www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

licna istorija i poreklo
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
GALAKSIJA*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 27

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 2:59 pm    Naslov poruke: licna istorija i poreklo Na vrh strane Na dno strane

mnogi od nas zele da znaju istoriju mnogih drzava, istoriju zemaljske kugle pa cak i kosmosa...

lepo je to....ko pita i trazi taj i nadje nesto ( mozda )

zanima me samo, da li vi zelite da znate ili mozda znate istoriju ( citavu ) vasih predaka....na primer, da li znate ko vam je bio askurdjel ili kurajber......

na koji bi se nacin tako nesto moglo pronaci, gde bi se trebalo traziti itd...


 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 26, 2005 1:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj askurdjel je Princ Srbje Milos Obrenovic 8) salu na stranu

A sto se tice predaka ja sam sama pravila drvo uz pomoc moga dede i sa jedne strane i sa druge tako da imam pravo drvo svoje istorije i svojih predaka i misljenja sam da bi to svi trebali da znamo

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
cirapfc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Okt 2004
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 28, 2005 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam porodicno stablo od svog.... ma ne znam ni ja od koga.... neki jos iz 16xx i neke...
Sve to imas u crkvenim knjigama, zato najbolje je da se obratis u crkvi...
Samo da znas, tesko je to traziti jer treba preturati po knjizurinama i to...
 
beautiful
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 33

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 2629
Mesto: Vienna

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam cesto slusala price svojih deda i baba, i nasla porodicno stablo, ko je crtao neko jos od ranije.

_________________
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 11:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam te srece da mi je jedan rodjak pisa neku knjigu o selu odakle poticemo i o prezimenima iz tog sela. Porijeklo nam je od jednog popa i mi smo deseta generacija.
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 12:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Sve to imas u crkvenim knjigama, zato najbolje je da se obratis u crkvi...


Nazalost, ovo nije potpuno tacno. Ja sam pre par godina sastavila svoje porodicno stablo koliko je to bilo moguce, i stvarno sam daleko unazad dogurala. Kako mi je cukun-deda bio covek koji je podigao prvu pravoslavnu crkvu u Cikagu, bas sam sa tom nameroom otisla sa dedom u crkvu u nadi da ce se tamo naci koji podatak koji mi fali. Medjutim, crkveni spisi su u takvom rasulu i sa toliko malo podataka, da eto cak niko nije mogao da nam pronadje ili kaze gde je taj covek sahranjen, a kamoli koji podatak vise o ostalim "obicnim" i ne toliko znacajnim (za crkvu) precima.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
malaala987
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 07 Dec 2005
Poruke: 101

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 09, 2005 1:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je moj stric napravio celo rodoslovno stablo
ja nista ne moram da trazim
covek je genijalac
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 11, 2006 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar dio svoje porodicne istorije znam od roditelja.
Mada znam i vise nego sto oni misle da znam;)tj.znam i nesto sto ne bi trebalo da znam po njima.

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
Ziggy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 705

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam kako bi se moglo pronaci, osim pitati porfu historije. moj je profa znao sve i svakom gdje je odakle je kako je nasatalo prezime i sve...
 
kt-831-as
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 40

Datum registracije: 21 Feb 2006
Poruke: 851

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

može bit ali mislim da nije pravilo, ako je neko bilježio onda zna od kud je a ako nije onda se to pogubi zagubi....
 
bane42
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 59

Datum registracije: 17 Okt 2005
Poruke: 474
Mesto: Gde nebo ljubi zemlju...

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 1:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od čukun-dede na ovamo imam rodoslovno stablo.
Napravili ga ja i moj otac, a pomagao nam jos jedan stari komsija. Za ono pre čukundede se pricalo da je njegov deda dosao iz Crne Gore (verovatno bezeci pred turcima).Što se mene tiče sklon sam im verovati jer sam nešto polijen....hehe zezam se ....

_________________
Bit će bolje jednog dana...
ako bog da...
Što me ne ubije to me ojača....
 
pokemon21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 03 Okt 2005
Poruke: 208
Mesto: Podgorica,Crna Gora

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 7:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nisam poceo da pravim porodicno stablo,ali sam razmisljao i vjerovatno hocu,ali po babinim pricama,izgleda da cu ga pravit pola vijeka Laughing
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> licna istorija i poreklo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon