kao neka nuznost... ali ako je nuzan, onda ce bar u nekom obliku da mi predstavlja zadovoljstvo... barem ono sto radim... a vreme i poslovno okruzenje (koje mi ne odgovara u dovoljnoj meri) ide zajedno u paketu...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 25, 2007 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam workaholic...naprotiv...radim samo onoliko koliko je potrebno da svoje obaveze ispunim...raditi da bismo mogli ziveti...nekako tako ja posao shvatam...kao sredstvo pomocu kojeg cu lakse doci do zeljenog zivota Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2008 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

- Često zbog poslovnih obveza znate skratiti odmor.

- U mislima stalno tražite najbolja rješenja za poslovne probleme, čak i izvan ureda.

- Vaš dom je vaš drugi ured.

- Vrlo ste predani poslu, u uredu dosta natjecateljski raspoloženi.


Pa... ove četiri stavke se događaju zato što se moraju dogodit i zato što ih ne mogu izbjeći Rolling Eyes Takav mi je posao i to mi i da hoću ne sme smjetati... A ne smeta me, volim radit. Zato uvijek kad imam puno posla govorim sebi da ću se odmorit kao čovjek, pozvati prijatelje na večeru i uvijek uspjem to uskladit.... Eto, nekako postoji taj balans. Ali da volim radit - volim. Hvala Bogu pa volim svoj posao.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trenutni posao koji radim mi se svidja i mogu vam reci da nekada i ta volja za poslom moze dosta da odluci ..

Nisam radoholik posto imam dosta drugih obaveza pored posla a i ne volim da radim vise od onoga sto trebam .. nisam takva osoba ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i ne vjerujem baš...
Ja svako malo pokušavam pobjeć od posla, kakav je, takav je... Very Happy Ne kažem da sam ljenčina, ali šta imaš od šivota ako si radoholik?

Kažem i ovom svojima kojima sam šef - nemojte puno radit jer ćemo vas platit isto radili vi puno ili ne... Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 9:37 pm    Naslov poruke: Re: Da li ste radoholičar/radoholik? Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
[b]

Jeste li se pronašli negde međ' ovim redovima?


ja sam se naso u svakoj stavki!!! dobro nisam u stavki da je moj dom kancelarija,posto je nemam!

_________________
здраво кензо !!!
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam radoholičar,odvajam poslovni i društveni život,barem se trudim to činiti

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 26, 2010 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaista volim svoj posao i svaki sat proveden u kancelariji je maksimalno ispunjen i kvalitetan; trudim se da svaku stvar postavim di treba, da ne ostane ništa za sutra, da rasteretim koliko mogu radnu koleginicu ... pri tom ne osjećam nezadovoljstvo, isfrustriranost, niti napetost u smislu da bih išla kući... ne mislim ni o čemu nego sam skoncentrisana na rad i samo rad, jer nedostatak pažnje na mom radnom mjestu povlači i određene probleme koji se teško ispravljaju.Znači, jesam po tom pitanju radni radoholik.
No, onog trena kada izađem iz kancelarije, kada je zaključam, tako zaključam i svoj posao taj dan, nema više razmišljanja, jurnjave i potrebe raditi jer mi je radno vrijeme završeno, rasterećena svega što je bilo osam sati u stanju sam posvetiti ostatak dana i sebi i dragim ljudima u svom okruženju.
Ne, mislim da nisam radoholik, samo savjesno i krajnje ozbiljno i korektno pristupam svom poslu, a zbog njega ne trpimo ni ja ni moja porodica.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 06, 2010 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim raditi...i srecom i ne moram da rmpacim. niti da se umno zamaram, previse....
imao sam tu srecu, da sam pre desetak godina poceo da radim nesto, privatno,
i ima neke koristi drzava i od mene. po prvi put, da sam i ja za nesto koristan.
ali, da imam nekog ko bi me izdrzavao...ni ovo ne bih radio...
dakle ja nisam radiholik...nego ljencuga

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 13, 2010 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Auuu...ja ocigledno jesam radoholik, itekako! Svaku stavku bih mogla stiklirati Razz
Ali mozda je to zato sto se bavim glumom, a ona je poznata po tome kako snazno obuzima onog ko joj se preda...a i daleko sam od kuce, porodice i prijatelja pa nema sta drugo da mi ispunjava paznju i skrece misli Confused

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
njanja1011
*look by njanja*
<b>*look by njanja*</b>



Godine: 36

Datum registracije: 14 Sep 2010
Poruke: 18239
Mesto: Između planina i mora...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 13, 2010 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne volim da radim...uffff... Laughing

_________________
"Kad bih znala da su ovo poslednje minute što te vidim,rekla bih ti:VOLIM TE,i ne bih glupo pretpostavljala da to već znaš..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Da li ste radoholičar/radoholik? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon