www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smrtna kazna
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ah, nada.. doci ce Zvoncica, dace mu magicnog praha i on ce jadan nevin odleprsati napolje..
Greske uvek postoje.. i lekari ih prave uvek, pa opet zbog tog 1% greske oni nastavljaju da obavljaju svoj posao..
Isto kao sto sudija nece da oslobodi svakoga ko mu sedne na klupu samo zato sto postoji sansa da je nevin..

aureliano je napisao/la sledeće:

Moja poanta upravo. Nista se nije postiglo sa smrtnom kaznom...

Znam da nisi glup, zato prestani da se pravish Wink

TI si bio taj koji je rekao da se itekako koristi, JA sam rekao da se ne upotrebljava (dovoljno), zato se sa njom nista i nije postiglo.
Isto bi ti bilo k'o da samo 1% zarazenih od bolesti vakcinises, a ostale pustish da zarazeni hodaju okolo i josh nekome nanesu zlo.. Naravno da se onda nista nije postiglo.



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 6:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:

Greske uvek postoje.. i lekari ih prave uvek, pa opet zbog tog 1% greske oni nastavljaju da obavljaju svoj posao..

Opet usporedbe koje smisla nemaju. Koje veze ljekar ima sa drustvom koje ima smrtnu kaznu?

Mozemo tako uzeti bilo koje zanimanje. Zasto ljekar a ne tajnica, prodavacica, slasticar...?

Zar nije tema: "Smrtna kazna..."?


Alexns je napisao/la sledeće:
Ah, nada..


Da, nada... nesto jako bitno za covjeka koji je u beznadeznom polozaju. Kao npr. nekom tko je na smrtnoj kazni a ni kriv ni duzan.

Tebi bi on bio kolateralna zrtva. Meni ne bi. Bitna, velika, velika razlika


Alexns je napisao/la sledeće:

Znam da nisi glup, zato prestani da se pravish


Ajde, ajde, mozes ti i bolje... Wink

Alexns je napisao/la sledeće:

TI si bio taj koji je rekao da se itekako koristi, JA sam rekao da se ne upotrebljava (dovoljno), zato se sa njom nista i nije postiglo.


Koristi se ona i previse.

Neki podaci samo za SAD (sta ces kad zatucana Saudi Arabija ovakvu evidenciju ne vodi, a i boli njih djon za krivo optuzene):

U 26 saveznih drzava 138 ljudi je oslobodjeno smrtne kazne jer se ispostavilo da nisu bili krivi. I to nije od pocetka koristenja iste vec u zadnje vrijeme.

Najmanje 15 nevinih je ubijeno od strane drzave u SAD u zadnjih 17 godina. To su ljudi koji nisu priznali ubojstvo i za koje se tek poslije egzekucije naslo da nisu bili ni krivi ni duzni. Za ovih 15+ se zna, za koliko ih se ne zna?

1 nevini koji je ubijen od drzave je 1 previse.

Amen!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:

Greske uvek postoje.. i lekari ih prave uvek, pa opet zbog tog 1% greske oni nastavljaju da obavljaju svoj posao..

Opet usporedbe koje smisla nemaju.

Imaju smisla, i te kako.. ako cesh odma krenuti na pocetku od cinjenice da se greshke mogu desiti, i da jedna greshka moze dovesti do smrti onda odmah zabrani lekarima da operishu, jer zbog toga mogu oduzeti zivot ljudima koji mrava u zivotu nisu zgazili, bez obracanja paznje na to koliko mogu doprineti tom drushtvu koje pominjesh.


Taj neko ko provede 40 godina u zatvoru je svakako kolateralna greshka.. Elem, kad se vec pominju ti brojevi, ajde mi daj izvor te informacije.. bash me zanima. ^

p.s. Za nekoga ko zivi u SAD izjava "1 nevini koji je ubijen od drzave je 1 previse. " nije uopshte na mestu.. jer ste se onda stvarno previshe naubijali ;>

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:

Greske uvek postoje.. i lekari ih prave uvek, pa opet zbog tog 1% greske oni nastavljaju da obavljaju svoj posao..

Opet usporedbe koje smisla nemaju.

Imaju smisla, i te kako.. ako cesh odma krenuti na pocetku od cinjenice da se greshke mogu desiti, i da jedna greshka moze dovesti do smrti onda odmah zabrani lekarima da operishu, jer zbog toga mogu oduzeti zivot ljudima koji mrava u zivotu nisu zgazili, bez obracanja paznje na to koliko mogu doprineti tom drushtvu koje pominjesh.


Naravno da nemaju smisla. Lijecnikova praksa (njegov posao) nije da nekog ubije nego upravo obratno - da sacuva zivot. Rezultatsmrtne kazne je smrt. Fakat opozit!

Usporedjujes babe i zabe, ne po prvi put. Ovaj put smrtnu kaznu (koja treba rezultirati smrcu) i lijecnicku praxu (koja treba rezultirati zivotom).

Promasio si gore no Arsene Wenger jucer protiv ManU.

Alexns je napisao/la sledeće:
Za nekoga ko zivi u SAD izjava "1 nevini koji je ubijen od drzave je 1 previse. " nije uopshte na mestu.. jer ste se onda stvarno previshe naubijali ;>

Ja osobno nisam nikog ubio, a i kao sto vidis protivim se bilo kojem drzavnom aparatu koji ubija tj. ima smrtnu kaznu.

Btw. ja sam Hrvat & Hrvatski drzavljanin.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Pon Avg 29, 2011 8:03 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:

Greske uvek postoje.. i lekari ih prave uvek, pa opet zbog tog 1% greske oni nastavljaju da obavljaju svoj posao..

Opet usporedbe koje smisla nemaju.

Imaju smisla, i te kako.. ako cesh odma krenuti na pocetku od cinjenice da se greshke mogu desiti, i da jedna greshka moze dovesti do smrti onda odmah zabrani lekarima da operishu, jer zbog toga mogu oduzeti zivot ljudima koji mrava u zivotu nisu zgazili, bez obracanja paznje na to koliko mogu doprineti tom drushtvu koje pominjesh.


Naravno da nemaju smisla. Lijecnik (njegov posao) nije da nekog ubije nego upravo obratno - da sacuva zivot. Smisao smrtne kazne je smrt. Fakat opozit!

Usporedjujes babe i zabe, ne po prvi put. Ovaj put smrtnu kaznu (koja treba rezultirati smrcu) i lijecnicku praxu (koja treba rezultirati zivotom).

Pre ce biti da si ti taj koji mesha (i koji opet svoje gerontofilije i zoofilije lepi na druge). Rezultat jedne i druge strane se razlikuje, to stoji, ali je povod apsolutno isti - da se sacuva zivot, nevin zivot, ne da se ubija.

I ne videh izvore tih podataka o kojima sam te pitao..

Sa drzavnim aparatom se ne slazemo, al' njihove pare volimo.. ;>

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.


Poslednja prepravka: Alexns datum Pon Avg 29, 2011 8:11 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hajde da krenemo od pretpostavke da niko nevin nije osuđen na smrtnu kaznu, jel' bi to promijenilo mišljenje onih koji nisu za to upravo iz tog razloga? Neko je pomenuo da se ništa nije postiglo smrtnom kaznom. Kako nije? I otkud mrtav monstrum može nauditi nekome? Snosit ću svoj grijeh i bit ću ubojica (indirektni) ako će 100 monstruma biti ubijeno, a greškom sistema jedan nevin čovjek. Jer, moram stajati iza svojih riječi, ma kakve posljedice bile, zato što zaista JESAM za smrtnu kaznu i ne mislim da moje mišljenje može da se promijeni. Zbog čega bi živio? Koju svrhu njegov život uopšte ima i kakve koristi?

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:

da se sacuva zivot, nevin zivot, ne da se ubija.

Zasto onda podrzavas tu 'kolateralnu' stetu gdje nevin gubi zivot kad vec postoji bolje rjesenje?

Alexns je napisao/la sledeće:

i koji opet svoje gerontofilije i zoofilije lepi na druge

Ovo vec pomalo prelazi granice dobrog ponasanja (a i pravila foruma). Nemas nista bolje za reci pa ti jedino preostaje neki 'karakretni' napad na onog tko se s tobom ne slaze. Prilicno tipicno.

Alexns je napisao/la sledeće:

I ne videh izvore tih podataka o kojima sam te pitao..


May Google be your best friend... Mr. Green

-----------

Jedno je sigurno. Niti se hocemo niti se budemo slozili oko ovoga.

Vidis. Recimo da netko naudi mojem djetetu, ubije moje dijete. Ja ZNAM sto mi je ciniti. Kad tad cu to osvetiti. Ubit cu tu osobu (ukoliko sam 100% siguran tko je to). Ja cu mu presuditi i ako poslije toga moram na smrtnu kaznu ili dozivotnu robiju - neka tako bude.

Ali necu traziti od drugih, drustva, drzave, porotnika, sudca, dzelata, Alexa, Jellene, sefice itd... da to 'zadovoljsttvo' imaju umjesto mene.

-------
gkukolj je napisao/la sledeće:
Hajde da krenemo od pretpostavke da niko nevin nije osuđen na smrtnu kaznu, jel' bi to promijenilo mišljenje onih koji nisu za to upravo iz tog razloga?


Ta utopija ne postoji, prema tome, ne vrijedi ni pricati o tome.

gkukolj je napisao/la sledeće:
I otkud mrtav monstrum može nauditi nekome?

Otkud monstrum na strogoj dozivotnoj robiji bez parole moze nauditi nekome?

(OK mozda moze nekom drugom monstrumu koji mu je jednak, ali to vec i nije neki problem.)

U samicu, pa zaboravit kljuc Mr. Green i nek polako godinama crkava u tami o casi vode i kori kruha svaka tri dana. Plus bicevanje da osjeti bol...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:

da se sacuva zivot, nevin zivot, ne da se ubija.

Zasto onda podrzavas tu 'kolateralnu' stetu gdje nevin gubi zivot kad vec postoji bolje rjesenja?

Koje bolje reshenje? Kriminal je u porastu u svakoj drzavi jer se vishe niko nicega ne plashi. A koliko je pojeidnima u zatvoru loshe govori i to kako namerno prave nova krivicna dela samo da bi ih u zatvor vratili..


aureliano je napisao/la sledeće:
Ovo vec pomalo prelazi granice dobrog ponasanja (a i pravila foruma).

Nisam prvi poceo tako da me uopshte ne interesuju "protesti" Wink



aureliano je napisao/la sledeće:
May Google be your best friend... Mr. Green

Aha, znaci lupicu broj pa cu onda ostaviti druge da to traze umesto mene..


aureliano je napisao/la sledeće:
Ali necu traziti od drugih, drustva, drzave, porotnika, sudca, dzelata, Alexa, Jellene, sefice itd... da to 'zadovoljsttvo' imaju umjesto mene.

Har har.. o cemu mi onda pricamo ovde.. neprestano zvakanje o tome "ko moze dati drugome da presudjuje", pa da zavrshimo na ovome..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:

Har har.. o cemu mi onda pricamo ovde.. neprestano zvakanje o tome "ko moze dati drugome da presudjuje", pa da zavrshimo na ovome..


Pa ja i ne bih dao drugima da presudjuju o necemu sto je meni osobno bitno i za sto sam prihvacam odgovornost.

Stavise, odmah bi se sam predao policiji. Pa nek sude. Cast je cast...

----

U ZG i okolici se kaze "mjesas babe i zabe" na isti nacin kao sto se u nekim kaze "mjesas jabuke i kruske". Mozda to ti nisi cuo jos ali nije uvredljivo.

A nisam bas lijepio na tebe ni gerontofiliju ni zoofiliju, niti patim od gerontofilije i zoofilije, dakle ne postoji moja ijedna od tih koje si naveo... ajde budi pristojan od sada i ne vrijedjaj.

-----
Alexns je napisao/la sledeće:

Nisam prvi poceo tako da me uopshte ne interesuju "protesti" Wink


Jesi, jesi...


Ovo je bilo prvo vrijedjanje danas, ako si zaboravio:
Alexns je napisao/la sledeće:

Znam da nisi glup, zato prestani da se pravish Wink


..a zna se da takav rjecnik treba jedino onima koji boljih odgovora nemaju.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano on Pon Avg 29, 2011 8:57 pm; ukupno izmenjena 8 puta
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ajde ...covjek nece da shvati kakav "virus" u sebi nose takvi ljudi... Rolling Eyes
i koliko novih, monstruma naprave, sa svojom pricom...

vishe necu ....da papagajisem... Laughing Laughing Laughing

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:

dzelat bi bio i ti i ja i svako treci ili deseti...da moras...


Ne!

Za vrijeme onih grdih devedestih meni je 'nudjeno' da radim neke vrlo grde stvari za neke vrlo fine novce, a gadno mi je trebalo love. Opet - nisam krenuo tim putem (valjda sto nemam te neke krvozednosti u sebi).

Radije, otisao preko grane... bolje, sretnije rjesenje. Sad bar mirno spavam.

-----

Nisam odgovorio na one dijelove, pitanja i postove koje osobno ne smatram vrijednim odgovora (ovo ide onima koji mozda ocekuju neki odgovor negdje).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2011 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Vidis. Recimo da netko naudi mojem djetetu, ubije moje dijete. Ja ZNAM sto mi je ciniti. Kad tad cu to osvetiti. Ubit cu tu osobu (ukoliko sam 100% siguran tko je to).


Ubit ćeš takvu kreaturu i izvršiti smrtnu kaznu. I bit ćeš ubica kojeg čovjek može opravdati, makar ja mogu.
A to je i pored ubistva, oko za oko-zub za zub, dakle "narodni" sud. Koji nigdje u Zakonu ne stoji. I takav je sud ispravan, a ovaj drugi nije? Jedan možemo da opravdamo, drugi u ime države, sigurnosti, iskorjenjivanja Zla, ne možemo?

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Smrtna kazna Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  sledeća
Strana 43 od 47

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon