www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Homosexualni parovi i usvajanje djece
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Treba li homosexualnim parovima dozvoliti usvajanje djece?
DA, i oni su ljudi, i oni imaju pravo voljeti djecu i brinuti o njima
11%
 11%  [ 17 ]
DA, ali ih prvo treba provjeriti
4%
 4%  [ 6 ]
DA, iz nekog treceg razloga
0%
 0%  [ 1 ]
NE, jer oni su bolesni pa ce i ta djeca biti kao i oni
31%
 31%  [ 46 ]
NE, jer to nije prirodno
38%
 38%  [ 57 ]
NE, iz nekog treceg razloga
11%
 11%  [ 17 ]
Ne znam ili nemam misljenje o tome
2%
 2%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 147

Autor Poruka
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 09, 2011 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SASHKO88 je napisao/la sledeće:

Jedino što meni smeta je sve veća propaganda takvih ljudi u medijima i prikazivanje istih kao primer IDOLA. Sramota za današnje generacije ''normalnih'' ljudi, i odlučujući korak napred sa ivice litice, za naše potomke


Амин, брате!



_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 29, 2011 7:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slovenija: Gej parovi mogu da usvajaju decu

Ministarstvo rada, porodice i socijalne zaštite Republike Slovenije odlučilo je da lezbejka može da usvoji trogodišnje biološko dete svoje partnerke, sa kojom živi u registrovanoj vanbračnoj zajednici.

U Sloveniji je nedavno izglasan novi Porodični zakon koji istopolnim parovima omogućava usvajanje dece njihovih partnera i partnerki.

Usvajanje deteta lezbejki je prvo odbio ljubljanski Centar za socijalnu zaštitu, uz objašnjenje da za zahtev nije bilo pravne podloge. Ona se potom odlučila na tužbu.

U zahtevu je, među ostalim, naveden i primer jednog heteroseksualca koji je prošle godine dobio dozvolu za usvajanje deteta svoje partnerke.

Kao, argument, lezbejke su navele da bi suprotna odluka u njihovom slučaju značila diskriminaciju na osnovu seksualne orijentacije.

Osim toga, prekršila bi se i Konvencija o pravima deteta koja spominje pravne obaveze oba roditelja, kao i Evropska konvencija o ljudskim pravima.

Ovo je prvi slučaj u kojem je partnerka odlučila da podigne zahtev u Centru za socijalnu zaštitu za usvajanjem deteta koje je začeto veštačkom oplodnjom.

Istorijski trenutak bila je odluka Suda i ministarstva da se usvajanje odobri.

"U postupku se nekoliko puta pokazalo da je ova vrsta usvajanja apsolutno u najboljem interesu djeteta koje živi u ovakvoj zajednici i koja mu garantuje prikladno porodično okruženje, sigurnost i podršku, a oni su ključni za razvoj djeteta", stoji u objašnjenju odluke Ustavnog suda.

(Srna)
 
Tozovatz
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jan 2013
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2013 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne jer je detetu u zivotu potreban i ocinski kao i majcinski uzor u zivotu.
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 18, 2013 6:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno - ne, jer to nije prirodno!
Nemam ništa protiv homoseksualaca, dokle god svoje potrebe upražnjavaju između četiri zida. Very Happy
Ok, možda bi jedan homoseksualan par bolje odgajao dete, pružao mu više ljubavi i razumevanja od hetereoseksualnog para, ali uprkos tome, šta bi to dete radilo kada se nađe izvan sve te idile? Zar detetu ne bi bila stvorena konfuzija pri kontaktu sa ostalom decom koja su odrasla u heteroseksualnim brakovima? Šta bi to dete pisalo na temu - moj otac ili moja majka? Kako bi bilo prihvaćeno od strane društva? Super je to što homoseksualni parovi žele da odgajaju decu, ali šta je sa tom decom? Deca su u celoj toj priči u drugom planu i to je po meni greška. Dete želi da odrasta u sredini u kojoj će biti prihvaćeno i u kojoj će imati iste ili slične uslove za odrastanje kao druga deca, a to nije sredina koju čine istopolni brakovi.
I jednostavno ne mogu da stvorim sliku srećne porodice u kojoj dva muškarca ili dve žene razmenjuju poljupce pred detetom.

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 18, 2013 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I dalje definitivno ne a podržavam i gagičino mišljenje. Prosto me homoseksualni parovi ne zanimaju dok god se ne dotiču lično mene i mog života, ne bavim se njima, ali pri pomenu usvajanja djece ipak ne mogu niti želim (ako me se već pitaju takve stvari u bilo kom razgovoru ili anketama) biti ona koja će takvo što i podržati. Meni je to neprirodno, neshvatljivo i zaista djeluje kao još jedna ludost i u tako ludom i destruktivnom svijetu. Ako je bolest, bolest je a koliko znamo bolesnicima djeca ne trebaju. Ako je priroda stvorila takve ljude, neka je. Neka i dalje, što rekla gagica, rade šta već rade i prihvatam i shvatam. Ali...ako je priroda odredila potomke ljudskog roda iz muško - ženskih odnosa, ne treba ih stavljati pred neprirodan čin usvajanja od dva ista pola. I tako...moje ne i dalje stoji i čisto sumnjam da će se do kraja mog vijeka promijeniti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Homosexualni parovi i usvajanje djece Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Strana 32 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon