www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zvezdano putovanje
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Johnny-Delija je napisao/la sledeće:
Da,ali ne putuju ljudi otvorenim Svemirom,već svemirski brod.Šta je sa otporom vazduha unutar broda?Čak i da su u nekim kapsulama za hibernaciju kao što su one iz ''Tudjina'' opet i tu postoji vazduh.Ne znam da li bi i to moglo da utiče na ljude? Confused


Ne bih rekao da postoji otpor vazduha unutar broda.
Dok se vozis automobilom, ako su svi prozori zatvoreni [i ako nije kabriolet] - ti ne osecas da ti duva vetar u lice. Wink Pored toga, opet tokom voznje, koja je tvoja brzina u kolima [u odnosu na kola]?



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 12:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj!I ja ne razmišljam!Tačno,u kolima nema otpora vazduha.Skroz sam zaboravio.Nego,ja sam mislio('eeej,ja mislim Laughing ) da je drugačija situacija pri mnogo većim brzinama i skroz sam zaboravio da i piloti koji lete avionima koji idu brže od zvuka ''ostaju čitavi''( Laughing ) posle leta jer su unutar kabine zaštićeni od otpora vazduha spolja.Šta ćeš,i ja ponekad umem da napravim ''grešku u koracima''. Laughing

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 9:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta se desava sa masom tela prilikom kretanja tolikim brzinama? Very Happy
Setimo se Anstajna Very Happy

Nisam mas siguran da ako ikada covek bude putovao svemirom (a hoce jednog dana) da ce to biti putovanje nakakvo smo mi navikli. Tj. da cemo napraviti neku letelicu i ici brzinama 100X vecim od brzine svetlosti.

Sve mislim u pravcu da ce nesto biti slicno kao u filmu "Kontakt".

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 5:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako ste ikada gledali snimke astronauta tokom samog uzletanja - oni su prikovani na sedista zbog sile gravitacije

Ono sto mene brine je - teleport. Sta ako na "polaznoj" tacki zaboravimo par celija? Ili se ne sklopimo kako treba?
Naucnici su vec uspeli da teleportuju bakteriju iz jedne sobe u drugu, ali to je zahtevalo mnogo elektricne energije.

Johnny-Delija je napisao/la sledeće:
Joj!I ja ne razmišljam!Tačno,u kolima nema otpora vazduha.Skroz sam zaboravio.Nego,ja sam mislio('eeej,ja mislim Laughing ) [cut]


Dobro, i meni se [cesto] desi greska u koracima pa nema potrebe za (samo)vredjanjem. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
SrXXX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 89
Mesto: Spavaća Soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Ako ste ikada gledali snimke astronauta tokom samog uzletanja - oni su prikovani na sedista zbog sile gravitacije

Ono sto mene brine je - teleport. Sta ako na "polaznoj" tacki zaboravimo par celija? Ili se ne sklopimo kako treba?
Naucnici su vec uspeli da teleportuju bakteriju iz jedne sobe u drugu, ali to je zahtevalo mnogo elektricne energije.

Johnny-Delija je napisao/la sledeće:
Joj!I ja ne razmišljam!Tačno,u kolima nema otpora vazduha.Skroz sam zaboravio.Nego,ja sam mislio('eeej,ja mislim Laughing ) [cut]


Dobro, i meni se [cesto] desi greska u koracima pa nema potrebe za (samo)vredjanjem. Wink


Teleport bakterija ??? Otkud ti to ?
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 9:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SrXXX je napisao/la sledeće:
Teleport bakterija ??? Otkud ti to ?


Pa, da. Već su isprobali sa jednoćelijskim organizmom, ali je trebalo mnogo električne energije.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 16, 2011 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siguran sam da materija moze da se razgradi i kasnije na drugom mestu i drugom vremenu sjedini.Siguran sam da ce ljudi resiti i pitanje energije za taj postupak vremenom,ali se postavlja pitanje sta se desava sa zivotom,to jest duhom,ako pojednostavimo stvar i kazemo da je duh ustvari hemijski proces u mozgu,da li i on moze da se teleportuje?
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2011 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Negde je dokazano da se čak i laserski zracij zakrivljuju u velikim daljinama što znači da su sve dimanzije ustvari zakrivljene, tj. da je ceo prostor zakrivljen.

Putovanje svemirskim brodovima koji vrše zakrivljenja prostora (vorp (warp)-pogon) je jedini način da putujemo kroz daleka prostranstva svemira. Tu se teoretski putuje brzinama većim od brzine svetlosti, a iz perspektive putnika svemirskog broda koji se kreće u zakrivljenom prostorno-vremenskom mehuru (vorp-pogon) to putovanje bi trajalo nekoliko desetina sekundi brzinom koja bi mu delovala kao brzina običnog spejs-šatla.

Stvar je u tome da jevrejski lobi ne dopušta osporavanje njihovog Ajnštajna pa se zato plaćaju raznorazna ''istraživanja'' koja ''dokazuju'' da je brzina svetlosti najveća brzina u univerzumu. Jer kad bi se ozvaničilo da Anjštajnova teorija relativiteta nije merodavna što je već više desetina puta dokazano, onda bi svi važeći zakoni fizike bili oboreni i morala bi da se pišu novi udžbenici iz fizike.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Zvezdano putovanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon