www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Video Editing Hardware
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 3:50 am    Naslov poruke: Video Editing Hardware Na vrh strane Na dno strane

Prebacivao sam dosta stvari sa DV kaseta na PC kroz Firewire (1394), i kvalitet je dobar. Probavao sam dosta raznih programa, ali sa svim programima bi kvalitet bio isti ili losiji, pa se nesto razmisljam mozda nije to sve ni do programa.

Ako neko nesto zna u vezi ovoga, neka slobodno napise i preporuci, sta bi bilo dobro u ovom slucaju da se koristi, ali da slika ispadne cista ko suza, znaci kako na DV kaseti tako da bude kasnije na kompjuteru, tj. kada se snimi na CD/DVD.



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
kixy
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 346
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ti to radim sa Pinacle studiom, radim to tako da cijelo vrijeme od prebacivanja na komp pa kroz cijelu obradu radim u avi formatu, tek kasnije to konvertiram u DVD format i slika mi ispadne odlična.Bistra i nema kockica šta je najbitnije.Ako te još nešto zanima samo pitaj neznam točno u čemu je problem.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DV format je optimizovan za TV rezoluciju, ne za monitor, tako da ono sto vidis na monitoru i ono kako to ustvari izgleda na TV-u nema veze jedno s drugim. Zato se pri video montazi koristi TV, radi boljeg pregleda.

_________________
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 2:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi me razumeo Zorane.
Preko firewire ukljucim DV Kameru sa PC. Koristim EVE program da konvertujem DV kasetu koja je u DV kameri u MPEG formatu, sto je opcija VCD.
Imam i druge opcije kao sto su SVCD, DVD, DV u tom istom programu, ali kada probam njih, ton mi kasni, a razlika sto se tice kvaliteta slike i nije neka ogromna.

Taj MPEG snimim kao VCD na CD i pustim na DVD plejeru, sve radi perfektno, ali nekako kao da ima malo malo malo snega, znaci nije slika cista ko suza.
Probao sam i par drugih raznih programa za to, ali nekako mi je EVE za sada najbolji.
Da prebacujem taj MPEG u DVD format, ne isplati mi se, nece nikako poboljsati kvalitet.
Jos nisam probao Pinnacle.

Kixy, kada kazes da ti je slika cista, da li je cista kao kada gledas TV ili DVD???

Hvala na paznji.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
kixy
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 346
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma skroz je čista nema snjega nema ničega.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cu da probas sa Pinnacle Very Happy

Hvala!

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Video Editing Hardware Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon