www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mrznja....
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 4:53 pm    Naslov poruke: Mrznja.... Na vrh strane Na dno strane

... sta je to? Zasto to covek oseca?? Sta je izvor toga? Zbog cega ljudi mrze?? Sta je to u nama sto nas tera na to? Ljubomora? Nesposobnost biti bolji od drugog?

Hajd da cujem od Vas sta je razlog mrznje.... Exclamation


 
Donatella
NiNja MaCa
NiNja MaCa



Godine: 38

Datum registracije: 29 Nov 2004
Poruke: 3017
Mesto: rajvoSa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razlozi mogu da budu raznorazni... Ljudi mogu da mrze one koji su ih na neki nacin povrijedili, ucinili im nazao, neki mrze one koji imaju ono sto oni nemaju, a ima i ljudi koji su jednostavno toliko zlobni da mrze sve oko sebe bez nekog posebnog razloga...
Kod mene se mrznja javlja iskljucivo ako mi je neko ucinio uzasno zlo, ali i ta moja mrznja je kratkotrajna, uvijek preraste u neki drugi osjecaj...

_________________
I sent my soul through the invisible,
Some letter of that after-life to spell;
And by and by my soul returned to me,
And answered, I myself am Heaven and Hell.
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 9:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da sam u zivotu mrzeo samo par osoba... Jedna od njih je Sloba... Zbog svega loseg sto se desilo (necu o politici, samo napominjem)...
Najcesce mrzim osobe koje me cine bespomocnim, koje mi cine zlo, a ja ne mogu da uzvratim.

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
deni_hr
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jul 2005
Poruke: 8

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nista drugo nego ljubomora i neznanje! Po nekad je u pitanju kombinisanje tih dvaju stvari, a ponekad jedno od to dvoje. Naravno kad kazem ljubomora ne mislim da mora biti ljubavna ali i ta neretko prouzrocava mrznju. Neznanje je opet posebno. Kad znas da ima zemalja u kojima se crnci normalno krecu, kada znas da su istoga porekla onda i neces mrziti, a u suprotnome...
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm pa mislim da mrznja pretezno pocinje od ruznih iskustava takoreci trauma,neki ljudi imaju toliko problema u svojoj glavi da mrze sve i svakoga .ja to licno nazivam nemoci prema okolini i nesposobnoscu uhvatiti se u kostac sa problemima Idea (ovo pretezno smatram za izvor nepodnosljivosti i mrznje) Mr. Green
 
GiGaLedena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 390
Mesto: Bec

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 06, 2005 3:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mrznja je jedan osecaj koji je negitivan...
koja zna da boli a nekad cak i da "oslobodi" (makar fanaticare...)
mrznja moze biti i jedna vrsta zastite, sto sami sebi umislimo sa njom da nebi i opet ili od iste osobe "povredjeni"...
mrznja je bolest od koje smo sigurno svi mi makar vec jednom bolovali...
izvor te bolesti je uvek neki negativan "dogadjaj" (dal samom sebi ili preko drugog...) a najgore sto se moze iz te bolesti "izleci i napraviti" je da covek totalno oslepi... itd itd...

_________________
...svako ponekad ubije nekog koga voli,
neko to cini sa osmehom na licu,
a neko suzama i placem,
neko se odmah okrene i ode
a neko stoji dugo dok srce mu skace,
kukavice to poljupcem cine,
a hrabri udare macem...
 
ZaklinaPop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2005
Poruke: 33
Mesto: Kraljevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Generalno, ljudi se ne radjaju sa tim osećanjem. Mislim da neko treba da im učini nešto užasno da bi se mržnja pojavila. A kada se pojavi, može imati razne oblike, može biti upućena ka totalno nevinoj osobi... Teško se kontroliše. U osnovi, sami treba da kontrolišemo svoje ponašanje prema drugim ljudima da ne bi smo izazivali takva osećanja u njima.
 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 5:29 pm    Naslov poruke: Mrznja NE Na vrh strane Na dno strane

To je pitanje izgradnje karaktera i razvoja ukupne licnosti. Ukoliko propustimo neke stvari dovesti u red, ili preciznije, ako ne razvijemo dobru narav razvicemo losu, tako i mrznju kao jedno od negativnih osjecanja koje razaraju licnost. Do nas je...
 
Lilith
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 44

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 354

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 9:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek moze da mrzi samo ukoliko je voleo pre toga. Jako je tanka granica, a jako je retko videti da neko nekog mrzi od prvog dana - moze samo da ga ne simpatise, da ga iritira...ali mrzis onoga koji ti nije uzvratio ljubav/prijateljstvo/uslugu
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 24, 2005 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja ne mrzim nokog....u mom zivotu postoje ljudi koje ne volim...a razlog je svakako taj ako me povrede u necemu...

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Mixipro
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 1091

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2005 11:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nikog ne mrzim mozda trenutno ali ima dosta ljudi koji me nerviraju svojim ponasanjem mislim da to nije vid mrznje
 
N_E_R_O_N
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 920
Mesto: B_E_O_G_R_A_D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2005 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nekoga mogu da mrzim kad mi učini nešto loše. Da nemam taj osećaj mržnje verovatno bi odlepio. To mi dođe kao nekakav ventil.

_________________
...i tako dan za danom pred kockastim ekranom...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Mrznja.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 1 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon