www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Karate
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Bogzi_93
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 04 Mar 2012
Poruke: 5

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2012 12:11 am    Naslov poruke: Karate Na vrh strane Na dno strane

Karate je jedna od borilackih vestina poreklom iz Japana.Karate u prevodu znaci - Borba praznih ruku.Ova borilacka vestina je nastala u 19. veku a po svetu se rasirila posle drugog svetskog rata.

Ja ovaj sport treniram vec 8 godina.Imam crni pojas 2. dan.Moja karijera je pocela 1.09.2003 godine u karate klubu Radnicki.Tamo sam proveo 1 godinu, stigao do oranz pojasa i uzeo ispisnicu.Presao sam u karate klub Sampion Grand u kojem sam jos uvek.Kada sam presao u taj klub osecao sam se super i davao sam sve od sebe da sto bolje odradim katu pa cak i borbu.Kada sam polozio za braon pojas osvojio sam i svoju prvu medalju.To je bilo Prvenstvo zapadne srbije u Valjevu.Osvojio sam trece mesto u kategoriji braon-crni pojas decaci '93 , '94 godiste.

Ali pored medalja ima i losih dogadjaja na turnirima i takmicenjima koje necu zaboraviti.Takmicenje pod nazivom "Zlatni pojas Cacka" ce ostati u mom secanju dokle god sam ziv.O cemu se radi :
Radio sam borbe u kategoriji +65 kilograma za decake '93 godiste.I protivnik me je opalio po nosu na samom pocetku borbe.Naravno u karate borbama kontakt nije dozvoljen(postoje federacije u kojima je dozvoljen kao naprimer Shotokan federacija).Sudija mu je dosudio kaznu ali ja sam osetio da ce mi krenuti krv na nos pa sam podigao ruku kako bi sudija zaustavio borbu i pozvao doktora.Sve je to proslo dobro doktor mi je stavio fatu u nos i poslao me nazad na boriliste ali o cemu se radi...
Sudija opet pokrece borbu i ja osecam da ce mi krv krenuti sada na drugu nozdrvu.I opet dizem ruku , sudija zaustavlja borbu opet zove doktora i doktor mi je tada rekao da ne mogu da nastavim mec pa sam izgubio borbu za ulazak u polufinale.Eto "ukratko" o mojoj karijeri znam da cete se smoriti Very Happy ali ako neko trenira ili je trenirao karate molim ga da pise ovde da razmenimo misljenja Very Happy



Inace ako se pitate kako ide raspored pojaseva evo izvolite Very Happy
(Ne znam da li je i dalje ovako sada postoje Zeleni1 Plavi1 Braon1)


BELI

ZUTI
Oranz
CRVENI - mada negde se polaze odmah za zeleni.
ZELENI
PLAVI
BRAON
CRNI
CRNI 1. dan (Ima 7 dana crnog pojasa da ne pisem sve)


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> Karate Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon