www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se ikada mislite vratiti???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
DomaciGermany
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2013
Poruke: 42

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 16, 2014 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj uslov za povratak nisu toliko posao i stan. znam da je nezaposlenost velika i da treba biti realan, ali smatram se kvalifikovanom...pa ono, valjda bi se nesto naslo, i o tome ne razmisljam toliko. cak ni o visini plate. mislim da bih se uklopila u nju, ako ne bi bila mizerno mala.

kao i vecinu najvise me boli i koci i pri samoj pomisli na povratak nacin na koje je drustvo (ne)organizovano: stele, korupcija, nekolicina bogatih porodica: sto politicara, sto mafije, sto lafo biznismena... srednji stalez sve tanji. ne znam ni koliko bi me tjesilo u svemu tome da je moja porodica zbrinuta, i da dijete moze na ekskurziju, i mi na odmor, dok moram gledati masu druge djece, ciji su ocevi ili djedovi bili mozda i borci, a koja zive na minimalcu. mislim, sta da bezveze nabrajam... imam dojam da je rijec o velikoj nepravdi, i to je to.

nije istina da na zapadu ocevi djecu vidjaju samo nedeljom popodne. ja stvarno ne znam odakle poticu te price. na osnovu vlastitog iskustva? ali to je anegdotalni dokaz. znam i ja lika koji drzi consulting firmu, pod njim radi 25 ljudi i koji tek stigne doci kuci na vrijeme da on uspava dijete i na taj nacin provede s njim neko vrijeme. doduse, ima otplacenog novog mercedesa i novog bmw-a za zenu, i otplacenu kucu od pola miliona. s druge strane, gledam svog supruga i svoje prijatelje, i pola komsiluka, kad odlaze na posao, kad dolaze. sjede na verandi kuce, piju pive, kose travu, izvedu djecu da provozaju biciklo, dzogiraju. postoji i zivot nakon pet sati poslijepodne. nije sve u pijenju kafe u centru grada u 1 popodne. sigurno da se radi puno, i sigurno da se ne ispijaju te famozne kafe od jutra do mraka, ali sa zapada ne bih nikada odlazila zbog kolicine posla (koja je u relaciji s kolicinom love), vec jer mi fali uza i sira rodbina, druzenja sa njima, kad se slave praznici i rodjendani, i njihova podrska kad covjek mora u bolnicu ili kad se porodi.

cesto vagamo prednosti i mane zivota na nasim prostorima, i nazalost ocigledno uvijek prevagne ono sto u bolnici moras platiti doktora privatno da te on lijeci drzavnim sredstvima o trosku drzave i zajednice, i to javno i bez srama i skrivanja, nad rodbinskom blizinom. pojma nemam jel to tako dobro.


 
fb_100000483436675
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Sep 2014
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2015 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DomaciGermany je napisao/la sledeće:
Mnogi su imali ideju, da zarade novce, a onda se jednoga dana iz Njemacke vrate u svoju domovinu sa parama...

Kada su zaradili penziju, i prethodno napravili kucu u domovini, shvatili su da ako se vrate nece imati sve ono sto su stekli u Njemackoj, pored toga nece imati pravnu niti zdravstvenu zastiti u svojoj zemlji...

Tako da se mnogi, na zalost preko 95% njih, nikada nece vratiti nazad'


Ako ima inostranu penziju(za naše uslove reklo bi se solidnu) lako će otići kod privatnika, mnogi ljudi odavde ne koriste te zaštite jer su često veća šteta nego pomoć
 
fb_10205408996277354
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Maj 2015
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 28, 2015 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NIJE SVE U NOVCU -> upravo zato i zivim u Nemackoj!!!

Naime u Srbiji sam imao sasvim dovoljno za zivot, ali nije to, to. Kvalitet zivota u nemackoj je neuporedivo bolji. Sve je uredjeno lepo funkcionise. Prevoz svih vrsta, dostupnost roba i usluga svih vrsta...

Doduse vratio bih se nekada u srbiju i to u selo da zivim, u prirodi, toga nema u nemackoj, Sve je prenatrpano, vestacko, izvestaceno (vec pomenuh uredjenost), asfaltni put ide kroz sumu, a do nje dolazis gradskim prevozom... Ne mozes da iseces drva i da ispeces prase ko covek... Tu se dakle vec pomenuti srpski haos pretvara u vrlinu, a nemacka uredjenost u manu.

Treba sve probati i sve u svoje vreme.
 
dinokukic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 28 Sep 2015
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 28, 2015 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nazalost u srbiji se sve gasi sa industrijom i usluzne delatnosti i tako dalje.. samim tim nije toliko stvar u novcu koliko srbija postaje izolovana i zapravo se vraca kroz vreme.
samim tim, u srbiju nadam se samo na odmor, a i to pored celog sveta verovatno ne svake godine.. nostalgija jeste, ali jednom se zivi
 
dinokukic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 28 Sep 2015
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 29, 2015 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da se nadovezem na prethodnu poruku, ja se i u inostranstvu druzim najcesce sa strancima. primer jedne zajednice stranaca koji takodje zive u stranoj zemlji je internations i jedna od zajednica je npr. ova u bostonu. http://www.internations.org/boston-expats
ljudi organizuju raznorazne aktivnosti i treba se umreziti i sa ljudima druge nacionalnosti
 
thepenga
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 11

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 04, 2017 11:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam siguran, nikad se ne zna

_________________
Penga
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li se ikada mislite vratiti??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon