www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smisao zivota???
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 13, 2004 12:37 pm    Naslov poruke: Smisao zivota??? Na vrh strane Na dno strane

Sta je po vama smisao zivota?
Ne mislim na licni, vec na onaj opsti, filozofski...


Po meni je smisao zivota borba. Svaki pojedinac se bori za ono u sta veruje. Bori se za svoje stavove, svoje ideje..... Vecna borba i suprotstavljena misljenja vode tome da nikad nece prestati da postoji smisao za zivot....



_________________
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 13, 2004 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Promena... Stalno nesto drugacije... Beg od ususkanosti u jorgan kolotecine....

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da si malo pozurila sa "najjacim" temama, jer jos ni prva nije okoncana (ili je 5-6 ljudi dovoljno da se kaze da tema moze da se zakljuci). To kazem, jer mislim da nije poenta u tome da "pricamo radi price".

_________________
Da ne bi mene, svemiru ne bi imao ko da kaze da je najveci.
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 12:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa Yasmin,borba je smisao mog zivota....
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da isteram svoje

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 2:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek oseca zivot samo kroz promene, sto rece Leggy. A svest o zivotu imamo samo kada razmisljamo o njemu. Prema tome, zivot je trenutni subjektivni dozivljaj. A to znaci da takav egzistira samo u nasem umu. Ukoliko dusa prethodi telu onda misao moze direktno da proizvodi materijalne strukture, te za subjektivni dozivljaj nije neophodno da postoji materija.

_________________
Da ne bi mene, svemiru ne bi imao ko da kaze da je najveci.
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najdrazi je napisao/la sledeće:
Covek oseca zivot samo kroz promene, sto rece Leggy. A svest o zivotu imamo samo kada razmisljamo o njemu. Prema tome, zivot je trenutni subjektivni dozivljaj. A to znaci da takav egzistira samo u nasem umu. Ukoliko dusa prethodi telu onda misao moze direktno da proizvodi materijalne strukture, te za subjektivni dozivljaj nije neophodno da postoji materija.


......to je svakako jedno uzbudljivo i održivo stajalište (kao i svako drugo) povodom tog neuhvatljivog i zapravo teško pojmljivog fenomena po imenu život, ali time još ništa nisi rekao o njegovom smislu, cilju, značenju......
......pokušavaš li to da kažeš kako je život (per se) sam svoja svrha? To je jedino čemu sam lično sklona da verujem a propo postavljene teme......

PostScript.......no, volim da ponovim jednu retko mudru rečenicu kad god dobijem priliku, jer je ta misao onaj presek prostora i vremena (tu i sad) kad sam razumela zašto je Fjodor Dostojevski veliki: "život treba voleti više od njegovog smisla" (to, naravno, ne razumevam kao da je život ono "drugo" od svog smisla, nego upravo lice naličja, glava spram pisma)......
 
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hajd procitaj "Zene i Sveto pismo"

_________________
Da ne bi mene, svemiru ne bi imao ko da kaze da je najveci.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Varljivo brdo je Život,nema šta.I verući se Uz i silazeći Niz patimo za predelima s one strane vrha,a vrh je senka,tren,senka trena,Vrh je najveća prevara u čitavoj priči.Čim ga dotaknemo on potone tromo,kao lubenica na vodi,i već sledećeg trena izroni nam na leđima,obeshrabrujuće uzvodno,plutajući kao velika crna bova...Danas još uveliko iščekuješ, a već sutra ti ostaje samo da se sećaš,i tek na kraju ukapiraš da su Prave Stvari uvek s one strane brda.....

zanimljiva postavka zar ne.......

_________________
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 26, 2004 5:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo levo malo desno,ali uvek usresredjeno da se odrzi pravac.
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 26, 2004 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uzivanje - zivot je kratak....
Borba - zivot je tezak....ne daj se
Promena - zivi se samo jednom... Rolling Eyes
 
pkovincic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 28 Feb 2005
Poruke: 25

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2005 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smisao je da ga prozivis uz sto manje muke i uz sto vise zadovoljstva
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Smisao zivota??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 1 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon