www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Delphi: Ukljucivanje/iskljucivanje CD AutoRun
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
himzo
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 1390
Mesto: Vojvoda Stepa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 28, 2005 10:46 am    Naslov poruke: Delphi: Ukljucivanje/iskljucivanje CD AutoRun Na vrh strane Na dno strane

Da bi smo uključili / isključili AutoRun opciju CD/DVD plejera koristićemo sledeću proceduru:
Code:

 procedure SetCDAutoRun(YesNo: Boolean);
 const
    DoAutoRun: Array [Boolean] of Integer = (0, 1);
 var
     Reg: TRegistry;
 begin
   try
     Reg := TRegistry.Create; 
     Reg.RootKey := HKEY_LOCAL_MACHINE;
     if Reg.KeyExists ('System\CurrentControlSet\Services\Class\CDROM') then
       begin
       if Reg.OpenKey('System\CurrentControlSet\Services\Class\CDROM', False) then
         Reg.WriteBinaryData('AutoRun', DoAutoRun[YesNo], 1);
       end;
   finally
     Reg.Free;
   end;
   ShowMessage ('Vaše podešavanje će imati efekta posle restartovanja sistema!');
 end;

Parametar YesNo procedure SetCDAutoRun je Boolean tipa i služi za uključivanje (kada je postavljena vrednost True) ili isključivanje (kada je vrednost False) opcije AutoRun. Promene imaju efekta tek posle restarta racunara.


 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 7:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li moze nekako da se izbegne restart. Mislio sam da li postoji nacin da promene imaju efekta bez restartovanja racunara. Mozda neki drugi kod... Question

Ja sam nov u programiranju i ne bih vise da te davim ali me jako zanima.

Hvala ti u napred. Very Happy

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Delphi: Ukljucivanje/iskljucivanje CD AutoRun Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon