www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kvalifikacije za SP 2014, Grupa A
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 18, 2013 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 18.03.2013. | 12:26
"Orlovi" hvataju zalet za Maksimir
Izvor. B92 | NĐ

Kako se bliži meč s Hrvatskom u Zagrebu tako naši reprezentativci igraju sve bolje širom Evrope.

"Orlovi" su postigli ukupno osam golova, a može se reći da su se najviše istakli Filip Đuričić i Dišan Tadić.

Đuričić je postigao dva gola, dok je njegov kolega iz napada jednom pogodio metu, uz dva uspešna dodavanja za gol. Precizan je bio i Nikola Žigić za tri boda Birmingema, kao i Milan Jovanović u remiju njegovog Anderlehta.

Meč sa 'večitim' rivalom Srbije na programu je 22. marta od 18 časova, selektor Mihajlović je odredio spisak, a vi možete pogledati i diskutovati o tome ko če se naći na samom terenu - ovde.
Beta/AP Photo/Jon Super
Beta/AP Photo/Jon Super

Engleska - Nemanja Vidić je još jednom predvodio ekipu Mančester Junajteda s trakom na ruci do pobede nad Redingom, i velikih 15 bodova prednosti nad gradskim rivalom. Inače, ekipa Sitija, za koju su Matija Nastasič i Aleksandar Kolarov odigrali ceo meč, poražena je na gostovanju Evertonu 2:0.

Čempionšip - Koliko je Nikola Žigić bitan za ekipu Birmingema još jednom se pokazalo na gostovanju ekipi Midlsboroa. Nikola se, posle turbulentnog perioda i izbacivanja iz ekipe, našao na terenu od prvog minuta i doneo svom timu pobedu u 83. minutu.

Nemačka - Posle dužeg vremena, reprezentativci Srbije nisu imali nikakav učinak na terenima Bundeslige, tačnije, niko od njih se nije ni našao na terenu. Gojko Kačar sedeo je na klupi Hamburgera, isto kao i Slobodan Medojević na klupi "Vukova" iz Volfsburga.

Italija - Na Apeninskom poluostrvu bilo je najviše naših reprezentativaca na terenu u ligama petice. Najviše se istakao Boško Janković, asistencijom za svoju Đenou, u porazu od Rome. Adem Ljajić odigrao je 75 minuta u novoj pobedi Fiorentine, Vlada Avramov se vratio na klupu Kaljarija, posle dva nastupa, dok je Uroš Ćosić odigrao ceo meč u porazu Peskare i zaradio žuti karton.

Španiji - Kolo na Iberskom poluostrvu obeležio je Stefan Babović, ali na neslavan način. Babović se našao od prvog minuta na terenu, na gostovanju Saragose u Sevilji, ali je posle samo 31 minuta igre uspeo da zaradi dve javne opomene i put u svlačionicu.

Francuska - Miloš Ninković nije se našao u timu Evijana, dok je Pavle Ninkov odigrao ceo meč za svoj Tuluz.

Holandija - Ako je verovati formi Filipa Đuričića i Dušana Tadića onda nemamo čega da se plašimo u Zagredu. Mladi polušpic je postigao nova dva gola za svoj Herenven, u pobedi od 3:1 nad NEC-om, dok je krilni napadač jednom bio precizan, ali je uspeo i da namesti dva gola svojim saigračima. Tvente je trijumfovao nad Groningemom, za koji je od 73. minuta igrao potencijalni reprezentativac Filip Kostić. Nemanja Gudlje odigrao je novih 90 minuta za Bredu, ali ovoga puta nije uspeo da postigne pogodak.



Belgija - Milan Jovanović postigao je gol u remiju Anderlehta, Vladan Kujović ponovo je čuvao gol Briža, Nebojša Pavlović odigrao je ceo meč za Kortljik, dok se Miloš Marić našao na terenu u dresu Genka u poslednjih nekoliko minuta meča.



Rusija - U ruskoj premijer ligi našao se veliki broj naših igrača na terenu. Danko Lazović zabeležio je novi nastup za ekipu Rostova, Marko Lomič odigrao je kompletan meč za Dinamo iz Moskve, isto kako i Dušan Anđelković i Nemanja Tubić u dresu Krasnodara. Nikola Mijailović odigrao je ceo meč za Amkar, Milan Perendija za Mordoviju na meču protv Zenita, na čijoj su klupi sedeli Alekasandar Luković i Milan Rodić.

Turska - Genčlerbirlgi je savlado Karabuspor 2:1, a prvi gol na meču delo je našeg Radosava Petrovića, za domaće je od prvog minuta igrao i Duško Tošić, dok se Nemanja Tomić našao na terenu od 77. minuta. Milan Stepanov odigrao je ceo meč u porazu Mersina, a Milan Mitrovič igrao je nešto više od sat vremena. Marko Simić igrao je ceo meč za Kajzeri, Roberta Prosinečkog, dok je Goran Čaušić sedeo na klupi Eškijehira.

Austrija - Milan Dudić dobio je žuti karton u 94. minutu u pobedi Šturma nad Vakerom od 3:2, dok je Nenad Jovanović igrao svih 90. minuta u meču Volfsbergera i Nojštata koji je završen rezultatom 1:1.

Bugarska - Slavija iz Sofije je pobedila Černo more sa 1:0, Pavel Popara je zamenjen u sudijskoj nadoknadi vremena. Etar, za koji je branio Nenad Filipović, izgubio je na svom terenu od Beroa sa 2:0. Ludogorec i Pirin su odigrali 1:1. Za domaće je u drugom poluvremenu igrao Nemanja Milisavljević, Uroš Golubović nije dobio priliku.

Kina - Šandong Luneng koji predvodi Radomir Antić pobedio je Čangčun sa 2:0. Peking, koji predvodi Aleksandar Stanojević, ostvario je i drugu pobedu u šampionatu. Savladan je Vuhan za koji je ceo meč odigrao Novak Martinović. Guangdžu je sa tri gola Elkesona savladao Đangsu koji sa klupe vodi Dragan Okuka, a za koji je ceo meč odigrao Aleksandar Jevtić. Liaoning i TEDA su odigrali 1:1. Miloš Trifunović je za domaće igrao d0 65. minuta, dok je za goste ceo meč odigeao Vladimir Jovančić.

Kipar - AEK je sa 5:0 pobedio Enozis, za koji su igrali Radovan Krivokapić do 74. i Miljan Mrdaković do 76. minuta. Etnikos je pobedio Doksu, za koju je ceo meč odigrao Semir Hadžibulić. AEL i Anortozis su odigrali 1:1, za goste je ceo meč odigrao Marko Anđić. Alki je u gostima pobedio Aja Napu sa 3:0, treći gol dao je Marjan Marković. Predrag Lazić je meč gledao sa klupe. Nea Salamis je pobedio Apolon sa 2:0. Drugi gol sa penala u 54. minutu dao je Vuk Sotirović, koji je zamenjen u 72. minutu. U duelu dvojice trenera Jovanovića bolji je bio Ivan čiji je APOEL sa 6:0 savladao Pafos koji vodi njegov prezimenjak Saša.

Češka - Slavija je sa 3:1 savladala Slovan, a Milan Karišik je meč gledao sa klupe.

Grčka - PAS Janina je pobedila Aris sa 2:0, strelac prvog gola u 24. minutu bio je Brana Ilić. Olimpijakos je pobedio Kerkiru u gostima sa 1:0. Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč. Pantelić nije bio ni na klupi. Platanjas je na svom terenu bio bolji od Panioniosa sa 2:1. Nikolu Beljića je u 86. minutu zamenio Igor Mirčeta, dok je Željko Kalajdžić igrao do 71 minuta, prethodno je u 62. dobio žuti karton. PAOK je sa 2:0 pobedio Panatinaikos, strelac drugog gola za domaće u 81. minutu. Vukić je u 67. minutu zamenio Sandeja Oliseha.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 18, 2013 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Click here to find out more!

Video
TV
Radio
Blog
Forum
Mobilni
Android
iPhone
Shop
English

Najnovije
Info
Sport
I. Vels
Biz
Super žena
Život
Kultura
Auto
Tehnopolis
Putovanja
Zdravlje
Ljubimac
Insajder
Titova kuhinja

Više

Vesti
Fudbal
Košarka
Tenis
Ostali sportovi
Premier league
Teme
Saradnici
Intervjui
Fantasy
Galerija

Sportska redakcija B92 | nedelja 17.03.2013. | 16:57
Srbija vs Hrvatska - ko će istrčati na Maksimir?
A. Kovačević

Ostalo je pet dana do meča decenije, duela Hrvatske i Srbije na Maksimiru u Zagrebu, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

Prethodnih nedelja mnogi fudbalski stručnjaci su davali svoje procene predstojećeg duela, većina daje prednost Hrvatskoj, ističe slab napad Srbije, bolju formu glavnih igrača zapadnog suseda.

Siniša Mihajlović nije imao iznenađenja na svom spisku, osim što nije pozvao Dejana Stankovića, iako je bilo naznaka da bi doskorašnji kapiten mogao da se vrati u selekciju, ali on ponovo ima problema sa povredom.

Prema onome što smo gledali u ranijim utakmicama, sastav Srbije bi trebalo da izgleda ovako: Brkić – Kolarov, Nastasić, Subotić, Ivanović – Kuzmanović, Ignjovski – Tadić, Tošić, Đuričić – Đorđević.

Željko Brkić je standardan na golu Udinezea ove sezone, odigrao je 22 utakmice, imao je problema sa povredom, ali se vratio u tim početkom marta. Na tri utakmice primio je četiri gola, od čega tri na poslednjem gostovanju u Kataniji. Pre toga je bio junak remija sa Romom.

Iako ima tek 19 godina Matija Nastasić je skoro pa standardan u timu Mančester Sitija. Odigrao je 25 utakmica ove sezone i prema mišljenju engleskih stručnjaka izuzetno napredovao. Smatraju ga kičmom odbrane aktuelnog šampiona, te naslednikom Nemanje Vidića.

Branislav Ivanović i Neven Subotić igraju na standardno visokom nivou za Čelsi i Borusiju, dok je pitanje koliko je rotacija u Sitiju uticala na formu Aleksandra Kolarova, koji će najveća pretnja po Hrvate biti iz prekida.

Mihajlović će ponovo skoro izvesno igrati sa dva zadnja vezna igrača, a odgovornost će dati verovatno Zdravku Kuzmanoviću i Aleksandru Ignjovskom.

Prvi je tokom jaunara prešao u Inter i zaigrao na mnogo višem nivou nego u Štutgartu, dok je Ignjovski poslednjih nekoliko nedelja bio jedan od najboljih igrača Verdera. On će najverovatnije biti zadužen da igra flastera na Luki Modriću.

Možda i ključni deo tima biće ofanzivni vezni igrači, posebno uzimajući u obzir činjenicu da Srbija nema golgetera na vrhunskom nivou.

Tako će Zoran Tošić, Dušan Tadić i Filip Đuričić morati da pokažu sav svoj talenat na Maksimiru. Tošić je dugo odmarao zbog pauze u Rusiji, ali je na tri odigrana meča u 2013. pokazao zavidan nivo forme. Ono što posebno hrabri je što krilo CSKA iz meča u meč igra sve bolje i kreira šanse za golove.

U centru pažnje ipak će biti tandem iz Holandije, Tadić i Đuričić su ove sezone među najvećim zvezdama u zemlji ‘lala’, ovaj drugi se već “prodao” u Benfiku, a u subotu je bio dvostruki strelac. Zajedno su postigli 21 gol ove sezone.

I na kraju, najslabija tačka, napad. Šansu će kao starter najverovatnije dobiti Filip Đorđević, drugi strelac francuske Lige 2 sa 16 golova. Problem je što je pre poslednjeg gol 9. marta, prethodni put strelac bio još početkom februara.

To bi možda moglo da gurne u prvi plan Nikola Đurđića koji je postigao dva gola u prvih mesec dana u Bundesligi, ali se još uvek privikava na najjači evropski fudbal.

Što se tiče Hrvata, izdvajaju se dva imena. Mario Mandžukić blista u dresu Bajerna za koji je ove sezone postigao 18 golova na 30 utakmica.

Motor tima biće član Real Madrida Luka Modrić, koji je poslednjih nekoliko utakmica odigrao na vrhunskom nivou, postigavši dva fantastična gola za “kraljevski klub”, jedan možda i ključan u preokretu protiv Junajteda u Mančesteru.

Odbranu će da predvodi sjajni kapiten i duša ovog tima Darijo Srna, koji će izuzetno opasan biti po desnoj strani, što bi moglo da ograniči ofanzivni manevar Kolarova. Odbrambeni zid činiti Vedran Ćorluka i Dejan Lovren. Umesto Lovrena na mestu šopera mogao bi da igra iskusni Josip Šimunić.

Povređenog Ivana Perišića na levoj strani trebalo bi da zameni Ivan Rakitić, dok će podrška Mandžukiću u napadu najverovatnije biti Ivica Olić, pre svega zbog kontrole srpskog krilnog tandema Tošić-Tadić i utrčavanja Ivanovića po desnoj strani.

Uz Modriću u vezi trebao bi da bude iskusni Niko Kranjčar, dok će na golu biti pouzdani Stipe Pletikosa.

Naravno, oba selektora, i Siniša Mihajlović i Igor Štimac će pokušati da na svaki mogući način iznenade rivala i pronađu neku slabost kod istog. Zato nije isključeno da u oba tima vidimo neko ime koje i nije toliko uobčajeno u sastavima ovih reprezentacija.

Za Srbiju je ovaj meč biti ili ne biti, Hrvati će se verovatno zadovoljiti i bodom, ali neće ima lako pasti ukoliko ni ovaj put ne uspeju da savladaju Srbiju na svom terenu i potvrde regionalnu dominaciju koju im trenutno doje pozicija na FIFA listi.

Peti meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine između Hrvatske i Srbije u Grupi 1 igraće se u petak, 22. marta na stadionu Maksimir u Zagrebu.

Šta vi mislite ko bi trebalo da igra za Srbiju na Maksimiru? Ko bi mogao da bude igrač odluke u našem timu? Da li je Mihajlović spremio neko iznenađenje rivalu? Da li i ko fali u ovom timu, i da li je i ko višak u istom? Da li ćemo gledati čvrst meč bez golova, ili će se mreže na Maksimiru tresti?

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 18, 2013 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 18.03.2013. | 13:26
"Ako sam ja zabrinut, šta je Miha?"
Izvor. B92, index.hr | JT

Selektor Hrvatske Igor Štimac rekao je da njegov tim neće ponoviti greške koje su napravljene 1999. godine i da je uveren u pobedu protiv Srbije.
Starsportphoto
Starsportphoto

Dva tima sastaće se u petak na „Maksimiru“ u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

„Najsrećniji sam čovek na svetu jer moji igrači igraju dobro u svojim klubovima. Druga stvar koja me posebno zadovljava je atmosfera. Ovaj tim će samo napredovati. Ne bavimo se previše kalkulacijama, ali smo stvorili odlične uslove da sa nova tri boda praktično eliminišemo Srbiju“, rekao je Štimac, „Dobra stvar je što ja imam iskustvo igranja ovakvih utakmica i svestan sam nekih grešaka iz prošlosti i utakmice u kojoj smo izgoreli zbog koje nismo otišli na veliko takmičenje. To se sada neće desiti. ne osećam euforiju, ona nas neće zahvatiti“.

Srpske novinare posebno je zanimalo da li hrvatskog selektora brine dobra forma srpskih napadača.

„Ako bi one mene zabrinjavali, onda bi Siniša Mihajlović bio na psihijatriji zbog Jelavića, Olića, Mandžukića“, istakao je Štimac.

Štimac je, takođe, istakao da srpska odbrana nije bolja od hrvatske.

„Jaki su kada ih gledam pojedinačno i po titulama koje su osvojili. Izazivaju veliko poštovanje, ali ne bih rekao da su bolji od nas. Ako pogledate koliko smo golova primili mi, a koliko oni, videćete da smo mi bolji“, rekao je Štimac.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 19, 2013 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 18.03.2013. | 12:45
Stojković: Ne plašimo se Hrvata
Izvor. B92, Tanjug | JT

Golman reprezentacije Srbije Vladimir Stojković rekao je da se ne plaši atmosfere na „Maksimiru“ i duela sa selekcijom Hrvatske.
Starsportphoto
Starsportphoto

Stojaković je, ipak, pred meč koji se igra u petak od 18 časova istakao da se radia o vrhunskoj ekipi.

„Utakmica je u petak i videćemo da li će Hrvati uspeti da pokažu onu što tvrde, da su za klasu bolja ekipa od nas. Što se tiče atmosfere u Maksimiru, ne mogu da spavam koliko sam uplašen. Šalim se naravno, nema straha. Činjenica je da ovaj meč nije kao ostali, da ima određenih tenzija, ali sve je to fudbal“, rekao je Stojković.

Stojković je dodao da ga ne dotiču komentari iz Hrvatske kako je on najslabija karika u srpskom timu.

„Ne treba da se bavimo sporednim stvarima koje nemaju veze sa terenom. Sve ćemo uraditi da pružimo maksimum i izvučemo pozitivan rezultat. Hrvatska je vrhunska reprezentacija, sa svih strana preti opasnost. Stvarno mislim da mogu da naprave dva odlična tima od igrača koje imaju“, rekao je golman Srbije.
Starsportphoto
Starsportphoto

Defanzivac Hamburga Slobodan Rajković istakao je da mu je veoma drago zbog povratka u nacionalni tim.

„Teško mi je bilo dok sam bio odsutan, uvek je mnogo komplikovanije kad gledaš sa strane jer ne možeš da pomogneš. Bio sam u teškoj situaciji, i u klubu i ovde, ali neću sad da pričam o tome, važno je da sam opet tu. Ohrabruje me kako smo igrali prvo poluvreme protiv Belgije, kad god je teško mi umemo da odigramo dobro. Nedostaje nam iskustvo da u takvim utakmicama mi vodimo igru. Ovo je više od obične utakmice, a pobediće onaj ko se bolje izbori sa pritiskom“, poručio je Rajković.

Rajković je naglasio da su Hrvati dosta kvalitetniji na papiru, ali da Srbija ima kolektiv i da to ume da prenese na teren.

„Nisam puno pričao o ovom meču sa saigračem Milanom Badeljem, da ne bismo unosili dodatnu tenziju i peckanja“, naveo je Rajković.

Centarfor nemačkog Grojter Firta Nikola Đurđić rekao je da je duel sa Hrvatskom najvažniji meč u bližoj istoriji.
Starsportphoto
Starsportphoto

„Svi smo svesni značaja utakmice, a ukoliko ishod bude dobar može u potpunosti da promeni kvalifikacije, tri boda na Maksimiru mogu da promene sve. Možemo mnogo više da dobijemo, nego da izgubimo“, poručio je Đurđić.

Prvotimac Verdera Aleksandar Ignjovski istakao je da srpski tim ide na pobedu u Zagrebu.

„Ne plašim se atmosfere, u Bundesligi stalno igram pred punim stadionima i protiv vrhunskih rivala. Kod Hrvata bih izdvojio Marija Mandžukića koji igra u životnoj formi, a tu je i iskusni Ivica Olić. Naš glavni aduti biće mladost, kao i želja da napredujemo i dođemo do uspeha u kvalifikacijama“, zaključio je Ignjovski.

Na okupljanju srpskih fudbalera u Staroj Pazovi bio je i predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić, koji je na taj način želeo da im pruži dodatnu podršku.

Srbija u petrak od 18 časova gostuje Hrvatskoj na „Maksimiru“, a četiri dana kasnije od 20.30 sati u Novom Sadu dočekuje Škotsku.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 21, 2013 11:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

četvrtak 21.03.2013. | 11:11
"Izginućemo, proradiće srpski inat"
Izvor. B92 | SO

Reprezentativac Srbije Ivan Radovanović izjavio je da će ’orlovi’ biti požrtvovani u duelu sa Hrvatskom i da će izgarati na terenu.
Beta Branislav Božić
Beta Branislav Božić

"Ovo okupljanje čini mi se kao svako drugo samo što, eto, igramo sa Hrvatskom. Ova utakmica je kao i svaka druga u smislu da nositri boda. Međutim, ovaj meč za našu zemlju i za naš narod jeste nešto drugo – idemo na Maksimir da izgaramo, da ’izginemo’, što se kaže“, rekao je fudbaler Atalante.

"Koncentracija će biti na visokom nivou, mislim da će psiha odlučiti ovu utakmicu, pobediće onaj ko bude smireniji“, dodao je Radovanović.

Igrač sredine terena trudi se da ne potpadne pod tenziju, ali kaže da su neke izjave ipak doprle do njega.

"Imamo mnogo mladih igrača, ova utakmica je mnogo bitna. Izbegavam da čitam štampu u poslednje vreme, ali neke njihove izjave mi baš bodu oči – vidim da su nas već pobedili, i pre izlaska na teren. Mislim da to oni rade malo i iz straha i mislim da će u ovom meču odlučiti naš srpski inat. Malo nas ljute to što oni tako pričaju, a mi idemo na Maksimir da pokažemo ko smo i šta smo“.

Radovanović kaže da Hrvatska ima veoma kvalitetan tim i dodaje:

"Ipak, mislim da smo mi bolji od njih. Mislim da je jedino što nas u ovom trenutku deli to što oni imaju iskusnije igrače. Ali imamo veliki volju i želju da dokažemo da smo pravi“

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 21, 2013 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

četvrtak 21.03.2013. | 13:21 -> 14:19
"Srbi, ne nasedajte na provokacije"
Izvor. B92

U petak uveče ekipe iz naše grupe imaće iza sebe polovinu kvalifikacija za SP 2014. u Brazilu.
Beta
Beta

Ako Srbija tog dana izgubi u Maksimiru, priča će biti gotova - Hrvati će bežati 9 bodova, Belgijanci eventualnom pobedom u Skoplju takođe.

Ako igramo nerešeno, ispred našeg tima biće vrlo težak zadatak, dostići veliki zaostatak (6 protiv Hrvata, 5/6/8 protiv Belgijanaca) u malom broju utakmica. Čak ni pobeda ništa ne garantuje, samo otvara jasan put kojim bi naš tim mogao da stigne bar do baraža.

Uprkos tome, meč u Maksimirskoj 128, na istočnoj strani Zagreba, izazvao je potpunu euforiju, ne samo u dva velika balkanska rivala. Prethodnih dana na ovim stranama i u preostala dva naša medija mogli ste da vidite da se za utakmicu sprema i dijaspora širom planete, ali i ceo region. U pripravnosti su i balkanska dopisništva svih vodećih svetskih kuća.

S obzirom na to da na svakih dvadesetak minuta stižu nove vesti, logično je da ćemo ih sve povezati i da ćete kroz ovu vest imati linkove ka svim ostalim vestima koje se tokom dana pojave.
14.15 Policija: Srbi, ne nasedajte na provokacije

Autobus sa novinarima iz Srbije od graničnog prelaza je konstantno imao pratnju policijskog automobila. Na ulasku u Zagreb obezbeđenje "sedme sile" iz Srbije pojačano je i sa nekoliko policijskih motora, kombija i pripadnicima specijalne policije.

Na naplatnoj rampi pred Zagrebom u autobus je ušao policajac koji je srpske novinare zamolio da "zbog sopstvene bezbednosti ne nasedaju na eventualne provokacije".
13:30 Srpski novinari stižu u Zagreb

Prođena je naplatna rampa na bivšem autoputu Bratstva i jedinstva. Autobus lagano ulazi u grad i svi se radujemo, jer ćemo Vladimira Đorđevića čuti nešto posle 14.30 u emisiji Sa terena na našem radiju.

U međuvremenu nastavite da šaljete svoje verzije Mihajlovićevog tima za petak.

Danas u 17h Mihajlović će se obratiti medijima, a sat kasnije, u vreme meča, Srbija će održati trening na Maksimiru. Tribine ipak neće biti otvorene za javnost.
13.25 A šta smo sve čitali i slušali prethodnih dana?

Legenda jugoslovenskog fudbala i druga "Zvezdina zvezda" Dragoslav Šekularac rekao je u intervjuu za "Jutarnji list" da će "staviti celu imovinu" na pobedu Hrvatske.

Bivši trener Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je da je Hrvatska favorit i da je napad Srbije "tanak".

Hrvatska policija spremna je da prekine utakmicu na Maksimiru, u slučaju masovnog navijačkog skandiranja koje podstiče na mržnju, npr. "Ubij Srbina".

Ekstremna desničarska Hrvatska stranka prava Ante Starčević tražila je zabranu ulaska srpskom selektoru Siniši Mihajloviću.

Sportska redakcija B92 spremila vam je dve teme - o potencijalnim sastavima timova, kao i o starom rivalstvu i svađi Siniše Mihajlovića i Igora Štimca.

Ivica Kralj, koji je 1999. godine branio na Maksimiru za tadašnju SR Jugoslaviju, kaže da ga cela situacija pred meč podseća na onu od pre 14 godina.

Svetske kladionice procenjuju da je Hrvatska apsolutni favorit u predstojećem okršaju. A pred meč na Maksimiru ponovo je pokrenuta i tema regionalne fudbalske lige.

Selektor Hrvatske Igor Štimac rekao je da ne oseća tenziju uoči utakmice sa Srbijom i da "niko ne može da kaže da je Srbija bolja od Hrvatske".

Reprezentativac Srbije Ivan Radovanović izjavio je da će ’orlovi’ 'izginuti' na terenu i da se nada da će proraditi "srpski inat". Radosav Petrović rekao je da se niko iz nacionalnog tima ne plaši duela sa Hrvatskom.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 26, 2013 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utorak 26.03.2013. | 12:55 -> 15:02
Igra se, Škoti očistili teren
Izvor. B92, Beta, Tanjug | JT

Utakmica Srbija – Škotska odigraće se po svemu sudeći u zakazanom terminu, u Novom Sadu je stao sneg, a služba održavanja i škotski navijači očistili su teren.
BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC/DS
BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC/DS

Potvrdu odigravanja trebalo bi da donese delegat u 18 časova, za kada je zakazan zvanični poregled terena, ali na osnovu svega viđenog ne očekuje se problem.

Problemi koje je izazvao uporni sneg tokom noći otklonjeni su kada se radnicima održavanja pridružila grupa škotskih navijača, koji su u kiltovima prionuli na posao i pomogli da Karađorđe bude raščišćen.

To nije jedini lep potez škotskih navijača u Srbiji - oni su dali prilog i za Dečje selo u Sremskoj Kamenici.

Škotski navijači "Tartan Army" zvanično su proglašeni za najbolje na SP 1998. u Francuskoj, što je poslednje veliko takmičenje na kojem su igrali. Oni su se deceniju i po ranije odrekli huliganske komponente u navijanju, a zadržali brojnost, vernost i decibele.

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković rekao je ranije tokom popodneva da se nada kako će se utakmica sa Škotskom igrati.

„Delegat i madjarski sudija Ištvan Vad zahtevali su da se ekipe pojave na terenu u 19 sati i tada će biti doneta definitivna odluka. Ipak, ja sam optimista, sneg će do tada biti očišćen, u tome nam mnogo pomažu ljudi sa stadiona Karadjordje i ukoliko ne bude pojačavanja intenziteta padavina, teren će da bude spreman“, rekao je Laković Tanjugu.

Utakmica između Srbije i Škotske u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu zakazana je za 20.30.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 07, 2013 9:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

petak 7.06.2013. | 20:15 -> 08:38
SP: Srbija u Briselu juri teoriju
Izvor. B92, Tanjug | JT

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje u sredu uveče Belgiji u Briselu (20.45h) u meču 7. kola kvalifikacija za šampionat sveta u Brazilu naredne godine.
Starsportphoto
Starsportphoto

Selektor Srbije Siniša Mihajlović rekao je da je optimista pred meč sa Belgijom i da njegovi izabranici neće menjati stil igre, bez obzira na protivnika.

Srbija posle prvih šest kola ima samo sedam bodova, devet manje od Belgije i Hrvatske, pa u poslednja četiri kola kvalifikacija ima samo teoretske šanse za plasman na Mundijal.

Mihajlović je naveo da nacionalni tim igra napadački, agresivno, uz kratke pasove i napadanje prostora.

“Neke utakmice odigrali smo bolje, neke lošije, ali to je normalno za mlade igrače kakvih ima dosta u reprezentaciji. Ostajemo pri opredeljenju koje smo imali i za utakmicu protiv Belgije, optimizam imam uvek pred utakmicu”, izjavio je Mihajlović na konferenciji za medije u Briselu.

Mihajlović je dodao da ne postoji ni trener ni igrač koji ide na utakmicu sa mislima o porazu.

“Tako je uvek bilo. Naše opredeljenje nikad nije bilo da ne izgubimo već da pobedimo. Međutim, pobeda zavisi od mnogih faktora. Znam da smo zaslužili više, ali znam da se u fudbalu pamti samo rezultat. Nadam se dobroj partiji i rezultatu u Briselu”, istakao je selektor državnog tima.

Kapiten Branislav Ivanović podsetio je da Belgija ima izuzetno kvalitetnu ekipu.

“Individualno su mnogo jaki, a istovremeno uklopljeni u snažan kolektiv. Mi, ipak, treba da budemo koncentrisani na nas i našu igru. Svi znamo kako je mogla da se završi utakmica protiv Belgije u Beogradu i na tome gradim optimizam da možemo da igramo i da im pariramo u Briselu”, konstatovao je defanzivac Čelsija.

Ivanović je dodao da klubu igra sa trojicom-četvoricom reprezentativaca Belgije koji su, prema njegovim rečima, priznali da nisu očekivali tako mladu i poletnu ekipu u Beogradu.

“Sve je moglo da bude i pozitivno za nas, nažalost nije, ali to je neka ideja kako bi trebalo da igramo protiv selekcije Belgije. Nijednu utakmicu za reprezentaciju niko od igrača nije odigrao bez pritiska ili tenzije. Tako je i sada, bez obzira na poziciju na tabeli. Za nas je jako važno, to često ponavljam, da razmišljamo samo o prvoj sledećoj utakmici. O pritisku pre utakmice ne treba razmišljati”, zaključio je Ivanović.

Zamenik kapitena srpske reprezentacije Aleksandar Kolarov takođe veruje u podvig u Briselu.

“To je mnogo bitna utakmica za nas, posle negativnih rezultata pobedili smo Škotsku u poslednjoj utakmici, pokušaćemo i Belgiju. Pričao sam više puta sa Vensanom Kompanijem o utakmici u Beogradu, znao je da imamo podmlađenu ekipu, ali nije očekivao takav otpor i složili smo se da je rezultat bio previsok”, rekao je levi bek Mančester Sitija.

Kolarov je ocenio da će u Briselu biti drugačija situacija.

“Svaka utakmica je priča ze sebe, ali pritisak i odgovornost ostaju. Možda nam je ovo poslednja šansa za plasman na Mundijal, ali verujem da možemo da pobedimo Belgiju uprkos evidentnom kvalitetu njihovog tima”, rekao je Kolarov.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 11, 2013 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utorak 10.09.2013. | 20:34 -> 22:38
Laganih 3:0 za Srbiju u Kardifu
Izvor. B92

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Vels u Kardifu sa 3:0 u pretposlednjem meču kvalifikacija za SP 2013. godine.
Beta/AP
Beta/AP

U duelu bez rezultatskog značaja, ekipa Siniše Mihajlovića još jednom je pokazala da je mnogo kvalitetnija od Velšana koje je u Novom Sadu dobila sa 6:1.

Srbija je u Kardifu igrala i postizala golove u laganom ritmu, a meč je obeležio evrogol Aleksandra Kolarova u 39. minutu.

Osim defanzivca Sitija strelci su još bili Filip Đorđević u 8. i Lazar Marković u 59. minutu. Srbija posle devet odigranih mečeva zauzima treće mesto u B grupi sa 11 bodova, a zanimljivo je da smo devet od 13 golova u ovim kvalifikacijama dali Velsu.

Naš tim dobro je počeo i u 3. minutu imao je prvu ozbiljnu priliku za gol. Fejsa je iskoristio grešku odbrane domaćina, uzeo je loptu i dodao do Lazara Markovića koji je iz dobre pozicije iskosa sa leve strane očajno šutirao.

Domaćin se na ovom meču opredelio za kontra napade, a Srbija je do vođstva stigla u 8. minutu. Kolarov je doigrao odličan dupli pas sa Fejsom i centrirao. Đuričićev udarac glavom golman Majhil nekako je odbranio ali na pravom mestu bio je Filip Đorđević koji je loptu sporveo u mrežu za vođstvo našeg tima.

Već u prvih 15 minuta naš tim imao je četiri pokušaja (tri u okvir gola) naspram nula domaćina. Nastavili su naši igrači da odlično koriste prostor, a novu šansu nakon prekida imao je Tadić u 13. minutu. Novu šansu Srbija je imala u 24. minutu. Nakon kornera sa desne strane u odličnoj situaciji bio je kapiten Ivanović ali je u padu glavom šutirao za malo preko gola.

Usledio je nešto mirniji period utakmice. Velšani su pokušavali da se oslobode pritiska, ali bilo je jasno da su dosta slabiji. Novu veliku šansu Srbija je imala u 38. minutu utakmice. Slično kao i na početku, odbrana Velsa je pogrešila, ovoga puta Marković je odložio idealno do Fejse koji je loše šutirao i Majhil je odbranio.

Ipak u nastavku akcije Aleksandar Kolarov je postigao evrogol. Levi bek Sitija dobio je loptu na levoj strani i sa oko 30-ak metara strahovitim udarcem pogodio je rašlje golmana domaćina za 2:0.



Do kraja poluvremena Srbija je rutinski zadržala dva gola viška, pa je posle 45 minuta na polupraznom stadionu u Kardifu imala sigurnu prednost.
Beta/AP
Beta/AP

Ni start drugog poluvremena nije se mnogo razlikovao od prvog. Razlika u klasi bila je očigledna, a do trećeg gola naš tim je stigao u 55. minutu. Nakon akcije Tadića i Kolarova strelac je bio Lazar Marković koji je natrčao na odbijenu loptu i savladao Majhila.

U pauzi između dva poluvremena selektor Velsa u igru je uhbacio i najskupljeg igrača u istoriji fudbala Gareta Bejla.

Bejl, iako nespreman, u nekoliko navrata je pokazao zbog čega je Real platio Totenhemu 100 miliona evra. U 60. minutu je dobro uzdrmao Stojkovića ’bombom’ sa 25 metara, a pri svakom njegovom kontaktu sa loptom videlo se da odskače kvalitetom.

Prvu izmenu Siniša Mihajlović je izvršio u 67. minutu – umesto Radovanovića zaigrao je Luka Milivojević. Rezultat na semaforu i činjenica da ovaj duel nije imao rezultatski značaj učinili su da u poslednjih 25 minuta tempo potpuno padne. Sve se svodilo na individualne poteze na obe strane, pa je naš tim do kraja lako sačuvao ubedljivih 3:0.

Poslednjih 40-ak sekundi na utakmici umesto Fejse odigrao je Radosav Petrović.

Vels: Majhil, Ginter, Metjus, Ledli, Gabidon, Dejvis, King, Belami, Vouks, Remzi, Krofts.
Srbija: Stojković, Biševac, Nastasić, Ivanović, Kolarov, Radovanović (Milivojević), Fejsa (Petrović), Tadić (Krstičić), Đuričić, Marković, Đorđević.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 16, 2013 10:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utorak 15.10.2013. | 18:00 -> 22:55
BiH, Rusi, Engleska, Španija na SP
Izvor. B92 | A. Kovačević

Na Svetsko prvenstvo 2014. plasirali su se Belgija, Italija, Nemačka, Holandija, Švajcarska, Rusija, Bosna i Hercegovina, Engleska i Španija.
Beta/AP Photo
Beta/AP Photo

U baražu će igrati Hrvatska, Švedska, Rumunija, Island, Portugal, Grčka, Ukrajina i Francuska, dok je Danska ispala kao najlošija drugoplasirana selekcija.

Nosioci u baražu biće Hrvatska, Ukrajina, Portugal i Grčka. Baraž će se igrati 15. i 19. novembra. Prvi strelac kvalifikacija je Robin van Persi sa 11 golova, a prate ga Edin Džeko sa 10, te Ibišević sa osam.

Heroj BiH postao je Vedad Ibišević, Srbija je sa 5:1 nad Makedonijom se dostojno oprostila od kvalifikacija, dok su pobede poslednjeg dana ostvarili Ukrajina sa 8:0 u San Marinu i Danska sa 6:0 protiv Malte. Obrukala se Crna Gora porazom od Moldavije 5:2.

BiH je minimalnim rezultatom izborila najveći uspeh u istoriji fudbala ove zemlje od 4,5 miliona stanovnika, a junak je postao Vedad Ibišević. Rusi su u nadoknadi vremena ostali bez pobede u Azerbejdžanu, ali im je i bod bio dovoljan da kvalifikacije završe ispred Kristijana Ronalda i njegovih saigrača.



Dramatično je bilo u grupi D, Holandija nije popustila Turskoj, slavila je u Istanbulu, što je iskoristila Rumunija i golovima Ciprijana Marike nadigrala Estoniju istim rezultatom za plasman u baraž.

Slično je bilo i u grupi E, Švajcarska je i pored već izborenog plasmana savladala Sloveniju, pa je Islandu bio dovoljan i bod iz Norveške za mesto u baražu.

Danska je deklasirala Maltu 6:0 i dočekala poraz Bugarske od Češke, ali uzalud, jer je bila najlošija od svih devet drugoplasiranih selekcija pa je ostala bez baraža.

Engleska i Španija su sa po 2:0 potvrdile prva mesta u grupi.
Grupa A: "Petarda" Srbije za kraj
Beta/AP photo
Beta/AP photo

Srbija se na impresivan način oprostila od kvalifikacija i samo podsetila na elan koji je postojao pred početak istih. Sa 5:1 protiv Makedonije tim Siniše Mihajlovića je dokazao da je imao kvalitet bar za baraž.

Remijem sa Velsom Belgija je overila prvo mesto, dok je Hrvatska očajnu završnicu kvalifikacija potvrdila u Glazgovu porazom od Škotske 2:0.

Grupa A:
Srbija – Makedonija 5:1
Ristovski 16ag, Basta 19, Kolarov 38p, Tadić 55, Šćepović 73 – Jahović 83
Škotska – Hrvatska 2:0
Snodgras 28, Nejsmit 73
Belgija – Vels 1:1
De Brujn 64 - Remzi 88

Tabela: Belgija 26 bodova, Hrvatska 17, Srbija 14, Škotska 9, Makedonija 7, Vels 7.
Grupa B: Dancima uzalud 'šestica'
Beta/AP
Beta/AP

Tri tima borila su se za drugo mesto, na kraju ga je osvojila Danska, ali nije izborila baraž. Danci su sa 6:0 pregazili Maltu i dočekali poraz Bugarske od Češke, ali su imali samo deset bodova u duelima sa pet najboljih timova iz grupe pa su ostali bez baraža kao najslabiji drugoplasirani tim.

Italija je napravila veliki kiks protiv Jermenije, golom Marija Balotelija u 76. minutu izbegla je poraz, ali je bez pobede ugrozila šansu da bude nosilac na Svetskom prvenstvu. Ukoliko Urugvaj i Kolumbija slave u poslednjem mečevima južnoameričkih kvalifikacija, "Azuri" će biti u drugom 'šeširu' u Brazilu.

Grupa B:
Danska – Malta 6:0
Rasmusen 9, 74, Ager 11p, 39p, Bjeland 28, Nilsen Bile 84
Italija – Jermenija 2:2
Florenci 24, Baloteli 76 – Movsisjan 6, Mhitarjan 70
Bugarska – Češka 0:1
Dokal 52

Tabela: Italija 22, Danska 16, Češka 15, Bugarska 13, Jermenija 13, Malta 3.
Grupa C: Spektakularna završnica u Švedskoj, 7+
Beta/AP photo
Beta/AP photo

Spaktakl za kraj u grupi C priredili su Šveđani i Nemci. Osam golova i pobeda Elfa sa 5:3 posle preokreta oduševili su sigurno i domaće navijače.

Međutim, "tri krune" su eventualnom pobedo mogle među nosioce u baražu, ovako će imati nominalno težeg rivala bez prednosti domaćeg terena. Meč je obeležio Andre Širle sa het-trikom.

Austrija i Irska su sa po tri gola protiv Farskih Ostrva i Kazahstana popravile utisak i najavile možda bolji nastup u kvalifikacijama za EURO 2016. godine.

Grupa C:
Republika Irska – Kazahstan 3:1
Kin 17p, O'Šej 26, Šomko 78ag – Šomko 13
Farska Ostrva – Austrija 0:3
Ivanšic 17, Prodl 64, Alaba 67p
Švedska – Nemačka 3:5
Hisen 6, 69, Kačaniklić 42 – Ezil 45, Gece 53, Širle 57, 66, 76

Tabela: Nemačka 28, Švedska 20, Austrija 17, R. Irska 14, Kazahstan 5, Farska Ostrva 1.
Grupa D: Holandija poklonila Rumuniji baraž
Beta/AP
Beta/AP

Turska je imala šansu da na svom terenu potvrdi mesto u baražu, ali Holandija nije tim koji prestaje da igra kada joj nije potreban rezultat. Već do 50. minuta Oranje je golovima Arjena Robena i Veslija Snajdera razočarao Istanbul.

Ovaj poklon Holandije maksimalno koristi Rumunija koja golovima Ciprijana Marike nadigrala Estoniju i stigla do baraža. Svoje šanse imala je i Mađarska, koja je slavila protiv Andore sa dva gola Nemanje Nikolića, ali je na kraju ipak bila dva boda iza Rumuna.

Grupa D:
Mađarska – Andora 2:0
Nikolić 52, 76
Rumunija – Estonija 2:0
Marika 31, 81
Turska – Holandija 0:2
Roben 8, Snajder 47

Tabela: Holandija 28, Rumunija 19, Mađarska 17, Turska 16, Estonija 7, Andora 0
Grupa E: Island bodom do baraža
Beta/AP
Beta/AP

Švajcarska je golom rezerviste Granita Džake 15 minuta pre kraja savladala Sloveniju, izbacila rivala iz borbe za baraž, a sebi obezbedila mesto nosioca u žrebanju grupa na Mundijalu.

Island je remizirao 1:1 u Norveškoj, ali je ubog poraza Slovenije i tim bodom osvojio drugo mesto i plasman u baraž. U trećem meću Kipar i Albanija su podelili bodove bez golova.

Grupa E:
Norveška – Island 1:1
Braten 30 - Sigtorson 12
Švajcarska – Slovenija 1:0
Džaka 74
Kipar – Albanija 0:0

Tabela: Švajcarska 24, Island 17, Slovenija 15, Norveška12, Albanija 11, Kipar 5.
Grupa F: Rusija u Brazilu, Portugal ponovo u baraž
Beta/AP photo
Beta/AP photo

Golom Romana Širokova u Bakuu Rusija je potvrdila mesto u Brazilu, pa je gol Javadova u 90 minuta za izjednačenje Azerbejdžana bio nebitan.

Zbog toga je Portugal džaba slavio sa 3:0 nad Luksemburgom, golovima Varele, Nanija i Poštige, jer će ipak ponovo morati u baraž, kao i u ranijim kvalifikacionim ciklusima.

Grupa F:
Portugal – Luksemburg 3:0
Varela 30, Nani 37, Poštiga 79
Azerbejdžan – Rusija 1:1
Javadov 90 - Širokov 16
Izrael – Severna Irska 1:1
Ben Basat 43 - Dejvis 72

Tabela: Rusija 22, Portugal 21, Izrael 14, Azerbejdžan 9, S. Irska 7, Luksemburg 6
Grupa G: Džeko do Ibiševića, veza za Brazil!
Beta/AP photo
Beta/AP photo

BiH je u napetom meču imala mnogo problema u Kaunasu, ali je konačno u 68. minutu stigla do toliko željenog gola. Edin Džeko proigrao je Vedada Ibiševića koji je doneo pobedu Zmajedima za istorijski plasmana na Mundijal.

Grčka je uzalud postigla čak dva gola i pobedila Lihtenštajn, jer će morati u kvalifikacije, gde su joj potencijalni rivali Švedska i Francuska.

Grupa G:
Grčka – Lihtenštajn 2:0
Salpingidis 9, Karagunis 81
Letonija – Slovačka 2:2
Sabala 47, Rode 90+2 – Jakubko 9, Salata 16
Litvanija – BiH 0:1
Ibišević 68

Tabela: Bosna i Hercegovina 25, Grčka 25, Slovačka 13, Litvanija 11, Letonija 8, Lihtenštajn 2
Grupa H: Englezi prvi, bruka Crne Gore za kraj

Vejn Runi je krajem prvog poluvremena otklonio sve sumnje i doneo prednost Engleskoj protiv Poljske, a pobedu za plasman na Mundijal potvrdio je Stiven Džerard u završnici meča na Vembliju.

Tako je Ukrajina uzalud punila mrežu San Marina, Marko Dević je ostvario het-trik u trijumfu od osam golova, ali će ipak imati šansu preko baraža da ode na Kopakabanu..

Crna Gora je ponovo imala šansu da bude veliko iznenađenje kvalifikacija, ali se na kraju obrukala. Iako nije imala razloga da igra na pobedu, debakl u Podgorici od Moldavije sa čak 5:2 je bacio senku na sve što je tim Branka Brnovića uradio u poslednje dve godine.

Grupa H:
Engleska – Poljska 2:0
Runi 41, Džerard 89
Crna Gora – Moldavija 2:5
Jovetić 55p, 90+1 – Antoniuk 28, 90, Armaš 62, Sidorenko 64, Jonica 74
San Marino – Ukrajina 0:8
Seleznjov 13, 20, Dević 15, 51, 58p; Jermolenko 55, Bezus 66, Timoščuk 90

Tabela: Engleska 22, Ukrajina 21, Crna Gora 15, Poljska 13, Moldavija 11, San Marino 0.
Grupa I: Rekord Španije za overu plasmana
Beta/AP photo
Beta/AP photo

Poslednje kolo ništa nije promenilo u grupi I, Španija je otišla direktno na Mundijal dok će Francuska ponovo kroz baraž tražiti put na Svetsko prvenstvo.

Alvaro Negredo i Huan Mata su golovima protiv Gruzije potvrdili trijumf Španije u grupi, i novi rekord sa 52 meča bez poraza kod kuće, dok je Francuska nadigrala Finsku golovima Riberija, autogolom Toivia i pogotkom Karima Benzeme, prvog posle nekoliko hiljada minuta u nacionalnom dresu.

Grupa I:
Španija – Gruzija 2:0
Negredo 26, Mata 61
Francuska – Finska 3:0
Riberi 8, Toivio 76ag, Bentema 89

Tabela: Španija 20, Francuska 17, Finska 9, Gruzija 5, Belorusija 4.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 20, 2013 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sreda 20.11.2013. | 10:13
Koga nećemo gledati u Brazilu?
Izvor. B92 | AK

Poznati su praktično svi učesnici Mundijala 2014, pa je jasno i koga od velikih fudbalskih zvezda nećemo gledati u Brazilu.
Beta/AP
Beta/AP

Zlatan Ibrahimović se priključio nekolicini fenomenalnih igrača koji neće biti deo svetske elite sledećeg leta. Najveće ime među njima je svakako najskuplji fudbaler sveta svih vremena Garet Bejl.

Na ovu listi mogli bi da stavimo i kapitena Srbije Branislava Ivanović, najbolji golman koji će propustiti Mundijal je Petr Čeh, a nećemo moći da gledamo ni Roberta Levandovskog.

Neće biti ni velikih uzdanica Crne Gore, zvezda Mančester Sitija i Juventusa, Stevana Jovetića i Mirka Vučinića. Ostaćemo uskraćeni i za fenomenalnog danskog plejmejkera koji igra za Totenhem Kristijana Eriksena, potom Jermena iz Borusije Dortmund Henriha Mhitarjana, zatim beka Bajerna iz Austrije Davida Alabu.

Ne treba zaboraviti ni slovenačkog golmana Samira Handanoviča, potom Slovaka Mareka Hamšika, ali će mnogi žaliti i za još nekoliko Srba, Nemanjom Matićem, Nevenom Subotićem i Matijom Nastasićem, koji su među najskupljim fudbalerima Evrope.

Ko će vam još nedostajati na Svetskom prvenstvu u Brazilu sledećeg leta?

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> Kvalifikacije za SP 2014, Grupa A Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon