www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"P*A*R*T*I*Z*A*N...U mom telu krv je Crno-bela"
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 19, 2010 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odbrana iz Donjecka, napad iz Brisela

18. oktobar 2010. 14:36 > 16:38

Trener Partizana priželjkuje da njegovi fudbaleri u meču sa Bragom objedine najbolje detalje iz nekih prethodnih utakmica.

Tabela posle dva odigrana kola jasno pokazuje ko je ko u H grupi Lige šampiona: Arsenal šest bodova, Šahtjor šest, Partizan nula, Braga nula bodova.

Trebalo bi da se dogodi sportsko čudo, pa da se neko iz "donjeg doma" umeša u trku za mestima koja vode među 16 najboljih timova Evrope.

Svestan je toga i trener crno-belih Aleksandar Stanojević, koji je pred utakmice sa Bragom (19. oktobra u gostima, 3. novembra u Beogradu), rekao da će se u tom dvomeču rešavati pitanje osvajača trećeg mesta. Taj tim će se naredne godine uključiti u "nokaut" fazu Lige UEFA...

"Utakmicu u Bragi ne posmatram izdvojeno, nego i kao pripremu za meč u Beogradu. Odigraćemo 180 minuta, pa ko bude bolji, igraće u Evropi i na proleće", rekao je Stanojević pred let za Porto.

Zdravstveni bilten nije loš. Mladen Krstajić "sigurno igra", Nemanja Tomić je dobio udarac na treningu u nedelju i "pod velikim je znakom pitanja". Moreira se vratio u stroj, ali "ne na način koji od njega očekujemo".

Ipak...

"To su minimalni problemi za nas", jasan je Stanojević.

Problema ima i njegov kolega Domingoš Pasijensija, ali takođe i sasvim dovoljan broj kvalitetnih zamena. Sve se, dakle, svodi na to da li će Partizan odigrati na nivou koji traži evropska elita.

"Želja mi je da odigramo u fazi odbrane kao u Donjecku, a da budemo opasni kao u Briselu", recept je uspeha u Portugalu.

Mladi Aleksandar Lazevski verovatno će zauzeti mesto pored leve aut-linije umesto Kizita.

"Ekipa Brage je nepoznanica za nas, kao i mi za njih. Zato mi je teško da pričam na temu kakva nas utakmica tamo očekuje, ali siguran sam da će biti neizvesna".

Lazevski je obećao da će se crno-beli potruditi da "iskoriste sve njihove mane".

"Želja nam je da nametnemo naš stil igre i vratimo se srećni i zadovoljni u Beograd".
STOJKOVIĆ: NEKA SAD KLEO BUDE U CENTRU PAŽNJE
<b>STOJKOVIĆ: NEKA SAD KLEO BUDE U CENTRU PAŽNJE</b>

Golman reprezentacije Srbije i Partizana Vladimir Stojković već nedeljama je u centru pažnje, što zbog odličnih odbrana u crno-belom dresu, što zbog divljačkog napada grupe osoba koje su želele da ga linčuju u Đenovi.

Stojković ne želi glavnu ulogu u Bragi, gde Partizan u utorak igra jedan od odlučujućih utakmica za dalju sudbinu u Evropi.

"Braga je, u najmanju ruku, kvalitetna ekipa kao ukrajinski Šahtjor. Portugalci igraju napadački i ne umeju da se brane. Portiv Brage ne moram ja da se ističem na golu, neka ovaj put Kleo bude najbolji. Mi smo došli ovde da uradimo nešto mnogo teško, da osvojimo bod ili sva tri", rekao je Stojković novinarima po dolasku u Bragu.

Stojković je pre pet godina branio u Bragi, ali tada u dresu Crvene zvezde, kada su se crveno-beli plasirali u Ligu UEFA.

"Nebitno je što sam nekad dobro branio u Bragi. Ovo je nešto drugo, nešto mnogo ozbiljnije. Sadašnja ekipa Brage je mnogo jača od one. Reč je o jednom od najboljih timova u Portugalu", kaže Stojković.

Stojković je dodao i da ne razmišlja o 139. "veccitom" derbiju, koji bi trebalo da bude odigran 23. oktobra.

"Utakmica protiv Braga je bitnija, u pitanju je Liga šampiona, a mi još imamo ssanse za osvajanje trećeg mesta u grupi", rekao je Stojković, koji je član lisabonskog Sportinga.

Još jedan igrač Partizana, napadač Kleo, igrao je u Portugalu za drugoligaša Olivaeš.

"Vraćam se u Portugal, doćiće da me gleda mnogo prijatelja. Želeo bih da se pokažem u pravom svetlu. Noga me još boli, ali želim da igram, a ne da gubim samopouzdanje. Oni su jaka ekipa, imaju mogo Brazilaca, ali ni Partizan nije bez svojih šansi", rekao je najbolji strelac Partizana ove sezone.

Priliku da odigra svoju treću utakmicu u Ligi šampiona dobiće Stefan Savić, koji će u odbrani zameniti suspendovanog Marka Jovanovicha.

"Nemam tremu i želim da sa Partizanom napravim nešto veliko. Da bi i na proleće igrali u Evropi neophodno nam je da osvojimo bar bod u Bragi. Ipak, ovo je samo prvo poluvreme, jer ćemo u potom dočekati Portugalce u Beogradu", rekao je Savić.

Zvanični trening na stadionu Munisipal (kapacitet 30.000 mesta) zakazan je za 20 časova, a utakmica u utorak u standardnom terminu - 20.45.

(MONDO)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 20, 2010 8:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stanojević: Nikoga nismo izneverili

19. oktobar 2010. 23:03 > 23:05

Trener Partizana nema šta da zameri igračima posle poraza u Bragi. Smatra da je njegovom timu nedostajala sreća.

Partizan je izgubio u Bragi (0:2) što mu je peti poraz na isto toliko gostovanja u Ligi šampiona (računajući i 2003. godinu). Ujedno, zabeležio je i treći neuspeh u tekućem ciklusu, pa je ostao na dnu Grupe H bez bodova.

Ipak, trener crno-belih Aleksandar Stanojević kaže da nema šta da zameri igračima. On zamera sreći.

"Braga je iz prvog šuta dala gol. Diktirali smo ritam u drugom poluvremenu, bili smo bliži izjednačenju nego domaćin drugom golu, ali Braga je pokazala da ima fantastičan kontranapad", ocenio je Stanojević u razgovoru za RTS.

Partizanovi igrači su napravili dosta grešaka u manevru. Tek u finišu su dodali gas, ali nisu uspeli da zatresu mrežu.

"Nedostajao nam je završni pas. Imali smo više udaraca ka golu od protivnika, bili smo opasniji, zaslužili smo više od ovoga. Mislim da smo odigrali na visokom nivou, ali da nismo imali sreće. Nikoga nismo izneverili".

Šef crno-bele struke smatra da će njegovom timu biti znatno teže sa Bragom u Beogradu.

"Ima fantastičnu tranziciju i veoma brze igrače. Ali, pred našim navijačima moramo da napadnemo", zaključio je Aleksandar Stanojević.

Sličnog mišljenja je i kapiten Mladen Krstajić.

"Odigrali smo dobro, ali nismo postigli dobar rezultat. Diktirali smo tempo. Međutim, nismo imali snage da damo gol", poručio je kapiten Partizana.

Iskusni defanzivac ima računicu - kako da crno-beli osvoje treće mesto u grupi.

"Ako želimo treće mesto u naredne dve utakmice na našem stadionu, protiv Brage i Šahtjora, jednu moramo da dobijemo, a drugu bar da odigramo nerešeno. I dalje je sve u našim rukama".

Partizan će 3. novembra ponovo igrati sa Bragom.

"Važno je da je pobedimo, nema veze kojim rezultatom", dodao je Krstajić uprkos porazu u Portugalu od 0:2.

"Ovo je još jedno značajno iskustvo za mlade igrače. Moraju da podignu glave. U subotu nas čeka sledeća utakmice", najavio je Mladen Krstajić 139. večiti derbi.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stanojević: Kadri smo da osvojimo šest bodova

20. oktobar 2010. 21:51 > 21:55

Trener Partizana smatra da crno-beli u preostale tri utakmice Lige šampiona mogu da osvoje šest bodova.

Partizan je plasmanom u Ligu šampiona napravio veliki uspeh. Međutim, kada su se crno-beli našli u evropskoj eliti, ambicijama i željama igrača i stručnog štaba tu nije bio kraj. Najavljivali su borbu za drugo mesto ili barem treće koje bi klubu garantovalo proleće u Evropi.

Posle duela sa Šahtjorom i Arsenalom bilo je jasno da zimski san u Ligi šampiona ipak nije realan za ovu sezonu. Posle dva startna neuspeha svi su se okrenuli duelima sa Bragom, ključnim u brobi za treću poziciju i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Prvo, portugalsko poluvreme sa Bragom je završeno, a evropsko proleće još dalje je od Humske. Ipak, ni poraz od 0:2, nije obeshrabrio trenera "parnog valjka" Aleksandra Stanojevića, koji i dalje razmišlja vrlo pozitivno.

"Napali smo Arsenal, kako onda da ne napadnemo Bragu", rekao je trener Partizana i jasno istakao svoje i ambicije kluba pred naredni beogradski okršaj crno-belih i Brage. Šef stručnog štaba srpskog šampiona naglasio je da njegov tim u revanšu neće juriti pobedu od 2:0, dodavši da bi to moglo da bude kobno i da je trijumf bilo kojim rezultatom dovoljan.

Uprkos tome što Partizan nije blistao u Bragi, Stanojević smatra da je crno-belima malo nedostajalo da u Beograd donesu prvi bod.

"Moja ideja je bila da u prvom poluvremenu bude nerešeno i da Bragu napadnemo u nastavku. Sasekao nas je prvi gol... Počeli smo hrabro, Portugalci nisu šutnuli na naš gol. Nažalost, ponovio nam se Donjeck. Insistirao sam da se ne prave faulovi u zoni šuta, a uradili smo to čak četir puta", naveo je Stanojević i dodao da je to jedino što zamera svojim izabranicima.

Jedan od nervoznijih u timu Partizana bio je 32-godišnji Almami Moreira. Portugalcu je meč u Bragi bio prvi za Partizan u Ligi šampiona.

"Želeo sam da na sredini terena imamo hitrinu, pa sam Moreiri dao šansu pre nego Petroviću. Ono što sam tražio od njega to je i odradio, ali me je iznervirala njegova nervoza koja mi uopšte nije jasna. Pre svega me je iznervirao nepotrebno dobijen žuti karton i česta rasprava sa sudijama."

Upitan da prokomentariše odluku da od prvog minuta u napadu igra Marko Šćepović, Stanojević je odgovorio da je on svoju šansu 'debelo zaslužio', objasnivši da je mladi napadač u dobroj formi, dok Pjer Boja nije potpuno spreman, a Ivica Iliev nije na svom nivou već neko vreme.

Mladi stručnjak smatra da je Partizan još "zelen" za Ligu šampiona, ali da se do sada, uprkos tome što nije osvojio nijedan bod, na tri utakmice nije obrukao. Stanojević očekuje da se bodovni saldo crno-belih promeni posle duela sa Bragom i Šahtjorom u Beogradu.

"Znam da smo kadri da osvojimo šest bodova iz te dve utakmice. Ako uspemo u toj nameri imamo čemu da se nadamo."

Stanojevića mnogo više od "nule" u Ligi šampiona brinu loša izdanja u Superligi protiv Spartaka i Vojvodine. "To me brine, takve utakmice nisu smele da nam se dogode", kaže on i najavljuje meč sa Crvenom zvezdom.

"U 'večitom derbiju' moramo da budemo pametni. Napašćemo, ali ćemo se i braniti. Sigurno da ćemo igrati na pobedu. Imaću problem sa sastavom tima. Igrači su umorni, istrošeni, posebno oni koji nisu prošli pripreme. Međutim, opravdanja nema. Bolje je da igramo i Ligu šampiona nego samo prvenstvo", rekao je Stanojević i izneo svoj stav po pitanju derbi sa publikom ili bez nje.

"Zamolili su me u klubu da ne komentarišem tu temu. Rećiću samo ovo... Ja sam sportista i iz toga bi trebalo da bude jasno šta je moja želja. Ipak, kada se setim šta se sve dešavalao 2000. godine, pa sa golmanom Stojkovićem... Želim da sve ostane u sportskim okvirima", zaključio je Aleksandar Stanojević.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 04, 2010 8:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Partizan nedorastao Evropi

03. novembar 2010. 22:52 > 23:30

Najbolji srpski tim u poslednje tri godine doživeo četvrti poraz u Grupi H, drugi od Brage za dve nedelje (0:1) i oprostio se od evropskih ambicija.

Crno-beli evropski san se raspršio. Srpski šampion je nedorastao eliti, ali, pokazalo se, i protivniku, koji će po svemu sudeći, nastaviti takmičenje u Ligi Evrope - Bragi, realno gledano, ekipi daleko skromnijih mogućnosti od ostalih članova Grupe H Lige šampiona, Arsenala i Šahtjora.

U četvrtom kolu Partizan je doživeo i četvrti poraz, drugi u Humskoj - 0:1 (0:1).

Partizan je četiri sezone zaredom (ako se izuzme 2007/08 kada ga je UEFA kaznila) učesnik grupnih faza evropskih takmičenja, ali u 17 utakmica samo je dva puta izbegao poraz - protiv Livorna (1:1) i Šahtjora pre nepunih godinu dana (1:0) u duelu koji nije imao uticaj na rasplet u grupi Lige Evrope.

Ludo hrabar je bio trener Partizana Aleksandar Stanojević kada je na megdan Bragi poslao tim sa trojicom napadača, odnosno petoricom igrača sa ofanzivnim afinitetima. Želeo je da startnom agresijom, uz pomoć buke sa tribina, njegovi fudbaleri "na brzinu" slome otpor zbunjenih gostiju. Nešto kao što su crno-beli uradili protiv Fenerbahčea pre dve godine (dali dva gola u ranoj fazi, a mogli i treći) ili kao nedavno protiv Arsenala protiv kojeg su utakmicu počeli baš bezobrazno.

Međutim, sve se završilo na Stanojevićevim i željama armije crno-belih navijača.

Učenici Domingosa Pasijense kao odlikaši odrađivali su zadatke bez greške. Stajali su blizu protivničkih igrača, nisu im davali da dišu, taktički su bili besprekorno postavljeni... Bez problema su neutralisali atake Partizana.

Doduše, nisu pokazivali pretenzije ka golu domaćina, čekali su poklone, kojih je bilo na pretek, da organizuju kontranapad.

Crno-beli nisu imali rešenja u napadu, ko god da je imao loptu nije imao slobodnog saigrača da ga uposli... Kada bi se neko i otkrio, kao po pravilu, sledila je greška u dodavanju.

Nemoć je reč koja najbolje oslikava igru srpskog šampiona u prvom poluvremenu.

I zvižduci sa svih tribina, osim južne, koji su počeli već na isteku pola sata igre, govore o beznađu kod navijača.

U takvoj konstalaciji snaga, Braga je povela, ponovo posle prekida, kao i dve nedelje ranije na svom terenu - 35. minut. Strelac Moiseš, koji je iskoristio uspavanost cele odbrane i golmana Stojkovića.

Šta god da je Stanojević rekao igračima u poluvremenu rezultiralo je odvažnijom, žešćom igrom, doduše i dalje uz dosta grešaka.

Šansa za Ivicu Ilieva (praktično prva za Partizan na utakmici) i šut Radosava Petrovića iz daljine su sve iole konkretno što su crno-beli učinili u 15-ak minuta drugog poluvremena koliko je trajala njihova ofanziva.

Snage im je ponestajalo, a s obzirom na to da goste nije zanimalo da ozbiljnije krenu u napad, i dalje su držali loptu u svom posedu, ali granitna odbrana debitanta u Ligi šampiona ostajala je bez pukotine.

Čak i kada se u finišu Partizan još jednom drznuo - Moreira se našao u prilici, ali je "rupu zapušio" golman Felipe.

I tako se završila još jedna crno-bela odiseja u Evropi... Uz zvižduke... Naravno, osim sa Juga.

Partizanu preostaje da odradi posao protiv Šahtjora i Arsenala, ali i da prethodno arhivira boravak u evropskom društvu najboljih, i posveti se borbama na domaćim frontovima. Tu je, za sada, i dalje glavni.

(R.J, V.S. - MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 24, 2010 7:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Peti poraz Partizana, potop u nastavku!

23. novembar 2010. 21:31 > 23:46

Šahtjor savladao Partizan u Beogradu sa 3:0 i kolo pre kraja grupne faze takmičenja u Ligi šampiona došao na korak od proleća u eliti.

Partizan je doživeo i peti poraz u Ligi šampiona iz isto toliko utakmica. Srpski prvak nije uspeo da ponovi podvig od prošle godine kada je u Beogradu savladao Šahtjor sa 1:0 u Ligi Evrope. Ovaj put Ukrajinci su slavili u glavnom gradu Srbije - 3:0.

Partizan je za četiri sezone (ako se izuzme 2007/08 kada ga je UEFA kaznila) zabeležio samo jedan trijumf i remi na 18 utakmica - protiv Livorna (1:1) i pobeda u duelu sa Šahtjorom pre nepunih godinu dana (1:0).

Imaće Beograđani još jednu šansu ove sezone - u Londonu (8. decembra), . Ali, da li se iko može nadati pobedi protiv Arsenala i to na "Emirejtsu"?

U oproštajnoj utakmicu od beogradske publike u Ligi šampiona ove sezone, Partizan je pokazao dva lica! Dobro - koje je trajalo više od 50 minuta i koje nije uspeo da materijalizuje, i loše - u kojem se igra crno-belih potpuno raspala, a gosti svaku grešku surovo kažnjavali.

"Bili smo dobri u prvom delu, ali nas je presekao prvi gol. Posle je sve palo u vodu. Šteta, idemo dalje", izjavio je odmah po završetku meča Mladen Krstajić i još jednom pohvalio Grobare, koji su po kišovitom i hladnom vremenu od prvog do poslednjeg minuta glasno bodrili svoj klub.

Partizan nije postigao gol, ali je prvih 45 minuta protiv prvaka Ukrajine bilo najbolje izdanje srpskog predstavnika ove sezone u Evropi.

Crno-beli su počeli silovito i za prva četiri minuta čak četiri puta šutirali ka golu Ukrajinaca.
Saša Ilić je otvorio seriju... Lopta je posle njegovog udarca zakačila Čigrinskog i umalo prevarila Andreja Pjatova. Posle kornera, Krstajić je pokušao glavom, ali je lopta išla previsoko, dovoljno da najiskusniji fudbaler na terenu ne pogodi mrežu.

Zatim je na scenu stupio Kleo. Napadač Partizana imao je dva pokušaja, prvi iz daljine, a potom i iz kaznenog prostora - oba puta bio je zamalo neprecizan.

Šahtjor je prvi put došao do protivničkog kaznenog prostora u 12. minutu, a već u 17. imao sjajnu šansu. Oleksej Gaj je strahovito šutirao, a Vladimir Stojković lepom paradom sprečio vođstvo.

Partizan je bio blizu gola i u posle slobodnog udarca koji je izveo Mladen Krstajić. Kapiten "parnog valjka" snažno je tukao, međutim, Pjatov je bio oprezan. Na drugoj strani šansu su u finišu poluvreman imali Taras Stepanenko i Luiz Adrijano.

Ove dve prilike kao da su bile najava potpunog rasula u igri Partizana u drugom delu. Posle sedam minuta izjednačene igre u nastavku crno-beli su primili gol...

Pogodak Šahtjora nije bio plod dobre akcije već greške odbrane crno-belih. Krstajić je loše reagovao na centrašut Žadsona, lopta se od iskusnog defanzivca odbila do Stepanenka, koji se iznenada našao sam ispred Stojkovića, što je "vezista" Ukrajinaca znao da iskoristi.

Samo osam minuta kasnije na semaforu u Humskoj stajalo je 0:2! Ovaj put gosti su izigrali odbranu domaćina, Srna je pored Lazevskog lako ubacio loptu u kazneni prostor, neometan na penaltiku bio je Žadson, koji je iz prve šutirao i matirao Stojkovića.

Sudbinu Beograđana zapečatio je Eduardo. Još jedna kontra u 68. minutu, precizna lopta sa desne strane Vilijama i majstorsko uklizavanje naturalizovanog Hrvata za ubedljivu pobedu.

Partizanu posle svega ostaje da se okrene domaćim takmičenjima i da se u Londonu što časnije oprosti od Evrope (Arsenal je Bargi i Šahtjoru dao po šest komada na "Emirejtsima").

"Teško je bilo šta reći za utakmicu sa Arsenalom. Prvo moramo da smirimo strasti i poslednja dva meča u Superligi odigramo kako treba. U Londonu, uz maksimalnu ozbiljnost, moramo da odigramo što bolje i izvučemo častan rezultat", dodao je kapiten crno-belih.

Šahtjor je zabeležio četvrtu pobedu, ali mu ni ona ne garantuje prolaza dalje posle pobede Brage nad Arsenalom. Ipak, šanse na strani Portugalaca su minimalne.

BEOGRAD. Stadion Partizana: 20.000 gledalaca. Liga šampiona, Grupa H - 5. kolo. Sudija: Frank de Bleker (Belgija). Strelci: Stepanenko (52), Žadson (59), Eduardo (68).

PARTIZAN: Stojković - Stevanović, Krstajić, Jovanović, Lazevski - Petrović (od 64' Medo), Smiljanić - Moreira (od 73' Davidov), Ilić (od 84' Iliev), Babović - Kleo.

ŠAHTJOR: Pjatov - Srna, Čigrinski, Rakitski, Rat - Gaj (od 74' Vitsenets), Stepanenko - Žadson (od 76' Tekšeira), Vilijan, Daglas Kosta (od 62' Eduardo) - Luiz Adrijano.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 24, 2010 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne moze Partizan protiv iskusnih ekipa koje igraju svake godine u Evropi i u velikim utakmicama.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 09, 2010 7:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh, da traje sedamdeset minuta
08. decembar 2010. | 20:43 | Izvor: Sportske.net

Partizan se držao odlično na "Emirejtsu", izgubili sa 3:1, ali Arsenal tek u poslednjih 20 minuta slomio otpor srpskog šampiona. Van Persi iz sumnjivog penala doveo Engleze do prednosti, Kleo izjednačio, Volkot i Nasri postavili stvari na svoje mesto. Stanojević može da bude zadovoljan.
Liga SampionaArsenal

Fabijanski; Sanja, Košćelni , Skilaći, Gibs,
Song, Denilson, Nasri,
Aršavin; Šamakh Van Persii.

Partizan

Stojković
Savić Krstajić, Lazevski, Jovanović,
Medo, Petrović,
Babović, Moreira, Ilić
Kleo.

Oko 55 000 hiljada ljudi na "Emirejtsu", među njima nekoliko stotina navijača Partizana.

NasriCrno - beli su dobro otvorili utakmicu, pariraju Englezima, Stojković još nije imao priliku da interveniše. Partizan je probao nešto preko Moreire iz kontre, za sada ohrabrujući početak srpskog šampiona.

Šamak je u 13. minutu zahvatio loptu glavom, bez efekta, prvi udarac ka golu Partizana.

Van PersiNakon dvadesetak minuta probao je Van Persi nakon dobre akcije Nasrija, ali ponovo lopta odlazi pored gola.

Ni iz čega Arsenal stiže do prednosti, Jovanović je startovao u svom kaznenom prostoru, sudija Taljavento jedva dočekao da pokaže na belu tačku. Robin Van Persi je povratak obeležio golom.

U 38. minutu Partizan je prvi put šutirao, Medo Kamara se odlučio na udarac, neprecizno.

U finišu poluvremena Krstajić greši, ali Nasri i Šamak nisu uspeli da nadmudre odbranu Partizana.

KleoU drugom poluvremenu nema promena, još u prvom delu, povređenog Gibsa je zamenio Ebue. Počelo je opasnošću, Šamak pred golom, ali je Stojković na vreme istrčao i intervenisao.

Arsenal pojačava pritisak, prilika za Nasrija, ali je loše šutirao.

Partizan postiže gol, dobra akcija Moreire i Klea, Brazilac je šutirao, lopta je pogodila Košćelnog i prevarila Fabijanskog!

Ohrabrio se Partizan, odmah još jedan dobar napad, ali je Kleo prerano šutirao.

PartizanOdlično se Partizan drži, hrabro su se upustili u bitku na sredini. Arsenal bez prave šanse, kasnio je Šamak u jednoj situaciju, u drugoj Stojković ispustio loptu, ali se odmah i ispravio.

Na teren će Teo Volkot, umesto Aršavina.

Dvadesetak minuta pre kraja, Partizan je preživeo i slobodan udarac Van Persija, Stojković je zahvatio loptu i prebacio je preko gola.

Ipak, gol je bio neminovan, Jovanović je zahvatio loptu glavom, ali je praktično samo uposlio Volkota koji poklon nije odbio, 2:1.

VolkotKola su krenula nizbrdo, Partizan nema više snage, Nasri je primio loptu nakon akcije Ebuea, i lako matirao Stojkovića.

Stanojević je ubacio desetak minuta pre kraja Davidova umesto Babovića, kako bi osvežio malo tim.

Lazevski je pobegao Sanji, crveni karton za Francuza i slobodan udarac na ivici kaznenog prostora Engleza. Dobro je šutirao Petrović, Fabijanski odbio loptu, a Davidov nije uspeo na pravi način da reaguje. Pet minuta do kraja.

Sahtjor - BragaNije se ništa značajno dešavalo u finišu, Brašanac je debitovao u najvećoj utakmici u životu. Partizan je izgubio, ali nije razočarao, odigrali su solidno, no pokazalo se kao u prethodnim mečevima da za evropski tempo nemaju dovoljno snage i da padaju oko 70. minuta.

U drugom meču Braga se dobro držala u Donjecku, imala čak i neke prilike, ali je u poslednjih deset minuta domaćin golovima Rata i Adrijana stigao do pobede i overio prvo mesto u grupi.

Arsenal - Partizan 3:1
Šahtjor - Braga 2:0

Šahtjor 15
Arsenal 12
Braga 9
Partizan 0

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 10, 2010 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eh da traje 70 minuta ?

Pa fudbal se ne igra 70 nego 90 minuta moji grobari

Vise srece sledece godine Cool

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 13, 2010 8:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

12. decembar 2010. | 09:41 | Izvor: B92, zurnal.rs
10 miliona evra za Partizanov trio
Partizan bi u zimskom prelaznom roku najverovatnije mogao da ostane bez Klea, Petrovića i Jovanovića, navodi “Sportski žurnal”.

Za navedeni trio, prema očekivanjima Partizan bi trebalo da zaradi ukupno deset miliona evra, tako da bi, zajedno sa zaradom iz LŠ, ‘crno-beli’ bili u plusu oko 20 miliona.

Najveći novac Partizan bi trebalo da dobije za Gabrijela Klea, koji je u jesenjoj polusezoni postigao čak 20 golova na 27 utakmica.

Kleov agent, Ranko Stojić, tvrdi da postoji veliko interesovanje za njegovog klijenta.

“ I ljudi iz Partizana i Kleo znaju da će, u slučaju dobre ponude, doći do rastanka. Pozivi stižu sa svih strana Evrope, međutim, za sad nema konkretnih poteza. Tek za dve sedmice krenuće klubovi iz pet vodećih liga u realizaciju posla, tad će biti jasnije da li i kakav će se aranžman napraviti”, rekao je Stojić.

Nedavno je Trabzon nudio tri i po miliona evra za Brazilca, što je odbijeno uz konstataciju predsednika Dragana Đurića, da će Turci “morati da ponude duplo više”.

Gotovo celih godinu dana, Radosav Petrović se “selio” iz Partizana, ali do realizacije transfera još nije došlo. U poslednjih pola godine, najviše interesovanja pokazali su Sevilja, Birmingem, CSKA i Vitese.

“Za sada je sve na nivou raspitivanja, niko se zvaničnim dopisom nije obratio da želi da kupi Raću, ali izvesno je da je on bliži odlasku nego ostanku. Nećemo, ipak, žuriti, odabraćemo najbolje rešenje”, rekao je Petrovićev menadžer, Jovica Radonjić.

‘Crno-beli’ ne žele da prodaju Petrovića za manje od tri miliona evra, koliko su letos bili spremni da plate Sporting i Rasing, ali nisu uspeli da obezbede bankarske garancije.

Marko Jovanović je na meti uglavnom francuskih klubova – Bordoa, Lila i Valensijena. ‘Crno-beli’ za svog štopera traže milion i po evra.

“Pod ugovorom sam sa ‘crno-belima’, a s druge strane dugo sam u prvom timu, osvojio sam tri titule, dva kupa, učestvovao u dve Lige Evrope i Ligi šampiona. Možda je sad pravo vreme da se oprobam i u inostranstvu. Naravno, ako klub proceni da je tako najbolje”, rekao je Jovanović.

Pored navedenog trija, Partizan će gotovo izvesno napustiti i Miloš Bogunović i Aleksandar Davidov, koji su imali malu minutažu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 17, 2010 8:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

16. decembar 2010. | 22:26 | Izvor: B92, www.uefa.com
UEFA: Savić prijatno iznenadio

Fudbaler Partizana Stefan Savić nalazi se na spisku UEFA kao jedno od deset najprijatnijih iznenađenja ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona.

Osim Savića, na spisku se, između ostalih, nalaze i Geret Bejl i Rafael van der Vart iz Totenhema, Mario Gomez iz minhenskog Bajerna i Džek Vilšer iz Arsenala.

Partizan je grupnu fazu Lige šampiona završio bez boda, a bio je u grupi sa Arsenalo, Šahtjorom i Bragom.

„Nije lako štoperu čiji tim primi 13 golova na šest utakmica, ali ovaj 19-godišnji fudbaler je upravo uspeo da pruži žestok otpor nekim od najboljih evropskih timova. Njegovo sjajno izdanje u porazu Partizana od Šahtjora sa 1:0 upravo je pokazalo koliko je veliki talenat mladi crnogorski fudbaler. Miran, snažan u vazdušnim duelima, odličan u saradnji sa veznim redom“, navodi se na sajtu UEFA u objašnjenju zašto je Savić na spisku.

Desetorica igrača koji su najprijatnije iznenadili su Rafael van der Vart (Totenhem), Benoa Šejru (Marselj), Matijas Jorgensen (FK Kopenhagen), Mario Gomez (Bajern), Alan Mekgregor (Rendžers), Roberto Soldado (Valensija), Džek Vilšir (Arsenal) i Džerdan Šaćiri (Bazel).

_________________
I C E M A N
 
lagatorac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jun 2009
Poruke: 7
Mesto: loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 31, 2010 1:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast za Savica !!!
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 13, 2011 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Partizan ponudio milion i po za Mfelu?

13. januar 2011. 10:24 > 10:36

Posle višenedeljnog "flerta", Partizan je odlučio da načini konkretan korak.

Čelnici trostrukog uzastopnog prvaka Srbije poslali su zvaničnu ponudu za napadača reprezentacije Južne Afrike Katlega Mfelu i to u iznosu od milion i po evra, navodi "Politika" u izdanju od četvrtka.

Ukoliko se transfer 26-godišnjeg napadača Mamelodi Sandaunsa i ostvari, biće postavljen novi rekord u srpskom fudbalu kada je u pitanju suma novca koju je neki naš klub platio za pojačanje.

Mfela je reprezentativac Južne Afrike od 2005. godine i do danas postigao je 18 golova za "Bafana Bafanu" na 37 nastupa.

U karijeri je pre Mamelodija igrao za Supersport junajted, francuski Rem, Strazbur i Džomo Kosmos.

"Politika" dovodi u pitanje i to da li će u nastavku sezone, ako Mfela dođe u Humsku, Južnoafrikanac formirati strašan napadački tandem sa Gabrijelom Kleom. List navodi da je Brazilac navodno zatražio transfer ove zime...

"Predsednik (Partizana Dragan) Đurić i generalni sekretar (Darko) Grubor nisu želeli da potvrde niti da demantuju ovu vest, pa se po svemu sudeći uskoro očekuje brza realizacija transfera i dolazak Mfele u Beograd, najverovatnije u nedelju pred sam početak priprema. Inače, kako takođe saznajemo, Partizan je spreman da uloži još više u želji da odbrani trofeje na domaćoj sceni i načini korak više u Evropi", navodi se u tekstu "Politike".

List "Sport" ističe da je Fenerbahče i dalje zainteresovan za Klea.

"Crno-beli su pored Mfele interesovanje pokazali i za Msona, Zabiju i jednog napadača iz Brazila. A, kada je reč, o igračkim promenama u odbrani, u slučaju odlaska Marka Jovanovića njegovo mesto u štoperskoj liniji zauzeo bi takođe Ariljac Tomislav Pajović, igrač Rada sa Banjice", dodaje "Politika".

Trener Partizana Aleksandar Stanojević "prozvaće" fudbalere na početku priprema u ponedeljak, a posle deset dana rada u Beogradu, sledi put u Antaliju i Dubai.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> "P*A*R*T*I*Z*A*N...U mom telu krv je Crno-bela" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 7 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon