www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sarplaninac!
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Životinjsko carstvo ~
::  
Autor Poruka
MarijaDuKiBuc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 21 Nov 2008
Poruke: 24
Mesto: *****

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2012 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

djokili je napisao/la sledeće:
To su najgluplji psi na svetu, i kontaktom i bez njega nemozes da ih naucis nicemu! Glupi su ko noc!!! Kad porastu mogu biti veoma agresivni, oni nisu tvrdoglavi nego glupi!!!


Zloky je napisao/la sledeće:
Dobro si rekao imam ja jednog,nemože da nauči bez kontakta,stvarno je glup,kad prođe porad mene,nekad kad ga zovnem,pogleda me isto ko da bi mi rekao,"Aj bola briši" Smile


Gospodin Obrad Djokic, ko poznaje Svet Dresure, onda poznaje ovog coveka:
http://www.youtube.com/watch?v=YwPweVzUFvs
Ne postoji glup pas, vec nedovoljno naucen covek po tom pitanju!


E posle ovih komentara da se predstavim:
Moje je ime vec vidite, inace sam veliki ljubitelj Sarplaninske rase, mada u zadnje vreme i manje aktivno se bavim sa njima, ali za sada imam jednu zenku i okolini mojoj mnogo pasa koji vode poreklo od njih.

Ako ste raspolozeni na ovom linku mozete saznati nesto vise o ovoj rasi, o mojim psima, a i razmeni misljenje od strane odgajivaca Sarplaninaca.
http://sarplaninci.gacikdesign.com/viewtopic.php?f=1&t=120&sid=d50bd70718a7de35c39e85d94da19bcb

Ako nekog nesto interesuje, neka pita:



_________________
******
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 14, 2013 12:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Istraživanje pokazalo: Ljudi više žale zlostavljanu životinju nego čoveka

Ljudi imaju više saosećanja za zlostavljanu štenad nego za ljude, pokazalo je najnovije istraživanje. S druge strane,. međutim, empatija prema deci koja su žrtve bilo kakvog maltretiranja jednaka je onoj koja se oseća prema psima.



Ljudi doživljavaju životinje kao ranjivije

U studiji koja se bavila ispitivanjem nivoa empatije kod ljudi učestvovalo je 240 studenata, a svaki od njih je trebalo da pročita jednu od četiri verzije fiktivnog novinskog članka o brutalnom prebijanju.



Žene su empatičnije od muškaraca


Istraživanje je pokazalo da viši stepen empatije pokazuju žene nego muškarci, ali se ovaj, kao ni ostali rezultati ove studije, ne može uzimati zdravo za gotovo s obzirom na to da su ispitanici bili isključivo studenti.

Svi tekstovi bili su identični, a razlikovali su se jedino po tome ko je u priči žrtva: dete, odrasla osoba u tridesetim godinama, štene i šestogodišnji pas. Potom su ispitanici rangirali nivo saosećanja koje osećaju rpema žrtvama.



Rezultati pokazuju da je empatija viša u slučaju deteta, šteneta i psa, nego odraslog čoveka, a iako su istraživači prethodno pretpostavili da će saosećajnost biti uslovljena godinama žrtve, to ipak nije bio slučaj.



- Kad se radi o ljudima, onda godine igraju ulogu u osećaju sažaljenja. Međutim, kod životinja to nije slučaj. To pokazuje da ljudi na odraslog psa gledaju kao na ranjivo biće i to u mnogo manjoj meri nego na odraslog čoveka koji je žrtva zločina - izjavio je Džek Levin, jedan od naučnika koji su vodili ovu studiju.



Istraživači su se složili da bi slična situacija verovatno bila i sa drugim životinjama, recimo mačkama, kojima čovek pripisuje ljudske osobine.

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 21, 2016 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ih obozavam ih..i njih i tornjake....
drugar ima dva ....ko konji su ogromni Rolling Eyes
samo ne valja sto se ne da daju cupoati za "grivu" ..'oce ruku da odgizu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
msm nece meni... Rolling Eyes mene se boje...pobjegnu u "kucice"...i cvile sve dok se ne udaljim par kilometara Rolling Eyes
nego tako..sve druge ljude... hoce da gricnu Rolling Eyes

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
Zaljubljenik u šarce
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 02 Jan 2018
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 02, 2018 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

marijadukibuc je napisao/la sledeće:
djokili je napisao/la sledeće:
to su najgluplji psi na svetu, i kontaktom i bez njega nemozes da ih naucis nicemu! Glupi su ko noc! ! ! Kad porastu mogu biti veoma agresivni, oni nisu tvrdoglavi nego glupi! ! !


zloky je napisao/la sledeće:
dobro si rekao imam ja jednog,nemože da nauči bez kontakta,stvarno je glup,kad prođe porad mene,nekad kad ga zovnem,pogleda me isto ko da bi mi rekao,"aj bola briši" Smile


gospodin obrad djokic, ko poznaje svet dresure, onda poznaje ovog coveka:
http://www. Youtube. Com/watch? V=ywpwevzufvs
ne postoji glup pas, vec nedovoljno naucen covek po tom pitanju!


e posle ovih komentara da se predstavim:
moje je ime vec vidite, inace sam veliki ljubitelj sarplaninske rase, mada u zadnje vreme i manje aktivno se bavim sa njima, ali za sada imam jednu zenku i okolini mojoj mnogo pasa koji vode poreklo od njih.

ako ste raspolozeni na ovom linku mozete saznati nesto vise o ovoj rasi, o mojim psima, a i razmeni misljenje od strane odgajivaca sarplaninaca.
http://sarplaninci. Gacikdesign. Com/viewtopic. Php? F=1&t=120&sid=d50bd70718a7de35c39e85d94da19bcb

ako nekog nesto interesuje, neka pita:

_________________
Šarac zp
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Životinjsko carstvo ~ -> Sarplaninac! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon