www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Casa i voda - Ogranicenje i zivot
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 09, 2011 1:04 am    Naslov poruke: Casa i voda - Ogranicenje i zivot Na vrh strane Na dno strane

Danas, u cudnoj situaciji na mnogo stepeni pijem hladan nes uz koji sam dobio i vodu i upadnem u razmisljanje...

Dakle ako casa predstavlja ogranicenje a ako voda predstavlja zivot, sta ce naterati vodu da prevrne casu ako je casa na ravnoj podlozi?
Ovo nisam prepisao a bilo bi kul kada bi mi neko rekao da postoji slicno razmiljanje.

Inace, casa mora da bude na ravnoj podlozi, u suprotnom voda se ne bi zadrzala u casi. Recimo da casa predstavlja ogranicenje tako sto imamo njenu visinu koja predstavlja radjanje i smrt i po mojoj nekoj logici radjanje bi bilo na vrhu case sto znaci da je casa u pocetnom trenutku puna.

Kako vreme prolazi voda se smanjuje i na kraju nestaje. Ako bi se vodili filozofijom da bi casa trebala biti prazna i da je covek na rodjenju "tabula rasa" ili ti prazna tabla onda bi smo imali problem u razmatranju kada dolazi do punjenja, casa bi se posle nekog vremena prelila sto ponistava granice.

Moja neka zamisao na pocetno pitanje bi bila da voda moze da prevrne casu ako se voda pomera ili ti osciluje. To pomeranje posto je rec o zivotu i ogranicenjima bi mogla izazvati razna desavanja u zivotu ali kako se casa nalazi na ravnoj podlozi voda ne moze tek tako sama od sebe da osciluje. Zato bi mozda neki odgovor bio (zbog Njutnovih zakona) da na casu i samu vodu mora delovati druga casa.

Hm ali opet, ko je pomerio prvu casu i zasto se ona pomerila?

Ovo je, nemam pojma, ne moraju vaziti Njutnovi zakoni ali onda je pitanje lako i ako zanemarimo religije i sudbine onda je pitanje teze.



_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 09, 2011 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako dospes koju kap vise... no sto casa moze da prihvati...siguran sam da ce se voda proliti... Mr. Green
tako ti je i sa zivotom..ako trazis vise od onoga za sto si sposoban...izgubis i dobar deo i onog sto si imao...

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Nikolaus91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2009
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 22, 2012 11:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodaj u vodu koju sumecu..tacnije ukljuci neki TRECI FAKTOR Smile
 
Kosovce.3
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 63

Datum registracije: 10 Nov 2010
Poruke: 269

norway.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 22, 2012 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako tu casu punu vode stavimo na ravnu povrsinu negde u sibiru, voda ce se zalediti a casa puci.
Uticaj sile i oklnosti dovode do promene.
Zivot je dar Bozji, ako ga tako shvatis onda se trudis da svojim delima utices na zivot i druge, pozitivno, kao sto hladnoca utice na vodu(zaledi).Filosofija zivota je ovisna o velicini covekove duse, uma i razuma.
Kao u ljubavi,,Sto je vise dajes, duplo vise i primas,,. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
LJUBAV NEMA ALTERNATIVU!
 
Nikolaus91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2009
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 22, 2012 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije uvek tako za ljubav.. Razz ali zanimljiva misao.

_________________
Apsof'ckinlutely!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Casa i voda - Ogranicenje i zivot Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon