www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Instalacija Linux-a
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
nesa_gajic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jun 2005
Poruke: 90

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 11:26 pm    Naslov poruke: Instalacija Linux-a Na vrh strane Na dno strane

Treba mi neki dokument koji opisuje istalaciju nekog linuks operativnog sistema. Nesto tipa kako je najbolje podeliti particije. Objasnjenje sta koji deo radi. Koje delove instalirati. Kako instalirati ako vec imate windows operativni sistem.

 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 6:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema tu nesto posebno da se zna, potrebna je jedna ext2 ili ext3 particija i jedna swap particija duplo veca od kolicine rama, nije potrebno vece od 512mb... ostalo manje-vise sam skontas... ali ako bas hoces:

http://www.google.com/search?hl=en&q=linux+install+guide&btnG=Google+Search

_________________
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice namestanja (priprema) particija to je sablon ali se razliciti Linuxi instaliraju na razlicite nacine ali se mnogo ne razlikuju.
 
nesa_gajic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jun 2005
Poruke: 90

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 11:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nasao sam neki tutorijal na CET-u ali u njemu opisuju instalaciju Linux-a na prazan hard, dok meni treba instaliranje takvo da ostane Windows XP. Tacnije najvise bi voleo da mogu da odaberem iznmedju Windowsa i Linux-a kao sto biram izmedju dva Windows-a kada ih imam instalirane. Takodje mi treba i detaljniji opis aplikacija koje dolaze uz Linux.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 5:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Instaliras PartitionMagic, napravis dve dodatne particije jednu ext3 i jednu swap (kao sto sam vec rekao), zatim boot-ujes Linux i prilikom instalacije odaberes tu particiju koju si pripremio za njega. Kad bude pitao za boot loader, odaberes LILO i da se instalira u MBR. Sada svaki put kad podignes komp imaces izbor izmedju Windowsa i Linuxa.

Sto se tice aplikacija, one variraju u zavisnosti od distribucije do distribucuje, ali u principu uvek isti softveri idu, s tim sto od svakog softvera uvek imas bar po dva.

Koju ti distribuciju planiras da instaliras?

_________________
 
low40p
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 16 Feb 2006
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zoran_Karavla je napisao/la sledeće:
particije jednu ext3 i jednu swap (kao sto sam


Pozdrav. Moram da primetim, a zašto ne ReiserFS, zar taj FS nije napredniji od ext ?
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 17, 2006 3:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste, ali je relativno nov i vecina distribucija jos uvek kao default koristi ext... ali nije toliko ni bitno, moze i Reiser, on bi trebao da bude nesto brzi od ext, ali nisam ga nikad probao...

_________________
 
low40p
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 16 Feb 2006
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zoran_Karavla je napisao/la sledeće:
bi trebao da bude nesto brzi od ext, ali nisam ga nikad probao...


Ja sam od kako sam počeo sa SuSE odmah koristio njega i nemam nikakvih problema.
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SUSE ----> Automatic ----> Samo malo doradi oko podela particija da ti se ne desi kao meni kada sam prvi put instalirao SUSE, podelila mi se particija od 60 GB na 31 ( linux ) i 29 ( windows ). Ali se ne kajem jer vise koristim lin od wina.

SUSE 10.0 mozes naructi preko sajta www.linuxo.org . Cena je 200.00 din. Nacin placanja preko POST NETA

P.S. - Moras se registrovati pre narucivanja

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Instalacija Linux-a Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon