www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Linux i vasa iskustva sa njim
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 29, 2005 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kapljica je napisao/la sledeće:
Od linuxa mi izlazi para na usi...grrrrrrr....


Sto?



_________________
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@kapljica

Koji fax?
Matf ili eft?

Ako si kod nas na matf-u predpostavljam zashto ti izlazi para na ushi... Wink

Nije Linux problem kad mu ne prilazish sa fobijom zbog mogucih loshih ocena...
Zamisli ga kao nekoga kome treba da dobro pojasnish u chemu je tvoj problem, ali ko ce ti taj problem zasigurno reshiti...

Windowsu reci od prilike u chemu je problem i on ce probati da ga reshi...
Naglashavam PROBATI... Wink

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 1:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaxter je napisao/la sledeće:
.....................
Naglashavam PROBATI... Wink

I kd ga resi, resio ga je za sva vremena obicno Very Happy Very Happy Very Happy

Obicno ga posle njegovog "resavanja" mozes sahraniti i ponovo poradjati Smile

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
@kapljica

Koji fax?
Matf ili eft?
Ako si kod nas na matf-u predpostavljam zashto ti izlazi para na ushi..


Pa MATF !!!
Kad se setim samo onih subota po 6 sati koje su nam bile pretvorene u radne samo da bi naucili kako se instalira linux i neke osnovne komande... Umesto da mi budu slobodni dani...
A da ne pricam o tome koliko sam se posle mucila kuci da instaliram sve drajvere i da osposobim sve sto mi je potrebno...uh...Posle tog iskustva mi se nije ukljucivao uopste..
Dok u Win je sve to lako lagano...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 12:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

UNIX sisitemi, na kojim bazira naravno i Linux, su se oduvek koristile za zahtevnije i vaznije stvari u svetu programiranja. Dali to bilo pisanje programa ili nesto drugo, uvek je UNIX/Linux imao vodecu i glavnu ulogu. Najveci svetski racunari rade po UNIX-sistemima. UNIX/Linux su i dan danas vodeci sto se tice servera a windows je u odnosu na sve to samo igranje.
Naravno za "kucne korisnike" je Windows naprednije uradjen, za one koji imaju PC kod kuce i isti koriste za igranje, chatovanje, surfovanje internetom itd....
Tu je Redmond iskoristio priliku i video rupu na trzistu kako su se okrenuli i posvetili iskljucivo takvim problemima, na osnovu cega su jako brzo (sto nije bilo ni tesko jer je bilo malo konkurencije) osvojili trziste.
Kada je izbio "boom" sa kompjuterima, Windows je bio na pravom mestu u pravom trenutku i tako je taj reon uzeo pod svoje ruke, monopolisao mnoge stvari i zato je windows danas to sto jeste.

Sto se tice Linux-a, Linux je tek u skorije vreme da kazemo, preso da se orijentise i na taj deo trzista tako da to jos nije usavrseno kako treba.
Doduse, o usavrsacanju ne mozemo ni da pricamo jer je to jos jako daleko od toga, jos nije iskorisceno ni mali deo svih mogucnosti koje Linux ima sto se tice "userfreandly" operativnog sistema, ali kad se malo pogleda razvoj Linux-distribucija u poslednjih 3 godine samo, vidi se ogromna razlika u odnosu na ono sto je bilo pre.....

Znaci i Linux ide napred i postaje sve bolji i bolji tako da mislim da ce za jedno dve do tri godine biti jako blizu windows-a i sve ce to ici veoma lako.
Docice i taj dan kada ce i pod linuxom konzola biti nepotrebna i kad ce se sve raditi sa par klikova misa. Jeste da se moramo jos strpeti i sacekati, ali ja licno sam uveren da ce Linux pre ili kasnije ici barabar sa Redmondovim produktima......

A ko zna.... mozda ce u medjuvremenu izaci i nesto sasvim novo sto ce i Redmonda i Linuxa odgurati sa trzista.... nista nije nemoguce, pogotovu ne u svetu IT-tehnologije Smile

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

konpix 3.3 s cd-a ,bez instalisanja,solidan,nepretjerano tezak,kontam prec skroz na linux,il oba imat ,pa kako koji budem htio,koristit,prec na njeg,uz multidisk,treba se ipak privikavat na linux,jer kad kroz koju godinu pocne obavezno koristenje licenciranih verzija i na Balkanu,,moracemo prec na dzabakus zvani linux Smile ,sve sto je dzaba kako ono ide ,bolje je Smile jhehe,a i nije neki bauk,sve su to price,a da i mandrake sam probo,jako dobar!pozdrav

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Car Dusan-Silni
Chuda se deshavaju samo u bajkama... Wink
Pa kad je M$ izbacio neshto dobro? Very Happy

Shalu na stranu...
Micro$oft se definitivno sve vishe i vishe trudi da zadobije trzishte servera, ali im to nikako ne uspeva...

Zashto?
Zato shto i dalje prave stvari za obichne usere...

Da li ste chuli za novu ideju Visual Studia?
Nema vishe programiranja!
Sve se svodi na crtanje formi i opisivanje funkcija chistim engleski jezikom!

Chak i VB postaje tezak u odnosu na ovo!

Kako onda oni zamishljaju da naprave neshto shto ce privuci profesionalne korisnike?


Linux zna da bude tezi.
Znam to i sam.
Ali kad ga jednom dobro skapirash, vishe nemash problema sa njim...

@kapljica
To shto se kod nas na faxu uchi u veci linuxa, skoro da nema veze sa samim radom na kompu...

Nauche te pokoju gloopost vezanu za ono shto je potrebno za sam fax i to je to!

Ja josh nikad nisam chuo da je neko u shkoli, fakultetu ili nekoj slichnoj obrazovnoj ustanovi nauchio neshto korisno u vezi kompjutera...

Svi sede sami kod kuce, zeznu komp bezbroj puta i tim putem nauche neshto novo...

Sedi samo i igraj se sa linuxom.
Nemoj ga se bojati.
Dok ga ne zeznesh dobro ekoliko puta, necesh shvatiti ko je i kakav je taj mali pingvinchi...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
rasa85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 47

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Car Dusan-Silni je napisao/la sledeće:
UNIX sisitemi, na kojim bazira naravno i Linux, su se oduvek koristile za zahtevnije i vaznije stvari u svetu programiranja. Dali to bilo pisanje programa ili nesto drugo, uvek je UNIX/Linux imao vodecu i glavnu ulogu. Najveci svetski racunari rade po UNIX-sistemima. UNIX/Linux su i dan danas vodeci sto se tice servera a windows je u odnosu na sve to samo igranje.
Naravno za "kucne korisnike" je Windows naprednije uradjen, za one koji imaju PC kod kuce i isti koriste za igranje, chatovanje, surfovanje internetom itd....
Tu je Redmond iskoristio priliku i video rupu na trzistu kako su se okrenuli i posvetili iskljucivo takvim problemima, na osnovu cega su jako brzo (sto nije bilo ni tesko jer je bilo malo konkurencije) osvojili trziste.
Kada je izbio "boom" sa kompjuterima, Windows je bio na pravom mestu u pravom trenutku i tako je taj reon uzeo pod svoje ruke, monopolisao mnoge stvari i zato je windows danas to sto jeste.

Sto se tice Linux-a, Linux je tek u skorije vreme da kazemo, preso da se orijentise i na taj deo trzista tako da to jos nije usavrseno kako treba.
Doduse, o usavrsacanju ne mozemo ni da pricamo jer je to jos jako daleko od toga, jos nije iskorisceno ni mali deo svih mogucnosti koje Linux ima sto se tice "userfreandly" operativnog sistema, ali kad se malo pogleda razvoj Linux-distribucija u poslednjih 3 godine samo, vidi se ogromna razlika u odnosu na ono sto je bilo pre.....

Znaci i Linux ide napred i postaje sve bolji i bolji tako da mislim da ce za jedno dve do tri godine biti jako blizu windows-a i sve ce to ici veoma lako.
Docice i taj dan kada ce i pod linuxom konzola biti nepotrebna i kad ce se sve raditi sa par klikova misa. Jeste da se moramo jos strpeti i sacekati, ali ja licno sam uveren da ce Linux pre ili kasnije ici barabar sa Redmondovim produktima......

A ko zna.... mozda ce u medjuvremenu izaci i nesto sasvim novo sto ce i Redmonda i Linuxa odgurati sa trzista.... nista nije nemoguce, pogotovu ne u svetu IT-tehnologije :)


Malo si pojednostavio problem. To su dva sistema potpuno razlicite namene, i ako se nesto znacajno ne promeni, linux se po broju racunara na kojima je instaliran ne moze pribliziti windowsu. Zasto? Pre svega nedostatak drajvera, tezi nacin podesavanja lokalnih parametara, mreza i sl.
Nemoj pogresno da me shvatis, koristim Linux vec pet godina, probao sam razne verzije (Red Hat, Slackware, Debian), a i odgovara mi potpuno s obzirom da se pomalo bavim programiranjem. Medjutim, budimo realni, u ovom trenutku nema sanse da stigne win.
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 2:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne shvatam te pogresno, ali to je bas poenta o kojoj i pricamo, da Linux mora da pojednostavi svoje distribucije, ne samo po pitanju drajvera i podesavanja mreze i slicno, vec uopsteno.....

Veliki je broj korisnika-pocetnika kojima se trad na racunaru mora pojednostaviti do maksimuma, znaci samo da setaju misom i da klikcu, a cim moraju u konzolu, to je vec odbojno i mogucnost je minimalna (ako uopste i postoji) da ce taj isti korisnik i ostati na linuxu....

Znaci morqa SVE da pojednostavi, instalaciju programa pogotovu. Ne moze se ocekivati od jednog pocetnika da instalira neki program za koji mu pored njega treba jos milion dodataka i lib-biblioteka, pa za te biblioteke jos neke i sve tako u krug, covek se izgubi i izgubi i volju i interes i za kompom a kamoli za linuxom.

A da su namene razlicite, to je valjda svima jasno. Linux/Unix su sistemi bazirani za servere i za velike racunare, do je win skroz kontra, privrzen je userima pa tako i koncipiran....

U sustini nisi nista drugo napisao nego sto sam ja gore pokusao da kazem..... sto se i vidi u mojim prvim recenicama Wink

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Anak1n
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2005
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gde će više da ga pojednostave a što se tiče drivera tu su krivi samo proizvođači hardware-a a ne linux...



Pa dođe mu na isto ni u winu ne zna ništa a ako će da odustane kod prvog problema neće se leba najesti ni u windowsu



Hm mislim da postoji nešto što se zove ubuntu i sudo apt-get install ime i koji će da skine sve što treba da ti ne razmišljaš.



A koji to linux nije namenjen userima i koji linux useri ne mogu da koriste Confused Confused Confused

E sad da odgovorim na postavljena pitanja koje sam distribucije probao:

Suse 9.0 pro
Suse 9.3 pro (fenomenalan za početnike teško je izgubiti se)
RH 9 (imam neku odbojnost prema RH)
FC2
Slackware 10.1
Slackware 10.2
Gentoo 2005.1
Ubuntu

I kanim se već danima da instaliram BSD ali nemam kad....
I nemojte unapred misliti da je linux komplikovan samo zato što nema next i setup.exe ne odustajte kod prvog problema...

_________________
I dalje idem peške kroz yebene greške
I preživljavam sm sve trenutke teške
 
misa83
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 03 Dec 2005
Poruke: 9
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 3:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam koristio
Linuxo Livecd 0.3
Mandrake 10.1
Ubuntu 5.1 i
Knopix 3.7
i nije lose iskustvo sa njima nego zezao sam se par dana na svakom sa instalacijom modema, u pitanju su sledeći modemi
Intel HAM AMbient md562
Intel 537 i
Agere soft modem sv92-t100

isam mogao nijedan da instaliram a imam drajvere za svaki od njih, problem je u tome sto sam instalirao modemi sve proje kako treba osim kad treba modem da zove i onda sam bacio to ...... od operativnog sistema i vratio se na stari losi winXP

Mislim nemam ja nista lose protiv lin-a mene licno taj OS odusevljava ali eksterni modem koji na lin-u, bilo kojem, radi bez drajvera samo namestis com port na kome je i kosa 20eura i vise kojih ja nemam pa zato moram da guljim sa ovim winxp-om

i jos nesto na lin-u na racunaru sa 1100mhz i 512sdrama i grafikom Gforce4 mx440 savrseno radi verovali ili ne Need4speed Underground 2 sa svim efektima do kraja pojacanim u rezoluciji 1024x768 bez da secka. A koja masina treba za to na WinXP
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 21, 2006 8:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj prvi linux je bio SUSE 9.2 ..... Posle sam instalirao Free BSD i ubuntu ali nisam bas bio zadovoljan njima pa sa skoro naruco linux SUSE 10.0 i veoma sam zadovoljan njegovim radom ..... Sto se tice tezine operativnog sistema uvek pokusavam da nadjem nesto najteze da se mucim po ceo dan jer tako testiram svoje znanje..... Testiram samo kod prijatelja da ne pokvarim moj comp Very Happy .....

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Linux i vasa iskustva sa njim Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon