www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

prevod na njemacki
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~
::  
Autor Poruka
bLackLady
►∞ bLack eviL witch ∞◄
<b>►∞ bLack eviL witch ∞◄</b>



Godine: 44

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 13735
Mesto: Daleko od svih, u carstvu tame...

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 05, 2009 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam neki stručnjak, ali pronašla sam ti par sastava....
Samo se nadaj da ti ih i profesorka neće pronaći Wink

1)Der Ehrenplatz unter den berühmten Persönlichkeiten, die ihre unauslöschliche Spur in der Geschichte der Karlsbader Region hinterließen, gebührt dem Fürsten der Dichter Johann Wolfgang Goethe. Goethe fand vor allem an Karlsbad Gefallen, das er in den Jahren 1785 – 1823 insgesamt dreizehn Mal besuchte. In Karlsbad verbrachte er fast 3 Jahre seines Lebens und die Stadt wurde ihm zur Inspiration für so manches literarische Werk. Goethe unternahm häufig Ausflüge nach Loket (Elbogen), Andělská hora (Engelhaus), nach Horní Slavkov (Schlaggenwald) und Jáchymov (Joachimsthal). Ebenso war er von Mariánské Lázně (Marienbad) bezaubert. Eine gewisse Zeit überlegte er sogar, sich auf Dauer in Karlsbad niederzulassen, im Hause Zlatá studna (Zum Goldenen Brunnen) in der Nähe des Grandhotels Pupp. Die heutigen Besucher der Karlsbader Kureinrichtungen begegnen Goethes Namen beinahe auf Schritt und Tritt; sie finden ihn auf Gedenktafeln und auch einer der schönsten Kurwanderwege führt über den Goethesteig.

2)Fryderyk Chopin, der geniale Musiker, besuchte in unserer Region vor allem Marienbad und Karlsbad. In Böhmen weilte er insgesamt vier Mal und das Andenken an ihn ist bis heute sehr lebendig. Im Jahre 1959 wurde die Fryderyk-Chopin-Gesellschaft in Marienbad gegründet, die das Vermächtnis des Künstlers behütet und die Entstehung der Chopin-Gedenkstätte initiierte. Alljährlich im August ist Marienbad Gastgeber der Musiker und Künstler, die zum Chopin-Festival anreisen, das nicht nur ein Fest der Musik ist, sondern auch von Ausstellungen der bildenden Kunst begleitet wird, da Chopin unter den bildenden Künstlern viele Freunde hatte.

3)Albrecht von Wallenstein (Waldstein), böhmischer Adliger und Heerführer, gehörte zu den widersprüchlichen Persönlichkeiten unserer Geschichte, die ihn in einem Atemzuge als Verräter und auch Helden bezeichnet. Im Jahre 1625 wurde er zum Oberbefehlshaber der kaiserlichen Armee ernannt und erhielt den Titel des Herzogs von Friedland. Seine militärischen Erfolge sowie seine Macht brachten ihm das Angebot Schwedens und Frankreichs zur Schaffung einer Allianz und zur Hilfe bei der Erlangung des böhmischen königlichen Throns. Wallenstein lehnte ab, dennoch enthob ihn der gut informierte Kaiser Ferdinand II. von Habsburg der Befehlsgewalt über die kaiserliche Armee und erklärte ihn zum Verräter. Am 25. Februar 1634 wurde Wallenstein in Cheb (Eger), wo er sich offensichtlich anschickte, mit den Schweden eine Vereinbarung zu schließen, von seinen eigenen Leuten ermordet.

4)Božena Němcová, eine der herausragendsten Persönlichkeiten des kulturellen Lebens in Böhmen zur Mitte des 19. Jahrhunderts, weilte im Jahre 1846 in Františkovy Lázně (Franzensbad). Sie war sechsundzwanzig und litt unter der Ehe mit dem Kommissär der Finanzwacht Josef Němec. Aus ihrer Korrespondenz ist ersichtlich, dass die erschöpfte junge Frau mit Franzensbad als Ort der Erholung eine gute Wahl getroffen hatte, der ihr eine gute Quelle der Inspiration zum Schaffen war. Das Kurmilieu wie auch die Zusammensetzung der Gesellschaft beschrieb sie in ihren Feuilletons.

5)Marie Curie-Sklodowská, Trägerin des Nobelpreises für Physik und Chemie, verfiel dem Zauber der Joachimsthaler Pechblende, aus der sie in Zusammenarbeit mit ihrem Gatten Pierre Curie die Elemente Polonium und Radium zu isolieren vermochte. Dank der Initiative des Joachimsthaler Oberhauptmanns erlangte sie zu Forschungszwecken die erforderliche Menge an Gestein und im Jahre 1925 stattete sie Joachimsthal selbst einen Besuch ab. Sie interessierte sich rege für die dortige therapeutische Behandlung und ihre Erkenntnisse trugen zur qualitativen Verbesserung der Kuranwendungen bei. Die Arbeit mit der Joachimsthaler Pechblende wurde ihr zum Verhängnis, im Jahre 1934 verstarb sie in Paris an der Strahlenkrankheit.

6)Karl IV., einer der größten böhmischen Herrscher, der die böhmischen Lande auf das Niveau der entwickeltsten Gebiete Europas anhob, hatte zu unserer Region ein enges Verhältnis. Einer bekannten Sage nach entdeckte Karl IV. bei der Jagd auf einen Hirsch die heißen Quellen und beschloss, hier eine Stadt zu gründen. Allerdings hat die seriöse Geschichtsforschung bestätigt, dass am Ort des späteren Karlsbads bereits im 13. Jahrhundert Menschen lebten und die heilsamen Wirkungen der Thermalquellen wahrscheinlich gut kannten. Im Jahre 1370 erteilte Karl IV. dem damaligen Siedlungsort die Rechte und Freiheiten, die in der nahen Umgebung wohl nur die königliche Burg Loket (Elbogen) genoss. Diese war auch das häufige Ziel der königlichen Besuche. Karl IV. begab sich einerseits in der Umgebung auf die Jagd, zum anderen hatte er hier auch Staatsangelegenheiten zu erledigen. Im Jahre 1370 gründete der Herrscher Kraslice (Graslitz), eine Stadt des Bergbaus, der Förderung von Kupfer, Silber und Blei. An den Aufenthalt Karls IV. in unserer Region erinnern viele denkwürdige Stätten, unter anderem trägt einer der vier Aussichtstürme, die Karlsbad umgeben, seinen Namen.



_________________
Ko voli, nek izvoli... ali ne garantujem za vašu bezbednost...
 
am3r
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 28 Avg 2008
Poruke: 10

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 4:11 pm    Naslov poruke: pismeni iz njemackog Na vrh strane Na dno strane

Dali ima neko aktivan da mi prevede jedan tekst sa bosanskog na njemacki? Ako ima ja cu ga na pisat pa vi prevedite. . . .
inace pismeni mi je iz njemackog u utorak a danas je nedelja. . .
teme su mi
meine familie i
ich und meine freunde
ja cu smislit jednu veceras na bosanskom[(srpskom)isto sr**je samo drugo pakovanje] pa ko mogne da mi prevede na njemacki. . . Hvala unaprijed
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad ucis jezik ucis ga zato da nesto naucis, zar ne? A sa time sto ti pises na srpskom (bosanskom) neki sastav pa ti ga drugi prevode, nista ne postizes ... Wink

Ali ajde, napisi sta zelis da se prevede pa da vidim da li ti mogu pomoci Smile

_________________
I dižem glavu gore, kao ratnik što ide u boj. Dok vetar šiba u lice, ja odlazim stari moj ...
 
am3r
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 28 Avg 2008
Poruke: 10

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 4:39 pm    Naslov poruke: evo teme koju treba prevesti na njemacki Na vrh strane Na dno strane

Dosao je i taj dan. Dan rastanka sa mojim prijateljima. Zadnji dan presjeden u istoj skolskoj klupi, okuzen istim pogledima, istim osmjesima. Danas se rastajemo. Svako ide svojim putem, svako svojom stazom. Bez vagona manje, bez onoga tko ce nas znati nasmijati, s kime smo se najvise svadjali i smijali, plakali i grlili. Onoga tko je bio blizu pravoga prijatelja. Vidjet cemo se mi. Ipak zivimo u istom gradu, ali onaj osjecaj kad ulazis u razred i kad znas da ce te cekati prijatelji. Kad znas da tu pripadas. Kad znas tko sjedi u kojoj klupi, kad znas tko ce sta reci, kad znas koji ce profesor sta odgovoriti. Kad znas gdje si i s kim si. I onaj osjecaj kad prodjemo pored skole i kad znas da to vise nije tvoja skola. Mnogo godina smo sarali klupe i pisali svoja imena. Mnogo godina smo se po hodnicima i ucionicama ganjali, svadjali, lagali ali se i dobro zabavljali. Bili smo najgori ali barem ce nas pamtiti. Doslo je vrijeme da kazemo zbogom i krenemo na put bez povratka. Snaci cemo se mi kao i za sve ostalo. Sjecam se svih nasih svadja, neopravdanih sati, gadjanja, bilo papiricima ili gumicama... svih nasih izleta, dvije ekskurzije, ljubavi.Nismo bili razred za primjer.. ali bili smo legende, i to cemo ostati, bar dio nas. Ostaje stisak ruke i onaj stari pogled. Za sva vremena biti cemo prijatelji… oni prijatelji iz skolskih klupa.The End

ma oovo mi je prva godina njemackog...a tesko je za godinu dana nauciti napisati pismeni...a imam iz njemackog 4 i 4 i treba mi za prosjeka dobra ocjena....evo ko moze neka prevede
 
bubasvaba92
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 10 Maj 2009
Poruke: 2
Mesto: brcko

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 7:37 pm    Naslov poruke: online Na vrh strane Na dno strane

imal ko da prevede ovo i meni je nesto slicno potrebno?
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 7:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^molila bih te da ne spamujes po forumu i sa ovim nickom jer ce proci isto kao i prosli Wink ako neko bude u mogucnosti da prevede, sigurno ce to uraditi, a do tada malo strpljenja Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
deja10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 14 Maj 2009
Poruke: 5
Mesto: BACKA PALANKA

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 27, 2009 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja cu biti dosadan pa ako je neko voljan da mi prevede ovih desetak recenica ne nemacki jezik. Hvala unapred.
Zovem se Dejan, imam 19 godina i zivim sa mojom porodicom u Novom Sadu. Stanujemo u dvospratnoj kuci sa velikim dvoristem i zelenom bastom. Zivim sa ocem, majkom i mladjim bratom. Moj otac je radi kao vojno lice u vojsci Srbije, majka mi je domacica a moj brat je student. Takodje i ja sam student ekonomije na prvoj godini. Kada zavrsim sa svojim svakodnevnim obavezama posvetim se svom hobiju, a to je sviranje gitare. Moja kuca je velika i ima 8 soba i to u prizemlju ima veliku i svetlu dnevnu sobu, kuhinju, kupatilo, gostinsku sobu i pogled iz nje na vrt. Na spratu se nalazi jos jedno kupatilo, spavaca soba i bratovljeva i moja soba. Moja soba je srednje velicine i u njoj se nalaze krevet. orman, radni sto, kompijuter, tepih, ogledalo. Iz nje se pravo izlazi na terasu sa koje imam pogled na ulicu. Ipak veoma retko izlazim na terasu zato sto je ulica bucna i prometna. Very Happy

_________________
SLEDIMO DUH SVOJIH PREDAKA
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 28, 2009 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

deja10 je napisao/la sledeće:
I ja cu biti dosadan pa ako je neko voljan da mi prevede ovih desetak recenica ne nemacki jezik. Hvala unapred.
Zovem se Dejan, imam 19 godina i zivim sa mojom porodicom u Novom Sadu. Stanujemo u dvospratnoj kuci sa velikim dvoristem i zelenom bastom. Zivim sa ocem, majkom i mladjim bratom. Moj otac je radi kao vojno lice u vojsci Srbije, majka mi je domacica a moj brat je student. Takodje i ja sam student ekonomije na prvoj godini. Kada zavrsim sa svojim svakodnevnim obavezama posvetim se svom hobiju, a to je sviranje gitare. Moja kuca je velika i ima 8 soba i to u prizemlju ima veliku i svetlu dnevnu sobu, kuhinju, kupatilo, gostinsku sobu i pogled iz nje na vrt. Na spratu se nalazi jos jedno kupatilo, spavaca soba i bratovljeva i moja soba. Moja soba je srednje velicine i u njoj se nalaze krevet. orman, radni sto, kompijuter, tepih, ogledalo. Iz nje se pravo izlazi na terasu sa koje imam pogled na ulicu. Ipak veoma retko izlazim na terasu zato sto je ulica bucna i prometna. Very Happy

Ich heiße Dejan, bin 19 Jahre alt und lebe in Novi Sad mit meiner Familie. Wir wohnen im zweistöckigen Haus, umgeben vom großen und grünen Garten. Ich lebe mit meinem Vater, meiner Mutter und meinem jüngeren Bruder zusammen. Mein Vater arbeitet als Mititärangehöriger in der Armee Serbiens, meine Mutter ist Hasufrau und meine Bruder ist Student. Auch ich bin Student - Student der BWL im ersten Semester. Wenn ich meine täglichen Verpflichtungen beende, so widme ich mich meinem Hobby und das ist Gitarre spielen. Mein Haus ist groß, es hat 8 Räume. Im Erdgeschoss befindet sich das große und helle Wohnzimmer, die Küche, das Gästezimmer aus welchem man einen herrlichen Blick auf den Garten hat. Im Obergeschoss befindet sich noch ein Bad, das Schlafzimmer und das Zimmer meines Bruders und mir. Mein Zimmer ist mittelgroß und dort befinden sich mein Bett, ein Kleiderschrank, ein Arbeitstisch, ein Computer, ein Tepich, ein Spiegel. Aus diesem Zimmer hat man den direkten Zugang zur Terrasse von welcher ich einen Blick auf die Straße werfen kann. Trotzdem gehe ich sehr selten auf die Terrasse, da die Straße sehr laut ist und ein reger Straßenerkehr herrscht.

To je prevod od mene. Mozhda neko prevede drugachije. Srecno. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
rasoj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 16 Nov 2008
Poruke: 1
Mesto: Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 23, 2013 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Frau Hütt tröstete ihn, versprach ihm ein neues schönes Röcklein und brief einen Diener, der sollte weiches Brot nehmen und ihm damit Gesicht und Hände reinigen. Kaum aber hatte dieser angefangen mit der heiligen Gottes-Gabe so sündlich umzugehen, so zog ein schweres, schwarzes Gewitter daher, das den Himmel ganz zudeckte, und ein entsetzlicher Donner schlug ein. Als es sich wieder aufgehellt hatte, da waren die reichen Kornäcker, grünen Wiesen und Wälder und die Wohnung der Frau Hütt verschwunden und überall war nur eine Wüste mit zerstreuten Steinen, wo kein Gras mehr wachsen konnte, in der Mitte aber stand stand Frau Hütt, die Riesenkönigin, versteinert und bleibt so stehen bis zum Jüngsten Tag.
In vielen Gegenden Tirols, besonders in der Nähe, von Innsbruck, erzählt man bösen Kindern die Sage zur Warnung, wenn sie sich mit Brot werfen oder sonst Übermut damit treiben. „Spart euer Brot, heiβt es, für die Armen, sonst ergeht euch wie der Frau Hütt.


Moze li mi neko prevesti.Hitno je.Hvala unaprijed Smile

_________________
Cao Raso
 
lela999
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 24

Datum registracije: 20 Apr 2014
Poruke: 1

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 20, 2014 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moje zadnje putovanje bilo je u Hrvatsku.Isla sam u jedno malo mjesto Malu Dubu.Nalazi se na obali mora.Ostali smo sedam dana .Putovali smo autom .Samnom su isli moja mama, tata i mladja sestra Isidora. U putovanju pridruzio nam se moj ujak sa svojom porodicom.U Malu Dubu se putuje oko 5 sati. Krenuli smo rano ujutro .Bilo je 6 sati.Tokom putovanja stali smo par puta da pojedemo sendvice, i popisemo sokove.Na more smo stigli oko 10 sati .Odmah smo se smjestili. Moje sestre i ja smo otisle na plazu kupati se.Poslije su nam se pridruzili odrasli. Cijeli dan smo bili na plazi i zabavljali se. Kada se smracilo vratili smo se u apartman. Isidora i ja smo poslije otisle razgledati mjesto.Nakon toga isle smo spavati. Drugi dan smo rano ustali,doruckovali i otisli na drugu plazu koja se nalazi u Velikoj Dubi blizu apartmana .Narednih dana zabavljali smo se u Maloj Dubi. Plivali ,ronili,trazili skoljke...Svako vece smo isli u razlicita mjesta, u Makarsku, Brela ,Igrane,Baska Voda.. Na plazi smo se zabavljali igrajuci karte i odbojku u vodi .Za ruzak smo jeli picu i pili sok. U Maloj Dubi probala samo mnogo sladoleda .Sedmi dan smo se spakovali i krenuli. Stigli smo kuci nakon 4 sata putovanja. Docekali su nas baka i djed .Na putu je bilo super.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~ -> prevod na njemacki Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon