www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Milan Kundera
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
millosh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Jun 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 6:32 pm    Naslov poruke: Milan Kundera Na vrh strane Na dno strane

"The Unbearable Lightness of Being" (mislim da je prevedeno kao 'Nepodnosljiva Lakoca Zivljenja')

moja omiljena knjiga, a ne znam koliko je popularna u Srbiji i na Balkanu uopste...


 
spray
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 9

PorukaPostavljena: Sre Jun 22, 2005 11:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

'Nepodnosljiva Lakoca Zivljenja' je sjajna knjiga koju svakako treba procitati
 
Tanja6969
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 07 Jul 2005
Poruke: 12
Mesto: Pariz

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna od najlepsih knjiga koje sam citala...
slazem se, svako je treba procitati...
 
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 26, 2005 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjiga je fenomenalna

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
lady_bgd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 87
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2005 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pored "Nepodnosljive lakoce postojanja", moja omiljena knjiga je "Smesne ljubavi"...Inace od Kundere mislim da ne postoji lose delo, savrsen pisac..apsolutno po mom ukusu.
 
Hagan_Bajan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 196
Mesto: Između sna i jave

stlucia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 18, 2005 5:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sjajna knjiga!

_________________
On je kralj, On je sam,
Gospodar zemlje cudesa,
Samo zena kao tajna,
Polako ga vuce sa prestola....
 
Karageorge2005
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2005
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam je procitao cuo sam mnogo o tom piscu,nije los lik ali ima bolje od toga
 
plany
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 91

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 01, 2005 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar pisac. "Sala" je zaista dobar roman.
 
nastasja_f
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 16 Jan 2006
Poruke: 5

iceland.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 12:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jao, kundera. vidim da vec dugo niko ne komentarise, ali ne mogu da odolim. moj omiljeni savremeni pisac. nepodnosljiva lakoca postojanja me uzdrmala iz korena. procitala sam sve njegove romane prevedene kod nas. sve sto je napisao dok je ziveo u ceskoj je fascinantno, na prvom mestu nepodnosljiva lakoca postojanja, zatim besmrtnost, sala, knjiga smeha i zaborava, smesne ljubavi, oprostajni valcer... posle toga je emigrirao u francusku i nekako to vise nije to. npr usporavanje, identitet ... nisu losi, ali ne mogu se ni porediti sa ceskim periodom. izgleda da pisci pisu mnogo bolje romane pod diktaturom i teskim zivotom. Laughing
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ziveti u tudjini znaci kretati se u praznom prostoru visoko iznad zemlje bez zastitne mreze koju coveku osigurava njegova vlastita zemlja, u kojoj ima porodicu, kolege i prijatelje, gde se lako moze sporazumeti sa svakim na jeziku koji zna iz detinjstva"
Ova njegova recenica mi je tako dobro recena

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 19, 2009 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milan Kundera

Milan Kundera (Brno, 1.4. 1929.) je češko-francuski književnik.

Život

Milan Kundera se rodio u obitelji srednje klase. Njegov otac, Ludvík Kundera (1891.-1971.), svojedobno učenik skladatelja Leoša Janáčeka bio je češki muzikolog i pijanist, a bio je i na čelu Janáčekove Muzičke akademije u Brnu (1948-1961). Milan je naučio svirati klavir od oca i kasnije je otišao na studij muzikologije i kompozicije. Muzikološki utjecaji i referencije brojni su u njegovom književnom opusu.

Kundera je, također, u Pragu studirao književnost i estetiku, no nakon dva semestra prešao je na prašku filmsku akademiju, gdje je slušao predavanja iz režije i scenaristike. Nakon što je godine 1952. diplomirao, ondje je počeo predavati svjetsku književnost.

Kundera je pripadao generaciji mladih Čeha koji su stekli malo ili nimalo iskustva s predratnom demokratskom Čehoslovačkom Republikom. Na njihovu su ideologiju znatno utjecala iskustva Drugog svjetskog rata i njemačke okupacije; tako, godine 1948., Kundera se - još mladić - pridružio vladajućoj Čehoslovačkoj komunističkoj partiji. Godine 1950. on i još jedan češki pisac, Jan Trefulka, bili su isključeni iz partije zbog «antipartijske djelatnosti». Obojica su književno obradila taj incident: Kunderu je on nadahnuo za glavnu temu romana Šala (1967).

Kundera je ponovo primljen u Komunističku partiju godine 1956., da bi naposljetku po drugi put iz nje bio isključen godine 1970. Zajedno s drugim češkim umjetnicima i književnicima - poput Václava Havela - i Kundera se angažirao u Praškom proljeću (1968), kratkom razdoblju reformističkog optimizma koje je ugušila sovjetska invazija Čehoslovačke u kolovozu iste godine.

Kundera je i nadalje ostao angažiran u reformi češkog komunizma i oštro je javno, u tisku, polemizirao s Havelom, govoreći da bi svatko trebao ostati staložen, jer «nikoga još ne zatvaraju zbog mišljenja», a «značaj Praške jeseni mogao bi u konačnici biti veći od značaja Praškog proljeća». No na kraju je Kundera napustio svoje refromističke snove i odselio se u Francusku godine 1975. Francuski je građanin od 1981.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Milan Kundera Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon