www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bajadere
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~
::  
Autor Poruka
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 08, 2007 10:03 pm    Naslov poruke: Bajadere Na vrh strane Na dno strane

Kuhinja: univerzalna
Vrijeme pripreme: 30 minuta
Posno jelo: ne
Težina pripreme: srednje


Sastojci za 8 porcija
l dcl mleka
100 g maslaca
500 g šećera
300 g petit keksa
l00 g čokolade
l00 g oraha

Priprema
U šerpu staviti šećer i preliti mlekom, dodati maslac i prokuvati. Sklonuti sa vatre pa dodati mljeveni keks i orahe. Masu ujednačiti i podijeliti na pola. U jedan dio pomiješati pola rastopljene čokolade.

Tacnu pokriti folijom pa prvo razvaljati tamniji dio pa preko njega svetliji dio. Preliti glazurom od preostale čokolade i kad se ohladi rezati na kocke.



_________________
 
Mrs Bella
jagode sa šlagom.
jagode sa šlagom.





Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 1906
Mesto: Djevojacki san :*

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 07, 2009 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja licno obozavam bajaderu... Mati mi prije uvijek pravila,, a ja sad' nemogu bez Mr. Green
Jos kada se ubaci jos koja grozdica Razz hmm...

Dobra tema Wink

_________________
Gdje god me put odvede, ja uvijek ostajem tvoja..
Uvijek sam tu za tebe, ako me zelis, jedina ljubavi moja...
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 31, 2013 6:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Domaća bajadera




Za 6 osoba,vreme spremanja: 50 minuta


* * * Potrebni sastojci:* * *


100 gr. kokosa

250 gr. keksi (najbolje Petit Beuerre)

120 gr. margarina za kolače

250 gr. šećera

10 ml vode


Za glazuru


100 gr. čokolade za kuhanje

malo ulja

malo margarina za kolače




* * * Pripremanje:* * *


Kekse samljeti i pomiješati s kokosom.

Staviti vodu i šećer na laganu vatru. Kad se šećer otopi, dodati 120 g margarina.

Držati na vatri dok se margarin ne otopi i dobijete tekućinu.

Tom tekućinom preliti smjesu kokosa i keksi. Dobro promiješati te zatim smjesu oblikovati u kalupu po želji i dobro zagladiti.

Preliti tu smjesu čokoladnom glazurom. Glazuru pripremiti klasično (otopiti čokoladu i dodati malo ulja i malo margarina).

Na kraju staviti hladiti, najbolje sat vremena u hladnjak.

* * * Preostaje još samo narezati kolač (najbolje u obliku kvadra, ko prave bajadere.* * *


Uživajte!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~ -> Bajadere Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon