www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Neravnopravan polozaj zena unutar religija?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2011 5:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zenama je mjesto u kuhinji... Wink Mr. Green


_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2011 7:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
Zenama je mjesto u kuhinji... Wink Mr. Green


Da sam to ja kao žena napisala, digla bih svu prašinu! Laughing Laughing Laughing

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2011 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo vas gledam i podsmjehujem se...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2011 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj aureliano ja se zezam... Wink

Znas sta ja mislim o religijama...tj mozes da naslutis po nekim mojim postovima...
i znas i ti kao i ja da tu mnogo stvari ne stima...u tim religijama...
moje misljenje je da... zene mogu da budu apsolutno ravnopravne sa muskarcima u bilo kojem zanimanju..
A ja Religiju vidim iskljucivo kao dobro placen posao... Wink pogotovo na nasim prostorima...
Imam i ja neka svoja vjerovanja...ali vec sam nekoliko puta opisivao u sta ja to vjerujem...
a ne u ovo sto se danas naziva religijom...
Pocev od vjere kojoj ja pripadam - kao pripadnik jednog naroda...

To sto je zena bioloski i tjelosno neciista u nekom odredjenom periodu..
nema nikakve veze... Wink i svaki muskarac je bioloski i tjelesno pokvaren
i ima pokvarene misli kad mu dodje..
njegovih pet minuta...
Pa tako i bilo koji svestenik... Wink jer nema te vjere koja moze da sputava neki covjekov nagon...
nagon prirode...osim ako ne uzimaju neka sredstva...za suzbijanje tog nagona...
tako da...ako je to jedina prepreka... zasto zene ne mogu da budu vjerouciteli.. i sta ja znam sta...
ta necistoca...
a mogu da budu vojnici... Shocked sto je jos cudnije zanimanje za zenu...
zasto ne bi mogle i da budu svestena lica...vjeronauka se uci...i kad je naucis..ti ne postajes ..
bolji od drugih...ti si kao i svi drugi..samo sto imas znanje i mozes da ga prenosis dalje...
A sto to zene ne bi mogle da rade...jesu one to nesto gluplje...nesposobnije...nisu...vala... Wink
Sem toga... zene stvaraju zivot...odrzavaju ovu planetu u zivotu...
doduse uz pomoc muskaraca.. ali ...zar ih to ne cini jos podobnijim...za ovakav vid zanimanja...Mr. Green

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2011 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Religija je sama po sebi losa stvar,jer jedino mesto gde covek nema vremensko i prostorno ogranicenje,a to je misao,je sputano od strane religije.Ne mogu da shvatim kako ljudi mogu da dozivljavaju boga na nacin kako je to neko propisao,kao da smo svi isti i fizicki i intelektualno.Kada se sa nekim vernikom prica o tome na taj nacin,on ce se odmah pozvati na tradiciju,kao to je nesto sto drzi jedan narod zajedno i sl.A tradicija je upravo istrument svestenih lica koja zovu u krvoprolice i to uspesno rade od kada postoji religija.Svo zlo ovoga sveta pociva upravo od religije i tradicije,to joj je osnovna namena.U boga verujem,a religiju prezirem.Sta ce meni neko da me uci kako i sta treba da verujem?Da se vratim na temu,u religiji su svi sputani,tako da zene nisu nista vise od drugih.
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2011 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
Zenama je mjesto u kuhinji... Wink Mr. Green


Тачно! Женама је место у кухињи! Најважније је да оне знају добро да мешају ручак, али и ду...овај...задњицом. Mr. Green

Ако ћемо озбиљно, ниједна религија (мислим на религије, не на секте) не ставља жене у подређан положај. Проблем је што се често верско учење злоупотребљава, погрешним тумачењем светих књига, па су жене често страдале због тога. У свакој религији, у основи сваког учења, се велича улога жене као супруге, мајке, сестре, као стуба куће, што значи да је мушкарац дужан да цени све што жена ради за њега. Није религија зло, већ је зло (не)свесно тумачење исте.

shoza je napisao/la sledeće:
Religija je sama po sebi losa stvar,jer jedino mesto gde covek nema vremensko i prostorno ogranicenje,a to je misao,je sputano od strane religije.Ne mogu da shvatim kako ljudi mogu da dozivljavaju boga na nacin kako je to neko propisao,kao da smo svi isti i fizicki i intelektualno.Kada se sa nekim vernikom prica o tome na taj nacin,on ce se odmah pozvati na tradiciju,kao to je nesto sto drzi jedan narod zajedno i sl.A tradicija je upravo istrument svestenih lica koja zovu u krvoprolice i to uspesno rade od kada postoji religija.Svo zlo ovoga sveta pociva upravo od religije i tradicije,to joj je osnovna namena.U boga verujem,a religiju prezirem.Sta ce meni neko da me uci kako i sta treba da verujem?Da se vratim na temu,u religiji su svi sputani,tako da zene nisu nista vise od drugih.


Могу да ме банују због овога, брига ме, али ми више преко главе атеиста и таквог начина размишљања као што је твоје.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 01, 2011 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rekao sam da verujem u boga.Zasto ljudi imaju potrebu stalno da klasifikuju nekoga i da ga svrstavaju u neku grupu?Dakle ja nisam nevernik i ponasam se sasvim normalno.Kada bi se vecina religioznih ljudi tako ponasalo nebi bilo problema.Ne kradem,ne ubijam i sl.a za to mi nije bila poterbna biblija da bih naucio.Kazes da ti je dosta ovakvih kao sto sam ja,a sta bih ja trebao da kazem,s obzirom da sam u velikoj manjini?
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 01, 2011 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Алергичан сам на приче да је религија зло. Алергичан сам на вређање религије. Мука ми је више да годинама слушам како су религије криве за сво зло на свету. Ако је учитељ лош, не значи и да је учење лоше. Не подносим злоупотребљавање религије, не подносим ни верски фанатизам, али још више не подносим приче о томе да су религије генератори свог зла у свету кад се зна да баш су баш ти, који креирају такво негативно мишљење о религијама, генератори свег зла на свету.

Нео-либерализам и размишљања Новог Доба која искључују човека као духовно биће, већ га представљају само као пуког материјалисту, животињу (која следи све своје (чак болесне и неприродне) нагоне) и нову врсту робота су веће зло чак и од највећег верског фанатизма.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 02, 2011 12:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nepronalazim sebe u tvom opisu i cemu tolika frka?Verujem kao i ti,samo na neki drugi nacin i sta je tu problem?Da pojednostavim,religija se ponasa kao vlada zemlje,kada neki sportista postigne uspeh,ona je odmah tu da se slika.Kao da taj sportista nebi postigao nista da nije bilo njih.A pritom ista ta vlada nije ucinila nista da pomogne.Znaci jedna suvisna stvar.
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 02, 2011 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
У свакој религији, у основи сваког учења, се велича улога жене као супруге, мајке, сестре, као стуба куће, што значи да је мушкарац дужан да цени све што жена ради за њега. Није религија зло, већ је зло (не)свесно тумачење исте.


slazem se...u potpunosti... Wink
ali obavezno moraju dobro da mjesaju... ;-)mislim rucak da ne zagori... Wink
i onda ce manje da "stradaju"... Laughing Laughing Laughing Laughing
jer sve ti je u mijesanju...ako ona ne zna da mijes... Shocked pa valjda zna neka druga... Rolling Eyes
znaci za sve su one krive... Evil or Very Mad

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 05, 2011 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Budizam, krscanstvo, islam i judaizam kao i skoro sve druge religije imaju nesto vrlo zajednicko - ZENA ili nikako ili vrlo tesko moze doci do najvise pozicije unutar religija. Cak stovise velika vecina religija zenama BRANI da budu svecenice (mogu jedino biti nekakve casne sestre ili slicno i to ti je to...).
Imate li dojam da je odnos prema zenama unutar religijskih hijerarhija neravnopravan ili nekorektan?


I treba da im brani, i ja se sa tim slažem. Postoje stvari unutar crkve koje žene mogu da obavljaju i bez toga da budu svećenice. Niko njih ne omalovažava u onom rigoroznom odnosu, niko ih ne maltretira, ali zar im nije ni to dosta, još žele na silu da budu svećenice u religijama koje to ne prihvataju i u kojima im nije mjesto. Ko je pročitao moje prethodne postove, jer sad nema potreba da se ponavljam, shvatiće dobro šta sam htjela da kažem. Dizati vjersko-rasnu-crkvenu bunu...taman posla...vidjela žaba di se konji potkivaju pa digla i ona krake. Dajte, molim vas. U onim religijama u kojima je ženama dopušteno biti svećenice, nemam ništa protiv, ali u onima u kojima za takve nema mjesta po crkvenoj hijerarhiji, to je čist oblik bune i ženskog kaprica koji nikakve veze sa religijom nema. i koje obično negdje u pozadini i u tajnosti dižu okorjele feministkinje, koje namaju pametnija posla i najmanje svog života, a koje su prepune frustriranosti. Pod tim mislim zaista na one okrutne i okorjele. Daj Bože, samo kontra i nek se samo vodi borba. Žene, ma koliko mi je ovo teško proznati, nisu nikakva bezopasna bića i u stanju su da urade mnogo gore stvari nego bilo koje muško. Čat izuzecima, onim poštenim, bogobojažljivim ženama, koje savjesno obavljaju crkvene dužnosti i na kraj im pametni nije da bi se okušale u ulozi svećenstva, jer znaju da se to kosi sa onim što njihova religija govori.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Neravnopravan polozaj zena unutar religija? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon