www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Osecanje
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Devojka sa pricom
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Jan 2011
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 25, 2011 8:19 pm    Naslov poruke: Osecanje Na vrh strane Na dno strane

Dovoljno je bilo par lepih reci, pogleda, gestova da bi se ti uvukao u moje srce, necujno poput lopova, a sada I posle relativno kraceg perioda veze potrebno mi je mnogo vise reci, razmisljanja da bih iz sebe sklonila tvoje tragove. Zasto jednostavno pravimo one greske za koje smo svesni I ne zelimo da ih pravimo, zasto sam dozvolila da zavolim I da budem povredjena… Zar ljubav nije lepo osecanje, nagrada za nasa dobra dela, ono sto nas ispunjava I pre svega cini srecnim?! Da, u ljubavi uvek neko na kraju ostaje povredjen, ali ja nisam zelela to, nisam zelela da dopustim sebi da budem povredjena, a sada sam tu gde jesam u stanju u kakvom jesam. Trudim se pred svima da budem nasmejana, da ne pokazujem sta I kako se osecam, I polazi mi dobro za rukom, jedino osobe koje me stvarno poznaju na meni vide da nisam u redu I da taj moj osmeh nije pravi. Pokusavam da ga izbacim iz glave, pre svega iz misli, jel one cine da se ovako osecam a kada to uspem uspecu I iz srca ga izbrisem. I ako veza nije bila ni osrednja a ni duga naravno, tragovi posle nje su veoma duboki,prodiru kroz mene I peku me. Pravi osmeh na mom licu pojavi se kada se setim lepih stvari koje su se sa njim dogodile, taj prvi poljubac, prva setnja, dugi nocni razgovori… To prvo, jutarnje, izgrej sunce nije vise nikada isto bilo posle tog jutra kada je sa nama sve pocelo. Moji odlasci u najdrazu zemlju u kojoj se nalazi vecina ljudi koju ja volim najvise za mene sada predstavlja bol, tugu… Sve ono sto sam volela tamo sada je izgubilo znacaj jer je on tamoo, on je u mojoj zemlji ljubavi a ja se sada plasim da odem tamo da ne bih osetila jos jaci bol. Jer znam da je on tamo, nema gde dda ide odatle,a ja cu doci posle mesec,dva I znam da ga necu videti..TO saznanje me ubija I ne znam kako cu se suociti sa time. Ljudi govore da veza na daljinu ne moze da uspe, ali ja I ako imam dve propale veze na daljinu iza sebe I dalje tvrdim I stojim iza toga da takva veza moze uspeti, I ako moje dve veze nisu bile uspesne. Ne mogu da dam pravi razlog zbog cega nisu uspele, jer ipak to su klinacke gluposti, jer sebe ne smatram dovoljno odraslom a ni njih… Sta mi imamo po 18-20 godina… Ipak ti razlozi I nisu toliko vazni jer mi ni sami ne znamo toliko dobro sta zelimo. Da smo stariji, da imamo sredjene zivote verujem da bi moja veza na daljinu uspela. Ali, kako god, dosta filozofije o toj vezi na daljinu, bitna su osecanja I to kako prebroditi I osloboditi se tuznih misli, tuznog osecanja, kako zaboraviti to I nastaviti dalje. Ne zelim da zivim u proslosti ali eto, moja ljubav prema njemu mi ne dozvoljava da idem dalje, da taj osecaj nestane iz mene.Cude mi se neke osobe kako mogu posle toliko kratkog vremenskog perioda(4 meseca) da zavolim nekoga I da mi taj neko postane veoma znacajna osoba, da I meni je to po malo cudno I smesno, ali takva sam osoba. To se u meni samo izgradilo, nije da sam htela da budem ovakva. Cak po nekad kazem samoj sebi da mrzim sebe sto sam tako emotivna osoba. Ne volim ovaj osecaj I zelim da ne budem ovakva ali ne mogu da promenim. To je kao da ides “glavom o zid” pokusavas da pomeris ili slomis nepomerivo I nesalomljivo. Verovatno za ovakvu licnost, emotivnu licnost, postoje neki razlozi zbog koje je ona takva, bar ja u to verujem, jer po nekad analiziram svoj zivot I u njemu pokusavam da otkrijem to zbog cega sam toliko emotivna I brzo se vezujem za ljude. I da, nalazim neke razloge, ali ipak u njima mi nesto nije toliko stabilo da bih mogla da kazem da to je to. Iz tog razloga moja se potraga nastavlja, razmisljanje I celicenje. Celicenje da postanem jaca I manje emotivna osoba.

 
984nenad
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jul 2009
Poruke: 1
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 20, 2011 2:51 pm    Naslov poruke: greška Na vrh strane Na dno strane

Sve što si rekla je donekle okej sa tvoje strane,jeste ovaj tekst dosta ranije napisan ali eto sada sam tek pogledao,možda se u tvom životu do danas nešto promenilo što bi najisrenije vole da bude jer ako neko zna šta je daljina to sam ja.Pre svega da ti objasnim da neke stvari kao što su emocije za jednu osobu ne trebaju da ti prave problem,pre svega moraš da se fokusiraš na neke druge stvari ,tipa nešto da ti zaokuplja misli,što više budeš imala slobodnog vremena i što ga više budeš provodila sama (kada mislim sama,mislim na ležanje na krevetu i razmišljati) više ćeš se deprimirati.Ljubav na daljinu može da uspe ako postoje obostrane saglasnosti,ne može se mimo volje i mimo okolnosti,da možeš bila bi kraj njega stalno i on kraj tebe ali jedno moraš da shvatiš da stvari koje te bacaju blato samo u tebi mogu da naprave bolju osobu,spremna si na sve,na svakojake sutuacije,nisi više ista i nikada nećeš ni biti.Naravno da ti se ne sviđa što baš tebi to da se događa,i ja to sam sebi uvek postavljam pitanja,ako ko zna što je to tako.možda zato što si previše emotivna,mada i moraš biti,jer ako nisi onda sve to drugo povlači,osećaj za neke druge stvari počinju da budu bleđe.U svakom slučaju da ti je svejedno nije ,i potpuno razumem tvoje razmišljanje

_________________
svet je onakav kakvog mi kreiramo
 
madona83
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Dec 2008
Poruke: 3
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 29, 2012 9:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je jako depresivna prica. Slazem se sa Nenadom,dosada je najveci covekov neprijatelj
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Osecanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon