www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Likeri
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~
::  
Autor Poruka
KInder Torta
Moj Dobri Anđele...
<b>Moj Dobri Anđele... </b>



Godine: 35

Datum registracije: 13 Jul 2007
Poruke: 8238
Mesto: U šumi obrasloj sećanjima...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

likeri...mmm Cokoladni je zakon.Obozavam ga, mogu da ga pijem kao vodu


_________________
Proslo je sve za tebe ja sam sad stranac u noci,
A, zelim te, i zovem te...
 
perakojot013
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 535

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 16, 2007 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od cokoladnih likera je Mozart Chocolate Liqueur zakon.
 
dambolina
• Nepopravljivi romantik •
<b>• Nepopravljivi romantik •</b>



Godine: 41

Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 73140
Mesto: •● U tudjoj koži ●•

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 17, 2008 1:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uopsteno volim sve likere,ali or od cokolade mi ubedljivo najvise prija Mr. Green

_________________
 
Mysty
~abhor~
<b>~abhor~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 29 Maj 2007
Poruke: 29514

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 25, 2008 7:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mmmmmmmmm cherry najvise volim Mr. Green
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 04, 2013 2:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Limonćelo na srpski način

Napitak sa limunom i alkoholom u ''kućnoj režiji'', što da ne?



Sastav:

7 limuna - kora

1 l.voćne rakije

500 gkristal šećera

2,5 dclvode



Priprema:

Limun oprati toplom vodom i tanko oguliti sa nožićem za krompir.

Staviti u veću teglu i preliti sa voćnom rakijom.

Teglu dobro zatvoriti i ostaviti na suncu 7 dana.

Nakon isteka 7 dana, bocu otvoriti i sadržaj procediti.

Skuvati šećer i vodu oko 10 min. da se šećer rastopi i počinje stvarati


sirup.

Šećerni sirup ohladiti i pomešati sa aromatizovanom rakijom.
Liker staviti u bocu i dobro zatvoriti zapušačem.
Liker se može odmah piti.


Prijatno!


Napravite liker od cimeta i lešnika


Likeri spadaju u aromatična i slatka pića koja često klasifikuju kao ženska pića, jer ih karakteriše blag ukus, miris i kombinacija aroma. Većina likera ima akcenat na aromi, odnosno baznom sastojku od kog su pravljeni kao što su čokolada, kokos i sl. Likere koje pravimo sami u domaćoj radinosti, karakterišu lekovita svojstva i preporučuju se kod određenih tegoba, a imaju i način i vreme konzumiranja.





Domaći likeri se prave potapanjem različitih sastojaka, najčešće koštunjavih plodova i lekovitih biljaka u prirodnu rakiju sa dodavanjem šećera radi slatkog ukusa. Jedan od ređe korišćenih sastojaka za pripremu likera su štapići cimeta koji mogu da se kombinuju sa skoro svim orašastim plodovima i voćem zbog arome.



Liker od cimeta i lešnika ima blag ukus i lep miris, zlatno-smeđe je boje i lepo izgleda pa se može pakovati u dekorativne flaše i nameniti kao poklon. Zbog cimeta i lešnika dobija blagotvorna svojstva i veoma je uspešan u lečenju upale grla, za dezinfekciju usne duplje i preventivno ispiranje usta i grla, blagotvorno deluje na želudac i stomak i koristan je kod anemije.



1 litar prirodne rakije

2 dl vode

150 gr sirovog lešnika

2 cimet štapića

700 gr šećera

4-5 karanfiliića




U veću staklenu teglu sipajte šećer, lešnike, a štapiće cimeta izlomite na sitnije delove i ubacite; potom dodajte karanfilić i tek onda sipajte vodu i rakiju.

Dobro promešajte i otvor tegle prekrijte celofanom i gumicom, tako da dok liker ne odstoji svih šest nedelja ne treba ga otvarati.



Liker je potrebno da odstoji celih šest nedelja uz svakodnevno mešanje, tako što se sadržaj u tegli okreće ukrug, kružnim okretanjem tegle, ali bez otvaranja same tegle.

Nakon što prođe šest nedelja sipa se u staklene flaše. Svi sastojci se ravnomerno rasporede u dve flaše. Ukupno se dobije blizu dve litre gotovog likera. Prilikom korišćenja u čašice se sipa i lešnik koji se može pojesti, jedino se prilikom konzumiranja odbacuju štapići cimeta i karanfilić.


Uživajte!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 08, 2013 5:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Liker od jagode

* * * Fantastican miris i ukus * * *



Sastojci:

1 kg jagoda

500 grama secera

750 ml rakije

po zelji mozete dodati cimet, klincic ili koju grancicu sveze nane.




* * * Priprema * * *

Jagode operite i ocistite od peteljki, ako su vece presecite ih na pola. U vecu teglu redjajte red jagoda, red secera dok ne potrosite sve jagode. Nakon toga dodajte rakiju i zatvorite dobro teglu.

Drzite je na suncu 3 nedelje i s vremena na vreme protresite. Procedite kroz gazu, sipajte staklene flase i cuvajte na tamnom i hladnom.

Dekorisati po želj.

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 18, 2013 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Likeri za dame: 5 aroma koje ćete obožavati

Ovo aromatično piće danas najradije piju žene. Međutim, manje je poznato da je prvi liker spravljen za muškarca, i to ne bilo kog, već za francuskog kralja Luja XIV, koji je ostao upamćen po raskošnom i rasipničkom životu. Naime, madam De Mentenon, jedna od kraljevih miljenica, kombinovala je voće i bilje i pravila mu okrepljujuće slatke alkoholne napitke. Očigledno je da su bili mnogo ukusni pošto su vrlo brzo postali veoma popularni. Za vas smo izdvojili pet odličnih recepata.


Mentol liker




* * * Potrebno je * * *

500 ml vode, 180 ml domaće rakije, 150 g smeđeg šećera, 3 kesice burbon vanilin šećera, 2 kesice čaja od nane, kašika arome mente


* * * Priprema * * *

U sud sipajte vodu, rakiju, smeđi šećer i vanilin šećer, te kuvajte na laganoj vatri. Kada provri, kuvajte još pet minuta. Skinite s vatre, stavite kesice čaja, poklopite sud i ohladite. Zatim izvadite vrećice i sipajte aromu, dobro promešajte, preručite u boce i ostavite da stoji na hladnom i tamnom mestu do sutradan. Poslužite uz kolutove kivija.



Kafetino





* * * Potrebno je * * *

150 g kafe, 150 ml vode, 300 g šećera, 600 ml ključale vode, 150 ml rakije, kašika cimeta


* * * Priprema * * *


Šećer prelijte sa 150 ml vode i kuvajte nekoliko minuta. Kafu prelijte ključalom vodom, pa procedite kroz gazu. Proceđenu kafu, rakiju, cimet i šećerni sirup kuvajte još dva-tri minuta da rakija malo ispari. Skinite s vatre i ohladite, te poslužite.




Ajer liker




* * * Potrebno je * * *

8 žumanaca, 400 g šećera, 400 ml slatke pavlake, 500 ml lozovače, 2 kašičice vanilin šećera, malo sirćeta


* * * Priprema * * *

Umutite žumanca s malo sirćeta, dodajte vanilin šećer i slatku pavlaku, pa sve dobro promešajte. Dok mešate, polako sipajte rakiju. Smesu stavite u frižider na nekoliko sati, zatim skinite penu i sipajte u flaše. Ovako pripremljen liker iskoristite u roku od dve nedelje.




Narančino



* * * Potrebno je * * *


1 l alkohola, 9 pomorandži, oko 400 g šećera, 1,5 l vode

kašičice vanilin šećera, malo sirćeta


* * * Priprema * * *

Isecite koru pomorandži na uže i kraće tračice da lakše iscedite aromatično ulje. Isečenu koru i kolutove pomorandži stavite u teglu, prelijte alkoholom i dobro zatvorite. Teglu držite na tamnom i hladnom mestu 15 dana i svaki dan lagano promešajte njen sadržaj. Od šećera i vode skuvajte sirup i sastavite s pomorandžama i alkoholom. Dobro promešajte, procedite i sipajte u flaše. Izgnječite kore koje su ostale u cediljki. Flaše zatvorite i ostavite da stoje tri meseca, ali još je bolje ako stoje i duže.




Liker od vanile




* * * Potrebno je * * *

250 g šećera, 3 kesice burbon vanilin šećera, 650 ml vode, 300 ml alkohola, 30 g smeđeg šećera


* * * Priprema * * *


Kristal šećer, burbon vanilin šećer i vodu stavite da se kuvaju. Kad provri, preručite u staklenu flašu, dodajte alkohol i smeđi šećer, te promućkajte. Flašu ostavite da odstoji na hladnom mestu oko nedelju dana, ali je povremeno promućkajte. Liker procedite kroz gazu i sipajte u flašu za liker.


Uživajte!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~ -> Likeri Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon