www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tolerancija = vrlina ???
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 8:51 am    Naslov poruke: Tolerancija = vrlina ??? Na vrh strane Na dno strane

Koliko tolerancije imate za druge ???

Da li postujete druge ljude dovoljno i ono iza cega oni stoje ili sta oni rade???
Napr. gej-populaciju, sektase, itd. Molim vas da sad ne raspravljate o homosexualcima i sektasima nego samo o tome da li tolerisite nesto sto je po vama cudno, neobicno ili skroz novo???


 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ima stvari koje mogu da tolerisem a ima onih koje ne mogu.
Inace mislim da se ta rec "tolerancija" po malo izlizala, koriste je vec u svakoj prilici... jednostavno ako me niko ne dira i ne ugrozava neka radi sta hoce. Ako mi zasmeta tesko njemu!
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jugovicu, kod toga sto si ti naveo kao primer, kao kod stvari poput toga, uopste ne dovodim u pitanje toleranciju. To su neke stvari koje uopste ne dopiru do mene, koje nemaju direktan kontakt samnom. Tako da ne vidim ni sta bih imala tu da tolerisem ili ne. Potpuno sam nezainteresovana za to sta drugi ljudi (koji nisu u mom kontaktu) rade SA svojim zivotima i U svojim zivotima, dokle god to ne utice na mene. Treba samo prihvatiti da postoje razliciti ljudi.

Sa druge strane, kad je rec o nekim konkretnim stvarima koje rade ljudi oko mene i u mom okruzenju, a meni smetaju, pod tolerancijom znaci ja bih trebala da "trpim" i pustim ga da radi po svom. To sad sve zavisi od pristupa te osobe, i konkretno toga sta cini, kao i mog trenutnog raspolozenja. Ako pokusava da na kvaran nacin pridobije i ostvari nesto, ako pokusava da me nadigra, iskoristi, ako svesno sve to radi ... tu tolerancije sa moje strane nema! Medjutim ako pak to radi tako da mogu samo reci da mi smeta, ali ne i da me ugrozava, onda na scenu moze da stupi najobicnije ignorisanje, koje se kasnije moze protumaciti kao tolerancija. Wink

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu da tolerisem one koji meni ne smetaju, sto bih se zamerao nekom ko me ne dira.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako si dobar prema meni i ja sam prema tebi. ljudi su odabrali svoj način života pa koliko god on nama bio čudan. reagujem samo kada sam ugrožen, tj. ako mi neko zasmeta onda dođu njegovi crni dani Mr. Green

_________________
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 12:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uzecu za definiciju @kapljicine reci :
Citat:
pod tolerancijom znaci ja bih trebala da "trpim" i pustim ga da radi po svom.

Prije no sto prosudim najprije pomislim dali je to lepo ili ruzno, opasno ili bezopasno po okolinu. ono sto se tice na globalne promene uglavnom netolerisem, a ono sto se odnosi na moju okolinu mislim na one njihove hirove i ispade e njih tolerisem nekad i suvise. tu mislim na njihovim kapricima da me nerviraju sa nekim sitnim i banalnim stvarima.

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 4:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dosta sam tolerantna....pogotovo zato sto me zivoti drugih ne interesuju....ako mi laze neko za kog me nije briga, njihova istina me ne interesuje.....ako se to moze zvati tolerancijom onda sam totalno tolerantna.....svako treba da zivi svoj zivot onako kako mu pase.....ali ako svojim postupcima ugrozi ili pokusa da ugrozi moj i mojih bliznjih....e, onda mi rec tolerancija postane strana..... Wink

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........


Poslednja prepravka: thorn datum Čet Nov 24, 2005 5:31 am; ukupno izmenjena 1 put
 
jasnab
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 21 Sep 2005
Poruke: 99

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tolerisem one osobe koje su mi mnogo drage i koje poznajem veoma dobro,inace oni koji me ne interesuje i koji me ne diraju jednostavno ne primecujem.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velja25 je napisao/la sledeće:
Pa ima stvari koje mogu da tolerisem a ima onih koje ne mogu.
Inace mislim da se ta rec "tolerancija" po malo izlizala, koriste je vec u svakoj prilici... jednostavno ako me niko ne dira i ne ugrozava neka radi sta hoce. Ako mi zasmeta tesko njemu!


Eto, Velja rekao sve sto ja imam da kazem! Very Happy
Jednostavno, primeri koji su navedeni (homoseksualci, sektasi, narkomani.....) me ne zanimaju, sve dok su daleko od mene. Dok njihovo postojanje, ne utice na mene i sutra na moju decu (odrasli ljudi-svak razislja za sebe). Tolerantna sam, prema svemu i svima, dok mene ne pocnu da ugrozavaju.

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Pon Nov 21, 2005 4:47 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Ganga014
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 38

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam retko tolerantan! Ali sam svestan da je to i vrlina tako da pokusavam s` vremena na vreme to i postati. Ne znam kako mi uspeva...
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma imam tolerancije za sve...za gay ljude,za sektase....i nervira me kad netko ima nestp protiv toga i pravi se pravise pametan glede doticne stvari.

najvise tolerancije imam za ljude koje volim..tolerisem im sve a ostali me i ne zanimaju

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dosta sam tolerantna...i zaista dosta mogu da istrpim,narocito ako su u pitanju ljudi koje volim...jedino sto ne mogu da tolerisem je nepostovanje prema meni...ako neko zeli da bude u nekoje sekti ili da bude homoseksualac,to je njegov zivot i nemam ja tu sta da tolerisem...jedino sto ne mogu da tolerisem jeste da se tako nekjo mesa u moj zivot i moje odluke i da me ne postuje...

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Tolerancija = vrlina ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon