www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pecurke....njamiiiiii...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 31, 2013 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gulaš od pečuraka sa ribom



Sastojci:


400 g šampinjona


400 g bukovača

200 g fileta dimljenog šarana

2 glavice crnog luka

2 šargarepe

3 čena belog luka

1 dl belog vina

3 kašike soja sosa

1 kašika paradajz pirea

1 kašičica šećera

1 kašika gustina

300 g testenine po želji

mešavina začina, biber

Priprema:


1. Šampinjone iseći na četvrtine, bukovače na štapiće, a crni luk na kockice.

2. Meso dimljenog šarana iseći na krupnije kocke, šargarepu izrendati na krupno rende, a beli luk što sitnije iseckati.

3. Na malo ulja propržiti šargarepu, crni i beli luk. Potom dodati bukovače i nastaviti sa dinstanjem uz povremeno dolivanje vode po potrebi.

4. Kada su bukovače napola dinstane, dodati šampinjone, dimljenu ribu i belo vino. Naliti vodom da ogrezne i nastaviti sa dinstanjem.

5. Dinstati dok pečurke ne omekšaju pa dodati soja sos, šećer, paradajz pire i začine po ukusu. Posuti sa malo gustina i kratko prokuvati da se dobije željena gustina.

6. Testeninu obariti i poslužiti kao prilog uz gulaš.



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 05, 2013 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gljive punjene blitvom i sirom



Ovo je jedan od najjednostavnijih recepata, a opet tako ukusan. Uz malu pomoć blendera i zdravih sastojaka dobijate odličan prolećni obrok.

Sastojci

6-7 velikih (jako velikih) sampinjona

200 g blitve ili spinata

150 g svjezeg sira

50 g gaude

50 g parmezana (po mogucnosti u komadu koji ste sami naribali, a ne iz kesice)

1 zlica maslinovog ulja

sol

papar

muskat


1. Odvojit klobuke sampinjona od stapki. Stapke nasickat, spinat nasickat i dodat u tavu sa zlicom maslinovog ulja, neka se sve skupa dinsta oko 10tak minuta na tavici.

2. U zdjelu dodat izdinstane stapke sampinjona sa spinatom, svjezi sir, parmezan, papr, sol, muskatnog orascica.

3. Napunit klobuke sampinjona sa smjesom od sira, i po svakom napunjenom klobuku dodat naribanog parmezana.

4. Zagrijat pecicu na 200. Stavit klobuke na papir za pecenje i pec u pecici 20tak

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 11, 2013 5:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šampinjoni sa semenkama

Ne baš letnje, lagano jelo, jer se pečurke prže u dubokoj masnoći. Zato nije baš ni u grupi najzdravijih obroka, ali je zato mnogo ukusno. Častite se nekad.






* * * Sastojci:* * *



200 gr. šampinjona

80 gr. mešanih semenki (lan, suncokret, susam)

2 jaja

50 ml mleka

oštro brašno

so

biber

ulje




* * * Priprema:* * *

Šampinjonima skinite drškice. Razmutiti mleko, jaja, so i biber.

Šampinjone provucite kroz vodu, oštro brašno, razmućena jaja, pa ih utisnite u mešane semenke.


Ovako panirane šampinjone pržite u dubljem ulju (oko 2 cm) po 5 minuta s obe strane.



* * * Servirajte uz kremasti sir i čeri paradajz. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 11, 2013 6:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pohovane pečurke sa kačkavaljem





Vreme pripreme: 60.minuta za 4.osobe


* * * Količina:* * *



- bukovače 500 gr.

- krompir 500 gr.

- mleko 0,3 dcl

- brašno 5-6 sk(supena kaš.)

- luk vlašac 1-2 kk(kaf.kaš.)

- beli luk u prahu 1/2 kk

- so i vegeta Po ukusu

- biber Prstohvat

- jaja 1-2

- pavlaka 3-4 kašike





* * * Priprema * * *



Bukovače uvaljati prvo u razmućeno jaje koje ste prethodno posolili, a zatim uvaljati u brašno(to može biti i kukuruzno brašno) u koje ste umešali beli luk u prahu, biber i luk vlašac.

Možete ih peći ili pržiti-po želji.


Nakon prženja ili pečenja ređajte ih na papirni ubrus kako biste odstranili višak masnoće.


Kao prilog obarite krompir u slanoj vodi i napravite bešamel sos.


Bešamel pravite tako što zagrejete malo maslaca, ulja ili margarina(2-3 kašike), dodate 2-3 kašike brašna, malo propržite i dodate šolju hladnog mleka.

Mešajte dok ne provri i dodajte malo luka vlašca i malo soli.


* * * Pavlaku umešajte u bešamel kada ste ga sklonili sa vatre. * * *



Prijatno!



Pečurke u bešamelu




Vreme pripreme: 90.minuta za 4.osobe



* * * Sastojci:* * *


- krompir 1.kg

- pečurke 500 gr.

- kajmak 100 gr.

- slaina 150 gr.

- mleko 500 ml

- brašno 3 kašike


- so, biber i ulje po potrebi




* * * Priprema * * *



Obariti krompir u ljusci, oljuštiti ga, iseći na kolutove i poređati u vatrostalnu posudu.


Posoliti i malo nauljiti.


Pečurkama odstraniti nožice i poređati ih preko krompira sa otvorima okrenutim na gore.


U svaku pečurku staviti kašičicu kajmaka i komadić slanine. Malo posoliti.



Bešamel: ulje, brašno, mleko, so i biber pripremiti kao sos u koji dodati sitno iseckane nožice od pečuraka i prokuvati još par minuta.

Gotovim sosom preliti pripremljene pečurke na krompiru.



* * * Protresti posudu i staviti u zagrejanu rernu na 180 stepeni, peći 40 minuta. * * *


Prijatno!



Zapečene pečurke sa pavlakom





Vreme spremanja:30 minuta za 4 osobe





* * * Sastojci:* * *


600 gr. pecurki svezih.

400 ml kisele pavlake.


1 kasika zacin c.

1/2 vezice persunovog list.

biber.

ulje..




* * * Priprema * * *



Pecurke oprati i iseci na komade.u tiganju sipati ulje pa izdinstati crni luk i pecrke zajedno.dodati zacin c bibera i seckan persun list.dinstati oko 10 minuta.



* * * Zatim pecurke sipati u vatrostalnu posudu preliti pavlakom i malo ih zapeci u rerni. * * *


Prijatno!




Šampinjoni sa jajima i lukom


Vreme pripreme 20.minuta,za 4 osobe Još jedan Izuzetno brz i jednostavan recept - sa Cipra, njima je to omiljeno jelo za večeru.





* * * Sastojci * * *



1/2 kg.šampinjona

1/2 glavice crnog luka

3 jaja

malo ulja (za tavu)

1 žličica Vegete

crnog papra




* * * Priprema * * *



Najprije isijecite šampinjone na veće komade – za primjer: one normalne veličine dovoljno je da svaki podijelite na četiri po dužini zajedno sa petiljkama, manje samo prepolovite itd.

Nauljanu tavu dobro zagrijte i stavite isječene šampinjone da se peku, promiješajte i nakon par minuta počnite dodavati luk.

Luk ne treba pripravljati prije početka kuhanja, već jednostavno nakon minut-dva kuhanja gljiva u tavi režite luk po dužini kao za salatu na fete ne šire od 3mm.

To mora ići brzo, jer pretjeranim kuhanjem gljiva one izgube na veličini
.



Ne treba fete posebno razdvajati, luk će se sam razdvojiti tokom kuhanja i miješanja.

Zatim sve lagano miješajte sve dok luk ne dobije žutkastu boju.

Razbijte unutra jaja, i promiješajte.

Dodajte papar i sol ili Vegetu (što vam se više svidja) i promiješajte još jednom. Gotovo je kad su jaja mekano pečena.



* * * Posluživanje * * *


Vrlo je važno pripremati isključivo po redosljedu . Običaj je da uvijek prvo dinstamo luk, i sve pečemo do kraja…U ovom slučaju ako to učinite, jelo neće ispasti kako treba-provjereno!

* * * Uz to se jedu pogačice sa grizom i sirom i svježa miješana salatu. * * *


Prijatno!


Pohovane pečurke i karfiol sa kačkavavaljem






* * * Potrebni sastojci : * * *



750 gr gljiva bukovača ili 1 pakovanje

1 glavica svežeg karfiola

200 gr kačkavalja

5 jaja

brašno

ulje

so




* * * Priprema :* * *




Bukovače očistiti od peteljki ( izgledaće kao šnicle), posoliti i staviti 15 minuta da odstoje i malo upiju so.

Karfiol očistiti od liski i podeliti ga na cvetova pa staviti da se obari u posoljenoj vodi.

Kačkavalj izrendati ili iseći na jako tanke listiće.

Kuvati karfiol toliko da ne bude previše mekam, već da sačuva oblik i čvrstinu, da možeteda ga izvadite viljuškom a da se ne raspada.

Kad je karfiol kuvan, staviti da se ocedi od vode.



Zagrejati ulje u dubljem sudu.Umututi jaja viljuškom u činiji sa malo soli, a brašno sipati na tanjir ili u pliću činiju.



Bukovače uvaljati u brašno, pa u jaja i pržiti na ulju na srednoj temperaturi da porumene..

Potrebno im je manje vremena nego šniclama, jer su mekše.

Vaditi pržene bukovače i stavljati na žicu ili na tanjir na koji ste stavili salvetu da malo upije višak ulja.


Cvetove karfiola uvaljati u brašno, pa u jaja i pržiti na ulju da porumene.

Vaditi pržen karfiol i stavljati u činiju, posuti po njemu rendani kačkavalj ili kačkavalj isečen na listiće i poklopiti da se usled toplote kačkavalj malo otopi preko karfiola.


* * * Pohovane bukovače možete preliti majonezom u koji ste dodali bosiljak ili bešamel sosom.

Služiti uz osvežavajuću salatu i uz bareni krompir ili krompir pire. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 15, 2013 5:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ražnjići od pečuraka





* * * Sastojci * * *


400 gr. šampinjona

100 gr. trapista

100 gr. listova bekon slanine


150 gr. šeri paradajza

0,5 dl ulja

začin C




* * * Priprema * * *



Sa šampinjona odstraniti drške, a središnji deo posoliti, te trapist iseći na kocke.

U središnji deo šampinjona staviti kocku trapista i preklopiti drugim šampinjonom.


Isti postupak ponavljati dok se ne potroše pečurke i sir.


Na štap za ražnjiće nabadati punjene šampinjone, šeri paradajz i rolovanu slaninu, pa nastaviti istim redosledom dok se ne potroši sav pripremljen materijal.


* * * Pripremljene ražnjiće peći na vrelom ulju sa svih strana dok ne porumene. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~ -> Pecurke....njamiiiiii... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon