www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smisao zivota???
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 20, 2008 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh, iako mnogi kažu da je antička filozofija života ''totalno (...ubaciti reč...) '' po meni se smisao života krije baš u filozofiji epikurejaca:

''Život je jedan jedini, i valja ga provesti u slavu slobode pojedinca. Život treba voditi tako da se izbegavaju iracionalni strahovi od bogova i smrti, a sve radi sreće koja je ''odsustvo nemira'' (ataraxia). 'Treba težiti za istinom koja nam život može učiniti srećnim, dakle mudrim, pravednim i poštenim. Ona je brana ili zid od spoljnih nesreća, strahova i nemira.''



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Dean33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 23 Mar 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 3:55 pm    Naslov poruke: ljubav Na vrh strane Na dno strane

Smisao zivota je ljubav ali realna ljubav prema ljudima koji su oko vas i sa vama ali i za ostale...ne neka fantazija

_________________
Dean33
 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smisao zivota je ljubav.ti,bas takav kakav si,moras znati da si specifican,moras znati da je svako bice,jedno istinsko i neponovljivo umetnicko delo prirode.moras ziveti jer sposoban si da volis,to je tvoja misao na ovoj planeti.podari ljubav i cini druge srecnim.davanje je najveca radost,ciniti druge srecnim je Boziji dar. Wink

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
zucica
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Maj 2010
Poruke: 301
Mesto: Odžaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 10, 2010 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smisao života je ljubav prema svom bližnjemu (onako kako je zapisano u svetom pismu). To (mene bar) čini srećnim, a kažu što sreću više juriš ona ti sve više izmiče, a što je više pružaš drugima, ona ti se vraća.

_________________
KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ŽIVOT
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 17, 2010 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smisao zivota je da te drustvo voli...zene, seks, alkohol, provod...veselje, smijeh...
da nadjes sebi osobu s kojom ces moci bez zivciranja da provodis vreme..
pa brak( to odgadjati dok god mozes), stvaranje novog zivota...i posle toga jos tridesetak godina zivota u smijehu i veselju...( ko se moze smijat u braku)
da nasmijan i veseo umres...jer onda znas da si ostavio trag iza sebe...
to je moj smisao zivota... Laughing Laughing Laughing
ostaviti trag iza sebe...da te se ima ko sjeti, kad nebude imao pametnija posla... Mr. Green

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
ulemek mile
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 17 Maj 2011
Poruke: 5

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2011 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav je smisao zivota. Smile
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 21, 2011 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne pitam se više šta je smisao mog života. Ili nečijeg tuđeg. Sa takvim pitanjem je jako teško ići kroz život i dok se mi pitamo i tražimo smisao svog postojanja, taj isti život prolazi pored nas, ne vidimo njegovu ljepotu, ne uživamo u danu, u prijateljima, u svemu onom lijepom što nam život daje svaki dan.
Da, ima tuge na tom našem životnom putu, ima mnogo boli, mnogo tragedije...ali to je život, to je ono što nas čini jačim, ako nas ne ubije. Smisao života ne treba tražiti, malo ih je koji su ga našli, a kada ga nađu, šta dalje? Da li tim prestaju i živjeti? Da li poslije tog smisla opet traže neki drugi smisao?
Ne znam. Ne pitam se. Živim, dajem i uzimam koliko mogu i koliko to moja savjest dozvoljava, budim se i liježem, radim, volim ... sve to ima svoj smisao.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Katarinche93
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 25 Nov 2008
Poruke: 227

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 19, 2011 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm... Smisao zivota... Svako novo jutro, svako novo popodne, svako novo vece... Svaki treptaj oka, svaki osmeh. Svaka pesma ptice, zelenilo prirode. Svi oni ljudi koji su u tvom zivotu. Svako novo SADA!
Radovati se svakom prezivljenom danu.
Smisao zivota je u nama. U nasoj glavi. Ako mi zelimo da bude lep, bice. Ako zelimo da placemo, plakacemo. Ako kukamo nad svojom sudbinom, onda gubimo smisao.
Zivot je lep i vredi ga ziveti!

_________________
Gazila, rusila, palila, slavila
padala, puzala, plakala, trazila
volela, ljubila, lagala gomilu ja
al' tebe nisam nasla nikada...
 
Vermerova
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Okt 2011
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 08, 2011 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smisao života je odlaganje smrti.

_________________
Memento mori!
 
Sicva
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 27 Nov 2003
Poruke: 13261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 18, 2014 8:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stalno živimo za nešto što tek treba da se desi-npr da završiš jednu školu, pa drugu, pa da se zaposliš, pa oženiš, i tako u beskonačno. Uvek ima neki razlog za život, nešto što nas stalno vuče napred, i ne da nam da potonemo Very Happy
 
filosofskibl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Sep 2015
Poruke: 13
Mesto: bl

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2015 1:36 am    Naslov poruke: smisao Života Na vrh strane Na dno strane

smisao života je sam Život
sam svoj smisao
sve drugo je iluzija postojanja
u odrazu ogledala
refleksija

_________________
www.filosofski.blogspot.com
 
ida_ri
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 25 Maj 2012
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 19, 2015 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smisao zivota je prebanalno pitanje tj. to je pitanje koje uopce nema smisla ni postaviti ni pitati ga se.. Uostalom ako i imate odgovor za svakog je on individualan
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Smisao zivota??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  sledeća
Strana 15 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon