www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Solarna Energija
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako god da okrenem, jeftinije mi je placati sada kako jeste.
Pitaj Boga sta ce biti za godinu il' 10 godina Very Happy



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
milan8090
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Avg 2008
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 15, 2010 5:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tacno potrosnje su sve vece, al ko zna kolko ce kostati solarni paneli za par godina, pretpostavljam da ce pojeftiniti. Zbog napredka tehnologije pogledajte kolko su se promenile cene racunarske opreme u odnosu na pre 2 godine, cisto primer...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 18, 2010 3:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Razmisljao sam se i raspitivao i za sada sam odustao.
Kada se preracunam ne isplati se nikako. jedino ako ce sistem da radi 70 godina i ja da zivim jos toliko onda se isplati. Very Happy

Godisnje struju placam oko $1,000.00.
Da instaliram solarno, od drzave za panele se moze izvuci DO $8,000.00, moze biti $10.00, moze biti $1,000...
Niko ne spominje ruke, pa onda onaj transformator kako li se tacno zove ne znam ni ja sam, gde tu tvoju solarnu struju prebacuje u kucu i ako imas viska da vraca na banderu tj. vraca ti sat unazad, pa ekstra stvari za bojler, i dr. stvari.
Ma izadje me $30.000 ako ne i vise. (ovo je ono brzinski na pamet izracunato) Very Happy

Pa za tih 30 kila mogu placati normalnu struju bez ikakvog odrzavanje sledecih 30 godina.


Solarni kolektor za zagrevanje vode u bojleru kosta oko 700 evra, a moze da smanji potrosnju struje za trecinu, sto je u tvom slucaju oko 300 evra, tj. isplatice ti se za 2,3 godine.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
MilanTaxi2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Nov 2010
Poruke: 2
Mesto: Beograd, Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 06, 2010 5:34 pm    Naslov poruke: SOLARNA ENERGIJA - SOLARNI PANELI Na vrh strane Na dno strane

Ko ima vremena i volje da sam napravi solarni kolektor za dogrevanje kuce neka pogleda sta su moji prijatelji izveli pomocu gomile pivskih limenki.
Naravno, prethodno ih treba nabaviti i isprazniti Laughing


Napravili su i detaljno uputstvo za samogradnju, i ja bih im se pridruzio ali nisam bas spretan oko tih samogradnji.
Poenta je da sa ovakvim kolektorom moze da se dobije snaga manje TA peci, sto je stvarno odlicno s obzirom da potrebni delovi kostaju manje od 100 eur.
Koliko su mi objasnili, kolektor trosi oko 40w struje a vazduh zagreva snagom od oko 2KW.
Pogledajte pa sami prosudite da li se isplati baktati oko pravljenja...


Link izbrisan by *Mayche*

_________________
Skupljajte limenke i predjite na solarno
 
MilanTaxi2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Nov 2010
Poruke: 2
Mesto: Beograd, Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 20, 2010 11:50 pm    Naslov poruke: solarni kolektori Na vrh strane Na dno strane

Ispravka, rekli su mi da solarni kolektor trosi do 20w a proizvodi 2KW snage za grejanje. Panel trosi struju jedino za pogon elektricnog ventilatora...


Link uklonjen by *Mayche*

_________________
Skupljajte limenke i predjite na solarno
 
Vujadom
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Feb 2013
Poruke: 2
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2013 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Razmisljao sam se i raspitivao i za sada sam odustao.
Kada se preracunam ne isplati se nikako. jedino ako ce sistem da radi 70 godina i ja da zivim jos toliko onda se isplati. Very Happy

Godisnje struju placam oko $1,000.00.
Da instaliram solarno, od drzave za panele se moze izvuci DO $8,000.00, moze biti $10.00, moze biti $1,000...
Niko ne spominje ruke, pa onda onaj transformator kako li se tacno zove ne znam ni ja sam, gde tu tvoju solarnu struju prebacuje u kucu i ako imas viska da vraca na banderu tj. vraca ti sat unazad, pa ekstra stvari za bojler, i dr. stvari.
Ma izadje me $30.000 ako ne i vise. (ovo je ono brzinski na pamet izracunato) Very Happy

Pa za tih 30 kila mogu placati normalnu struju bez ikakvog odrzavanje sledecih 30 godina.
 
Vujadom
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Feb 2013
Poruke: 2
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 06, 2013 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milan8090 je napisao/la sledeće:
Tacno potrosnje su sve vece, al ko zna kolko ce kostati solarni paneli za par godina, pretpostavljam da ce pojeftiniti. Zbog napredka tehnologije pogledajte kolko su se promenile cene racunarske opreme u odnosu na pre 2 godine, cisto primer...


U međuvremenu je došlo do drastičnog pada cena sularnih panela na tržištu.
Sada se kod instalacije solarne elektrane investicija vrati za oko 7 godina.
Pogledajte na:http://www.conseko.rs/index.html
 
savamartinovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Jun 2013
Poruke: 37

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 28, 2013 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma super je stvar, ja se razmisljam da tako nesto sprovedem
 
solarnipaneli
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jul 2015
Poruke: 2

bahamas.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 25, 2015 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ključni dio sistema solarnog kolektora jeste panel. To je dio kroz koji sunčeva svjetlost ulazi u cijeli sistem i proizvodi besplatno grijanje. Radi na principu minijaturnog staklenika smještenog na krovu kuće. Panel pretvara onaj isti problematični efekat staklenika, odgovoran za klimatske promjene koje trenutno prijete našoj planeti, u pozitivne svrhe. Ali, umjesto zagađene atmosfere, postavljen je transparentni prekrivač koji spriječava izlazak sunčeve svjetlosti, dok apsorbirajuća ploča i izolacija služe kao primaoci te solarne energije, slično kao što to čini zemljina površina kod globalnog zagrijavanja. Prekrivač omogućava da najveći dio sunčeve svjetlosti uđe u panel, mada još uvijek apsorbuje i reflektira jedan mali dio iste,18 te, iako određene količine ipak mogu proći kroz transparentni prekrivač, sa pravim materijalima je taj nedostatak moguće minimizirati. Slično tomu, mnogo energije se može izgubiti u vidu toplote koja izlazi bočno ili sa donjih strana panela, ali izolacijom i upotrebom materijala sa izolacionim osobinama (kao što je drvo), takvi gubici se mogu takođe umanjiti.



[Edit by *Mayche*: Svaka poruka čija je svrha isključivo reklama komercijalnih sadržaja, drugih foruma, drugih sajtova krši Pravilnik i biće cenzurisana.]
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Solarna Energija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon