www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaspitacice...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
vanja32
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Mar 2006
Poruke: 160
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 4:06 pm    Naslov poruke: Vaspitacice... Na vrh strane Na dno strane

kao i svuda...ima ih raznih....
ja moje obozavam....
kakva su vasa iskustva?


 
avon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Mar 2006
Poruke: 156

czechrepublic.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao što si i napisala imam ih raznih

Davnih osamdesetih kad je stariji sin krenuo u jaslice, prvih 7 dana je bilo sve u redu dok se sa godišnjeg nije vratila jedna od vaspitačica koja uopšte ne da nije pazila djecu ali nije djecu ni voljela. Moj šok kad sam došla po djete je bio ogroman kad sam vidjela da potpuno ima izgrižene obraze na moje pitanje kako se to desilo dobila sam odgovor"Neznam, nije plakao pa nisam ni mogla da ga odbranim." Kad sam je pitala zašto me nisu zvali da odmah dodjem po djete odgovorila mi je da ne paničim pošto se roditelji ne zovu za svaku sitnicu. Pošto nisam htjela da se to tek tako završi žalila sam se a direktorica mi je odgovorila da ima manjak radnika i da ništa nemože da uradi čak ni da je kazni jer bi mogla otići u drugo obdanište pa će ona ostati bez vaspitačice. Poslije ovog njenog odgovora više nisam ni pomislila da djete vratimo u obdanište. Našli smo ženu privatno, duša od žene zvala se Lepa, mogu reći da ni rodjena baka ga ne bi bolje čuvala od nje.
Kad smo došli u ČR, upisali smo djecu u obdanište da bi se što prije naučili jezik starijem je bilo 5 a mladjem 3 godine. Bojala sam se poučena iskustvom iz domovine, ali nisam imala kud. Izašli su mi u susret u svakom pogledu iako nije bio obicaj da braća budu u istoj grupi naše su ostavili zajedno da bi se bolje navikli, kad sam rekla da se bojim pošto neznaju jezik, vaspitačica mi je odgovorila pa dobro zato ste ih i upisali da se nauče nebojete se savladaćemo mi to. Kad je za ručak bilo nešto od jela što naša djeca nisu navikla da jedu nikad ih nisu tjerali da jedu na silu nego su im dali nešto drugo, kad god su bili neki problemi sa djecom dok nisu naučili jezik vaspitačice su stale na stranu moje djece i objasnile da prema njima treba da budu pažljiviji dok se ne nauče jezik. Ali kad su se naučili jezik onda su rezale svima istim metrom. Ali moram opet istaći imali smo sreću da smo naletili na dobar kolektiv vaspitačica koje su bile i ostale vaspitačice i dušom i srcem. Kad bi se nekom od djece nešto desilo prvo što su uradile je bilo da djecu odvedu kod ljekara i pozovu roditelje.
I na kraju ću dodat jedan biser mog mladjeg sina kad ga je učiteljica pitala zašto neće da priča česki kad sve razumije on joj je odgovorio, na tečnom češkom, da ima brata koji za njega sve dogovori a ako neko hoće da piriča sa njim nek se nauči sarajevski.
 
V kolona
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 220

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja zena je vaspitacica.Tako da ja moju vaspitcicu obozavam. Very Happy
Jedini je problem sto bi deca iz njene grupe da idu s njom i kuci!A, mnogo ih je!31 dete!Nije joj lako!
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O vaspitačicama moje djece sve najljepše.Sa puno ljubavi su i strpljenja rade svoj posao.g-đo Kača i g-đo Spomenka i na ovaj način još jednom Hvala.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima svakojakih, ali ja se zaista ne mogu pozaliti na kadar koji je moje dete vodio kroz obdaniste. Mislim zaista, ima propusta u svacijem radu, mada ko ih nema, ali ne mogu reci da nisu vodili racuna o deci i o njihovom obrazovanju.Dolazili smo kuci i sa ogrebotinama i ranicama, ali deca su nemirna ima ih po 30 u grupi, ne mogu oni voditi racuna svakog sekunda o svakom detetu pojedinacno, a deci je toliko potrebno. Korektni su u svakom pogledu i nemam ama bas nikakvih zamerki Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja licno nisam volela vrtic a kamoli vaspitacice, mada su meni zapale izuzetno dobre zene....

a moja majka je vaspitac....tako da, htela, ne htela....ne mogu pobeci od toga... Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 17, 2006 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, bas juce sam imala priliku da pomislim, po prvi put, da nisu sve vaspitacice fine. Do juce sam zaista u to verovala, ali... Naime, moja cura ima 3 godine, ide u jaslice i ima 4 vaspitacice ( med. sestre ) koje su "med i mleko", sve do jedne. I sama ih obozavam, kao i moja cerka. Medjutim, posto one ranije odlaze kuci, decu iz jaslica prevode u drugo krilo zgrade, gde su starije grupe, odakle ih roditelji preuzimaju. A tamo...!? Posebno 2 ne mogu ni da smislim, jer mi jos ni jedna od njih, ama bas ni jednom, nije rekla ni "dobar dan" ni "dovidjenja", uz to su hronicno namrgodjene i zlovoljne, jer nikada nisam videla ni smesak ( a kamoli osmeh ) na njihovom licu. Mad
Pitam se, kako ih dozivljavaju ta deca koju one vaspitavaju i cuvaju? Moja devojcica je po prirodi vesela i zivahna, a primetila sam da se u drustvu "blago frustriranih i depresivnih" osoba - povlaci u sebe. Bojim se da bas u njihove grupe ne zapadne, jer nemam bas puno izbora oko vrtica. A zar da dozvolim da mi se dete psihicki "deprimira" pored njih!? Confused

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 29, 2006 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto, zavrsismo i vrtic, odosmo i od vaspitacica..Moram priznati da sam svakako imala svoje favorite i one koje sam manje volela za sve ove godine koliko smo se druzili sa njima.Neke znam i privatno tako da sam nekad vise nekad manje objektivna kada govorim o njima Rolling Eyes Jedna je zaista bila cudna zena.vecito je kukala da je bolesna, da je deca unistavaju zato sto su nemirna, da vecito gubi glas vicuci na njih..pa stani malo..ti si vaspitac..pedagog..tvoj je posao da nadjes nacina da decu smiris, zainteresujes, a ne da vices.No deca joj nisu uzimala za zlo.Iznenadicete se kako vasa deca jako brzo protumace ko je kakav, cak i kad su vaspitaci u pitanju i jako lako postave zid izmedju sebe i njih. Wink verujte mi.Dok s druge strane imam vaspitacicu za koju sam cula samo pohvale.Zena koja je zmaj u pravom smislu reci.uvek nasmejana, uvek na strani dece, nikaad umorna i nikad bolesna, iako se pored grupe mog deteta osusila jadna kao grana.dakle 100 ljudi 100 cudi..ali deca umeju cak i u tome vrlo dobro da se snadju, tako da, ne brinite za svoju decu.Vrlo cesto mi roditelji mnogo teze prezivljavamo i dozivljavamo njihov vrtic nego oni sami Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam super prezadovoljna vaspitacicama i vaspitacima u obdanistu moje dece. Deca ih vole, sto je najbitnije, i prijatni su i uvek super otvoreni za razgovor i saradnju

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
Ajca
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2006
Poruke: 430

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh ja bi trebala da budem uciteljica/vaspitacica za godinu dana kada dobijem diplomu i voljela bih da budem divna,mada sve kritike koje sam do sada odbila dok sam na praksi su dobre tako da se ne bi trebala plasiti kakva cu biti,jer ako volis posao koji radis,a ja volim,moras biti idobar u njemu,tako da sve vaspitacice koje vole svoj posao trebalo bi da su dobre Smile

_________________
Zajebi zivot ucini sebe sretnim
There's only two questions that human being ever fought over all through history
How much do you love me and Who's in charge?
Voli! Vjeruj! Daj!
Al' pazi!
Koga! Kome! Sta!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 16, 2006 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moja iskustva su za nepoverovati,posto sam bio jako nemiran dosta su me maltretirale da bi se smirio tako da 1 kad nisam hteo da spavam vaspitacica je htela da me natera pa sam ja ludi klinja uzo kais od mojih pantalonica i udario je poo dupetu( Very Happy Very Happy Very Happy ) i onda su me izbacili iz tog vrtica Very Happy Very Happy Very Happy
 
Lilith
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 354

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 9:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moji klinci tek krecu u jaslice za mesec dana pa cu moci vise onda da pisem oko toga. Sve u svemu, skoro sam cula za slucaj da im je dete palo bas u tom vrticu sa metar ipo. Naravno, vaspitacica je dobila odmah nakon toga otkaz. Ali u svakom slucaju - strasno!

Mojih vaspitacica se konkretno ni ne secam, samo se secam da je bila jedna koja je bila ruzna i da je nisam volela nikako Laughing
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Vaspitacice... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon