www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pričalice
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2007 12:26 pm    Naslov poruke: Pričalice Na vrh strane Na dno strane

"Mi smo uvek manje ili više skloni da osudimo one koji mnogo govore, naročito o stvarima koje ih se ne tiču neposredno, čak i da sa prezirom govorimo o tim ljudima kao o brbljivcima i dosadnim pričalima. A pri tom ne mislimo da ta ljudska, toliko ljudska i tako česta mana ima i svoje dobre strane. Jer, šta bismo mi znali o tuđim dušama i mislima, o drugim ljudima, pa prema tome i o sebi, o drugim sredinama i predelima koje nismo nikad videli niti ćemo imati prilike da ih vidimo, da nema takvih ljudi koji imaju potrebu da usmeno ili pismeno kazuju ono što su videli i čuli, i što su s tim u vezi doživeli ili mislili? Malo, vrlo malo. A što su njihova kazivanja nesavršena, obojena ličnim strastima i potrebama, ili čak netačna, zato imamo razum i iskustvo i možemo da ih prosuđujemo i upoređujemo jedne s drugima, da ih primamo i odbacujemo, delimično i u celosti. Tako, nešto od ljudske istine ostane uvek za one koji ih strpljivo slušaju ili čitaju."
"Prokleta avlija" - Ivo Andrić


Čitajući jednu temu na ovom sajtu koja se čini mi se ticala upravo ljudi koji vole da pričaju o tuđim problemima video sam (a i sam sam bio istog mišljenja) da ima dosta ljudi koji ne vole takve osobe. Posle ovog odlomka sam se zapitao, da li ih zaista treba odbaciti ili možda ne bi bilo loše saslušati ih?


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2007 4:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja jako volim ljude koji pričaju. Ali kad pričaju kvalitetno. Što to znači? Znači da imaju neko svoje mišljenje, stavove, da ne pričaju u prazno tj lažu.. Puno toga to znači.
Dakle, radije ću saslušati osobu koja priča možda i previše nego onu koja je ograničena!
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2007 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam inache, kako ljudi kazu, velika prichalica Embarassed .. ali u pozitivnom .. barem od onoga sto sam cuo ...

Sto se tice ljudi koji pricaju .. meni licno ti ljudi ne smetaju i ne vidim zasto bih osobama smetali ljudi koji u recenici stave vise nego par reci .. Rolling Eyes ...

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2007 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cini mi se da se nismo razumeli. Nije se ovde mislilo na pricalice koje samo pricaju odnosno blebetju pozitivno Very Happy

Mislilo se na one trachare koje ogovaraju i tako dalje Very Happy
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Valjda u svem ovom pricanju treba saslusati..a onda izvrsiti selekciju onoga sto smo culi, i opet, po svojim sklonostima, strastima i licnim sudovima formirati svoje misljenje...ma o cemu se govorilo...zasto odbaciti..i mislim da tema nisu bile tracare i ogovaruse.... Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa i one se mogu smatrati izovrom informacija.sad,kakvih i kog kvaliteta u to zalazim. Mr. Green ne znam da li bih mogla da se slozim sa cika Nobelovcem,
Citat:
A što su njihova kazivanja nesavršena, obojena ličnim strastima i potrebama, ili čak netačna, zato imamo razum i iskustvo i možemo da ih prosuđujemo i upoređujemo jedne s drugima, da ih primamo i odbacujemo, delimično i u celosti. Tako, nešto od ljudske istine ostane uvek za one koji ih strpljivo slušaju ili čitaju."


lepo receno,samo nemam uvek ni vremna,ni zivaca, a ni pameti ni razuma kako bih sve ove celine razgranicila. Ostajem ipak pri onome da cu se ipak koliko toliko ograditi od tih prica (dok sama ne zapocnem neku tog tipa Mr. Green ). Rolling Eyes
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 09, 2007 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo da kazem nesto vezano za ovaj citat iz predivne knjige naseg nobelovca....jako volim ovu knjigu i bas sjecam se da sam prije nekih 4 godine kada sam je u 2-3 srednjem citao izmedju ostalih ovaj citat izdvojio kao najdrazi....jos uvijek se sjecam nekih dijellova....toliko je dobro napisano, da je za nepovjerovati...

nego da ne odem previe u off....sto se tice ljudi-pricalica...........uvijek je bilo dosta takvih ljudi i naravno uvijek ce ih biti jer nismo svi isti...mnogi od njih lose pricaju ali to je samo na njihovu stetu a veoma rijetku na neciju drugu...to je nesto sto se ne moze promijeniti jer to je u njihovoj krvi...
Licno mislim da takvim ljudima nedostaje paznje i samopouzdanja pa traze nekog koga ce moci ogovorati kako bi makar na taj nacin stekli odredjenu dozu paznje od pojedinih koji su voljni to da slusaju....s takvim ljudima se moze lijepo porazgovarati ali rijetko ima efekta - znam ovo jer sam i sam pokusao al' eto...

Ipak ne treba da se mnogo obazire sta drugi ljudi pricaju o tebi, naravno treba da se uvijek poslusa i dobro razmisli dal' je to tako ili nije, dal' nesto trebas uraditi drugacije jer nisu svi ipak toliko ''zli'' da samo govore ruzne stvari...al' u vecini slucaju ti sto te ogovaraju ti samo pomazu da steknes sto vecu popularnost jer ipak kad-tad ljudi uvide kakav je ko Wink Wink

_________________
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 11, 2011 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja slabo kad nesto malo brbljam... Wink

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 12, 2011 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma mogu ja njih saslušati, ali jako kratko i samo do određene granice. Sve dok priča ima zaista neki smisao i veze sa mojim životom. Čim se pređe ta granica, jednostavno kažem: "Ej, ne zanima me". I ta priča je za mene završena. Kako će me shvatiti osoba koju sam prekinula, to mi je najmanje bitno, jer ako može da ogovara i bavi se tuđim životima, isto tako će se baviti i mojim, a to već ne dozvoljavam.Zaista sam po tom pitanju grozna. I zaista imam takav nastup: presječem priču i gotovo.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Pričalice Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon