www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto se dečaci (ne) igraju autićima?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 30, 2013 7:44 am    Naslov poruke: Zašto se dečaci (ne) igraju autićima? Na vrh strane Na dno strane

Zašto se dečaci (ne) igraju autićima?

Dečaci koji su u materici bili izloženi visokom nivou često upotrebljavanih hemikalija ređe se igraju igračkama tradicionalno namenjenim za dečake, poput automobilčića, i ređe učestvuju u dečjim tučnjavama.



Britanski naučnici Medicinskog centra Univerziteta Ročester istraživali su efekte izloženosti dvema često upotrebljavanim hemikalijama poznatima pod nazivom ftalati, koje se često upotrebljavaju u različitim vrstama plastike.

Istraživanje, u kome je učestvovalo 145 dece predškolskog uzrasta, pokazalo je da sinovi majki koje su imale visok nivo tih hemikalija u urinu pre rođenja deteta manje uživaju u grubim igrama i nestašlucima.

Ftalati su hemikalije koje imaju anti-androgeni efekat i stručnjaci su često izražavali zabrinutost zbog toga što smatraju da izloženost tim hemikalijama tokom boravka u materici može da utiče na razvoj muškog mozga.

Inače, ftalati povećavaju fleksibilnost i trajnost mnogih plastičnih proizvoda, uključujući dečje igračke, medicinska pomagala, razne vrste tekstila i pakovanja.

Rezultati istraživanja objavljei su u časopisu "Journal of Andrology".



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 14, 2013 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta ce se igrati auticima..kad imaju kompjutorske igrice...
igra auticima ne uzbuduje ih kao neka igrica..u kojoj idu i ubijaju cudovista...demone i sta znam...

moderno doba... pravi tabuom sto se mama i tata ljube pred djecom... Rolling Eyes
a normalno je igrati igrice u kojima u jednom nivou mozes vidjeti nasilja i gadosti...morbidnih...
vise nego ja sto sam ga vidio za cijeli svoj zivot...

djeca danas nemaju maste...ne mastaju i ne sanjaju...ne znaju ni da se igraju.da osmisle sebi igru i zabavu...
elemveliki im svjesno...modernom tehnologijom razbijaju i mastu..
da se kao ne bi razocarala..ta mala djeca.... kad vide stvarnost..

sta ima veze..i ja sam sanjao i mastao..sanjam i mastam i dan danas...
sanjajuci i mastajuci...sam naucio koje snove mogu da ozivim a koje trebam
da ostavim da budu i dalje san...

a to kad ne znas..da razlucis...lako u zivotu nadrapas...

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
forumaskolega
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2014
Poruke: 24
Mesto: Berlin

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 26, 2014 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djeca seu zadnje vrijeme igraju samo na racunarima, tuga ziva.

_________________
Srdacni pozdravi svima drugarima sa Domaci.de
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Zašto se dečaci (ne) igraju autićima? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon