www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nega ruku
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 24, 2004 1:14 am    Naslov poruke: Nega ruku Na vrh strane Na dno strane

[glow=red:ac2d47242b]NEGA KOŽE RUKU[/glow:ac2d47242b]

Izmešajte jednake delove limunovog soka, ružine vodice, glicerina i kolonjske vode. Profiltrirajte kroz vatu ili filter-papir koji ste stavili na levak pomoću koga ćete smešu sipati u bočicu. Bočicu čuvajte zatvorenu. Ovim sredstvom negujte ruke posle domaćih poslova.


 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nega ruku

Jeste li znale da iskusni muškarci kod žene prvo gledaju vrat i ruke, jer se tako najpreciznije određuje stvarna starost? Čak i bez toga, sve žene vole kada im ruke izgledaju negovano (da i ne spominjemo da previše isušene ruke svrbe, što iritira, a mogu i da ispucaju do krvi, što boli). Uz lice, ruke su najizloženiji deo tela i zato najpodložnije starenju (koje se, između ostalog, pokazuje opuštenom kožom, borama i staračkim pegama). Zato je, pored redovne higijene, neophodna i redovna nega ruku.

Kad je reč o higijeni, aposlutno je neophodno redovno prati ruke; to je najbolje činiti blagim sapunima (pH 5,5) i mlakom vodom (hladna isušuje kožu, a vruća oštećuje tanki zaštitni sloj kože, neophodan za održavanje elastičnosti).

Najvažnije za negu ruku jeste izabrati odgovarajuću kremu, koju ćete mazati posle svakog pranja. Ukoliko imate suvu kožu, trebalo bi da uzmete masniju kremu, a ako vam je koža normalna, hidratantna krema će biti dovoljna. Jedanput nedeljno poželjno je uraditi piling ruku; međutim, pošto piling stanjuje zaštitni sloj i uklanja odumrle ćelije, dobra je ideja da dan nakon pilinga ruke ne izlažete suncu ni solarijumu.

Za očuvanje mekoće, elastičnosti i svežine kože ruku najvažnija je masaža (srećom, možete je obaviti same i ne traje dugo - tako da nemate nikakav izgovor da to ne uradite). Dovoljno vam je malo kreme koju svakodnevno koristite - stavite je na nadlanicu, razmažite je dlanom druge ruke tako da se zagreje i rasporedi po celoj nadlanici, a zatim jagodicama prstiju jedne ruke masirajte nadlanicu druge, kružnim pokretima, spuštajući se ka vrhovima prstiju. Za brzu pomoć odlične su i maske, naročito ako su vam ruke često izložene suncu i vetru, ili su od nečeg ogrubele. Da bi maska što bolje delovala, nakon što je nanesete stavite rukavice - toplota će proširiti pore, pa će aktivne supstance lakše moći da prodru u kožu.

Još neke stvari u vezi sa negom ruku koje je zgodno znati: vetar, hladnoća i deterdženti su "elementarna nepogoda" za kožu vaših ruku, jer uništavaju zaštitni hidrolipidni sloj na njihovoj površini - zato je dobra ideja da po hladnom vremenu ne izlazite iz kuće bez dobrih rukavica, a poželjno je i da kućne poslove obavljate s njima. Ako do "katastrofe" ipak dođe, to jest ruke vam se ljušte a koža puca, od velike pomoći će vam biti krema koja sadrži glicerin, a uz njega i sredstva koja omekšavaju i smiruju (kamilica, neven, pantenol...). Kad god ste u mogućnosti, pre spavanja na ruke nanesite debeli sloj kreme za ruke, a zatim navucite pamučne rukavice (toplota će proširiti pore, pa će aktivne supstance lakše moći da deluju, a osim toga, tako nećete ubrljati posteljinu) - posle takvog tretmana, probudićete se sa mekanom i elastičnom kožom na rukama.

Ukoliko uz sve to pažljivo negujete i nokte, vaše ruke će biti zaista neodoljive.

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 8:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ska nega ruku


Prava lepota leži u detaljima: savršeno našminkano lice će, ma koliko fenomenalno izgledalo, "izgubiti" nekoliko poena ako su ruke nedovoljno negovane. Uopšte, lep izgled je stvar upravo ovakvih detalja - nenametljiva nega učiniće da izgledate sjajno pre nego gomila slojeva šminke ili besomučno nanošenje skupih krema.

Na stanje ruku posebnu pažnju treba obratiti tokom zime. Vremenski uslovi u kombinaciji sa "slabijom" ishranom mogu dovesti do toga da koža ruku postane suva i osetljiva. Sve i da ne primetite promenu kvaliteta kože, na ove procese ukazaće pouzdan "indikator" stanja ruku: nokti. Naime, najčešće prvo stradaju nokti (postanu krti i iskrzani), što je signal da treba otpočeti sa upotrebom neke blage kreme, ali i pojačati dozu proteina u ishrani.

Ne morate tragati za specijalnim i skupim kremama: dovoljno je da izgradite naviku svakodnevne nege ruku (npr, da pred svaki izlazak namažete ruke tankim slojem losiona). Postoji niz sitnih radnji kojima možete popraviti stanje kože - posle ispijanja čaja, iskoristite parče limuna da premažete kožu ruku koja će nakon toga biti meka i glatka. Iako ovo zvuči kao preterivanje, nije loše ni koristiti rukavice prilikom pranja posuđa - time se ruke štite od erozivnog dejstva vode i deterdženta.

Kada ste "zadovoljili" sve navedene kriterijume, tada treba razmisliti i o estetskoj nezi. Ona podrazumeva redovno održavanje stanja noktiju, uklanjanje slojeva laka i brigu o zanokticama. Pravilna higijena ruku sprečiće razna (neprijatna) gljivična oboljenja, a vašem izgledu dodati onu neophodnu crtu kvaliteta.

Zanemarite savete o (skupim) promenama stila i kozmetičkim markama: prava dama raspoznaje se upravo po rukama.

_________________
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 12, 2004 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nežne ruke
1 kašičica granulata pčelinjeg voska, pola kašičice maslinovog ulja, 1 kašika meda, 1 kap ružinog ulja. Zagrijte mješavinu, dok se vosa ne otopi. Namažite ruka ohlađenim balzamom
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 12, 2004 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lijepi laktovi
Pomiješajte 1 žumance, 2 kašike meda, 3 kašike zobenih pahuljica, 1 kašičicu soka od narandže. Namažite na laktove i ostavite da djeluje 20 min. Nakon toga protrljajte lagano prstima, a ostatak sperite toplom vodom.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 30, 2004 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njega ruku



Izjave poput 'Ne vjeruj čovjeku s njegovanim rukama' izmišljaju ljubomorni i nemarni. Vi nemojte biti takvi. Napravite jednostavni piling, a umjesto vrtlarstva, klonite se jala i formaldehida.


Želite li pomoći izmučenim rukama, postoji jednostavan način - piling od vazelina i malo soli učinit će čuda nježno odstranjujući mrtve stanice kože.

Nakon toga, odvojite malo skupe kreme namijenjene njezi lica i natopite ruke. Zatim (a sve navedeno učinite prije spavanja) navucite prozirne plastične rukavice, poput onih koje se pakiraju uz boju za kosu, i držite ih preko noći. Naravno, ovakav tretman nemojte ponavljati svake večeri jer ćete uz njegovane ruke dobiti i vrlo uzrujanog muža.

Proizvodi za njegu ruku koje treba izbjegavati uključuju sve koji sadrže formaldehid. Bezbojni lak koji navodno jača nokte uz pomoć formaldehida dat će isprva izvrsne rezultate, no s vremnom će nokte oštetiti.

Vrtlarstvo i i lijepi nokti: Što izabrati?

Ne ciljate li baš na duge nokte, možete imati oboje. Prije nego se latite motike, zagrebite nekoliko puta po sapunu i zaštite kutikule. Nakon rada u vrtu, dobro operite prljavštinu i sapun.

Osim toga, lijepe ruke, ruke su koje često koristite, smisleni rad ih razvija i oplemenjuje, kao i svaki drugi dio tijela.

Nokti

Na njegu noktiju ne treba trošiti bogatstvo. Sve se zapravo svodi na dvije jednostavne stvari koje treba provoditi redovito.

Najvažnija od njih je masaža uljem (nikakva posebna tehnika nije potrebna, samo ga nježno utrljajte) ili kremom za ruke, posebno oko noktiju. Od ulja, ako nemate posebno ulje za njegu noktiju, možete koristiti maslinovo, bademovo ili suncokretovo ulje, no izbjegavajte mineralna ulja poput tekućeg parafina, čije su molekule prevelike da bi se provukle u strukturu nokta.

Druga važna stvar bila bi turpijanje ruba nokta (nemetalnom finom turpijom). Jednako kao i kod vrhova kose koji se trebaju redovito rezati, osušeni rub nokta također treba ukloniti i to jednom tjedno. Nabavite li profesionalnu četverokutnu turpiju, nokat ćete ugladiti do savršenstva.

_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 22, 2005 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cinjenica je da je nega ruku izuzetno vazna, narocito sada, u zimskom periodu.Ja inace strasno pazim na ruke jer se drzim teorije da ruke poprilicno ocrtavaju coveka, i opet su mi modre i ukocene usled nedostatka cirkulacije.Mogu zamisliti kakve bi tek bile kad ne bih vodila racuna..

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Mackica_SLO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 27
Mesto: Jesenice

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 23, 2005 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam obicaj pogledati njekog u ruke i prste kad ga upoznajem... jer ko sto ja puno dajem na svoju higijenu.. tako ocekujem i od ostalih,kremice za ruke obavezno

_________________
*Ide maca oko tebe pazi da te ne ogrebe*
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 23, 2005 1:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pinkie je napisao/la sledeće:
cinjenica je da je nega ruku izuzetno vazna, narocito sada, u zimskom periodu.Ja inace strasno pazim na ruke jer se drzim teorije da ruke poprilicno ocrtavaju coveka, i opet su mi modre i ukocene usled nedostatka cirkulacije.Mogu zamisliti kakve bi tek bile kad ne bih vodila racuna..


Jao pinki, citam tebe-vidim sebe! Very Happy
Ruke su mi jako nezne i stvarno vodim racuna o njima, ali....ali (uvek ovo ali) zimi.........pa to je uzas. I zimi su mi ruke nezne i glatke, ali njihova boja........ Twisted Evil Rolling Eyes Kao da me je neko tukao po rukama danima! Plave! Modre! A hladneeeeeeeee, vazda! Mad Crying or Very sad Ja imam kremu za ruke: na radnom stolu u kancelariji, u tasni UVEK, jednu kod kuce u dnevnom boravku na stolu, jednu u kupatilu, jednu pored kreveta! I to non-stop mackam! Non-stop! Vise mi je to toliko navika, da cak i mehanicki, uopste ne obracajuci paznju na to, u prici, dok gledam film....hvatam se tube i mackam po 10 minuta, masirajuci! Crying or Very sad Nemam problema sa kozom ruku, vec sa bojom! I to me izludjuje! Mad Mad Evil or Very Mad

_________________


 
just_girl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Nov 2005
Poruke: 120

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 3:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nega ruku je jako bitna!po meni je to odlika vase higijene
 
zeljka7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 30 Maj 2005
Poruke: 191

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma neka lagana kremica i moje ruke su sretne!!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn znam kroz sta prolazis..juce sam stajala sa koleginicom napolju i kad sam pogledala u ruke...ono modro mrtvilo..majke mi..kao mrtva..plave...a kad pipnes ,kad prst utisnes u kozu ostane belo zuti trag...ma ocaj...sto ti kazes dzabe kreme, mada oriflame krema sa svilom zaista pomaze barem za kvalitet koze ruku...nista tu treba leciti cirkulaciju Wink masaza ruku i sto veca pokretljivost prstiju...tastaturu u ruke Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Nega ruku Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon