www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Firewall
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
EvolutionIX
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 09 Okt 2005
Poruke: 258
Mesto: negde u svetu

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 10, 2006 12:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

karavla
da znas da si u pravu!!!!


 
boki82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Avg 2005
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 12, 2006 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utice ali zavisi kako koje , norton pomaze dosta
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 14, 2006 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Firewall služi za regulisanje saobraćaja na netu: kontroliše šta ulazi, a šta izlazi na net. Npr. ti možeš da pokupiš negde trojanca i pomoću njega neko može da ti upadne u komp i osvoji root privilegije.
Baš zato i služi firewall , da onemogući izlazak na net neželjenim programima i aplikacijama. Svrha firewalla nije da briše trojance ( za to služe antivirusni programi) nego da sprečava izlazak istih.
Najpoznatiji Win firewalli su Zone Alarm, Kerio, KAH itd, itd.
Nekome odgovara jedan , nekome drugi.
Najbolji Linux firewall je iptables, nema GUI ali je , po meni, bolji od svih Windowsovih .

_________________
 
**victoriano**
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 5282

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 23, 2006 2:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zone alarm je suepr firewall al ijako opterecuej sistem i smara i zto ga ne koristim
 
sivigruja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 27 Dec 2004
Poruke: 204

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 03, 2006 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Firewall koci mnoge programe!
 
EvolutionIX
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 09 Okt 2005
Poruke: 258
Mesto: negde u svetu

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 11:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

probajte lock an' stop i necete imati nikakvih problema Very Happy
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 30, 2006 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da se i ja malo javim:
Ja koristim Zone Alarm jos od kad sam dobio internet(od onog dana kada sam dobio racunar) koristio sam ga u najgorim danima dual-up-a, A koristim ga i danas u boljim danima ADSL-a i sasvim je OK.
A za ove sto kazu da opterecuje sistem imam nesto da kazem: Mozda opterecuje puno vise od ostalih, ali to znaci da i stiti puno vise od ostalih( jer ako se nerazumijes u kvalitet robe plati vise da bi dobio dobru) pa tako i sa Z.A. meni dosad niti jednom nije zakazako a posebno mi se svidja onaj traffic counter i tako ti mali dodatci.
A i sto je najbolje ako zelite koristiti samo firewall besplatan je kao i nadogradnje
 
patkan92
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Feb 2006
Poruke: 157

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 01, 2006 8:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi trebalo da utice, ima samo neke opcije za spyware ali virusi ne..
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 02, 2006 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sivigruja je napisao/la sledeće:
Firewall koci mnoge programe!


naravno da koci, sta bi ti ocekivao, da ti sve pusti u sistem da ulijece kako zeli ili radi ko sta zeli, pa ako to zelis, onda ti i ne treba Wink

firewall blokira neke portove, iz sigurnosnih razloga, kod nekih programa kao sto su p2p clienti i jos neki drugi programi, ali zato imate pod opcijama, EXception, i na listi podesis koje programe da ti ne blocka, i imas dugme unblock, kad te pita da li mu dopustas da radi! Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
sikaa2007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 23 Nov 2006
Poruke: 52
Mesto: trogir

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 1:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Firewall ti samo može pruziti zastitu od toga jer bez njega si ranjiv samo tako ali isto tako trebas paziti koji firewall
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Firewall Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon