www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pozdrav domovini
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2012 2:39 am    Naslov poruke: Pozdrav domovini Na vrh strane Na dno strane

Ćiko, šta si ti?

Kako šta sam??? Čovjek!!!

Ma dobro to, ali kojoj naciji pripadaš?

Izgubljenoj...


Da, pripadati nekome narodu, naciji, vjeri, pokrajini, regiji, državi, pripadao sam i vjeri (i još pripadam), narodu, nekako su me učili moji, da to nije bitno, narod je bio nebitan, ali su me uvijek učili odakle potićem, i gdje živim.

Ne volim gdje živim, razočaran sam tom zemljom, jako! Ne volim jer mi ta zemlja ne omogučava da maksimalno izkoristim svoje talente, da budem to što jesam, da uspijem... Ne volim tu zemlju gdje živim, ne volim njene političare, ne volim taj njen pasivni narod.

Volim tu zemlju gdje živim, jer je prelijepa, od planina pokrivenih snijegom, do malog mora, lijepih jezera, lijepih dolina i prelijepih rijeka.

Ne volim tu zemlju, iz koje potićem, jer ne volim njen narod, pun neke meni neshvatljive mržnje, ne volim je, jer je prljava, jer vlada u njoj korupcija, ne volim je jer je otrovana minama, ne volim je jer je puna grobova...

Ali kako tek volim zemlju iz koje potićem!!!! Volim je, jer samo u toj zemlji uz čiščenje snijega, roštilj se peće, volim je, jer takvih pjesama nigdje nema, volim je, jer u njoj žive takvi ljudi, kakvih nigdje nema, volim je, jer takve kafe nigdje nema, volim je... Ma volim je. To je fakat!

Koja ljubav! Kakva ljubav! Kakva bol! Kakav ponos!

A znate li zašto najviše volim zemlju iz koje potićem? Volim je, jer ima komšjije dobre!

Moja domovina, moja zemlja, moj ponos! Volim te jer sam ti daleko, i mrzim te jer sam ti daleko.

Zemljo, mrzim te jer u tebi živim, mrzim te, jer mi ne daš da živim!



_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Pozdrav domovini Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon