www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"Emotivne veze"
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 03, 2007 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Perla tebi se nije desavalo da te emocije vuku na vise strana odjednom? Osecas da jednog decka volis, ne mozes bez njega a opet ima jos jedan decko koji ti se nemoguce dopada, kad ga vidis srce ti pocne ubrzano kucati, sva se zacrvenis?


_________________
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 01, 2008 3:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uh .. emocije .. gde me nadje .. pa ovako .. po mom misljenju moze da se veze za osobe emotivno .. ali te emocije mogu biti razlicite sto se tice osoba ..

npr. iz svog licnog primera .. prema nekim bivsim devojkama i dalje imam emocija jer smo se razisli na dobrim vodama i emocije su i dalje ostale tu .. isto tako mogu reci da emocije mogu da se raspodele tako da za osobu imas emocija ali uvek postoji neko ko prednjaci ..ovo je barem moje misljenje ..

emocije su jedno .. ljubav je drugo .. nemoj to da mesamo Wink

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
BaBy**
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 359

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LA*PERLA je napisao/la sledeće:
da li sa osoba sa kim časkate preko foruma...msn -a..."sklapate" emotivne veze...
i da li može da postoji više takvih osoba kod vas?



jao,ovdje sam se nasla Very Happy emotivna sam osoba..dosta sam bliska sa ljudima
cak i sa onima koje ne poznajem bas dobro..i kad se desi sitnica,onda se razocaram..zalosno..
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 11, 2008 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma jok ... priko neta nemosh ti tako imat neke emocije, mozda neka dragost ili blaga privrzenost al nishta vishe od toga.

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 10, 2010 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moze, ali ja bi rekla da su to vise simpatije nego ljubav.
Sa ljudima sa foruma mogu da stvorim neku emotivnu prijateljsku vezu jer ima nekih sa kojima prica godinama preko neta a nismo se nikad videli, i uvek mi je drago da popricam sa njim, a i da sklopim nova takozvana net-prijateljstva.
Emotivne veze sa 2 osobe, se ja mislim sastoji od toga kad covek trazi perfektnu, kakve naravno nema, pa nadje 2 koje kao 1 su perfektne.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 10, 2010 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emotivno vezana mogu biti samo za jednog čovjeka, kažem, emotivno. U nedostatku emotivne praznine, nadoknađujem to fizički tako da me može privući više osoba, ali to nema nikakve veze sa emocijama nego sa požudom i potrebom tijela. Ali ako postoji osoba uz koju imam emocije kao i fizičko zadovoljenje, nemam šta drugo više ni tražiti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Mysty
~abhor~
<b>~abhor~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 29 Maj 2007
Poruke: 29514

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2011 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samopouzdanje i otvorenost ka emotivnom vezivanju

Da li se osećate sigurnim u sebe kada se zaljubite? Da li izbegavate da se vežete i postanete bliskiji sa partnerom? Ako izbegavate da se vežete da li je to razlog što niste u intimnoj vezi ili ne postoji ni jedan adekvatan partner sa kim biste se upustili u nešto ozbiljnije? Na osnovu brojnih studija o teoriji vezivanja došlo se do zaključka da naša slika o sebi odnosno naše samopouzdanje utiče na sposobnost da damo i primimo ljubav. Pokazalo se da osobe koje imaju najviše iskustava u zaljubljivanju imaju više samopouzdanje i manje su skloni odbranama i poricanju sopstvenih osećanja.

Staro svima poznato pravilo glasi: „ Da bismo voleli druge, moramo prvo voleti i poštovati sebe.“ Osobe koje vole sebe imaju visok stepen svesnosti o sopstvenom identitetu, znaju šta hoće, upoznati su sa svojim vrlinama i manama, umeju dobro da ih integrišu i da prihvate sebe onakivim kakvi jesu. Takve osobe imaju kapacitet da prihvate i da vole drugoga kao i da prime ljubav drugih. Osobe koje imaju difuzan identitet se plaše da će u vezi izgubiti sebe, da će partner razotkriti njihove mane i da će ih napustiti. Ovakve osobe u intimnim vezama imaju potrebu za kontrolom, sumnjaju u tuđa osećanja, stalno traže potvrdu ljubavi od partnera, za njih je intimna veza prava „mora“ jer stalno strepe od eventualnog napuštanja od strane partnera. Prema tome, lakše je zatvoriti se odmah i ne pokazivati pravog sebe jer je to opasno i nanosi bol. Sa druge strane, imamo osobe koje previše vole sebe, i koje su toliko preokupirane sopstvenom veličinom da ih nije briga za druge pa u vezi mogu biti samo sa osobom koja ih stalno hvali i podržava a nikada ne kritikuje, što je slučaj kod narcističkog poremećaja ličnosti. Ipak, kod „narcisa“ u osnovi postoji prikriveno osećanje inferiornosti i stida i takođe jedna neizgrađena slika o sebi.

Osobe koje imaju nisko samopouzdanje su mnogo više željne ljubavi i pažnje od samosvesnih osoba. Takve osobe će se vezati za partnera samo zbog toga što im neprestalno pruža ljubav, prihvatanje, poštovanje bez obzira na to da li joj je ta osoba na bilo koji drugi način privlačna. Ovakav odabir omogućava sigurnost na uštrb istinskog zadovoljstva i uživanja u intimnom odnosu. Ovo je i čest razlog upuštanja u različite vidove ljubavnih avantura sa atraktivnijim i na druge načine privlačnijim partnerima, kako bi se postiglo imanje i vrabca u ruci i goluba (na grani).

Dakle, treba prihvatiti sebe i imati uvid u sopstvene vrednosti ali i nedostatke, suočiti se sa njima, i ući u kontakt sa svojim osećanjima i željama. Svoja osećanja, kada se jave, treba podeliti sa svojim partnerom ukoliko ih prihvati i svoja podeli sa vama onda je to znak da je moguće ostvariti visok nivo intimnosti sa takvom osobom. Sa druge strane, ukoliko primetite da postoji barijera u emotivnom odgovoru, ukoliko se partner čas prepušta čas povlači, ukoliko ne zna šta oseća prema vama, „igra igre“, onda je bolje da i sami ne ulažete u takav odnos jer sigurno nije vredan toga.




Izvor: VasPsiholog
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2011 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam zaljubljen dok je meni to zanimljivo cim mi postane dosadno ja se odljubim... Rolling Eyes
jbt koliko ima cura nisam lud samo u jednu da se zaljubim... Shocked
al' ne govorim nikome da sam se zaljubio - sem toj curi... Wink
jer ona mora znati da se neko i u nju zaljubio... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> "Emotivne veze" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon