www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jugonostalgija
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2011 11:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volio bih kada bi bilo vise takvih koji misle kao ti .


_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 17, 2011 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Morao sam se vratiti na ovu temu foruma.Strašno me boli kada oni koji se nisu ni rodili pričaju o tome kako se nema za čime žaliti i puni su šovinizma.O zdravom nacionalizmu ne želim kometaristati jer niko nema razloga stidjeti se što pripada drugoj naciji,ali ne zatrovanost gdje je samo"moj narod-moja nacija"u pravu.Mnogi očito još ne znaju šta je nacija i nacionalnost,a šta vjerska odnosno religijska pripadnost.
Jugoslavija je bila zemlja u kojoj je sigurno bilo i ružnih stvari,ali daleko manje nego što sada ima u bivšim Republikama sada"državama".
Čemu učimo našu djecu.Učimo ih da uče istoriju koju vladajuće stranke aminuju.Svi drugi su loši samo smo mi dobri poistovječujući vjersku sa nacionalnom pripadnošću vješto koristeči floskulu"dok je ovaca biće i vune".Najbolji primjeri za to su:

1.Alojizje Stepinac-kardinal,zločinac koji je kriv za smrt na hiljade ljudi u logoru Jasenovcu postao je svetac.

2.Muslimanska Handžar divizija u sastavu Es-Es fomacija njemačke vojske je u Bosni i Hercegovine počinila stravične zločine nad Srbima i Hrvatima.

3.Citiraću predgovor knjige Vladimira Dedijera i Antuna Miletića (strana 26)u izdanju sarajevske Svjetlosti 1990.Pismo Stevana Moljevića od februara 1942 Dragiši Vasiću o ganicama i društvenom uređenju posleratne Srbije gde između ostalog piše"Što se tiče našeg unutrašnjeg pitanja,razgraničenja sa Hrvatima tu držimo da treba odmah,čim se ukaže prilika,prikupiti snage i stvoriti svršen čin:
a)zaposesti na karti naznačenu teritoriju,
b)očistiti je pre nego li se iko pribere.
Zaposedanje bi se,mislimo moglo izvesti tako ako bi se jakim odredima zaposela glavna čvorišta i ti:Osijek.Vinkovci,Sl.Brod,Sunja,Karlovac,Knin i Šibenik,te Mostar i Metkovići ,a onda iznutra pristupiti čišćenju zemlje od svih nesrpskih elemenata.Krivcima bi trebalo otvoriti put-Hrvatima u Hrvatsku,a Muslimanima u Tursku(ili Albaniju).
Ideolog ovakve zamisli eto dobi spomenik na Adi Ciganliji.

Zar navedene činjenice nisu dovoljan razlog da budem Jugonostalgičar.
Jedne prilike Tito je rekao"Ni jedna od naših Repubilika ne može opstati sama po sebi"
Tu je pogrješio,opstali smo bar do sada,živimo u blagostanju koje nam je donijela nova politika.Školujemo svoju djecu bespalatno,svaki dan za ručak imamo supu,meso i desert, možemo djeci pripuštiiti elementarne potrebe da svaku večer prošetaju dajući im dovoljan đeparac da ne moraju krasti ili raditi druge još gore stvari.Jedva čekamo da završe srednju školu ili fakultet jer ih čeka siguran posao,osamostalit će se,neće živjeti na roditeljskoj grbači.Idemo svakog godišnjeg odmora porodično na more u pristojan hote.Zbog toga tebi Tito treba suditi jer to što nam ti nisi dao dali su nam ovi novi vlastodršci.Kriv si jer nisi omogućio da se sloboda može platiti nagodbom sa tužiteljstvom,kriv si jer u zatvor nisi slao političare poput Nedžada Barnkovića,Milorada Dodika,Dragana Čovića koji nisu poput tebe mahinacijama obezbjedili i praunučad,nego su željeli da njihov narod uživa kao što danas uživamo i zato te treba kazniti jer si nas toliko dugo držao u tamnici,jer tek sada smo progledali svojim očima i živimo životom dostojnog čovjeka.

Baš je "lijepo"čuti kada ratni zločinac koji ne pripada našem narodu dobije visoku zatvorsku kaznu jer je zaslužuje jer među našim narodom nema i nije bilo zločinaca.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2011 9:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada vise ono nekadasnje blagostanje . Nikada vise nece prave vrednosti biti na svom mestu . Nikada se vise necemo moci osecati sigurnima ni u svojim domovima . Nikada ............

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2011 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Raf je napisao/la sledeće:
Nikada vise ono nekadasnje blagostanje . Nikada vise nece prave vrednosti biti na svom mestu . Nikada se vise necemo moci osecati sigurnima ni u svojim domovima . Nikada ............


I nećemo. I naša deca se nikada neće sigurno igrati. I naši roditelji nikada neće biti mirni. Jesam jugonostalgičar. Nemam se zašto stidjeti, ne može me niko natjerati na taj osjećaj.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 22, 2011 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slažem se jer sam i sam takav,ali isto tako se slažem sa onima koji kažu da nisu,imaju pravo na svoje mišljenje,ali ne shvatam zašto svojim komentarima pokušavaju ubijediti one koji su živjeli u tom vremenu,a oni nisu bili ni rođeni,a tvrde da je sve bilo loše.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2011 1:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Raf je napisao/la sledeće:
Nikada vise ono nekadasnje blagostanje . Nikada vise nece prave vrednosti biti na svom mestu . Nikada se vise necemo moci osecati sigurnima ni u svojim domovima . Nikada ............


[b]I nećemo. I naša deca se nikada neće sigurno igrati.


Jes' da je offtopic al'..
ko poznaje istoriju zna da su u Hrvatskoj josh u 19. veku odrzavani antisrpski protesti.. a isto tako su i sa ove strane josh onda kovani planovi o Velikoj Srbiji, pa smo i pored toga u 2 drzave ziveli zajedno, Kraljevini pre, i republici posle jednog 2. Svestkog rata.. a verujem da pak svi znaju sta se sve za vreme istog desavalo.

Mogli bi se lako ponovo naci ministri propagande da zamazu ocim, da je to ijednom "velikom igracu" u interesu, a nije.. Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 24, 2011 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Revansizam nikada nikome nije doneo nista dobro . Ja sam svoju decu odgajao onako kako sam i sam odgajan .

Mogu vam reci , da i oni ceznu za svime onim sto je nekada bilo . Iako nas je onaj BiiiiP rat rastavio , i ne zivimo skupa , duboko zale zbog svih tih zaludjenika koji su im nametnuli ono sto se kosi sa njihovim zivotnim nacelima .

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Jugonostalgija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strana 20 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon