www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vršnjačko nasilje boli i posle 40 godina
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 22, 2014 4:58 pm    Naslov poruke: Vršnjačko nasilje boli i posle 40 godina Na vrh strane Na dno strane

Osobe koje su u detinjstvu bile žrtve vršnjačkog nasilja i 40 godina kasnije osećaju telesne, psihičke i socijalne posledice, pokazalo britansko istraživanje.

Studija koja se bavi posledicama vršnjačkog nasilja pretrpljenog u detinjstvu i ranoj mladosti pokazuje da su one "trajne i duboke" i da su osobe koje su kao mlade bile zlostavljane i u dobi od 50 godina slabijeg telesnog i psihičkog zdravlja, kao i kognitivnih sposobnosti.

"Posledice su vidljive i posle četiri decenija... takve osobe imaju zdravstvene tegobe, otežano obavljaju društvene aktivnosti, a prisutne su i ekonomske posledice", ističe Riju Takizava, vođa studije sprovedene na Institutu za psihijatriju pri Kraljevskome koledžu u Londonu.

Rezultati objavljeni u američkom specijaliziranom časopisu "American Journal of Psychiatry" potiču iz britanske nacionalne studije o razvoju deteta i uključuju podatke o svoj deci rođenoj u Engleskoj, Škotskoj i Velsu u istoj sedmici 1958. godine.

Studija je pratila 7.771 dete čiji su roditelji otkrili da je bilo izloženo vršnjaškom nasilju u dobi između sedam i 11 godina. Taj uzorak pratili su do 50. Godine starosti.

Više od četvrtine ispitanika, 28 odsto, bili su zlostavljani povremeno, a 15 odsto često, pokazuje studija.

Ta je studija pratila i druge pokazatelje, kao što je koeficjent inteligencije deteta, emocionalne problem, probleme u ponašanju i uključenost roditelja u mališanove teškoće. Utvrđeno je da su deca koja su često bila žrtve vršnjačkog nasilja sklonija depresiji, anksioznosti i pomisli na samoubistvo.

Osim toga, žrtve vršnjačkog nasilja češće postižu niže ocene, teže ostvaruju vezu s partnerom i imaju manje izglede za kvalitetan život.

Muškarci koji su kao deca bili žrtve vršnjačkog nasilja imaju veće izglede da budu nezaposleni i manje zarađuju.

Autori ističu kako je važno odbaciti shvatanje da je zlostavljanje od strane vršnjaka tek neizbežan deo odrastanja.

"Učitelji, roditelji i oni koji odlučuju moraju biti svesni da ono što se događa na školskom igralištu ima dalekosežne posledice", ističe Luis Arseno iz Instituta za psihijatriju pri Kraljevskom koledžu u Londonu.

(MONDO)


 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 23, 2014 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja kad sam bio mali ....bio sam veliki nasilnik Rolling Eyes najveci nasilnik u generaciji... Razz Laughing Laughing Laughing
ja sam sve redom vrsnjake maltretirao... Rolling Eyes i ispred zgrade... i u skoli....
dobro ne bas u skoli... :roll:uglavnom ispred i iza i oko skole... Rolling Eyes i na putu od i do skole... Neutral

i neam nikakvih posledica..msm ovih sto pise ovdje u ovo tekstu Neutral

salim se ja malo... :mrgreen:ali samo malo Laughing Laughing Laughing

nije to lijepo...ali jbg...da nisam ja sve maltretirao oni bi mene maltretirali... Rolling Eyes
i onda bi se mogao pronaci u ovoj temi... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

mene je tata ljepo vaspitao..i reko.. Rolling Eyes
kad me jedan debeli jednom prebio malo...tad sam bio 5/6 razred...

ja dosao i placem... jbg dijete..a stari dosao na redovno...
i spavo je.
.ja ga probudio i kmezio...i rekoa....istuko me ovaj ...debeli.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

tad sam ja bio jos uvijek dijete za primjer... Rolling Eyes mogao sam pobjediti na kviskoteci...
sve pogodim i ne treba mi kvisko... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

i stari nako iza sna ..izletio... prepao se... sta je bilo..
a meni nos razbijen.i majica sva poderana... Neutral

i ja tako njemu kaze...trazci ocinsko razumjevanje i zagrljaj... Neutral
i naravno da ode i da izvuc usi onom debelom smradu.. Rolling Eyes
i naravno da mu i tatu isuta ....posto mu je i tata bio debeli smard...i smijao se na balkonu..dok je ovaj mene mlatio.. Rolling Eyes

i naravno doslo je do neprevvidjenog preokreta u desvanju... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
umjesto sazaljenja..dobio sam cvoku u po tintare..
glava mi i sad nakon x g zvoni Rolling Eyes kad se sjetim cvoke... Rolling Eyes

elem ta cvoka i jadan samar i jedno dva prutica su sve sto se tice nasilja nad djetetom u porodici Rolling Eyes Laughing Laughing pri mom vaspitanju... Neutral
iako moj stari i sad kaze da je trebalo da me mlati svaki dan... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
sta sam sve mu radio... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
i reko je da bog da da meni zabac to nikad ne bude radio... Neutral
eto toliko je to bilo zafrkano Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

i rekao je sta cmizdris tu icko mala... Rolling Eyes
prekini..nemoj vise da te cujem.... Neutral
i odveo me u kupatilo i sredio mi nosic..i skinuo krpe od majice..
i pitao ....pa dokle ce taj debeli mali smrad da te maltretira... a... Shocked

idi uzmi kamen...najveci koji nadjes... Rolling Eyes i idi pogodi ga u glavu.. Shocked
odma sad..ajde mrs napolje... Rolling Eyes

i sta cu ja ..dosta je vise stvarno bilo... Rolling Eyes
uzo sam kamen velicine nojevog kuhanog jajeta... Rolling Eyes
i trazio debelog smrada..po livadici i i na stadionu i nasim stekovima.. ali ga nije bilo.... Neutral

i onda sam ga sacekao da izadje..
i lijepo zbicio kamencinom... srecom ne u vugla... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
nego u rame... Evil or Very Mad Razz

i ukino ga s nogu.. Neutral

.i naravno onaj sav bjes u meni...koji se nakupio u par godina koliko me majmun maltretirao... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
ja sam njega izlemao rukicama i nogicama... Rolling Eyes on nije 10 dana izasao napolje...niti je isao u skolu... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

bilo je tu problema...ali ujak mi je bio tito tada u supu...a tetka sudija u sudu.. Rolling Eyes a djed je bio djed ....s njim se niko normalan nikad nije zajebavao Rolling Eyes
pa su ispusili tuki.... Rolling Eyes

i tu je sve pocinje...sto nije nikako trebalo da poicne... Neutral Laughing Laughing Laughing Laughing
pandorina kutija je otvorena bila... Neutral i isikocio je mali krepalica Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing i nahebao se svima matere./.. Rolling Eyes

tu su nastali problemi za cijeli svet oko mene... Neutral njesra je postalo moj svakodnevni zivot... Neutral
tukao sam se i po 5 puta na dan...i sa starijim od sebe..po par goidina...
da da tukao sam i srednjskolce tada... Neutral
maltretirao sve zivo...bio omiljen starijim pravim olosima...pravi olos mali sam bio... Rolling Eyes

eto kad su me morali na kraju strpat u vojnu skolu..... Rolling Eyes
nisu vise mi mogli nista... Rolling Eyes

i fala im od srca za to.. Wink i ko zna da l bi do sada i ziv bio...da to nisu uradili... Rolling Eyes
i tu su od mene napravili covjeka.. Wink
.svu onu moju agresiju i onaj bijes..i muda...i ludilo mladalacko...su usmjerili na pozitivne stvari...pa sam cak bio i primjer za sledece klase... Mr. Green

poouka..nasilje stvara jos vece nasilnike..iskorjenite nasilje i nece biti nasilnika... Wink

Mr. Green Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Vršnjačko nasilje boli i posle 40 godina Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon