www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Najlepsa plaza .......
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~
::  
Autor Poruka
bpandur
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Jul 2009
Poruke: 2

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 25, 2009 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da niej bitna sama plaža koliko najpre društvo (tj. sa kim ste), a zatim more. Što se mene tiče od mesta gde sam bio definitivno Egipat zbog mora i odvodnog sveta.
Bio mi je drug u Grčkoj na Lefkadi i plaže su stvarno lepe kao i more, bez gužve, sa mogućnošću da budeš bukvalo sam na plaži.



_________________
Mozda su lose bajke birali
kad su nas male uspavljivali
mozda smo zato cudni mi, ko zna
zbog zlobnog kneza
i zbog usnulih princeza....
 
maarinaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 01 Feb 2008
Poruke: 47

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 07, 2009 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako mi se dopadaju plaze na obalama Crvenog mora i samo more je lepo, a zelja mi je jednog dana da odem u Cancun...
 
dalibor.v
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Jan 2010
Poruke: 19

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 25, 2010 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bol na Braču (hrv)
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 22, 2010 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlepše plaže Crne Gore

Ada Bojana - U zagrljaju između reke Bojane i Jadranskog mora, 15 kilometara udaljeno od Ulcinja, nalazi se rajsko ostrvo čuveno širom sveta po nudističkom naselju i netaknutoj prirodi. Ada Bojana je savršena plaža za relaksaciju i odmor.



S druge strane, prestižno je mesto za ekstremne sportove na vodi. Povoljni vetrovi prave odlične talase koji omogućavaju surfovanje, jedrenje, kajt, dok je svim ljubiteljima jahanja omogućena i ova aktivnosti. Obale reke Bojane poznate su po ribarskim sojenicama.

Hotelska ponuda
- Turističko naselje Ada Bojana u Ulcinju
lokacija: na plaži Ada Bojana
aranžman: 24, 31, 22 evra, noćenje sa polupansionom
- Hotel „Bellevue“ u Ulcinju
lokacija: na Velikoj plaži, nekoliko kilometara od Ade Bojane
aranžman: 20, 24, 27 evra, noćenje sa polupansionom


Kraljeva i Kraljičina plaža - Kraljičina plaža je jedna od najlepših uvala na celom Crnogorskom primorju, a možda i na celom Jadranu. Nalazi se u Miločeru. Ovo je bila omiljena plaža kraljice Marije Karađorđević po kojoj je i dobila ime. Uz Kraljičinu plažu se nalazi i velika Kraljeva plaža usred čuvenog Miločerskog parka u kome se nalazi bivša letnja rezidencija kralja Aleksandra Karađorđevića, koja je sada pretvorena u hotel „Miločer“.

Hotelska ponuda
- Hotel „Residence“
lokacija: nekoliko metara od Kraljičine plaže
aranžman: od 40 evra
- Hotel „Miločer“
lokacija: kod Kraljeve plaže
aranžman: 92 evra soba, 138 evra apartman


Ploče i Trsteno - Plaže su udaljene desetak kilometara od Budve. Uvala Ploče je najlepša kamenita plaža na Jadranu koja se nalazi na rtu Platamuni. Sastoji se od stenovitog i peščanog dela. Posetioci imaju mogućnost da uživaju u mnogobrojnim aktivnostima poput odbojke, košarke, vožnje biciklom, jedrenja. Trsteno predstavlja jednu od najlepših plaža u regiji Donjeg Grblja, duboko je uvučena u kopno i tako je zaštićena od velikih talasa. Poznata je po peskovitom dnu i izlazi na bistro, azurnoplavo more.

Hotelska ponuda

- Hotel „Avala“
lokacija: u blizini Starog grada u Budvi
aranžmani: 125 i 140 evra sobe, 440 evra apartmani
- Hotel „Aleksandar
lokacija: kod Slovenska plaže
aranžman: od 35 evra, polupansion


Lučice - Plaža Lučice je udaljena pola kilometara od Petrovca. Ova peščana plaža ima oblik malog zaliva i duga je 22 metara. Iako je posećena, priroda je gotovo netaknuta. Plaža je oivičena borovima i čempresima, dok obalu krasi sitan šljunak. Od nje se kroz šumu prostire staza do Buljarica, koja je osvetljena i sređena i može poslužiti za predah u najvrelijim časovima.



Hotelska ponuda
- Hotel „Kastel Lastva“
lokacija: na Gradskoj plaži u Petrovcu
aranžman: od 15 evra po osobi, polupansion
- Hotel „Palas“
lokacija: na gradskoj plaži u Petrovcu
aranžmani: od 35 evra po osobi, polupansion
Marija Radojković


Kamenovo - Plaža Kamenovo je manja, veoma atraktivna plaža koja se nalazi između Bečića i Pržnog. Obala je peskovita, kao i morsko dno, što kristalnoj čistoj vodi daje neobičan, nekad tirkizni, a nekad azurni ton. Orijentisana je prema jugoistoku, sa velikim brojem sunčanih sati. Duga je oko 330 metara i pristupačna je zbog blizine autoputa. Na plaži se nalaze mnogobrojni kafići i restorani. Ljubitelji sporta na vodi će svakako biti oduševljeni zato što se na plaži mogu iznajmiti pedoline, banane… Najbliže mesto su Rafailovići koje od Kamenova deli tunel od kamena.

Hotelska ponuda
- Hotel „Obala“
lokacija: smešten na Bečićkoj plaži u Rafailovićima
aranžman: od 30 do 35 evra u sezoni, od 20 do 25 evra u postsezoni
- Pansion „Plaža“
lokacija: smešten 80 metara od Bečićke plaže u Rafailovićima
aranžman: od 23 evra, polupansion

(Blic)
 
njanja1011
*look by njanja*
<b>*look by njanja*</b>



Godine: 36

Datum registracije: 14 Sep 2010
Poruke: 18239
Mesto: Između planina i mora...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 22, 2011 9:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CG-Primorje-Drobni Pijesak izmedju Becica i Rezevica...

_________________
"Kad bih znala da su ovo poslednje minute što te vidim,rekla bih ti:VOLIM TE,i ne bih glupo pretpostavljala da to već znaš..."
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2011 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlepše crnogorske plaže nestaju?

Ada Bojana se sužava, Mogren je izgubio trećinu širine, kaže profesor Univerziteta u Beogradu doktor Sava Petković i upozorava da zbog erozije nestaju najlepše crnogorske plaže.

“Kao primere nestajanja plaža pomenuo bih Mogren, koji je za par poslednjih decenija izgubio jednu trećinu svoje širine. To je toliko očigledno da je dovoljno uporediti slike plaže iz 1931. godine, kada je bila spojena kopnom širokim desetak metara i današnju gde praktično imamo dve odvojene plaže", rekao je Petković za "Vijesti".

On je naglasio da je slično u Sutomoru i Petrovcu gde su ljudi prvo napravili kuće blizu mora, pa su šetalištem i obalnim zidom praktično pregradili plažu.

"Leti to i ne izgleda toliko ružno, ali zimi kad su veliki talasi, udaraju u zid potkopavaju pesak i odnose ga u more. Tako polako nestaju najlepše crnogorske plaže”, rekao je Petković, koji je dve decenije radio u beogradskom Inistitutu “Jaroslav Černi”.

"Plaže nestaju na svim meridijanima od Floride do Španije i Italije, ali se tamo bave tim problemom. Ovde se praktično od Austrougarske ne radi ništa ozbiljno i planski na zaštiti divnih plaža”, upozorio je on.

Petković je, takođe, rekao da je problem nestajanja crnogorskih plaža uglavnom izazvan ljudskim postupcima.

“Negde je to gradnja kao u Petrovcu i Sutomoru, a negde, kao na Mogrenu, problem je nastao tako što je prilikom izgradnje magistrale skrenut potok koji je vekovima donosio materijal na plažu. Sada nema potoka pa je plaža sve uža.”

(FoNet)
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2011 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlepše plaže Evrope

Po izboru posetilaca sajta "Trip Advisor" predstavljamo deset najlepših evropskih plaža...

Na prvom mestu nalazi se kiparska Aja Napa. Ovo odmaralište ima baš velike savršene plaže i za svakoga po nešto, a da stvarno bude za svakoga - u okolini je i srednjovekovni manastir, kao i "Vodeni svet", najveći tematski vodeni park u Evropi.

Tesnu pobedu Aja Napa je izvojevala nad grčkim Skjatosom, malim ostrvom sa 60 plaža! Kukunarija je najpopularnija plaža koja ima sve što je potrebno za uživanciju: veoma prijatna za plivanje, sportove na vodi i plaži, tu su taverne, (ukoliko je sunce jako) hladovina... Ukoliko vam je potreban mir i tišina, onda se provozajte čamcem do plaže Lalarija, čiji prirodni kameni lukovi oduzimaju dah.

Duž peščane obale Kipra, nalazi se i atraktivna Protaras plaža. Kao idealna za porodična čvarenja na suncu nalazi se na trećem mestu. Kažu da se u blizini plaže nalaze najbolji riblji restorani (možda i najbolji u svetu!)

Da bi se potvrdilo grčko-kiparsko rivalstvo, na četvrtom mestu je Mikonos. Ako vam na pomen ovog ostrva odmah ne padnu na pamet preplanula tela, zlatne peščane plaže, bele kuće, tirkizno nebo - znači da živite pod kamenom. Najpopularnije grčko ostrvo nudi odličan noćni provod, privatnost na severnim a non-stop žurke na južnim plažama, džet-ski, surfovanje, jahanje konja, jedrenje... i možemo da nabrajamo do sutra... a za sve sigurno nećete imati dovoljno energije!

Konačno, jedna turska plaža od belog peska našla se na listi. Kristalno čista, tirkizna voda i predivno uređena plaža, pored svega što poželite, čine ovo mesto i najboljim u svetu za paraglajding. Iako zvuči neverovatno, šesto mesto zauzima jedna britanska plaža. Sent Iv kao da je od zlatnog peska, zaštićena je uvalom i idealna za surfovanje i skijanje na vodi.

Španska Alkudija na Majorki je na sedmoj poziciji. Još jedna od plaža koja nije idealna samo za mlade željne zabave već privlači i ljude sa decom. Okolo su načičkani restorani, barovi, klubovi, a što se tiče aktivnosti na plaži - zadovoljava sve potrebe.

San Vito lo Kapo nalazi se na Siciliji a iako autentična i mirna, još nije otkrivena. Kažu da je najlepša tokom septembra kada se u ovom italijanskom gradiću održava festival. Još jedna plaža na Majorki našla se u prvih deset. Ukoliko želite da doživite 17. vek ali i da uživate u savremenoj peščanoj plaži morate da letujete u Kalviji. Crkve i kuće su sagrađene još pre četiri veka, ali ne brinite - plaža definitivno pripada 21. veku!

Na kraju, na desetom mestu našlo se mesto Vilasimijus kod Kaljarija, sa idealnom kombinacijom: opuštajućim plažama i divljim noćnim životom.

(MONDO/gDestinacija)
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2011 2:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je ubedljivo najlepša plaža u Nesebru tj.plaža na Crnom moru...Lepa je i plaža u Nici, ali ova je na mene ostavila poseban utisak...Što bi rekao jedan član iznad - bitnije je društvo, pa je verovatno i moj doživljaj Nesebra takav. Very Happy

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
nacaaleksic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Apr 2011
Poruke: 91

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 06, 2011 10:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno Kleopatrina plaža, Antalijska regija, Turska. Ali, kako ne pomenuti čari egipatskih plaža?! Rajsko ostrvo, neprocenjive vrednosti...

_________________
...100% znam da ti si taj...
 
PustiVodu.*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Maj 2011
Poruke: 4

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2011 4:34 am    Naslov poruke: Rajsko ostrvo u Egiptu Na vrh strane Na dno strane

Po meni je najbolja plaza koju sam ikada video Rajsko ostrvo u Egiptu...

Kada se posmatra boja mora i boja neba ne bi znali shta je shta da ne stojimo na zemlji Smile Imam i neke fotke, postavicu ih takodje sam oda ih obradim da vidite kakav je to zaista raj na zemlji Smile

_________________
Izrazi svoje nezadovoljstvo! Izbaci iz sebe! PUSTI VODU!
 
cheguevara011
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 31 Maj 2011
Poruke: 1
Mesto: Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2011 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je najlepsa plaza na kojoj sam ikada bio glifada, na zapadnoj strani krfa. Pesak, odbojka, prijatan vetar, "sex on the beach" kokteli na plazi-ma plaza je super! A da, i dobro drustvo je isto bitno, sto rece neko ranije na ovoj temi. Cool b-) b-)

_________________
ЗАУВЕК ДО ПОБЕДЕ!!!
 
amanbre
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Mar 2009
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2011 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlepsa plaza po meni je ona na kojoj bih mogla na miru da uzivam sa svojom voljenom osobom...na kom god kontinentu se ona nalazi Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> Najlepsa plaza ....... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon