www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Je li nekome poezija promijenila život?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> ~ Poezija ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:13 pm    Naslov poruke: Je li nekome poezija promijenila život? Na vrh strane Na dno strane

Nekome literatura promijeni život -- čovjek pročita neku knjigu koja mu otvori oči, uputi ga u nekom novome smjeru, inspirira za nešto novo itd. Ništa nova; ideje su snažna stvar i zna se da mogu preokrenuti svijet.

Ono što me zanima jest, je li ikome pročitana poezija to učinila? Da ga je toliko natjerala na razmišljanje i na preispitivanje i čak možda na akciju -- u toj mjeri da može reći da mu je promijenila život?


 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 9:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Premeštena iz Književnosti.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 1:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne...nije mi promenila zivot...volim poeziju, ali se ne mogu bas nazvati poznavaocem i pravim ljubiteljem...proza mi vise lezi...knjizevnost mi jeste promenila zivot (ili je mozda bolje reci da ga je oblikovala posto citam od kad znam za sebe), ali ne i poezija...jednostavno nema takav uticaj na mene Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za razliku od Nace, ja preferiram poeziju, oduvek Wink Radije je i čitam i pišem Wink A, da li mi je promenila život...hm...pa, obogatila je moj rečnik i spektar mojih osećanja, empatiju, naročito ono što iskazujem drugima, kumovala je mom nicku Very Happy , uvela me u svet originalnosti i posebnosti...da, jeste, poezija je obilato obogatila moj život Very Happy

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Milan Krle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 18

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 10:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poezija nekome stvarno moze promeniti zivot, pogotovo ako se potpuno uzivite u nekog od likova tog dela.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 01, 2008 6:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Promijenila - ne, to je krivi izraz.

Obogatila - to DA. I proza i poezija... cak i jednom "tehnokratu" poput moje malenkosti.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
mr.mufljuz666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 27 Jul 2008
Poruke: 27
Mesto: Novi sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 24, 2008 8:25 pm    Naslov poruke: poezija-zivot Na vrh strane Na dno strane

Poezija mi nije promenila zivot,poezija jeste zivot. Caroban zivot u kome je sve moguce,gde prepreke ne postoje i gdje je potrebno samo zeleti. Ko zna citati poeziju,ali citati izmedju redova taj je osetio taj sklad. Ko zna pisati poeziju taj je drugaciji od drugih. Opet kazem nije mi promenila zivot,poezija mi je podarila zivot


Puno pozdrava Mr. Mufljuz
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2011 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Promijenila nije, samo je obogatila i dala mi duši jednu novu radost u smislu da sam iskreno obradovana kada vidim sa koliko lijepih riječi, čisto pisanih iz dubine srca, emocija i duše...nađu put do onih koji vole poeziju.
Primijeniti mi život nije mogla, ali je moja poezija uvijek govorila o mom životu i ostala svjedok svega što sam osjećala za ljude koji su dolazili u moj život i iz njega odlazili, ostala svjedok grijehova, ludosti, padova i strahova...

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
LeLa94IvaNNa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Avg 2010
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2012 2:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne mogu reci da mi je promenila zivot u bukvalnom smislu, ali je bila vodeca za beg iz depresije, tacnije trebao mi je izlaz, bezanje od svega i to u datom trenutku nije moglo da se izvede ni na jedan drugi nacin, onda sam pocela da iznosim osecanja na papir i to se nekako, ne secam se kako, bilo je pre par godina, rimovalo i tada sam shvatila da sam zapravo talentovana i pustila se tom pozivu, trenutno radim na tome da izdam knjigu, imam materijala za dve, ali ipak ce to biti jedna, ali vredna i na kraju gledajuci osobe mojih godina i nesto starije, gubi se potreba za ciranjem i ovaj internet svet nas je unistio, tako da razmisljam dal bi uopste bilo pametno uloziti novac u izdavanje, a pritom potajno znati da to mozda nece niko ni pocitati, sem onih koji su vam bliski....
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2012 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jeste meni... Shocked

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> ~ Poezija ~ -> Je li nekome poezija promijenila život? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon