www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

zlo negde duboko u nama...
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 15, 2005 11:46 pm    Naslov poruke: zlo negde duboko u nama... Na vrh strane Na dno strane

ispricasmo se o mnogo lepih osecanja ali postoje i ona suprotna u nama,ljutnja,netrpeljivost,ponekad i mrznja.

sta vam pada na pamet kada se tako osecate? da li bi bili u stanju da uradite nesto lose osobi koja je to izazvala? da li ta osecanja traju dugo ili kratko? kako se borite protiv losih i zlih misli?

........ koliko nas prostora deli izmedju ljubavi i mrznje?



_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2005 1:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam da volim, ali naravno znam i da mrzim. trenutno postoji osoba koju mrzim vise godina u ljutnji kazem da bih je mogla ubiti al samo na recima to jer nisam sposobna da ljudima nanosim bol (ne zato sto mi je zao njih, vec zato sto mi se dusa nemoze nositi teretu "uradila sam zlo" ili "ja sam zla" ) Najcesce svoju odmazdu ispoljavam recima procenim sta toj osobi ide na nerve i radim to sa puno zara, trudim se da recima uzvratim povredu (iako me ta osoba recimo povredila cak i fizicki ne samo psihicki) uvek se pravim da mi niko nista nemoze, sakrivajuci bol duboko u sebi da ga niko nevidi za sve sam "nepovredljiva", ili bolje receno maska je moja nabolja odbrana od zlih i losih misli. I jos nesto mnogo vaznije za svoju odbranu " sto manje znaju o tebi, to si manje povredljiv" , to uvek praktikujem i dobro mi ide

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2005 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok je ljutnja i bes, ali mrznja - to ne. Ne znam da mrzim...ili bar jos uvek nisam bila u situaciji ikoga da zamrzim. Povredi me neko, budem ljuta i besna par dana na njega/nju...ali to prodje...Ne mogu nikako reci da mrzim tu osobu.
A u tom trenutku kad sam najvise besna na tog nekog ume svasta da mi padne na pamet, vrlo destruktivne ideje Smile i svakakve vrste 'osvete', ali svesna sam da to ne mislim ja, vec moja trenutna povredjenost i da ce za par dana vec sve to da mi izgleda potpuno drugacije...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2005 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ha, zanimljiva tema! Ovako, mrznja-ne znam sta je! Mislim da ne mrzim! Nikome ne zelim zlo, ali mi jednostavno nekih ljudi nije zao, kad im se desi zasluzeno zlo!
Ljutim se najcesce kada me povrede! Znaci da mogu da me naljute, samo ljudi do kojih mi je stalo! I kad oprostim, NIKADA ne zaboravljam! Posto sam prilicno dinamicna osoba, bes mi nije stran! Mada, nisam cesto besna. U principu, sve me to kratko drzi, ali kazem-zlopamtilo sam i to tesko zlopamtilo! 8) Kada dodjem do toga da se svetim (posto to ne radim cesto), to radim polako i temeljito, odlicno i dugo planirano i bijem samo tamo, gde je najranjivije! Jer taj neko, mora mnoooooogo stete da mi nanese, da bih dosla do toga da se svetim! Iako kazem da "mislim" da ne mrzim, mislim da je veoma, veoma mala granica izmedju mrznje i ljubavi! Jer mislim da ne mozes mreti nekoga, koga nisi voleo prethodno?! Mada kazem, ne znam, ne mrzim pa i ne smem da tvrdim! Psiholozi kau, da je sasvim zdravo i normalno, osecati sve te emocije: mrznju, ljutnju, bes........i da nije normalno, ako te emocije ne osecamo bas nikada i ni prema cemu/kome, kao i da je jako nezdravo, potiskivati sve te emocije i ne ispoljavati ih nikako!

_________________


 
patriot_girl_90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Avg 2005
Poruke: 19
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to ima svaki covjek, i to kad tad izadje na povrsinu ako mi podlegnemo tim uticajima...to nam pokazuje koliko smo jaki i spremni za suocavanje sa problemima, naravno bez mrznje i zlobe... Smile
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 1:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako je mala granica izmedju ljubavi i mrznje ali nazalost kada nekog posle ljubavi zamrzis to je gadno.... to se ne moze promeniti...
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 10:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Između ljubavi i mržnje je tanka crta. Ali ako se stvari postave na drugi način, onda sve ovo pada u vodu. Istok mi se u tom pogledu više sviđa, jer tamo se čovjek promatra kao cjelina, i ne dijeli na 'crno-bijeli' svijet, svijet 'dobro-zlo'. Ne bi škodilo razmišljati malo na indijski način...

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam takve momente ,i kada sam u takvom stilu onda sam u stanju svasta napraviti i ne mislim nimalo o tome da li je to u redu ili ne.jednostavno imam potrebu biti malo zla Mr. Green
 
Leo Flawless
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 41
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U pravilu, nisam zlocest. Niti osvetoljubiv, niti zao! No, moram biti kada me ljudi na to natjeraju. Svakom vracam isto: Dobro za dobro, zlo za zlo...

_________________
Nothing hurts like love
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 11:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima osoba koju bih mogla da ubijem kad mi digne pritisak.
Al se kontrolisem.
A druge ne mrzim,al kad mi zasluze,dobiju nazad sigurno,duplo

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima trenutaka kada me bes potpuno obuzme, ali kako sam starija sve mi je lakse da se iskontrolisem. Mrznja je jedno od osecanja kojima ne dajem priliku da budu ispoljena. Mislim da nikome nista dobro ne moze doneti, a najvecu stetu ce uciniti upravo meni.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
tayra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 166

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 07, 2005 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da su svi ljudi zli, a da je vazno da se mi trudimo da budemo dobri, mrzim dosta ljudi, ne zbog toga sto su oni nesto meni ucinili nego vjerovatno zbog njih samih...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> zlo negde duboko u nama... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon