www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vlaga
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
Modesty Blaise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Mar 2004
Poruke: 98

portugal.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 07, 2006 12:02 pm    Naslov poruke: Vlaga Na vrh strane Na dno strane

Imam jedan zid kome se non-stop ljuska farba (krec). Koliko god puta mi to krecili nista ne pomaze, posle par nedelja je sve opalo do maltera. Vlaga se ne vidi sama po sebi, ali mora da je to u pitanju. Zvali smo razne majstore, svasta su pokusavali, i izolacije i gips i... al' nista. To nije spoljasnji zid, vec je naslonjen na drugu kucu, nema nikakve cevi.

Jedan od majstora je rekao da je verovatnoda kada su pravili kucu, koristili su morski pesak, ali nedovoljno opran. I sada so koja je u tom pesku "pije" vlagu iz vazduha, siri se i cini da krec opadne. I da nema pomoci. Ajd sad! XXI vek a nema leka za tako malecku stvar!

Imate li ideju sta se moze uraditi?


 
zmajpaja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 28 Avg 2005
Poruke: 64

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja imam isti problem. Pomagajte
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 14, 2006 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh, prelistao sam knjige hemija i fizika. Podsetio sam se nekih stvarcica.
Dakle, da je u pitanju obican pesak i so - lakse bi bilo.
No, da pocnemo iz pocetka.
Da bi ste uopste utvrdili da i ima soli u tom pesku, najbolje bi bilo da izvrsite merenje stepena zasoljenosti tog maltera. Meri se u mg/m². A najlakse bi bilo da se uradi tzv. Bresle-metodom. A za to vam je potrebna oprema koja moze da se nabavi. Koliko to kosta - pojma nemam.
Dakle, sustina je u tome da imate tzv. test-tekucinu/test-tecnost, tu cistu sipnete u taj merni aparat i izmerite zasicenost soli, potom uzmete jedan flaster iz sveg toga i nanesete/prilepite ga za objekat koji testirate. Injecirate tu cistu tekucinu/tecnost na to mesto pod flaster i sacekate. Potom, ako se ne varam. Merite sve to zajedno tim aparatom i to je to. Ako ima soli, rezultat merenja ce biti odstupajuci od prvobitnog pri kojem ste merili samo cistu tekucinu/tecnost.
Dakle, to sto sam ja po sebi procenio da moze da funkcionise.Nisam tako nesto probao, nisam imao potrebe za tim. Dakle, samo teorijski odgovor na dati problem.
Sada malo da predjemo i na teoriju u hemiji.
Dakle da bi se dva ili vise materijala jedan od drugog odvojila, pod pretpostavkom da nisu reagovali i nesto novo "napravili", potrebno je izabrati odgovarajucu metodu razdvajanja. Npr. Sedimentaciju, filtraciju, centrifugiranje, destilaciju, itd.
E u ovom slucaju bi bilo najbolje da se ta dva materijala, polazim od peska i soli, razdvoje putem filtracije. Dakle uzmite, recimo, filter za kafu. Pretpostavljam da ga skoro svako ima. Uzmite uzorak vaseg maltera. Zdrobite taj uzorak dobro i saspite u cistu casu.
U tu casu sipajte destilovanu vodu da vam prekrije taj talog. Promesajte. Sada procedite tu smesu kroz taj filter iscedak prihvatite u drugi cisti sud. Ostace vam samo pesak u filteru. A sada zagrejte taj sudic toliko da ta procedjena voda ispari. Sacekajte da se taj sudic ohladi. Ako sada dobro pogledate, uzmite i obicnu lupu, videcete rezultat tog kucnog pokusa/eksperimenta. Ako vidite malecke kristale - onda imate so u malteru. Ako ne - onda ne.
E sada, nadam se da ce to malo da pomogne. Samo koliko - ne znam.
Srecno.
____________________________________________________________________________________________________________
Napomena, ni to nikada nisam radio na taj nacin, ali smo imali prakticne vezbe u tom smeru. Dakle, moze da upali. Nadam se da ce se javiti i neko ko ima hemiju u malom prstu - ja je nemam. Dakle, samo teorijski savet u vezi soli u pesku. Na koji nacin da se oslobodite soli iz tog malter, misim samo obijanjem tog sloja istog, ako postoji so u malteru.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Modesty Blaise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Mar 2004
Poruke: 98

portugal.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 21, 2006 1:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na tako iscrpnom objasnjenju i naucnom prikazu Very Happy

kumche je napisao/la sledeće:
Na koji nacin da se oslobodite soli iz tog malter, misim samo obijanjem tog sloja istog, ako postoji so u malteru.

Ja znam da je u pitanju slan pesak, to cak moze i okom da se vidi na mestima gde je krec opao i vidi se malter, jer svetlucaju kristalcici soli. Ali, nikako ne mogu da se pomirim sa dijagnozom da je jedini lek obiti zid. Pogotovu zato sto je to zid koji je zalepljen na susednu kucu, sto bi znacilo da bi i i taj zid od komsija trebalo razbiti. Sto , moras priznati, i nije bas lako sprovesti.

I sto me najvise plasi, je velika verovatnoca da je isti pesak koristen i za druge zidove, mada se do sada problem pojavio jedino u jednom jedinom zidu i to ne celom.

U svakom slucaj, hvala Smile
 
welzar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Nov 2010
Poruke: 13

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2012 3:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokusajte Ceresitov CT65 . U pitanju je dzacic koji nije lak ni nalik u odnosu na svoju velicinu. Kakva je spekcija u pitanju, ne znam...ali radi.
Kod mene je primenjena na dva nacina, samim tim jedan je imao uspeha a kod drugog moram ponoviti celu operaciju.
Zanaci :
*bitno je ocistiti zid do maltera, a ne preko poludisperzije ili kreca,
*CT65 razmutiti u vodi u kolicini kojoj pretpostavljamo da nam je potrebna(ne vise jer cete bacati,a nije bas jeftino), a razmucuje se da bude smesa kao za palacinke
*cetkom naneti na povrsinu koja je za to predvidjena(napomena, svo vreme mesajte smesu kako se nebi slegla na dno)
*ostaviti da se bobro osusi (ja sam ostavio citav dan)
*nakon susenja ponoviti akciju premazivanja
*ostaviti opet da se dobro osusi(24h ovaj put , i vise ako treba)
*Nastavite sa gletovanjem , malterisanjem,krecenjem ili sta vise

Gde sam isao tim postupkom , sada nemam vlagu, ali zato gde sam isao preko poludisperzije imam gde je vlaga opet-mestimicno probila.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Vlaga Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon