www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto čovek želi da se ubije?
Strana 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 12:19 am    Naslov poruke: Zašto čovek želi da se ubije? Na vrh strane Na dno strane

....suicidologija, nauka koja se bavi samoubistvom i samopovređivanjem samog sebe nije baš jako uspešna kod nas. ljudi kod nas oduzimaju sebi život svakodnevno iz jako mnogo razloga, ali zašto zar ja toliko loše?
želela bih da čujem mišljenja drugih na ovo ne baš sjajno pitanje ali kod nas sve više postojano...



_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 1:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U principu to je naucno jako kompleksno pitanje mozda, ali ja imam za to poprilicno jednostavan odgovor jer sam veliki protivnik toga. Sta sve nekoga natera na to ne znam, ali svaki taj razlog je pogresan, jer uvek postoji bolje resenje. Svi mi imamo lose periode, svi imamo probleme, svima nam je nekada tesko i cini nam se da je sve najgore pogodilo bas nas...Ipak nikad ali niiiiikad mi tako nesto ne bi palo na pamet. Smatram da to rade samo slabici, labilne osobe bez snage volje i bez onog borbenog duha koji nam je potreban da prebrodimo sve poteskoce na koje nailazimo kroz zivot, a njih uvek ima, i uvek se javljaju nove...Pa to je normalno..to je jednostavno zivot. Niko nije rekao da je zivot lak i da je posut laticama ruza...zivot je vecna borba, ali to ne znaci da zato sto je tesko treba posegnuti za najkukavickijim izlazom - samoubistvom. Pa cak i hriscanstvo osudjuje zvanicno taj cin kao nesto sto je ogroman greh.

Smatram to sramnim kukavickim cinom, i zaista mi nije jasan ni jedan jedini razlog kao opravdanje da bilo ko kome je zivot dat sam sebi presudi. pa na kraju krajeva mnogo je teze i hrabrije boriti se i ici kroz zivot hrabro koliko god da je nekada tesko.

_________________
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da uvijek postoji bolje riješenje, ali ne možeš to samo tako gledati! Većina samoubojica ima neki psihički poremečaj, bila to šizofrenija, akutna depresija ili bilo šta treće. Drugim riječima većina tih osoba je bolesna i oni ne mogu pojmiti život kao nešto što se mijenja, što je jedan dan dobro drugi dan loše... Njima je svaki dan vječita borba sa svojim demonima i nikada ne postaje bolje. Naravno da su tu ljekovi i tretmani i doktori... Sve to pomaže da bude bolje ali njima je to teško ili čak nemoguće shvatiti. Bolesnoj osobi ne možeš pomoći ako ta osoba ne želi da joj se pomogne. Ja ne podržavam samoubojstva, ali s druge strane ni ne osuđujem te ljude, a pogotovo ih ne mogu nikako nazvati kukavicama.

Postoji jedna stvar koja me užasno zanima vezana uz samoubojstva. Netko se odluči ubiti, razlozi sada nisu bitni, niti psihičko stanje te osobe. Ta osoba se odluči baciti s npr krova neke zgrade. O čemu ta osoba razmišlja dok pada, da li se u nekome trenutku predomisli, kad je već prekasno... To je ono što mene najviše zanima kod ove teme.
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 2:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

annamariya je napisao/la sledeće:
Naravno da uvijek postoji bolje riješenje, ali ne možeš to samo tako gledati! Većina samoubojica ima neki psihički poremečaj, bila to šizofrenija, akutna depresija ili bilo šta treće. Drugim riječima većina tih osoba je bolesna i oni ne mogu pojmiti život kao nešto što se mijenja, što je jedan dan dobro drugi dan loše... Njima je svaki dan vječita borba sa svojim demonima i nikada ne postaje bolje. Naravno da su tu ljekovi i tretmani i doktori... Sve to pomaže da bude bolje ali njima je to teško ili čak nemoguće shvatiti. Bolesnoj osobi ne možeš pomoći ako ta osoba ne želi da joj se pomogne. Ja ne podržavam samoubojstva, ali s druge strane ni ne osuđujem te ljude, a pogotovo ih ne mogu nikako nazvati kukavicama.

Postoji jedna stvar koja me užasno zanima vezana uz samoubojstva. Netko se odluči ubiti, razlozi sada nisu bitni, niti psihičko stanje te osobe. Ta osoba se odluči baciti s npr krova neke zgrade. O čemu ta osoba razmišlja dok pada, da li se u nekome trenutku predomisli, kad je već prekasno... To je ono što mene najviše zanima kod ove teme.



E evo ovako...slazem se ja s tobom da ima poremecenih mnogo medju samoubicama, ali to nije uvek slucaj. Ja sam ih par poznavala, sve familijarni ljudi, s normalnim zivotnim problemima kao i svaki drugi..I ne mozes da verujes koji su ih razlozi naterali na to...Elem...pre jedno 2 nedelje sam sisla da kupim cigarete i bas sam bila on line na msn-u sa kolegama i prijateljima sa domaceg Comix-om, Sanjicom i Sasom i pricam im zgranuta kad sam se vratila. Zena se bacila sa zgrade preko puta moje znaci u mojoj ulici, pa sa zgrade koju gledam s terase...prizor je bio toliko jeziv da mi se zeludac prevrnuo, ali nisam znala ko je...Kasnije sam ujutru saznala ko je u pitanju...zena je majka 3 male dece, radila u posti, imala nazovi normalan zivot naizgled. zasto se ubila Question Zbog toga sto je saznala da je muz vara plus sto se mnogo zaduzila na kredit i nije znala kako ce to da vrati Shocked Shocked Shocked ...Pa o cemu mi pricamo, jel to normalan potez Question Ostaviti troje dece i uskratiti im majku i oduzeti sebi zivot ne razmisljajuci kakve ce to posledice ostaviti za njom...To je jedan toliko sebican i sraman cin da mi je ni zao bilo nije. Pa kako ne misle ti ljudi sta ce takvim cinom da ostave za sobom i kakve ce posledice i traume za ceo zivot ostaviti na njihove najblize koji ostaju za njima, a moraju sa time da zive...Ma daaaaaj bre ne da je to kukavicki nego najkukavickije sto covek moze da uradi...uzas Exclamation Budi ti hrabar/hrabra pa zivi i ceo zivot se bori, a "skupiti hrabrost" na jedan trenutak da se ubijes i pobegnes od svega je najlakse i to nikako nije zaista hrabrost...nego sta su nego kukavice Exclamation

_________________
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 2:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma daj bre, samo kukavice mogu da se odluče na takav čin. Kao i moja koleginica Cute i ja sam veliki protivnik toga. Da bi se neko odlučio na samoubistvo ne treba da skupi hrabrost nego treba da bude dileja koja misli da će sve da reši time što će da se ubije. A i rešiće, kad bi se lagali. Samo natovare brigu drugima na vrat, upropaste život svojim bližnjima..... Ma za takav čin nema opravdanja. To mogu da urade samo kukavice koje ne umeju ili nemaju hrabrosti da se suoče sa stvarnošću.

_________________
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lako je pricati da su to kukavice koje nisu u stanju suociti se sa zivotom.
A zivot najblizih poslije necijeg samoubistva, slazem se, neizmejrni je teret. Pogotovo osjecaj da se moglo nesto uciniti - a nije.

Mislim da su rijetki oni koji nikad - bas nikad - nisu pomislili da je najbolje umrijeti.

U trenucima kada zivot postaje pakao i kada se ne vidi izlaz bilo bi super kada bi se potencijalni samoubica sjetilo da kad ne bi bilo rjesenja ne bi bilo ni problema. Da ne postoji problem koji nema neki izlaz. Samo sto ga mi u tom trenutnu ne vidimo. Ali mora znati da on negdje postoji.
I bilo bi takodjer super kada bi familija i prijatelji mogli prepoznati neke od simptoma potencijalnog samoubice.

Razlog za samoubistvo jednostavno ne postoji. Nema te situacije ni okolnosti ni osobe koja je vrijedna mog zivota. Postoji samo kritican trenutak kada nam je pun kofer svega. I u tom trenutku nam treba neko
- ne da nam rijesi problem nego da nas samo saslusa.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 11:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To su SVE do jednog psihicki jako labilne licnosti. Treba prepoznati potencijalnog samoubicu kad je to moguce i bukvalno ga, ako treba, prisilno odveti psihijatru. Bilo bi dobro on sam da se prepozna, ukoliko je to moguce. Kad mu prvi put padne na pamet da digne ruku na sebe, zarad "resavanja" problema-treba sam da potrazi strucnu pomoc! Pod hitno Bez da ceka sledeci napad "pametnih i mudrih" odluka, kako da "resi" problem, jer svaki sledeci put, moze biti koban! Rolling Eyes

_________________


 
MARINA-NS
Shukran La Kul Shi
Shukran La Kul Shi



Godine: 37

Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 4921
Mesto: Kul Makan Wen Fi Shams (Novi Sad)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da su to jako slabe licnosti, i da oni u sekundi odluce da skoce sa zgrade, prosviraju sebi mozak itd i da ne razmisljaju o tome da ce u sledecih 2 minuta biti mrtvi, samo kad bi zastali zapalili cigaru i razmslili o tome verovatno to ne bi uradili.
Nedavno se jedna devojka obesila u N.S. kazu zato sto ju je ostavio momak, a neki kazu zato sto je saznala da ima rak, niko ne zna pravu istinu zasto se neko ubio. Meni je jako zao tih osoba koje se odluce da dignu ruku na sebe, nekako mi je ne shvatljivo da te osobe nemaju priatelje, rodbinu, momka, devojku kome bi rekli ej tesko mi je pomozi mi!

_________________
Sto ne moze nikad covek, to andjeo uvek moze, al' malo, malo mu treba, da ljudski oblik dobije i pravo lice otkrije malo, malo mu treba, da zavidi i udari da boli ga i krvari malo,malo mu treba, zato mi nista ne veruj i gresnom rukom ne miluj jer malo malo mi trebaaaaaaaa!
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma takvih meni kao sto vec rekoh uopste nije zao. Niti smatram da zasluzuju sazaljenje. ja zalim one sto ostaju za njima da zivi sa tim teretom, familiju, prijatelje partnera...A prema samoubicama osecam samo prezir. Mozda je to surovo s moje strane sto kazem, mozda ce neko reci da nemam saosecanja, ali nije tako. Zaista smatram da je to veliki greh i jedan sebican cin labilnih ljudi, koji biraju najlaksi izlaz iz problema...Kao sto vec rekoh gore...Svima nam je nekad svega preko glave, svima nam bude tesko, vecina ljudi bar jednom u zivotu mozda pomisli "ma bolje da me nema"...ali to traje kratko, i ide se dalje... hoces da budes hrabar, zivi i bori se, jer zivot je stalna borba...a samoubistvo je kao sto rekoh samo kukavicko bekstvo od hvatanja u kostac sa problemima.

_________________
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U principu postoji slicna tema na http://www.domaci.de/viewtopic.php?t=2590&start=120 gde bi sigurno (ako je naucno to uopste moguce) nasao odgovor na ovo pitanje.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
maLena_puLa
[.montenegrina.]
<b>[.montenegrina.]</b>



Godine: 30

Datum registracije: 22 Dec 2005
Poruke: 7118
Mesto: Dje Ibar bistro teče / Pula

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zato shto misLi da nema rijeshenje swojih probLema............

_________________
Kakav smo mi to narod kad je gubav jedina riječ koja se rimuje sa ljubav ?
 
Dajana024
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 01 Apr 2006
Poruke: 1071
Mesto: DaLeKo....

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Takve ljude ne treba sazaljevati,oni su kukavice,sta misle da ce sve svoje probleme resiti jednim ubistvom,i onda ostave za sobom ljude koji pate za njima.....Svako ima probleme,ali takodje svako izlazi nekako na kraj sa tim svojim problemima!!!!!!
Najgore mi je kad cujem da se neko ubije,a ostavi za sobo porodicu,malu decu,takvi ljudi su sebicni i misle samo na sebe,ubiju se,s ne razmisljaju ko ce odgajati njihovu decu,ko ce se brinuti o njima!!!!

_________________
Ne pitaj gdje ćeš da me nađeš, zli su ljudi sakrili adresu
Daj mi oprost i pošalji lađe, nek me jedra ranjenu donesu
Ne pitaj gdje sam dosad bila, što se telo od tebe ne miče
Uplela se u đavolja krila, to toliko što se njega tiče...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto čovek želi da se ubije? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  sledeća
Strana 1 od 19

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon