www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bolesni krajnici
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Sabados
Mafijaš
<b>Mafijaš</b>





Datum registracije: 25 Jun 2009
Poruke: 6142
Mesto: Sky

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 15, 2009 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam isao kod lekara zato sto sam dan pre toga napio, pio hladno pivo pa sam mislio da je zbog toga dok mi majka nije objasnila sta je to zapravo, i da ... ispao sam usta sa nekom tecnoscu ali stvarno neznam kako se zove samo da imam odvratan ukus i posle toga koji dan i prestalo je to. Tako je i meni bilo samo odjednom to "otpalo" belo ili kakve je vec to boje.


_________________
oʞɐdoɐu oʇsǝu ʞǝʌn ' sǝuǝɹʞo poƃ oʞɐʞ
 
NARANDZASTO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Avg 2007
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 18, 2009 12:50 pm    Naslov poruke: gnojna angina Na vrh strane Na dno strane

[B]moja cerka ima3godine operisala je 3krajnik pati od gnojne angine ima tem39nece da pije i jede place stalno.dobila je od dr cirup hemomicin da pije jednom na dan po2ml.dal je ta terapija ok i dal neko zna bolje resenje za izlecenjem?hvala Rolling Eyes
 
DIBI85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 31 Avg 2007
Poruke: 1

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 12, 2009 4:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam anginu koja me muci redovno, neznam, od kako sam klinac valjda..tj krajnici mi samo nateknu malo dobijem temperaturu i to je to posle par dana sam zdrav. ali za novu godinu 2009 sam ili pio hladno ili sta sam radio pa su mi krajnici od tad do danas( septembar 2009) upaljeni.ali malo sa strana obicna angina valjda kako se vec zove...neznam sta bi radio bio sam kod doktora i samo mi je dao neku zelenu tecnost da isperem usta svaki dan...i trebalo bi da je za zadah iz usta jer mi i to smeta.sad recite mi dali je nekom bilo tako ili kako sta da radim? nerazumem kako su mi nateceni odjednom 9 meseci za redom, a ranije su spadali posle par dana...? ajde pomozite i dajte neke brze savete....hvala!

i plus od nove godine sam prestao da pusim bas zbog toga popizdeo sam zbog krajnika ali nista...i sad imam neke bele tackkice na jeziku ali se vide samo kad se maksimalno isplazim Rolling Eyes e pa da li su to neke bakterije zbog krajnika ili nesto drugo...to me isto zanima..hvala Cool
 
Unco
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Dec 2007
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 11, 2010 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upravo se lecim od gnojne angine i ovo mi je prvi put u zivotu a nadam se i ZADNJI !!!
prvi put kad sam otisao kod doktorke dala mi je da pijem antibiotik Panklav 2x, medjutim on nista nije pomogao...sutradan (subota)sam otisao u hitnu jer moja doktorka nije radila, tamo su mi dali Novalgetol injekciju koja boli kao sam djavo i rekose mi da kazem doktorki da menjam terapuju u injekcije penicilina...inace dva dana nisam spavao, jedem na silu, ali ipak jedem i pijem minimum 10 cajeva dnevno, PRESELI SU MI, ali deluje... nakon jos jedne neprespavane noci odem kod dezurnog u dom zdravlja i roknu mi dve injekcije jednu protiv gnoja a drugu penicilin i koliko toliko mi je bolje i nadam se da cu spavati veceras !! NEMA NISTA BEZ INJEKCIJE PENICILINA, A NI NE BOLE !!! inace grgocem hidrogen 3% i on fenomenalno skida gnoj,a ja ga dodatno skidam stapicima za usi Smile)) nista ne pitajte Smile)

hvala sto ste saslusali ovo moje bolno, a i nazalost uzasno iskustvo koje i dalje traje Sad(
p.s. javicu vam posle koliko injekcija mi je bolje...pozdrav
 
Unco
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Dec 2007
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 16, 2010 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Unco je napisao/la sledeće:
upravo se lecim od gnojne angine i ovo mi je prvi put u zivotu a nadam se i ZADNJI !!!
prvi put kad sam otisao kod doktorke dala mi je da pijem antibiotik Panklav 2x, medjutim on nista nije pomogao...sutradan (subota)sam otisao u hitnu jer moja doktorka nije radila, tamo su mi dali Novalgetol injekciju koja boli kao sam djavo i rekose mi da kazem doktorki da menjam terapuju u injekcije penicilina...inace dva dana nisam spavao, jedem na silu, ali ipak jedem i pijem minimum 10 cajeva dnevno, PRESELI SU MI, ali deluje... nakon jos jedne neprespavane noci odem kod dezurnog u dom zdravlja i roknu mi dve injekcije jednu protiv gnoja a drugu penicilin i koliko toliko mi je bolje i nadam se da cu spavati veceras !! NEMA NISTA BEZ INJEKCIJE PENICILINA, A NI NE BOLE !!! inace grgocem hidrogen 3% i on fenomenalno skida gnoj,a ja ga dodatno skidam stapicima za usi Smile)) nista ne pitajte Smile)

hvala sto ste saslusali ovo moje bolno, a i nazalost uzasno iskustvo koje i dalje traje Sad(
p.s. javicu vam posle koliko injekcija mi je bolje...pozdrav



evo ja da vam javim, vec posle treceg dana primanja injekcija mi je bilo mnogo MNOGO bolje, imam jos 3 do kraja i to je to... pozdrav
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 16, 2010 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e Unco, prodje ti svasta, ja sam imala streptokoke na krajnicima skoro svaka 4 meseca...i kako doktorica zapreti da ce sledeci put da vadi krajnike, oni se izgleda smirili...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 09, 2010 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treći krajnik uzrok mnogih tegoba

Treći krajnik je najveći između treće i sedme godine, kada postepeno počinje da se smanjuje, nakon 12. godine veličina mu je zanemarljiva, oko 25. najčešće ostaje samo rudiment. Odrasli nemaju treći krajnik.

Mnogo je dece koja imaju problem s trećim krajnikom. Treći krajnik ili adenoidna vegetacija je formirani limfni organ koji se nalazi u gornjem spratu ždrela, a neposredno iza nosnih duplji. Kao formirano limfno tkivo, uloga trećeg krajnika je od neobične važnosti u imunološkom sistemu organizma. Patologija trećeg krajnika je vrlo šarolika. Problem patologije trećeg krajnika možemo posmatrati iz dva aspekta, kao akutne i hronične forme oboljenja.

"Svaka infekcija nosa, bilo virusna ili bakterijska, dovodi posledično i do upale trećeg krajnika. Ako znamo činjenicu da su akutne infekcije nosa najčešća planetarna oboljenja, od kojih svakodnevno boluje oko 750 miliona ljudi, onda slikovito možemo shvatiti i značaj oboljenja trećeg krajnika u sklopu akutnih respiratornih infekcija.

Obično su akutne upale trećeg krajnika oboljenja blagog toka i manifestuju se zapušenošću nosa i sekrecijom, lakim bolom, lako povišenom temperaturom. Ukoliko se virusne infekcije komplikuju bakterijskom upalom, javlja se visoka temperatura, gnojna sekrecija iz nosa, teško opšte stanje", kaže za "Blic" specijalista otorinolaringologije doktor Miloš Švraka.

Dijagnoza akutnih upala je najčešće laka, virusne infekcije iziskuju samo simptomatsku terapiju, kapi za nos, mirovanje nekoliko dana. Bakterijske infekcije se leče antibiotski, za potvrdu ovih infekcija je poželjna izolacija bakterije mikrobiološkim analizama uz ordiniranje adekvatnog antibiotika.

Hronična patologija trećeg krajnika odnosi se na postojanje konstantno uvećanog trećeg krajnika. Njegovo stalno uvećanje mogu prouzrokovati česte ponavljane akutne upale, alergološka stanja, imunološki poremećaji, genetska predispozicija i drugo. Uvećan treći krajnik dovodi do niza znakova.

Prvo dolazi do pojave otežanog disanja kroz nos. U početku se javlja hrkanje u toku sna, kasnije dete počinje da diše kroz usta. Najteži oblik poremećaja disanja kod uvećanog trećeg krajnika je takozvani 'obsstructive sleep apnea syndroma', koji se karakteriše čestim prekidima disanja u toku sna. Uvećan treći krajnik izaziva ponavljane upale srednjeg uva, upale sinusa, učestala krvarenja iz nosa, poremećaj hemizma krvi i usporen rast i razvoj deteta", objašnjava doktor Švraka i dodaje da je jedino ispravno lečenje hirurško i sastoji se u njegovom odstranjivanju.

Ne može opet da poraste

Među roditeljima čija deca su operisala treći krajnik često možete čuti da on može ponovo da izraste. To nije istina.

"Postoperativno, u malom procentu slučajeva, može se desiti da nastane hipertrofija ili uvećanje preostalih delova limfnog tkiva u okolini odstranjenog krajnika, kada mogu nastati kod roditelja nedoumice oko toga da li je pri operaciji treći krajnik adekvatno odstranjen.

Dakle, ne radi se o tome da je treći krajnik porastao ponovo ili da nije dobro odstranjen, već da se uvećavaju drugi delovi limfnog tkiva. Pre nego što se odlučimo za ponovnu operaciju, treba isključiti i neka druga stanja koja mogu dovesti do otežanog disanja kroz nos", zaključuje doktor.

Ako vam lekar ipak kaže da bi detetu trebalo izvaditi treći krajnik, ne očajavajte. Doktor Švraka tvrdi da se operacije uklanjanja trećeg krajnika ubrajaju u jednostavne operacije, sa relativno malim rizikom.

"Postoperativni bol nije jakog intenziteta, obično se kupira uobičajenim analgeticima (paracetamol, brufen) i deca se već u toku nekoliko dana potpuno oporavljaju. Retke su indikacije za odstranjenje trećeg krajnika pre navršene treće godine života."

(MONDO)
 
fb_100000733841968
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Maj 2012
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 29, 2014 12:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako moze mala pomoc,dete ima 3 god ima 3 krajnik temperaturu ima vec 4 dana,38.39 dan i noc uspeli smo da joj izvadimo krv leukociti su povecani duplo . granica je wbc 3.5-10.0 lym 13.4 granica je 17-48.nas doktor je samo po tome i obicnom pregledu grla i po tome sto je poslusala pluca rekla da treba da prima penicilin,bez uzimanja briseva,snimka pluca,bez vadjenja urina,ona kaze da to nije potrebno.kakva su vasa iskustva
 
forumaskolega
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2014
Poruke: 24
Mesto: Berlin

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 27, 2014 10:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo piti čorokotovo ulje i propolis.

_________________
Srdacni pozdravi svima drugarima sa Domaci.de
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Bolesni krajnici Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon