www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sloboda ili Pravda?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 13, 2005 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bi izmedju sloode i pravde odabrala ovo drugo....
ali so se tice zatvora....sigurno ga ne bi birala, ne vidim zasto?



_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 7:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam čitao ovu Camusovu pripovjest, ali bih vjerojatno postupio poput njegovog Arapina. Very Happy

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
tayra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 166

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehe sloboda,kad imama izbora zasto ne sloboda..al on je vjerovatno izabrao zatvor zbog savjesti...znao je da ece mirno moci zivjeti na slobodi pa je izabrao zatvor
 
fatboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 15 Jun 2005
Poruke: 246
Mesto: Banjaluka, RS

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma sloboda ako moze da se izbori... A naravno i pravda, sve dotle dok se ne pojavi opcija Zatvor...

Ostacu slobodan, necu se vezati, vazno je samo dobro se zezati. 8)
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zatvor... nema vece greske,greha od ubijanja.. pogotovo ubijanja bliznjeg svog....
to se mora kazniti...
 
sean999666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 178

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ah, ne znam.ako je čovjek dobar, i ako ne može da živi sa krivicom svakako treba da ode u zatvor, u suprotnom slučaju neka uživa u slibodi

ja ne znam kako bi odlučio jer ne znam kako bih se osjećao u takvoj situaciji...
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 23, 2006 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tesko odgovoriti.Mislim da bi se dvoumio kada bih se nasao u takvoj situaciji i koja strana mene bi pobjedila.Dobra ili losa.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 07, 2006 5:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...sloboda naravno... razlog - cilj odlazka u zatvor je pokajanje za grehe koje si nacinio... pa ako vec mogu da biram da li cu da se kajem na slobodi ili u zatvoru - biram ovo prvo...
 
silly_one
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 117

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 09, 2006 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čitala sam to djelo tako da znam zasto je taj lik otišao u zatvor...
inače da učinim ubojstvo mislim da ni na slobodi ne bih bila slobodna a on je svjesan toga da je kriv i da nije pravedno da ne bude kaznjen i zato se bolje osjeća u zatvoru nego na slobodi jer ovako bar misli da se iskupljuje...
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ova tema nije kompetentna jel ima 100 stvari..recimo,da mogu da opljackm banku i da uzmem koliko hocu kesa a da me niko ne provali,otkuca..sta vec..ja ne bih uzela..posle ne bih mogla da spavam.. a u tom tvom datom slucaju,odabrala bih slobodu..ako nisam kriva,a i ako jesam
 
Čipka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 9:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

reko bi pravda....
 
igel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Sep 2006
Poruke: 44

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 11:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pravda Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sloboda ili Pravda? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon