www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Palenta
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 05, 2013 5:32 am    Naslov poruke: Palenta Na vrh strane Na dno strane

Palenta koja se topi u ustima

Pred vama je recept zahvaljujući kojem vaša palenta više nikada neće imati grudvice, neće biti ni pregusta ni preretka već baš kakav treba da bude - da se topi u ustima!



* * * Sastojci:* * *


5 čaša vode

1 čaša palente

2 režnja belog luka


1 ipo kašičica soli

2 kašike maslaca

2 kašike kisele pavlake




* * * Priprema:* * *



SAVET plus: Ako tokom kuvanja palenta počne da se lepi za dno lonca, ulijte malo vode i dobro promešajte.


Vodu, usitnjeni beli luk i so stavite u veliki lonac s debelim dnom da zakipi, a zatim Polako sipajte palentu.


]Mešajte sve vreme!


Malo smanjite vatru, toliko da palenta lagano ključa.

Zatim je kuvajte oko 45 min. povremeno mešajući.




Pred kraj kuvanja umešajte maslac.



Isecite papir za pečenje, pritisnite ga na vrh palente i poklopite.


Lonac s palentom stavite u veći lonac s malo vode kao da pripremate jelo na pari i pustite da voda lagano zakipi.

Ostavite da palenta tako stoji 30 min. (tako će zrnca upiti svu masnoću iz maslaca i biti kremasta i mekana).

Na kraju još umešajte dve kašike kisele pavlake i servirajte dok je toplo.




* * * DODACI: Palenta ide odlično s mlekom, jogurtom, kiselim mlekom ili sirom za doručak. U nju možete ubaciti povrće, šunku, slaninu, ali i voće. * * *


Prijatno!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 25, 2013 11:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je palenta najbolja sa kajmakom
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~ -> Palenta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon